Jump to content

Lenovo A7-10


antrenik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα σε όλους σας. Το τάμπλετ το έχω δέκα μήνες το μόνο μειονεκτήματα είναι από την αρχή της αγοράς έχω αδύναμο wifi πίστευα ότι ήταν το μόντεμ .Άλλαξα μόντεμ τα ίδια .Αποφάσισα να το στείλω στο σέρβις του eshop μετά από δέκα τρις ημέρες :lol: μίλησα τηλεφωνικά με τον τεχνικό που το ανέλαβε , παραδέχτηκε ότι έχει αδύναμο wifi , στην περίπτωση αυτή φταίει η αναβάθμιση στα 5.0, και θα χρειαστεί από την αρχή το λογισμικό 4.4 το οποίο θα κάνει η lenovo μόνο έτσι θα στρώσει το wifi ΧΩΡΊΣ updada στα 5.0 όταν με το καλο το έχω στα χέρια μου . Αυτή η δουλεία θα τραβήξει άλλες 15-25 ημέρες δεν ξέρω παιδιά αναμένω :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά καλησπέρα σε όλους σας. Το τάμπλετ το έχω δέκα μήνες το μόνο μειονεκτήματα είναι από την αρχή της αγοράς έχω αδύναμο wifi πίστευα ότι ήταν το μόντεμ .Άλλαξα μόντεμ τα ίδια .Αποφάσισα να το στείλω στο σέρβις του eshop μετά από δέκα τρις ημέρες :lol: μίλησα τηλεφωνικά με τον τεχνικό που το ανέλαβε , παραδέχτηκε ότι έχει αδύναμο wifi , στην περίπτωση αυτή φταίει η αναβάθμιση στα 5.0, και θα χρειαστεί από την αρχή το λογισμικό 4.4 το οποίο θα κάνει η lenovo μόνο έτσι θα στρώσει το wifi ΧΩΡΊΣ updada στα 5.0 όταν με το καλο το έχω στα χέρια μου . Αυτή η δουλεία θα τραβήξει άλλες 15-25 ημέρες δεν ξέρω παιδιά αναμένω :(

 

μάλιστα 25 μέρες .

μόνος σου αν το κανείς πάνω από 10 λεπτά δεν θέλεις . δοκιμασμένο από μένα 2-3 φορές

το αδύναμο σήμα δεν νομίζω να έχει σχέση με την 5ρα . απλά δεν ήξερε τη να σε πει ο άλλος και στην τελική για αλλαγή gps η πλακέτα θα πας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα του δεν είναι καλύτερο ούτε με την 4. 4.που είχε από την αρχή.

Το ταμπλετ 2 γραμμές, και ακριβώς δίπλα 3 κινητά (διαφορετικων εργοστασίων) και 1 ακομη ταμπλετ άλλης εταιρίας έχουν 4 γραμμές σήμα. Είναι αδύναμο απο την αρχή, όπως βγαίνει από την "μαμά" εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα 25 μέρες .

μόνος σου αν το κανείς πάνω από 10 λεπτά δεν θέλεις . δοκιμασμένο από μένα 2-3 φορές

το αδύναμο σήμα δεν νομίζω να έχει σχέση με την 5ρα . απλά δεν ήξερε τη να σε πει ο άλλος και στην τελική για αλλαγή gps η πλακέτα θα πας

25 στην lenovo και 13 στο service eshop πόσο μας κάνουν για τα 5αρια ο τεχνικός του eshop το είπε να δούμε απο την lenovo .....τι θα πουν παλιότερα με ένα laptop τις ίδιας εταιρίας είχα καλά αποτελέσματα όχι αντικατάσταση επισκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το σήμα του δεν είναι καλύτερο ούτε με την 4. 4.που είχε από την αρχή.

Το ταμπλετ 2 γραμμές, και ακριβώς δίπλα 3 κινητά (διαφορετικων εργοστασίων) και 1 ακομη ταμπλετ άλλης εταιρίας έχουν 4 γραμμές σήμα. Είναι αδύναμο απο την αρχή, όπως βγαίνει από την "μαμά" εταιρεία.

λες να είναι έτσι και να πηγαίνει απο service eshop σε lenovo και να μου έρθει όπως το πήρα και χειρότερα απο τα διαφορα χερια που θα περάσει ..

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

25 στην lenovo και 13 στο service eshop πόσο μας κάνουν για τα 5αρια ο τεχνικός του eshop το είπε να δούμε απο την lenovo .....τι θα πουν παλιότερα με ένα laptop τις ίδιας εταιρίας είχα καλά αποτελέσματα όχι αντικατάσταση επισκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λες να είναι έτσι και να πηγαίνει απο service eshop σε lenovo και να μου έρθει όπως το πήρα και χειρότερα απο τα διαφορα χερια που θα περάσει ..

