Jump to content

Lenovo A7-10


antrenik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωχ φιλαράκι . καλή αναμονή . της 15 μέρες δεν της γλυτώνεις . το service της lenovo είναι η CPI στην αθήνα και καθυστερούν παρά πολύ .

 

Αυτη εδω εχει το service της lenovo στην ελλαδα;

http://www.cpi.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτη εδω εχει το service της lenovo στην ελλαδα;

http://www.cpi.gr/

 

χρειάστηκα το service της lenovo και μάλιστα πρόσφατα κιόλας

το έστειλα άργησε πάνω από 10 εργάσιμες μέρες πείρα στην lenovo τηλέφωνο

μου δώσανε κωδικό πελάτη και το τηλέφωνο τους και μου είπαν πως εκεί είναι η τεχνική υποστήριξη τους

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έτσι από περιέργεια πέρασα την ενημέρωση .

εμένα δεν μου έκανε κανένα θέμα . να πω πως έκανα πρώτα επαναφορά και μετά την αναβάθμιση.

δεν βλέπω κάποια διάφορα εκτός την ενημέρωση στο κώδικα ασφαλείας του android

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έτσι από περιέργεια πέρασα την ενημέρωση .

εμένα δεν μου έκανε κανένα θέμα . να πω πως έκανα πρώτα επαναφορά και μετά την αναβάθμιση.

δεν βλέπω κάποια διάφορα εκτός την ενημέρωση στο κώδικα ασφαλείας του android

 

Εννοείς ότι έκανες εργοστασιακή επαναφορά πρώτα και μετά κατέβασες την ota η την πέρασες μέσω pc? Γιά το lollipop λέμε?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι έκανες εργοστασιακή επαναφορά πρώτα και μετά κατέβασες την ota η την πέρασες μέσω pc? Γιά το lollipop λέμε?

 

ναι επαναφορά και οτα

ναι για lolli

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η λειτουργια otg με usb stick δουλεύει κανονικά?

 

δεν ξέρω ούτε το έχω δοκιμάσει γιατί δεν μου χρειαζεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ούτε το έχω δοκιμάσει γιατί δεν μου χρειαζεται

 

Για μένα όμως είναι πολύ σημαντικό, γιατί κατεβαζω διάφορα και τα μεταφέρω με τα USB. Αν λοιπόν δεν λειτουργεί η λειτουργία otg όπως την προηγούμενη φορά τότε δεν έχει κανένα νόημα η αναβάθμιση για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα όμως είναι πολύ σημαντικό, γιατί κατεβαζω διάφορα και τα μεταφέρω με τα USB. Αν λοιπόν δεν λειτουργεί η λειτουργία otg όπως την προηγούμενη φορά τότε δεν έχει κανένα νόημα η αναβάθμιση για μένα.

 

κοίτα πραγματικά εκτός από την ενημέρωση στο κώδικα ασφαλείας

δεν βλέπω καμία μα καμία διάφορα με την προηγούμενη lollipop

άρα αν δεν δούλευε εκεί λογικά δεν θα δουλεύει και τώρα

μόλις βρω ευκαιρία με βλέπω και εμένα για downgrade παλι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έλειπε η διαχείριση αρχείων (file manager)δεν είχε κατέβει μεσά στην ota. Κατέβασα αρκετές εφαρμογές διαχείρισης αρχείων από το Google play store όλες έβλεπαν τα πάντα αλλά δεν επέτρεψαν καμία επεξεργασία, ούτε μεταφορά, ούτε μετονομασία, τίποτα. Μόνο να δω τα αρχεία μπορούσα και εφόσον εμένα με ενδιαφέρει η μεταφορά διαφόρων αρχείων σε καθημερινή βάση, το downgrade ήταν μονόδρομος. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

Έπαθα ακριβώς το ίδιο με το τάμπλετ της γυναίκας! Το είδα τυχαία στο τραπέζι και είχε βγάλει ειδοποίηση νέας αναβάθμισης και .... την πάτησα! Μονόδρομος για να βγει από το error loop ήταν ο παραπάνω τρόπος με το clear eMMC! Μετά από κάμποσες προσπάθειες να μπω στο factory reset screen , το κατάφερα! Γράφει κάτι κινέζικα, αλλά το μόνο που φαίνεται καθαρά είναι το eMMC! Πας εκεί με το down volume και μετά πατάς το power! Άντε τώρα να της πω ότι σβήστηκαν όλα και πρέπει να τα βάλει από την αρχή.

Σ' ευχαριστώ Lenovo που σήμερα θα κάνω καθαριότητα στο σπίτι, βάψιμο, καθαρισμό κήπου, μασάζ, πλύσιμο πιάτων, ξεσκόνισμα, κτλ κτλ κτλ :p :p :p :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτη εδω εχει το service της lenovo στην ελλαδα;

http://www.cpi.gr/

 

το παρέλαβες τελικά ? και αν ναι πόσες μέρες κάνανε ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το παρέλαβες τελικά ? και αν ναι πόσες μέρες κάνανε ?

 

Ο γνωστος μου που ειχε στα χερια του το tablet, τηλεφωνησε, αλλα οταν εμαθε οτι μπορει να το κρατησουν μεσα για...2-3 βδομαδες, αποφασισε να το δωσει σε ενα φιλο να το σεταρει, και το πηρε πισω οκ σε μια μερα...

Αθεοφοβοι...service αλα ελληνικα...

Ετσι κανω κι εγω 'επισημο' service...

