Jump to content

Lenovo A7-10


antrenik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

flashare την Τ2-A7-10F_S57_160701_ROW και θα είσαι μια χαρα είναι η τελευταία που είχε βγει

έχει βγει και η S000100_150810 ROW μπαινει με το μανίσιο recovery αλλά εγώ είμαι από τους τυχερούς που το tablet μου έχει την recovery στην μογγολέζικη γλώσσα και δεν βγάζω άκρη για να την περάσω

γενικά στο forum της lenovo υπάρχουν άτομα που κάνανε παράπονα γιατί σε πολλά ευρωπαϊκά κομμάτια υπάρχει αυτό το θέμα

για όποιον δεν γνωρίζει ποια είναι η recovey εδώ ένα video

 

εδώ το θέμα

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and/Tab2-a7-10-bought-in-Europe-with-recovery-in-China-s-language/td-p/2101334

 

 

το Lenovo Smart Assisstant δεν αναγνώρισε το δικό μου tablet όταν ήταν στην 4.4.2

δοκίμασε άμα θες να το περάσεις γιατί αν στο αναγνωρίζει θα σου γίνει και αναβαθμίσει από εκεί

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Η Τ2-A7-10F_S57_160701_ROW μπορεί να έρθει σαν OTA ή μόνο flashare ,να περιμένω με την έκδοση που έχω για κανένα updade . Γιατί σαν καινούριο είχα ένα με την πρώτη από 4.42 σε 5αρια και το δεύτερο μέσα στο καλοκαίρι.Τώρα έχει έρθει από το σέρβις με άλλη μητρική όπως μου είπαν και με τα4.4.42

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

flashare την Τ2-A7-10F_S57_160701_ROW και θα είσαι μια χαρα είναι η τελευταία που είχε βγει

έχει βγει και η S000100_150810 ROW μπαινει με το μανίσιο recovery αλλά εγώ είμαι από τους τυχερούς που το tablet μου έχει την recovery στην μογγολέζικη γλώσσα και δεν βγάζω άκρη για να την περάσω

γενικά στο forum της lenovo υπάρχουν άτομα που κάνανε παράπονα γιατί σε πολλά ευρωπαϊκά κομμάτια υπάρχει αυτό το θέμα

για όποιον δεν γνωρίζει ποια είναι η recovey εδώ ένα video

 

Καλησπέρα,

 

Αυτό που βρήκα βλέποντας ένα video στο youtube είναι ότι αν προσπαθήσω να μπω σε recovery πιέζοντας ταυτόχρονα volume up και power με βγάζει στα κινέζικα. Αν πατήσω volume up και volume down και power τότε με βγάζει σε αγγλικό recovery. Αν πατώντας και τα τρία πλήκτρα συνεχίζει να σου βγάζει κινέζικα τότε γράψε λάθος! Είμαι και εγώ κολλημένος σε kitkat και σε λίγο θα προσπαθήσω να περάσω μέσω recovery την T2-A7-10F_S000044_ROW_TO_T2-A7-10F_S000054_150801_ROW.zip για να μην μπλέκω με flashtools. Ίδωμεν πως θα πάει...

 

Τελικά περάστηκε κανονικά και μου έβγαλε αναβάθμιση στην S000057_160701_ROW οπότε μάλλον πάνε όλα καλά!

Edited by Starback
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αυτό που βρήκα βλέποντας ένα video στο youtube είναι ότι αν προσπαθήσω να μπω σε recovery πιέζοντας ταυτόχρονα volume up και power με βγάζει στα κινέζικα. Αν πατήσω volume up και volume down και power τότε με βγάζει σε αγγλικό recovery. Αν πατώντας και τα τρία πλήκτρα συνεχίζει να σου βγάζει κινέζικα τότε γράψε λάθος! Είμαι και εγώ κολλημένος σε kitkat και σε λίγο θα προσπαθήσω να περάσω μέσω recovery την T2-A7-10F_S000044_ROW_TO_T2-A7-10F_S000054_150801_ROW.zip για να μην μπλέκω με flashtools. Ίδωμεν πως θα πάει...

 

Τελικά περάστηκε κανονικά και μου έβγαλε αναβάθμιση στην S000057_160701_ROW οπότε μάλλον πάνε όλα καλά!

