Jump to content

myphone ASK: Ποια εφαρμογή σας λείπει περισσότερο από τα Windows Phone;


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω προσωπικα εχω ασχοληθει ελαχιστα με wp, αρα δεν μπορω να εχω γνωμη περι ελλειψεων. Διαβαζω το αρθρο περισσοτερο ενημερωτικα. Ομως αυτο που με ενοχλει ειναι το οτι καποιοι λενε "μα καλα αυτη η ελλειψη σε ενοχλει/η αλλη σε ενοχλει?". Θεωρω απαραδεκτο το να μην εχει καποιος την στοιχειωδη νοημοσυνη να καταλαβει οτι δεν ειναι ολα το ιδιο αναγκαια και επιθυμητα σε ολους, και κατι που θα εβρισκα εγω ως μειονεκτημα σε αλλον θα φαινοταν χαζο, και το αντιστροφο. Σε αλλους λειπουν τα παιχνιδια, σε αλλους το σναπτσατ, σε αλλους τσελεμεντες και σε αλλους μουσικα νανουρισματα. Αραχτε. Ο καθενας αγοραζει οτι γουσταρει, με οποιο κριτηριο θελει και δεν μας πεφτει ουτε λογος. Μην ειστε επικριτικοι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει σχεδόν καθόλου εφαρμογές για παρακολούθηση καμερών μέσω του κινητού. Αυτές που υπάρχουν είναι επιεικώς απαράδεκτες.

 

Αναγκάστηκα να βάλω σε πελάτη μου καταγραφικό hik vision η οποία μάρκα είναι η μονη που έχει official app στο store , και ήταν κάκιστη σε σχέση με του καταραμένου android

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Σίγουρα υπάρχουν πολύ περισσότερες εφαρμογές για αντροιντ αλλά όπως είπε και ο φίλος παραπάνω όλα ειναι θέμα αναγκών. Αλήθεια απο το 1,5m περίπου στο αντροιντ και τις 300κ στα γουιν ποσοστιαία πόσες ειναι αναγκαίες;

Επίσης τι παραπάνω προσφέρει το app της Πειραιώς απο τη mobile εφαρμογή; Αν στο app σου κάνει και δώρα να το γυρίσω σε αντροιντ. Πάντως επειδή το χρησιμοποιώ αρκετά δε μου λείπει τίποτα.

Στο δια ταύτα λοιπόν δεν ειναι κάτι που μου λείπει απο το store. Ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χρειάζομαι υπάρχει και δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Μία official εφαρμογή για το youtube λείπει διότι αυτές που έχουν φτιάξει είναι τρισάθλιες κολλάνε,το 920 μου τρώει reboot και όποτε του καπνίσει με βάζει να δω το video από τον explorer οπού είναι μεν καλό αλλά το video είναι σε 360p...Και επίσης πολλά παιχνίδια που λείπουν από το wp store

 

@colossus_r Βρε φιλαράκι τι σχέση έχει το λειτουργικό με την εφαρμογή για youtube που δεν υπάρχει?(της προκοπής)

 

Πρέπει να αστειεύεσαι. Δεν εξηγείται αλλιώς. Ειδικά για το YouTube είναι πολυ μπροστά οι εφαρμογές στα WP. Ας ειναι καλά βέβαια και η διαμάχη με την google που δεν μπορεί να μπλοκάρει το κατέβασμα βίντεο....;) Δοκιμασε mytube και tubecast όπως χιλιάδες φορές αναφέραμε και ύστερα γράψε πάλι για έλλειψη official εφαρμογής αν μπορείς....χαχαχα

Τώρα για τα reboot τι να πω? Είσαι ο μοναδικός στο φόρουμ που αναφέρεις κάτι τέτοιο.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

για Eurobank έχει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

winbank, EUROBANK e-banking

για Eurobank έχει!

