Jump to content

Lenovo A7-10


antrenik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ταμπλετακι τα σπαει.

Ναι chris87, αυτο ειναι.

Κι εγω απο eshop ειχα παρει.

 

Το μονο παραπονο που εχω ειναι η τελευταια αναβαθμιση που τα διελυσε ολα στην 5αρα,

και οτι δεν εχω βρει τροπο root στην 5αρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ταμπλετ αναβοσβηνει μονο του.οταν μπαίνει στην αρχικη οθόνη παγώνει. Και δεν κάνει τίποτα. Μόνο η φοτινοτητα αλλάζει γίνεται πιο δυνατό και ξανα βγάζει το λογότυπο της λενοβο. Στο μεταξύ απο μπαταρία είναι στο 36% και οταν ανοίγει δείχνει οτι φορτίζει, θα την αντεξει να κανω ρεσετ απο τα πλαϊνά κουμπιά?

Καμιά ιδέα?

 

Θα το αφήσω να γεμίσει παρόλα τα σπαστικα ανοιγοκλεισιματα που κάνει μονο του .

Και μετά βλέπω.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ.

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετ αναβοσβηνει μονο του.οταν μπαίνει στην αρχικη οθόνη παγώνει. Και δεν κάνει τίποτα. Μόνο η φοτινοτητα αλλάζει γίνεται πιο δυνατό και ξανα βγάζει το λογότυπο της λενοβο. Στο μεταξύ απο μπαταρία είναι στο 36% και οταν ανοίγει δείχνει οτι φορτίζει, θα την αντεξει να κανω ρεσετ απο τα πλαϊνά κουμπιά?

Καμιά ιδέα?

 

Θα το αφήσω να γεμίσει παρόλα τα σπαστικα ανοιγοκλεισιματα που κάνει μονο του .

Και μετά βλέπω.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ.

 

δοκίμασε να κανείς hard reset από τα με τα πλαϊνά κουμπιά αν γίνει καλώς

αλλιώς το flashtool είναι μονόδρομος μετά εκεί θα καταλήξεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να κανείς hard reset από τα με τα πλαϊνά κουμπιά αν γίνει καλώς

αλλιώς το flashtool είναι μονόδρομος μετά εκεί θα καταλήξεις

 

 

Καλημέρα. Αυτές τις επιλογές σκέφτηκα κι εγώ ,αλλά περίμενα να φορτίσει, μπας και μείνει απο μπαταρία και αποφρυκαρει. Ξεκίνησα με hard reset και αφού έκανε μία παρατεταμένη δόνηση άνοιξε κανονικά . Μέχρι πριν 5 λεπτά ηταν κολλημένο στο λογότυπο. Να είχε φρυκαρει και πατώντας τα κουμπιά για hard reset να στανιαρε????

Θα δω αν κάνει τίποτα άλλο περίεργο.

 

 

 

Απο περίεργα στα 5αρια που δουλεύεις εσύ, έχει διαχείριση αρχείων?

Αν μπορείς να τσεκαρεις αν δουλεύει το otg και αν θέλεις να μου πεις.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτές τις επιλογές σκέφτηκα κι εγώ ,αλλά περίμενα να φορτίσει, μπας και μείνει απο μπαταρία και αποφρυκαρει. Ξεκίνησα με hard reset και αφού έκανε μία παρατεταμένη δόνηση άνοιξε κανονικά . Μέχρι πριν 5 λεπτά ηταν κολλημένο στο λογότυπο. Να είχε φρυκαρει και πατώντας τα κουμπιά για hard reset να στανιαρε????

Θα δω αν κάνει τίποτα άλλο περίεργο.

 

 

 

Απο περίεργα στα 5αρια που δουλεύεις εσύ, έχει διαχείριση αρχείων?

Αν μπορείς να τσεκαρεις αν δουλεύει το otg και αν θέλεις να μου πεις.

Ευχαριστώ.