 

το έχω δει και εγώ αυτό που λες . απλά 2-3 φορές που το δοκίμασα ποτέ δεν μπόρεσα να μπω σε αγγλικό recovery

αυτο το video ειχα δει :

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες την S000100_150810

που είναι η ποιο φρέσκια έκδοση την πέρασε κανείς μέσω recovery ?

αυτο το link ειναι χρήσιμο για καποιον που θα brickari η θα θελει να ξανα flashari

http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-stock-roms-lenovo-tab2-a7-10f-t3418256#post68487634

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παίδες εγώ σας χαιρετώ πλέον από αυτό το μοντέλο

το κράτησα 1 χρόνο το ευχαριστήθηκα αλλά πλέον θέλω κάτι ποιο δυνατό και αγόρασα το Lenovo Tab 3 A8-50

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου βγαζει οτι εχω την T2-A7-10F_S000045_151211_ROW

και δεν μου βγαζει αν εχω καποια αναβάθμιση!

 

Ακριβώς το ίδιο θέμα , καμία αναβάθμιση. Από που το αγόρασες αν επιτρέπεται;

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο θέμα , καμία αναβάθμιση. Από που το αγόρασες αν επιτρέπεται;

 

Lenovo Smart Assistant

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_smart_assistant_v2.0.0_201607.exe

κάντε το εγκατάσταση στο pc είναι το πρόγραμμα της lenovo για αναβαθμίσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Lenovo Smart Assistant

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_smart_assistant_v2.0.0_201607.exe

κάντε το εγκατάσταση στο pc είναι το πρόγραμμα της lenovo για αναβαθμίσεις

 

Να σε καλά φίλε αλλά θα το αφήσω όπως είναι πρός το παρόν. Από την υποστήριξη μου είπαν ότι ακόμα και ίδιες συσκευές να είναι μπορεί να μην έχουν την ίδια πολιτική στις αναβαθμίσεις. Επίσης αυτό που έχω είναι κατασκευασμένο αρχές του 2016 και δεν έχει βγεί κάποιο άλλο update μέχρι στιγμής.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ενημερωτικά για όσους θέλουν επιπλέον προστασία στην συσκευή τους , η κρυπτογράφηση γίνεται γρήγορα και απλά ( 4.4.2 έχει το δικό μου χωρίς root ) από τις ρυθμίσεις του λειτουργικού συστήματος. Δείχνει την αρχική οθόνη που λέει Lenovo , κάνει επαννεκίνηση μέσα σε 10 με 15 λεπτά και κρατάει κανονικά όλα τα settings - apps.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα το tablet έχει τον chrome για περιήγηση στο internet και κολλάει έχετε να μου πρότεινει κανείς άλλο browser χωρίς να έχω πρόβλημα, εκτός εάν υπάρχει θέμα στο tablet; Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα το tablet έχει τον chrome για περιήγηση στο internet και κολλάει έχετε να μου πρότεινει κανείς άλλο browser χωρίς να έχω πρόβλημα, εκτός εάν υπάρχει θέμα στο tablet;

 

Το τάμπλετ είχε προεγκατεστημενο και τον uc.

Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις yandex, habit.

Link to comment
Share on other sites

Το τάμπλετ είχε προεγκατεστημενο και τον uc.

Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις yandex, habit.

 

Να λέω την αλήθεια τον uc δεν το δοκίμασα , σήμερα που τον δουλεύω φαίνεται καλός το μόνο που παρατήρησα είναι ότι σε μερικά σάιτ δεν κάνει zoom με τα δάχτυλα;Θα ήθελα να μου πεις στο δικό σου tablet σου παρουσιάζει ο chrome κωλύματα;

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Να λέω την αλήθεια τον uc δεν το δοκίμασα , σήμερα που τον δουλεύω φαίνεται καλός το μόνο που παρατήρησα είναι ότι σε μερικά σάιτ δεν κάνει zoom με τα δάχτυλα;Θα ήθελα να μου πεις στο δικό σου tablet σου παρουσιάζει ο chrome κωλύματα;

 

Δεν τον δουλεύω. Έχω τον yandex . Με κούρασαν οι διαφημίσεις του chrome.