Από το Bosch Com 607(2000) και 23 κινητά στο Samsung Galaxy S10 (2017)!:D
Link to comment
Share on other sites

Windows 10 ... Και με τα νέα tools θα γίνουν port όλες οι εφαρμογές απο ios και android πολύ εύκολα ... Όπως έχει γίνει με το candy crash ...και μετά θα τελειώσει αυτή ή ιστορία...

GO HARD OR GO HOME

Send with SAMSUNG GALAXY S20+:kill:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα εφαρμογές για cloud cameras είτε official είτε άλλες που να υποστηρίζουν σωστά μεγαλύτερο πλήθος καμερών.

Επίσης εφαρμογές για παιδάκια,νανουρίσματα,παραμυθάκια κλπ κλπ.

Από παιχνιδακια real racing (μια και το rr2 με τρέλανε).

Επίσης καλύτερη app για facebook από αυτή που υπάρχει θα ήταν καλοδεχούμενη αν και δεν πολυασχολουμαι...

 

ΥΓ. Αφού υπάρχει ακόμα κόσμος που τρολλαρει για εφαρμογή YouTube στα WP τι να πω...το έχουν τερματισει κάποιοι,εκτός κι αν δεν έχουν κάνει ούτε απλό search στο store...

A! Eurobank υφίσταται από το store των 7.5...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και παίζω αρκετά παιχνίδια στο note το 90% δεν υπάρχει στα wp. Και αρκετές εφαρμογές που είπαν τα παιδιά παραπάνω. Λειτουργικό χωρίς εφαρμογές είναι ένα ανάπηρο λειτουργικό. Και τίποτα δεν θα αλλάξει με τα 10αρια. Τα ίδια έλεγαν για τα 7.5 μετά για τα 8 κτλ κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Σίγουρα υπάρχουν πολύ περισσότερες εφαρμογές για αντροιντ αλλά όπως είπε και ο φίλος παραπάνω όλα ειναι θέμα αναγκών. Αλήθεια απο το 1,5m περίπου στο αντροιντ και τις 300κ στα γουιν ποσοστιαία πόσες ειναι αναγκαίες;

Επίσης τι παραπάνω προσφέρει το app της Πειραιώς απο τη mobile εφαρμογή; Αν στο app σου κάνει και δώρα να το γυρίσω σε αντροιντ. Πάντως επειδή το χρησιμοποιώ αρκετά δε μου λείπει τίποτα.

Στο δια ταύτα λοιπόν δεν ειναι κάτι που μου λείπει απο το store. Ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χρειάζομαι υπάρχει και δουλευει

 

Σου διαφεύγει πάντως το γεγονός πως είναι 500K στο mobile store οι εφαρμογές.Και στα laptop 400K.

Edited by kremmydass

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω μηπως και βγει το clash of clans

 

Θα περιμενεις πολυ μαλλον και ακομα περισσοτερο οσο μενουν χαμηλα τα νουμερα των WP, 2 χρονια πριν πρωτο πηρα ενα 820 και ειδα οτι δεν υπαρχει το παιχνιδακι.Μετα απο 6 μηνες πηρα ενα 920 και απο τοτε μεχρι σημερα η ιδια κατασταση....Δυστυχως η λυση ειναι αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω...2η συσκευη με android.

Link to comment
Share on other sites

Μία official εφαρμογή για το youtube λείπει διότι αυτές που έχουν φτιάξει είναι τρισάθλιες κολλάνε,το 920 μου τρώει reboot και όποτε του καπνίσει με βάζει να δω το video από τον explorer οπού είναι μεν καλό αλλά το video είναι σε 360p...Και επίσης πολλά παιχνίδια που λείπουν από το wp store

 

@colossus_r Βρε φιλαράκι τι σχέση έχει το λειτουργικό με την εφαρμογή για youtube που δεν υπάρχει?(της προκοπής)

 

Αυτό που θέλω να πω φίλε @nero55 είναι ότι οι εφαρμογές YouTube που υπάρχουν είναι πολύ πολυ καλύτερες από την επίσημη σε android και όχι μια μόνο. Tubecast, myTube, metrotube.