 

γιατί κόλλησες τόσο πολύ στην διαχείριση αρχείων?έχει ένα σωρό εφαρμογές να κατεβάσεις και πολύ καλύτερες από αυτό που είχε εγκατεστημένο στο 4.4.2

δεν έχω το καλώδιο για να το δοκιμάσω αλλά δεν βρίσκω και καμία αναφορά που να λέει πως δεν δουλεύει στο νετ .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατί κόλλησες τόσο πολύ στην διαχείριση αρχείων?έχει ένα σωρό εφαρμογές να κατεβάσεις και πολύ καλύτερες από αυτό που είχε εγκατεστημένο στο 4.4.2

δεν έχω το καλώδιο για να το δοκιμάσω αλλά δεν βρίσκω και καμία αναφορά που να λέει πως δεν δουλεύει στο νετ .

 

Την Δευτέρα πήγα και είδα το tab3 7 essential. Φοράει ίδιο επεξεργαστή αλλά lollipop απο το εργοστάσιο. Στο μενού μέσα δεν έχει ούτε αυτό διαχείριση αρχείων. Οπότε δεν έβλεπε και το φλασακι που συνδεσαμε. 2 στα 2? Τόσο "μαυρογατα"? Γι αυτό ρώτησα αν εσύ έχεις στο μενού σου διαχείριση αρχείων. Ελπίζω να μην σε κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα πήγα και είδα το tab3 7 essential. Φοράει ίδιο επεξεργαστή αλλά lollipop απο το εργοστάσιο. Στο μενού μέσα δεν έχει ούτε αυτό διαχείριση αρχείων. Οπότε δεν έβλεπε και το φλασακι που συνδεσαμε. 2 στα 2? Τόσο "μαυρογατα"? Γι αυτό ρώτησα αν εσύ έχεις στο μενού σου διαχείριση αρχείων. Ελπίζω να μην σε κούρασα.

 

oxi φίλε μου δεν με κουράσεις αλλά το τελευταίο που μπορείς να σκεφτείς είναι αυτό με την διαχείριση αρχείων γιατί υπάρχει μεγάλη ποικιλία στο μάρκετ . για το otg δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω βάλει ποτέ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

oxi φίλε μου δεν με κουράσεις αλλά το τελευταίο που μπορείς να σκεφτείς είναι αυτό με την διαχείριση αρχείων γιατί υπάρχει μεγάλη ποικιλία στο μάρκετ . για το otg δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω βάλει ποτέ

 

Το ξέρω οτι υπάρχουν πολλά που υποστηρίζουν otg. Όμως εγώ έχω "κολλήσει " με το συγκεκριμένο ταμπλετ γιατί το έχω κατα ευχαριστήσει . Θα ήθελα λοιπόν να μπορούσα να το αναβαθμισω σε 5 που μου αρέσουν καλύτερα, γι αυτό έχω "φαγωθεί " με την διαχείριση αρχείων, μήπως βρω απο κάπου μια σωστή 5 να την περάσω. Και επειδή εσύ την δουλεύεις μπορείς να δεις αν υπάρχει στο μενού σου. Βέβαια η επιτόπια έρευνα την Δευτέρα σχετικα με το tab3 μου έκοψε τα φτερά.

Δεν θέλω να αλλάξω ταμπλετ πρός το παρόν. Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετακι τα σπαει.

Ναι chris87, αυτο ειναι.

Κι εγω απο eshop ειχα παρει.

 

Το μονο παραπονο που εχω ειναι η τελευταια αναβαθμιση που τα διελυσε ολα στην 5αρα,

και οτι δεν εχω βρει τροπο root στην 5αρα.