 

 

Νομίζω ότι φορτώνει πιό αργά τις σελίδες από τον yandex σε 2 site που δοκίμασα.

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα το tablet έχει τον chrome για περιήγηση στο internet και κολλάει έχετε να μου πρότεινει κανείς άλλο browser χωρίς να έχω πρόβλημα, εκτός εάν υπάρχει θέμα στο tablet;

 

Ποια έκδοση του λειτουργικού συστήματος Android έχει η συσκευή; Σε όλα τα site βλέπεις να κολλάει ή σε ορισμένα; Στο δικό μου πάει σχετικά γρήγορα χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του λειτουργικού συστήματος Android έχει η συσκευή; Σε όλα τα site βλέπεις να κολλάει ή σε ορισμένα; Στο δικό μου πάει σχετικά γρήγορα χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Όχι σε όλα , όταν το site είναι βαρύ με διαφημίσεις κτλ εκεί κολλάει έχω τα 4,4 Αndroid

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε όλα , όταν το site είναι βαρύ με διαφημίσεις κτλ εκεί κολλάει έχω τα 4,4 Αndroid

 

Στον Chrome ( έκδοση 54.0.2840.85 ) έχουν γίνει disable τα εξής :

Αυτόματη συμπλήρωση φορμών

Προτάσεις σφαλμάτος πλοήγησης

Αναζήτηση και προτάσεις διευθύνσεων URL

Χρήση υπηρεσίας πρόβλεψης για ταχύτερη φόρτωση σελίδων

Φυσικό δίκτυο

Συγχρονισμός παρασκηνίου

Τσέκαρε μήπως και φτίαξει κάπως η κατάσταση σε "δύσκολα" site.

Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για μια συσκευή με 1GB ram.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Στον Chrome ( έκδοση 54.0.2840.85 ) έχουν γίνει disable τα εξής :

Αυτόματη συμπλήρωση φορμών

Προτάσεις σφαλμάτος πλοήγησης

Αναζήτηση και προτάσεις διευθύνσεων URL

Χρήση υπηρεσίας πρόβλεψης για ταχύτερη φόρτωση σελίδων

Φυσικό δίκτυο

Συγχρονισμός παρασκηνίου

Τσέκαρε μήπως και φτίαξει κάπως η κατάσταση σε "δύσκολα" site.

Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για μια συσκευή με 1GB ram.

Αυτα τα κολλήματα μου τα κάνει μετά από την επισκευή του tablet ενώ αρχικά φορούσε τα android 5.0 τώρα τα 4.4 μήπως εκεί είναι το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα κολλήματα μου τα κάνει μετά από την επισκευή του tablet ενώ αρχικά φορούσε τα android 5.0 τώρα τα 4.4 μήπως εκεί είναι το θέμα;

 

Όχι φίλε και έμενα 4.4.2 έχει αλλά δεν έχει θέματα hardware μέχρι στιγμής ώστε να το πάω για επισκευή. Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων; Στο δικό μου δεν έχω καμία πρόσθετη εφαρμογή εκτός από τις προεγκατεστημένες Google καθώς έχω κάνει και απενεργοποίηση των apps από Lenovo.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε και έμενα 4.4.2 έχει αλλά δεν έχει θέματα hardware μέχρι στιγμής ώστε να το πάω για επισκευή. Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων; Στο δικό μου δεν έχω καμία πρόσθετη εφαρμογή εκτός από τις προεγκατεστημένες Google καθώς έχω κάνει και απενεργοποίηση των apps από Lenovo.

Ναι του έκανα επαναφορά και αυτό που ίδα πολή σαβούρα το service εϊχε διαγράψει το ίδιο κι εγώ τώρα έκανα αυτό μου είπες απενεργοποίηση των apps της lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε όλα , όταν το site είναι βαρύ με διαφημίσεις κτλ εκεί κολλάει έχω τα 4,4 Αndroid

Ναι σε ποιό ελαφρύ σάιτ μία χαρά!!Από ότι δείχνει είναι θέμα chrome στο UC τα πράγματα είναι Ποιό καλύτερα με τα βαριά σάιτ δεν νομίζω να είναι θέμα tablet Έτσι για δοκιμή αν θέλετε μπορείτε στο

Π.χ http://www.altsantiri.gr/ με τον chrome να μου πεις αν αργεί να φορτώσει και αν έχεις κολλήματα

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τι κανουμε;

Το tablet που ειχα αναφερει οτι κολησε το καλοκαιρι με την αναβαθμιση στην 5αρα, και ειδα κι επαθα να το κανει ενας γνωστος να ειναι παλι σε λειτουργικη κατασταση επαναφεροντας το ομως στην αρχικη kitkat 4.4,

πλεον αρχιζει και δεν μπορει να εγκαταστησει καποια παιχνιδια, γιατι αυτα πλεον απαιτουν 5αρα εκδοση...