Εκτός από το 930 εχω και το 920 και ποτε δεν είχα τα προβλήματα που περιγράφεις με κάποια από αυτές. Οι εφαρμογές αυτές σίγουρα δεν είναι τρισάθλιες όπως λες. Το αντίθετο μάλιστα συμβαίνει. Είναι πολύ καλύτερες από την αντίστοιχη της google κατά γενικη ομολογία.

Κάτι δεν πάει καλά με το τηλ για να έχεις τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα διαβάζω και πάω να τρελαθώ λέτε δεν υπάρχει εφαρμογή youtube υπάρχει και είναι και καλύτερη Tubecast,Mytube,Metro Tube.

 

Και φυσικά @Nero55 ούτε καν να σε στέλνει να δεις video από τον explorer και για να ξέρεις μπορείς οποιοδήποτε video στο youtube οταν σε πάει να το δεις μέσο τις σελίδας μπορείς με 2 κλικ να το ανοίξεις με την εφαρμογή χωρίς καν να βγείς μέσα από τον internet explorer.

Όσο για το lumia 920 που σου κάνει reboot να σε ενημερώσω ότι το είχα 2 χρονια, τώρα το έχει ο πατέρας μου και ποτε δεν μου έκανε επανεκκίνηση μα ποτε ούτε μου κόλλησε ποτε και το είχα και φίσκα, να είχα ελεύθερο 1GB το πολύ και πάλι σκυλί δεν ένιωθε.

Δεν λέμε ότι δεν έχει ελλείψεις το λειτουργικό αλλα να μην τα παρα λέμε όμως ακούω από άλλον και γελάω για την εφαρμογή Greek wpa finder δεν ήξερα τι ήταν και μόλις την έψαξα και είδα τι κάνει έβαλα τα γέλια sorry κιόλας σιγά την σημαντική εφαρμογή,η ακούω για το instagram όταν έχουμε το 6tag τι να το κάνουμε το instagram ψάξτε λίγο το λειτουργικό και μην το κράζετε κατευθείαν έχουμε και εφαρμογές που είναι καλύτερες από τις επίσημες

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ότι λείπουν συγκεκριμένες εφαρμογές... απλός όσες εχω δουλέψει δεν δουλευουν και τόσο σωστά .....

αλλα αν εινα να αναφέρω ας πούμε μερικές εφαρμογές

 

1. ES file explorer (ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΟΥ ΤΗΣ ΔΥΝΑΤΟΤΙΤΕΣ)

2. google aythenticator

3. google earth

4. tubemate (να κατεβάζω video και τραγούδια απο το youtube και να τα μετατρέπει σε mp3)

5. quick pic (η οτιδήποτε να εχει όλες της δυνατότητες που έχει και αυτό)

6. Abby TextGrabber + Translator

7. AdAway (καλά χωρίς αυτό πραγματικά no way)

8. BBQScreen (η κατι παρεμφερές αλλα να δουλεύει πλήρως )

9. Fing (η οτιδήποτε αλλο να κάνει την δουλειά του)

10. flash player η έστω καποιο app να μπορώ να βλεπω κάτι σειρές από τα site)

11. game hacker (ουσιαστικά cheat engine...... ) το τι κάνει ενα cheat engine προφανώς ξέρετε το λέει και το όνομα του

12. gps test plus (η οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή με της ίδιες δυνατότητες)

13. greek wpa finder (:lol::lol::lol: πλακιζω αν και δεν θα ηταν καθόλου άσχημο) βρήκα καποια αλλα ειναι οτι ναναι

14. LAD Droid (η οτιδήποτε με παρόμοιο σετακη εργαλείον δικτύου)

15. υποστήριξη για printers (πλήρες μαζί με pdf printing) για αρκετούς εκτυπωτές

16. app της mega.co.nz με ολες της δυνατότητες του (οχι πετσοκομμένο )