Θα δινω χρονους αποκαταστασης 2 μηνες, δεν θα τα φερνει κανεις, κι ετσι θα ειναι ολα μια χαρα!

Τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

Ο γνωστος μου που ειχε στα χερια του το tablet, τηλεφωνησε, αλλα οταν εμαθε οτι μπορει να το κρατησουν μεσα για...2-3 βδομαδες, αποφασισε να το δωσει σε ενα φιλο να το σεταρει, και το πηρε πισω οκ σε μια μερα...

Αθεοφοβοι...service αλα ελληνικα...

Ετσι κανω κι εγω 'επισημο' service...

Θα δινω χρονους αποκαταστασης 2 μηνες, δεν θα τα φερνει κανεις, κι ετσι θα ειναι ολα μια χαρα!

Τι να πεις...

 

είναι τραγικό στο είχα πει .

εμένα ποιο γρήγορα θα μου είχε έρθει αν το είχα στείλει κίνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο γνωστος μου που ειχε στα χερια του το tablet, τηλεφωνησε, αλλα οταν εμαθε οτι μπορει να το κρατησουν μεσα για...2-3 βδομαδες, αποφασισε να το δωσει σε ενα φιλο να το σεταρει, και το πηρε πισω οκ σε μια μερα...

Αθεοφοβοι...service αλα ελληνικα...

Ετσι κανω κι εγω 'επισημο' service...

Θα δινω χρονους αποκαταστασης 2 μηνες, δεν θα τα φερνει κανεις, κι ετσι θα ειναι ολα μια χαρα!

Τι να πεις...

 

Εκτός από τις 2 με 3 εβδομάδες αναμονής εμένα μου είχαν πει και πιθανότητα χρέωσης € για να διορθώσουν ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΛΑΘΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τις 2 με 3 εβδομάδες αναμονής εμένα μου είχαν πει και πιθανότητα χρέωσης € για να διορθώσουν ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΛΑΘΟΣ!!!

 

Αν το εκαναν αυτο, θα ηταν για καταγγελιες σε ολες τις ενωσεις καταναλωτων σε Ελλαδα και Ευρωπη.

Αλητες.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μου δωσει καποιος το link για ρουταρισμα της 5αρας εκδοσης στο tablet? (xda?-μην μπει τιποτε λαθος, εγινε συμφορα μια φορα με το ...official update...)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μου δωσει καποιος το link για ρουταρισμα της 5αρας εκδοσης στο tablet? (xda?-μην μπει τιποτε λαθος, εγινε συμφορα μια φορα με το ...official update...)

Καλημέρα ,

και για download με flashtool μπορείς και από εδώ να την κατεβάσεις :

http://lenovo-forums.ru/to...57_160701_row/

Υπάρχει αυτή, την οποία την βρήκε ο sniaf.

Αν θυμάμαι καλά την είχε περάσει στο δικό του. Οπότε είναι ο πιο κατάλληλος νά σου πεί αν είναι οκ! για να την περάσετε κι εσείς.

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

και για download με flashtool μπορείς και από εδώ να την κατεβάσεις :

http://lenovo-forums.ru/to...57_160701_row/

Υπάρχει αυτή, την οποία την βρήκε ο sniaf.

Αν θυμάμαι καλά την είχε περάσει στο δικό του. Οπότε είναι ο πιο κατάλληλος νά σου πεί αν είναι οκ! για να την περάσετε κι εσείς.

 

Στα ρωσικα γραμμενη η σελιδα, και με google translate βγαζει οτι δεν βρεθηκε!

 

Δεν εχουμε το apk απο το kingroot για εκδοση lolippop για το lenovo?

Link to comment
Share on other sites

Στα ρωσικα γραμμενη η σελιδα, και με google translate βγαζει οτι δεν βρεθηκε!

 

Δεν εχουμε το apk απο το kingroot για εκδοση lolippop για το lenovo?

 

 

Για δες αυτό :

http://lenovo-forums.ru/topic/19560-lenovo-tab-2-a7-10-прошивка-t2-a7-10f_s57_160701_row/

Δεν ξέρω όμως την συμπεριφορά της.

Ελπίζω να σε βοηθήσει. Αν τη βάλεις και πάνε όλα ΟΚ, θέλω να μου πεις αν έχει file manager μέσα ενσωματωμένο και αν λειτουργεί το otg με USB φλασακια. Καλή επιτυχία!

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτό :

http://lenovo-forums.ru/topic/19560-lenovo-tab-2-a7-10-прошивка-t2-a7-10f_s57_160701_row/

Δεν ξέρω όμως την συμπεριφορά της.

Ελπίζω να σε βοηθήσει. Αν τη βάλεις και πάνε όλα ΟΚ, θέλω να μου πεις αν έχει file manager μέσα ενσωματωμένο και αν λειτουργεί το otg με USB φλασακια. Καλή επιτυχία!

 

 

Μα δεν ζητησα rom!

Ενα apk για ρουταρισμα σε lollipop θελω!

Με google translate, βλεπω οτι λεει για μεγεθος 1gb κλπ, και αν δεν κανω λαθος το λινκ που εδωσες ειναι για rom!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω το συγκεκριμένο tablet ενα θεμα με wifi είναι αδύναμο αν απομακρυνθώ από το rooter λιγάκι, πέφτει η ισχύς του σήματος δηλαδή από φουλ σήμα στις δύο γραμμές ενω σε :άλλη συσκευή να πέσει μια γραμμή :) Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo A7-10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...