 

Δεν ξερω αν η 1η εκεινη καλοκαιρινη εκδοση της 5αρας για το lenovo, ειναι πιθανως ιδια ή διαφορετικη με την 5αρα αν παω τωρα και αναβαθμισω.

Το θεμα ειναι, να γινει η αναβαθμιση;

Κι αν κολησει ξανα;

Απο την αλλη, επειδη η 5αρα ηταν για τον κοσμο του android οντως ενα βημα μπροστα σε θεματα αρχιτεκτονικης/μνημης κλπ,

εστω και αν το ταμπλετακι μας δεν την ειχε εγγενως, αφου η lenovo της εδωσε, θα εδινε μεγαλυτερη διαρκεια ζωης, για εφαρμογες κλπ

Αλλα το καλοκαιρι, η lenovo τα κανε μανταρα με το update της 5αρας, σε μενα και σε αλλους.

 

Δεν ξερω τι να κανω, πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ποιό ελαφρύ σάιτ μία χαρά!!Από ότι δείχνει είναι θέμα chrome στο UC τα πράγματα είναι Ποιό καλύτερα με τα βαριά σάιτ δεν νομίζω να είναι θέμα tablet Έτσι για δοκιμή αν θέλετε μπορείτε στο

Π.χ http://www.altsantiri.gr/ με τον chrome να μου πεις αν αργεί να φορτώσει και αν έχεις κολλήματα

 

Αργεί να φορτώσει το συγκεκριμένο site αλλά κολλήματα δεν κάνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τωρα τι κανουμε;

Το tablet που ειχα αναφερει οτι κολησε το καλοκαιρι με την αναβαθμιση στην 5αρα, και ειδα κι επαθα να το κανει ενας γνωστος να ειναι παλι σε λειτουργικη κατασταση επαναφεροντας το ομως στην αρχικη kitkat 4.4,

πλεον αρχιζει και δεν μπορει να εγκαταστησει καποια παιχνιδια, γιατι αυτα πλεον απαιτουν 5αρα εκδοση...

 

Δεν ξερω αν η 1η εκεινη καλοκαιρινη εκδοση της 5αρας για το lenovo, ειναι πιθανως ιδια ή διαφορετικη με την 5αρα αν παω τωρα και αναβαθμισω.

Το θεμα ειναι, να γινει η αναβαθμιση;

Κι αν κολησει ξανα;

Απο την αλλη, επειδη η 5αρα ηταν για τον κοσμο του android οντως ενα βημα μπροστα σε θεματα αρχιτεκτονικης/μνημης κλπ,

εστω και αν το ταμπλετακι μας δεν την ειχε εγγενως, αφου η lenovo της εδωσε, θα εδινε μεγαλυτερη διαρκεια ζωης, για εφαρμογες κλπ

Αλλα το καλοκαιρι, η lenovo τα κανε μανταρα με το update της 5αρας, σε μενα και σε αλλους.

 

Δεν ξερω τι να κανω, πραγματικα.

 

Ρισκάρεις την απόδοση και την λειτουργικότητα - σταθερότητα της συσκευής για τα games; Άστο όπως είναι κατά την γνώμη μου , ότι δουλεύει σωστά δεν το πειράζεις στο Android μέχρι να είσαι σίγουρος ότι θα έχεις την εμπειρία χρήσης που είχες και πριν.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Αργεί να φορτώσει το συγκεκριμένο site αλλά κολλήματα δεν κάνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρισκάρεις την απόδοση και την λειτουργικότητα - σταθερότητα της συσκευής για τα games; Άστο όπως είναι κατά την γνώμη μου , ότι δουλεύει σωστά δεν το πειράζεις στο Android μέχρι να είσαι σίγουρος ότι θα έχεις την εμπειρία χρήσης που είχες και πριν.