17. mx player (η οτιδήποτε άλλο που υποστηρίζει προσθήκη codex κλπ και παιζει dts, network streams κλπ.....) για την ωρα κανένα player δεν πέτυχα να φτάνει της δυνατότητες του

18. network info (ειναι μια εφαρμογη που σου δίνει πλήρες πληροφορίες για το δίκτυο gsm/wifi στο οποίο είσαι συνδεδεμένος) βρήκα καποια αλλα ειναι άκρος ελλιπέστατα

19. network scanner (εφαρμογη για network scan και port scan και πληροφορίες για κάθε τι βρει) δωκιμασα NetScan και arcadia scan....... αλλα τα μισα δεν τα κανουν η τα κάνουν ελλιπέστατα

20. placemask (δινει ψεύτικο gps και Network location σε όλη της συσκευη)

21. note everything (η οτιδήποτε με ίδιες δυνατότητες)

22. poseidon weather (δεν το βρικα τουλάχιστον)

23. sqlite editor

24. wifi key finder (βλέπει κωδικούς από τα δυκτια που εχεις αποθηκεύσει στην συσκευη)

25.wifi manager

26. web banking της pireus

27. ftp server (με user managment)

28.samba server (με user management)

 

αυτα ειναι που χρισιμοποιο καθημερινά και δεν βρήκα κατι να τα καλύψω (πλήρες έστω)....

Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα από όσα παρέθεσες (αν όχι σε όλα) υπάρχει αντίστοιχο στα wp. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα ή χειρότερα

πάντως η δουλειά γίνεται μια χαρά.

Οπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω, όλα είναι θέμα του τι χρησιμοποιεί ο καθένας. Τι χρήση κάνει με το κινητό του.

Γι αυτό και δεν θα σχολιάσω το ότι χρησιμοποιείς 28 εφαρμογές καθημερινά. Γιατί άλλοι δεν χρησιμοποιούν ούτε 10.

Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα από όσα παρέθεσες (αν όχι σε όλα) υπάρχει αντίστοιχο στα wp. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα ή χειρότερα

πάντως η δουλειά γίνεται μια χαρά.

Οπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω, όλα είναι θέμα του τι χρησιμοποιεί ο καθένας. Τι χρήση κάνει με το κινητό του.

Γι αυτό και δεν θα σχολιάσω το ότι χρησιμοποιείς 28 εφαρμογές καθημερινά. Γιατί άλλοι δεν χρησιμοποιούν ούτε 10.

 

τα εχω δοκιμάσει όλα......... μα όλα..... κανένα δεν ειναι ουτε πλήρες ουτε εχει όλες της δυνατότητες του αντιστοίχου στο ps

 

και προφανώς το θέμα λει τι εφαρμογές θα θέλατε να δείτε τι σας λιπει δλδ............ εξέφρασα την ΠΡΟΣΟΠΙΚΗ μου γνώμη........ τώρα αν δεν επιτρέπετε οκ μέσα............

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι σου απαγόρευσε κανείς να πεις τη γνώμη σου! Δεν ξέρω πού είδες κάτι τέτοιο.

Ολοι τις γνώμες μας λέμε άλλωστε.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές έχω μείνει ευχαριστημένος με το lumia μου αλλά η έλλειψη εφαρμογών είναι το μεγαλύτερο μείον

σε σχέση με τον ανταγωνισμό και νομίζω πως και η MS το έχει καταλάβει.

 

H εφαρμογή που μου έχει λείψει περισσότερο είναι ο chrome (internet explorer & uc browser ειναι τραγικοί στη χρήση)

 

Εαν υπάρχουν, οι επίσημες εφαρμογές δεν δέχονται πολλά updates ενώ λείπουν πολλές εφαρμογές.

Πχ τώρα ψάχνομαι για action camera. ε μόνο η gopro έχει app. Δεν είναι απαγορευτικό αυτό;

ή ήθελα μια εφαρμογή για gps chrono. ούτε αυτή υπάρχει. και πολλά άλλα παραδείγματα.