Εγώ root στην 5αρα έκανα με το King root, με προσοχή όμως

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ root στην 5αρα έκανα με το King root, με προσοχή όμως

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μιας και ψαχνω πολλους μηνες το root ειδικα της 5αρας, αν μου εδινες το apk θα με εξυπηρετουσε πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω από το κινητό, βάλε στο Google, King root 4.8.5, καντο download ανοιξετο και είσαι έτοιμος

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

παιδες η μπαταρια του αντεχει;γιατι θα βαλω ενα προγραμμα για ip camera και ακομη και στο redmi 3 την τρωει αρκετα γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι υπάρχουν πολλά που υποστηρίζουν otg. Όμως εγώ έχω "κολλήσει " με το συγκεκριμένο ταμπλετ γιατί το έχω κατα ευχαριστήσει . Θα ήθελα λοιπόν να μπορούσα να το αναβαθμισω σε 5 που μου αρέσουν καλύτερα, γι αυτό έχω "φαγωθεί " με την διαχείριση αρχείων, μήπως βρω απο κάπου μια σωστή 5 να την περάσω. Και επειδή εσύ την δουλεύεις μπορείς να δεις αν υπάρχει στο μενού σου. Βέβαια η επιτόπια έρευνα την Δευτέρα σχετικα με το tab3 μου έκοψε τα φτερά.

Δεν θέλω να αλλάξω ταμπλετ πρός το παρόν. Και πάλι ευχαριστώ.

 

λοιπόν πήγα δανείστηκα ένα καλώδιο otg για να δοκιμάσω να σου πω . το βάζω μαζί με ένα stickaki μου και σε ενημερώνω

 

λοιπόν φιλαράκι , δουλεύει μια χαρά . τράβηξα και 2 φωτο με το κινητό στις ανεβάζω να δεις

https://postimg.org/image/7e8vem7bh/

https://postimg.org/image/duv7dkcu5/

και την σειρά που βλέπω αναγνωρίζει και όλα

και για file manager εχω αυτον https://play.google.com/store/apps/details?id=org.openintents.filemanager&hl=el

το tablet μου είναι στην έκδοση : 160701 ROW

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες η μπαταρια του αντεχει;γιατι θα βαλω ενα προγραμμα για ip camera και ακομη και στο redmi 3 την τρωει αρκετα γρηγορα

 

βλέποντας πως έχει 4100 mAh battery το redmi 3 δεν νομίζω να σου κρατήσει ποιο πολύ το tablet με 3450 mAh

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πήγα δανείστηκα ένα καλώδιο otg για να δοκιμάσω να σου πω . το βάζω μαζί με ένα stickaki μου και σε ενημερώνω

 

λοιπόν φιλαράκι , δουλεύει μια χαρά . τράβηξα και 2 φωτο με το κινητό στις ανεβάζω να δεις

https://postimg.org/image/7e8vem7bh/

https://postimg.org/image/duv7dkcu5/

και την σειρά που βλέπω αναγνωρίζει και όλα

και για file manager εχω αυτον https://play.google.com/store/apps/details?id=org.openintents.filemanager&hl=el

το tablet μου είναι στην έκδοση : 160701 ROW

 

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Την 5 την έβαλες με flashtool η με ota?

Και απο περιέργεια (απο αυτήν που σκότωσε τη γάτα) το file manager αυτό τον έβαλες επειδή δεν είχε μέσα η 5 η επειδή έχει περισσότερες δυνατότητες??

Μου έκανε άλλο ένα ψιλοπαγωμα χθες στην μέση της μέρας. Οπότε αν συνεχίσουν τα "παγωματα"

και μιας και απο 100 το βράδυ έως το πρωί, σβηστω (και χωρίς ανοιχτές εφαρμογές) αλλά όχι απενεργοποιημένο το βρήκα 85, μάλλον θα χρειαστεί επαναφορά μήπως κάνει κάτι και στην μπαταρία. Να την πάω απο ρυθμίσεις η με hardreset ?

Θα αρχίσω από επαναφορά και βλέπω.

Ξέρω, σε ζαλίζω και πάλι ευχαριστώ και εκτιμώ την βοήθεια.

 

Edit

Είδα πίσω την πέρασες με ota μετά απο επαναφορά.