 

foust στο ξανά λέω εγώ ξανά πέρασα χθες στο δικό μου την 4.4 - 150112_ROW δεν έκανα ούτε 10 λεπτά .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

foust στο ξανά λέω εγώ ξανά πέρασα χθες στο δικό μου την 4.4 - 150112_ROW δεν έκανα ούτε 10 λεπτά .

κι εγώ σου λέω για μία ρομ όπως λένε θα μείνω χωρίς ταμπλέτες 40

ημέρες με το χασομέρι τους για δουλειά 10 λεπτών, δεν αμφιβάλλω αυτό που μου λες

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ σου λέω για μία ρομ όπως λένε θα μείνω χωρίς ταμπλέτες 40

ημέρες με το χασομέρι τους για δουλειά 10 λεπτών, δεν αμφιβάλλω αυτό που μου λες

 

στο είπα για να το κανείς μόνος σου για να μην ταλαιπώρησε με το service

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτησω μηπως ξερει κανεις κατι σχετικο:

η lenovo, ως μεγαλη και σοβαρη εταιρια, δεν εχει οπως οι αλλες μεγαλες εταιριες του χωρου, κανενα προγραμμα/σουιτα διαχειρισης των συσκευων της απο υπολογιστη;

Εννοω να μπορεις να παρεις ολικο backup του tablet/κινητου στον υπολογιστη, να κανεις restore αν θελεις, να κανεις updates λογισμικου, και γενικοτερα να διαχειριστεις στην συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παιδιά είχα τηλέφωνο μετά απο 33 ημέρες το ταμπλετάκι μου επισκευάστικε του αλλάξε μητρική το σέρβισ της lenono Μόνο σαχλαμάρες ήταν ότι ήθελε ξανά το λογισμικό του από το σέρβις του eshop τελικά άσχετοι οι άνθρωποι....!!! ΠΙΣΤΕΥΩ και αύριο να το έχω στα χέρια μου να σας πω τις εντυπώσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

σήμερα παιδιά είχα τηλέφωνο μετά απο 33 ημέρες το ταμπλετάκι μου επισκευάστικε του αλλάξε μητρική το σέρβισ της lenono Μόνο σαχλαμάρες ήταν ότι ήθελε ξανά το λογισμικό του από το σέρβις του eshop τελικά άσχετοι οι άνθρωποι....!!! ΠΙΣΤΕΥΩ και αύριο να το έχω στα χέρια μου να σας πω τις εντυπώσεις μου.

 

Πολυς καιρος ομως...αλλα αν στο φτιαξουν, παει στην ευχη.

Ειχα χαλασει, βλαβη;

Στην cpi το πηγες, ή μεσω eshop το εστειλες σε αυτους, και αυτοι στην cpi?

Κι εγω απο eshop ειχα αγορασει.

Link to comment
Share on other sites

Πολυς καιρος ομως...αλλα αν στο φτιαξουν, παει στην ευχη.

Ειχα χαλασει, βλαβη;

Στην cpi το πηγες, ή μεσω eshop το εστειλες σε αυτους, και αυτοι στην cpi?

Κι εγω απο eshop ειχα αγορασει.

 

ολοι στην cpi το στέλνουν για αυτό καλύτερα να κανονίσεις να το στείλεις εσύ μόνος παρά να μεσολαβήσει e-shop - media - kotsovolos

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυς καιρος ομως...αλλα αν στο φτιαξουν, παει στην ευχη.

Ειχα χαλασει, βλαβη;

Στην cpi το πηγες, ή μεσω eshop το εστειλες σε αυτους, και αυτοι στην cpi?

Κι εγω απο eshop ειχα αγορασει.

 

Το πήγα στο eshop για αυτό άργησε.Το επίσημο σέρβις έκανε γύρω στις 18 ημερες .Δεν πληρώνει ς μία όταν είναι σην εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έχω στα χέρια μου έγινε αλλαγή μητρικής πλακέτας. Το θέμα με το wifi αποκαταστάθηκε λειτουργεί σαν καινούργιο .Δεν υπάρχει κανένα ψεγάδι ουτε καν μια γρατζουνιά για να επισκευαστεί θα το άνοιξαν.Μπράβο στο σέρβις της lenovo!Άλλωστε την εμπιστεύονται χρόνια! Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έχω στα χέρια μου έγινε αλλαγή μητρικής πλακέτας. Το θέμα με το wifi αποκαταστάθηκε λειτουργεί σαν καινούργιο .Δεν υπάρχει κανένα ψεγάδι ουτε καν μια γρατζουνιά για να επισκευαστεί θα το άνοιξαν.Μπράβο στο σέρβις της lenovo!Άλλωστε την εμπιστεύονται χρόνια!