 

εντάξει τώρα μην λέμε και ότι νάνε . η 5άρα το δίνει άλλη πνοή . 1.5 χρόνο το είχα το σκάλισα όσο δεν πάει . στην 5άρα ρολάρι καλύτερα . απλά όταν είναι να πας στην 5άρα για να κάτσει καλά και να αποφύγεις δυσάρεστα απρόοπτα κάντε μια επαναφορά πριν την αναβάθμιση .

στην τελευταία αναβάθμιση που έδωσε η lenovo που είχε περασμένο και το τελευταίο security patch οποία βγάλαν πρόβλημα ήταν επειδή δεν πήγαν να κάνουν καθαρή εγκατάσταση . όχι πως αυτό δικαιολογεί την lenovo .

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εντάξει τώρα μην λέμε και ότι νάνε . η 5άρα το δίνει άλλη πνοή . 1.5 χρόνο το είχα το σκάλισα όσο δεν πάει . στην 5άρα ρολάρι καλύτερα . απλά όταν είναι να πας στην 5άρα για να κάτσει καλά και να αποφύγεις δυσάρεστα απρόοπτα κάντε μια επαναφορά πριν την αναβάθμιση .

στην τελευταία αναβάθμιση που έδωσε η lenovo που είχε περασμένο και το τελευταίο security patch οποία βγάλαν πρόβλημα ήταν επειδή δεν πήγαν να κάνουν καθαρή εγκατάσταση . όχι πως αυτό δικαιολογεί την lenovo .

Καλησπέρα τα android 5.0 είναι καλύτερα τα είχα από την αρχή που με το που το έστειλα στο σέρβις και μου έβαλαν 4.4 η αλλαγή του τάμπλετ είναι εμφανές στο χειρότερο.Θα ήθελα να περάσω τα 5.0 όμως δεν έχω ασχοληθεί άσχετοςθα μου έγγραφες βήμα προς βήμα!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα android 5.0 είναι καλύτερα τα είχα από την αρχή που με το που το έστειλα στο σέρβις και μου έβαλαν 4.4 η αλλαγή του τάμπλετ είναι εμφανές στο χειρότερο.Θα ήθελα να περάσω τα 5.0 όμως δεν έχω ασχοληθεί άσχετοςθα μου έγγραφες βήμα προς βήμα!

 

γιατί μέσω OTA δεν σου κάνει την αναβάθμιση ?

την ποιο πρόσφατη ρομ θα την βρεις εδώ !

http://lenovo-forums.ru/topic/19560-lenovo-tab-2-a7-10-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0-t2-a7-10f_s57_160701_row/

χρειάζεται να κανείς λογαριασμό

βάλε chrome και ενεργοποίησε την μετάφραση

τα drivers για το pc εδω : http://lenovo-forums.ru/tutorials/article/881-%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BA-%D1%81-%D0%BE%D1%81-windows-xp-10-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%88%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B5-mtk/

SP tool εδω : http://spflashtool.com/

για μένα άμα έχεις υπολογιστή με windows 7 είναι πολύ εύκολη υπόθεση , στα windows 10 είναι λίγο πιο ζόρισμα στο να περάσεις τα driver και να στο αναγνώριση το tablet θέλει να κανείς μερικά πραγματάκια

αν έχεις windows 7 και έχεις εγκατάσταση τα driver .

ξεζιπαρεις τη rom Που κατέβασες , βάλε το φάκελο στην επιφάνεια εργασίας η οπου άλλου θέλεις

ανοίγεις το SP tool πας ρυθμίσεις και θα τσεκάρεις το ALL WITH CHECKSUM

Το SP tool να ειναι σε Firmware Upgrade (πρόσεξε μην βάλεις το format all)

Περνας το scatter - loading που θα το βρεις στο φάκελο που ξεζιπαρες

και μετά πατάς το πράσινο κουμπί Download

συνδέεις το tablet κλειστό και θα αρχίσει να flashari

 

εδω και ενα video

 

με αυτό το τρόπο το είχα update / downgrade απο 4.4 σε 5 και το αντίστροφο πολλές φορές

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo A7-10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...