 

Μακάρι να βελτιωθεί η κατάσταση με την έλευση των WP10

Link to comment
Share on other sites

Για να ησυχάσετε λίγο οι Androidάκηδες, με τα 10 έρχεται επίσημα το sideload εφαρμογών Android. Ελπίζω να σας καλύψει τα κενά...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Greek wpa finder δεν ήξερα τι ήταν και μόλις την έψαξα και είδα τι κάνει έβαλα τα γέλια

και εμένα όπως είπε και ένας άλλος φίλος είναι η μόνη εφαρμογή που μου λείπει. δεν καταλαβαίνω γιατί γελάς.

 

Σε όλες τις άλλες ανάγκες μου έχω καλυφτεί με τον ένα ή άλλο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα από όσα παρέθεσες (αν όχι σε όλα) υπάρχει αντίστοιχο στα wp. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα ή χειρότερα

πάντως η δουλειά γίνεται μια χαρά.

Οπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω, όλα είναι θέμα του τι χρησιμοποιεί ο καθένας. Τι χρήση κάνει με το κινητό του.

Γι αυτό και δεν θα σχολιάσω το ότι χρησιμοποιείς 28 εφαρμογές καθημερινά. Γιατί άλλοι δεν χρησιμοποιούν ούτε 10.

Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί οταν κάποιος έρχεται, εκφράζει με ένα καθαρό post την άποψή του, πρέπει να πέφτετε κάποιοι να του λέτε αυτό που λες.

 

Δεν ειναι ο σκοπός του thread το να κάνετε Defeat την άποψη αυτών που θεωρούν ότι λείπουν apps από το ecosystem της Microsoft.

:!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να ησυχάσετε λίγο οι Androidάκηδες, με τα 10 έρχεται επίσημα το sideload εφαρμογών Android. Ελπίζω να σας καλύψει τα κενά...

Λυσε μου την απορία λοιπόν, για ποιό λόγο να πάρω windows κινητό για να κάνω sideload android apps ?

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς λείπουν πολλές εφαρμογές και αυτές που υπάρχουν είναι κακογραμμένες ή πολύ πίσω. Λχ Facebook, Twitter, swarm, viber κτλ. Λείπουν chrome, ένας music player που να παίζει folders, παιχνίδια για παιδακια προσχολικής ηλικίας και πολλά άλλα.

Αυτό που με κρατάει στο Νοκια 930 και δεν πάω σε iPhone είναι η εμφανιση, η ποιότητα κατασκευής, το πολύ ωραίο, ελεύθερο και απροβλημάτιστο λειτουργικό, η κάμερα που είναι πολλές κλάσεις μπροστά και η ευχρηστία του σαν mp3 player για το τρέξιμο μου.

Link to comment
Share on other sites

Λυσε μου την απορία λοιπόν, για ποιό λόγο να πάρω windows κινητό για να κάνω sideload android apps ?

 

Γιατί κάποιοι έχετε "δεθεί" τόσο σφιχτά στα Google Apps, που δεν κάνετε χωρίς αυτά. Και να καταλάβω όσους τους είναι απαραίτητες και ζωτικής σημασίας για το επάγγελμά τους, τους υπόλοιπους που είναι (συνήθως) power users, που σημαίνει ότι μπορούν και έχουν τις γνώσεις να αλλάζουν πλατφόρμες (που δεν τους είναι και τόσο απαραίτητα τα Google Apps) δε μπορώ να τους καταλάβω.

 

Και κάποιοι άλλοι λόγοι.

 

Σταθερότητα και συνέπεια του λειτουργικού. Το Android δεν την έχει ακόμα (και δεν είμαι σίγουρος αν θα την έχει, λόγω αντίθετης προσέγγισης στην κατασκευή του).