 

Μπραβο, τελος καλο ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω μηπως ξερει κανεις κατι σχετικο:

η lenovo, ως μεγαλη και σοβαρη εταιρια, δεν εχει οπως οι αλλες μεγαλες εταιριες του χωρου, κανενα προγραμμα/σουιτα διαχειρισης των συσκευων της απο υπολογιστη;

Εννοω να μπορεις να παρεις ολικο backup του tablet/κινητου στον υπολογιστη, να κανεις restore αν θελεις, να κανεις updates λογισμικου, και γενικοτερα να διαχειριστεις στην συσκευη.

 

Πανω σε αυτο, δεν υπαρχει κατι;

Link to comment
Share on other sites

 

Να σαι καλα!

Κατι ειναι κι αυτο, αλλα πολυ λειψο το βρισκω, αφου κατα βαση αφορα μονο διαχειριση rom.

Πχ δυνατοτητα backup/restore (αυτονοητα πραγματα δηλαδη/τα πιο απλα), δεν εχει καν απ'οτι βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επισκευή του τάμπλετ βλέπω ότι έχει τα 4.42 για αναβάθμιση στα 5αρια μου λέει ότι έχω τα ποιό πρόσφαταη έκδοση. Ενώ όταν το αγόρασα καινούργιο είχε την 4.42 και με την πρώτη έκανε την αναβάθμιση στα 5αρια Τι τρέχει τώρα ρε παίδες;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την επισκευή του τάμπλετ βλέπω ότι έχει τα 4.42 για αναβάθμιση στα 5αρια μου λέει ότι έχω τα ποιό πρόσφαταη έκδοση. Ενώ όταν το αγόρασα καινούργιο είχε την 4.42 και με την πρώτη έκανε την αναβάθμιση στα 5αρια Τι τρέχει τώρα ρε παίδες;;;;;;;

 

Μπες ρυθμίσεις - σχετικά με το τάμπλετ και δες τι rom φοράς.

Αν είσαι στην S000044_150811 κάποια στιγμή θα βγάλει και την S000054_150801 που είναι τα lollipop.

Αν έχεις την T2-A7-10F_S000045_151211_ROW δεν ξέρω , μέχρι πρόσφατα δεν τους έδινε αναβάθμιση. Τους έβγαζε ότι έχουν την ποιό πρόσφατη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μπες ρυθμίσεις - σχετικά με το τάμπλετ και δες τι rom φοράς.

Αν είσαι στην S000044_150811 κάποια στιγμή θα βγάλει και την S000054_150801 που είναι τα lollipop.

Αν έχεις την T2-A7-10F_S000045_151211_ROW δεν ξέρω , μέχρι πρόσφατα δεν τους έδινε αναβάθμιση. Τους έβγαζε ότι έχουν την ποιό πρόσφατη έκδοση.

 

Ναι αυτή έχει T2-A7-10F_S000045_151211_ROW Αναμένω!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή έχει T2-A7-10F_S000045_151211_ROW Αναμένω!

 

flashare την Τ2-A7-10F_S57_160701_ROW και θα είσαι μια χαρα είναι η τελευταία που είχε βγει

έχει βγει και η S000100_150810 ROW μπαινει με το μανίσιο recovery αλλά εγώ είμαι από τους τυχερούς που το tablet μου έχει την recovery στην μογγολέζικη γλώσσα και δεν βγάζω άκρη για να την περάσω

γενικά στο forum της lenovo υπάρχουν άτομα που κάνανε παράπονα γιατί σε πολλά ευρωπαϊκά κομμάτια υπάρχει αυτό το θέμα

για όποιον δεν γνωρίζει ποια είναι η recovey εδώ ένα video

 

εδώ το θέμα

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and/Tab2-a7-10-bought-in-Europe-with-recovery-in-China-s-language/td-p/2101334

 

 

το Lenovo Smart Assisstant δεν αναγνώρισε το δικό μου tablet όταν ήταν στην 4.4.2

δοκίμασε άμα θες να το περάσεις γιατί αν στο αναγνωρίζει θα σου γίνει και αναβαθμίσει από εκεί

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To lenovo smart assistant, μπορει να παρει backup την υπαρχουσα εγκατασταση/rom του tablet,

και αν ποτε γινει στραβη, να κανει restore?

Η ερωτηση ειναι κρισιμη, ελπιζω να ξερει καποιος...

(αν το ειχα τον Ιουλη με την αναβαθμιση σε 5.xxx που αφησε το tablet συξυλο, θα ειχα γλυτωσει ταλαιπωριες...)

Link to comment
Share on other sites

To lenovo smart assistant, μπορει να παρει backup την υπαρχουσα εγκατασταση/rom του tablet,

και αν ποτε γινει στραβη, να κανει restore?

Η ερωτηση ειναι κρισιμη, ελπιζω να ξερει καποιος...

(αν το ειχα τον Ιουλη με την αναβαθμιση σε 5.xxx που αφησε το tablet συξυλο, θα ειχα γλυτωσει ταλαιπωριες...)

 

όχι δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση

για αναβάθμιση η σε περίπτωση brickarismatos το πρόγραμμα απλά μπορεί να σε βοηθήσει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo A7-10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...