 

Οι συσκευές με 1GB ram, λειτουργούν άψογα. Φαντάζομαι ότι με 2GB (και με 3GB, που ετοιμάζονται (?) συσκευές), θα είναι ό,τι πιο future proof, για όποιον κρατάει τη συσκευή του για πολύ καιρό.

 

Οικονομία δεδομένων κινητής. Αν κάτι δε χρειάζεται, κλείνει τελείως, παραμένοντας ανοιχτό μόνο το κομμάτι των ειδοποιήσεων.

 

Η διαχείριση της κατανάλωσης ενέργειας είναι σε πάρα πολύ καλά επίπεδα. Συγκρίνοντας προσωπικά 2 συσκευές με WP8.1, στην πιο παλιά χρειαζόμουν 2 μπαταρίες να "βγάλω τη μέρα", στην τελευταία 1 και μου περισσεύει και ένα ποσοστό και δε φορτίζω κάθε μέρα πλέον.

 

Όλα τα παραπάνω δοκιμασμένα σε συσκευή low to mid range. Και με 2 κάρτες (για την κατανάλωση).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μία official εφαρμογή για το youtube λείπει διότι αυτές που έχουν φτιάξει είναι τρισάθλιες κολλάνε,το 920 μου τρώει reboot και όποτε του καπνίσει με βάζει να δω το video από τον explorer οπού είναι μεν καλό αλλά το video είναι σε 360p...Και επίσης πολλά παιχνίδια που λείπουν από το wp store

 

@colossus_r Βρε φιλαράκι τι σχέση έχει το λειτουργικό με την εφαρμογή για youtube που δεν υπάρχει?(της προκοπής)

 

Εάν γράφεις απλά youtube στην αναζήτηση και βάζεις την επίσημη του youtube απο την Microsoft, λογικό είναι να γίνεται αυτό. Με το tubecast ακούω μουσική και βλέπω σε 4κ βίντεο και σε 60fps (νέα μόδα). Ψάξτο λίγο καλύτερα, όπως επίσης κάποιο θέμα έχει με τις επαννεκινήσεις. Πήγαινε το σε ένα nokia canter.

 

Μιας και παίζω αρκετά παιχνίδια στο note το 90% δεν υπάρχει στα wp. Και αρκετές εφαρμογές που είπαν τα παιδιά παραπάνω. Λειτουργικό χωρίς εφαρμογές είναι ένα ανάπηρο λειτουργικό. Και τίποτα δεν θα αλλάξει με τα 10αρια. Τα ίδια έλεγαν για τα 7.5 μετά για τα 8 κτλ κτλ.

 

Συμφωνώ με την άποψη σου για τις εφαρμογές. Διαφωνώ με την λογική. Εξάλλου κάποτε ο κόσμος πίστευε ότι η γή είναι επίπεδη, και διαψεύστηκαν.

 

Λυσε μου την απορία λοιπόν, για ποιό λόγο να πάρω windows κινητό για να κάνω sideload android apps ?

 

Μα για τον απλό λόγο ότι είναι πιο γρήγορα (για <200 ευρώ είναι φαινομενικά πιο γρήγορα. Έπιασα στα χέρια μου χτες το 640 της νύφης μου και έπαθα ΣΟΚ), διαφορετικά και (γενικά) πιο όμορφα (πολύχρωμα κτλ). Απο εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου και λειτουργικότητας.

 

Έχω το 930 με την δυνατότητα να βάλω ότι εφαρμογή μου καπνίσει και το κινητό να πάει σφαίρα. Αλλά δεν μπαίνω στην παγίδα να μου λένε "έχω εκείνη, εσύ την έχεις?" Έχω όσες μου χρειάζονται, αλλά σέβομαι όσους θέλουν περισσότερες λόγω δουλειάς και αναγνωρίζω τις ελλείψεις τους. Τι θα γίνει όμως με τον κόσμο που θεωρεί ένα Wp κινητό όμορφο (δεν αναφέρομαι στα κολλήματα επίτηδες), που θέλει τις εφαρμογές απο το Android ή το Ios? Γίνονται port με μια απλή διαδικασία (για τους developers). Για αυτό όπως λες για τον άλλο πιο λόγο κατακρίνει κάποιον που εκφράζει την άποψη του κόσμια, για ποιο λόγο εσύ κατακρίνεις αυτή την κίνηση για κάποιους που τους αρέσει το Wp? Έτσι όπως το βλέπω εγώ, η Microsoft κάνει ότι μπορεί για να ευχαριστεί τον κόσμο της, και να επωφεληθεί και αυτήν, και βρήκε ένα εξαιρετικά καινοτόμο τρόπο. Είναι τόσο κακό που στο προσφέρει?

 

Δυστυχώς λείπουν πολλές εφαρμογές και αυτές που υπάρχουν είναι κακογραμμένες ή πολύ πίσω. Λχ Facebook, Twitter, swarm, viber κτλ. Λείπουν chrome, ένας music player που να παίζει folders, παιχνίδια για παιδακια προσχολικής ηλικίας και πολλά άλλα.

Αυτό που με κρατάει στο Νοκια 930 και δεν πάω σε iPhone είναι η εμφανιση, η ποιότητα κατασκευής, το πολύ ωραίο, ελεύθερο και απροβλημάτιστο λειτουργικό, η κάμερα που είναι πολλές κλάσεις μπροστά και η ευχρηστία του σαν mp3 player για το τρέξιμο μου.

 

Με τον edge στα 10, θα ξεχάσεις τον chrome εκτός αν έχεις bookmarks. Για μουσική και folders χρησιμοποιώ τον core player και παίζει κανονικά ότι folder έχω στο κινητό. Απλά τους προσθέτεις ως favorites και παίζουν κανονικά. Για τα άλλα συμφωνώ. Fb και λοιπές εφαρμογές δικτύωσης (για μένα εκτός viber, whats app) θέλουν δουλειά όσον αφορά τις δυνατότητες τους.

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί κάποιοι θέλουν οπωσδήποτε chrome! Τόσοι άλλοι καλύτεροι browsers υπάρχουν....

Για παράδειγμα opera mini ( χρησιμοποιώ μόνο αυτόν πλέον) και uc browser.

Να μου έλεγε κανείς για τον firefox που δεν υπάρχει, να πω μάλιστα!

 

Εκεί που θέλει δουλίτσα ακόμα το store είναι σε εφαρμογές booking. Για ξενοδοχεία, αεροπορικά-ακτοπλοϊκά. Για ξενοδοχεί, αντε, ας πούμε ότι υπάρχει το trivago. Αλλά για τα άλλα δεν έχει κάποια εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί οταν κάποιος έρχεται, εκφράζει με ένα καθαρό post την άποψή του, πρέπει να πέφτετε κάποιοι να του λέτε αυτό που λες.

 

Δεν ειναι ο σκοπός του thread το να κάνετε Defeat την άποψη αυτών που θεωρούν ότι λείπουν apps από το ecosystem της Microsoft.

:!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λυσε μου την απορία λοιπόν, για ποιό λόγο να πάρω windows κινητό για να κάνω sideload android apps ?

 

Δεν έχω κανέναν τέτοιο σκοπό. Πίστεψε με. Γνώμες ανταλλάσουμε. Και όλοι γνωρίζουμε και παραδεχόμαστε ότι υπάρχουν ελλείψεις.

Ομώς επειδή πολλοί σχολιάζουν χωρίς να το ξέρουν καλά το λειτουργικό, κάποια σχόλια γίνονται και για αποκατάσταση της τάξης.

 

Οσο για τους λόγους που μπορείς να προτιμήσεις windows?

Μα φυσικά η όλη λειτουργία του os. Ελαφρύ, γρήγορα, χωρίς lag, επανεκιννήσεις και κολλήματα.

Aν λοιπόν γίνεται sideload γιατί να μην τα προτιμήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...