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω από το κινητό, βάλε στο Google, King root 4.8.5, καντο download ανοιξετο και είσαι έτοιμος

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχω καταλαβει.

Το king root δεν ειναι ενα application ειδικα για καθε συσκευη;

Ειναι ενα και μονο, και ρουταρει οτι μπορει να ρουταρει, καθε υποστηριζομενη συσκευη;

 

Πχ κατεβαζω αυτο

http://www.apkmirror.com/apk/kingroot-studio/kingroot/kingroot-4-9-6-release/kingroot-4-9-6-android-apk-download/

και τα ρουταρει σχεδον ολα;

Ενα για ολα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Την 5 την έβαλες με flashtool η με ota?

Και απο περιέργεια (απο αυτήν που σκότωσε τη γάτα) το file manager αυτό τον έβαλες επειδή δεν είχε μέσα η 5 η επειδή έχει περισσότερες δυνατότητες??

Μου έκανε άλλο ένα ψιλοπαγωμα χθες στην μέση της μέρας. Οπότε αν συνεχίσουν τα "παγωματα"

και μιας και απο 100 το βράδυ έως το πρωί, σβηστω (και χωρίς ανοιχτές εφαρμογές) αλλά όχι απενεργοποιημένο το βρήκα 85, μάλλον θα χρειαστεί επαναφορά μήπως κάνει κάτι και στην μπαταρία. Να την πάω απο ρυθμίσεις η με hardreset ?

Θα αρχίσω από επαναφορά και βλέπω.

Ξέρω, σε ζαλίζω και πάλι ευχαριστώ και εκτιμώ την βοήθεια.

 

Edit

Είδα πίσω την πέρασες με ota μετά απο επαναφορά.

 

η 5άρα δεν έχει μέσα file manager και για αυτό πρέπει να κατεβάσεις !

πριν πας να κανείς το update κάνε ένα hard reset και όταν ολοκληρωθεί ξανά κάνε για να μην σου βγάλει το πρόβλημα όπως τον προηγούμενων

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω καταλαβει.

Το king root δεν ειναι ενα application ειδικα για καθε συσκευη;

Ειναι ενα και μονο, και ρουταρει οτι μπορει να ρουταρει, καθε υποστηριζομενη συσκευη;

 

Πχ κατεβαζω αυτο

http://www.apkmirror.com/apk/kingroot-studio/kingroot/kingroot-4-9-6-release/kingroot-4-9-6-android-apk-download/

και τα ρουταρει σχεδον ολα;

Ενα για ολα;

 

εννοείται πως δεν είναι για όλα απλά δοκίμασε την version που το έκανε το παλικάρι

http://www.apkmirror.com/apk/kingroot-studio/kingroot/kingroot-4-8-5-release/kingroot-4-8-5-android-apk-download/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Συγνωμη αν χαλάω την συζητηση,αλλα εγω το εχω το ταμπλετ περιπου 1 μηνα και ειναι ακόμη στο android 4. Δεν μου έχει καμία ενημέρωση. Που πρεπει να ελεγξω ακριβώς αν υπάρχει νεα εκδοση,μήπως κανω κάτι εγω λάθος!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Συγνωμη αν χαλάω την συζητηση,αλλα εγω το εχω το ταμπλετ περιπου 1 μηνα και ειναι ακόμη στο android 4. Δεν μου έχει καμία ενημέρωση. Που πρεπει να ελεγξω ακριβώς αν υπάρχει νεα εκδοση,μήπως κανω κάτι εγω λάθος!

 

Ρυθμίσεις -σχετικά με το ταμπλετ -ενημέρωση συστήματος.

Τσεκαρε ποια rom σου δίνει πρίν κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -σχετικά με το ταμπλετ -ενημέρωση συστήματος.

Τσεκαρε ποια rom σου δίνει πρίν κατεβάσεις.

 

Καλησπέρα! Μου βγαζει οτι εχω την T2-A7-10F_S000045_151211_ROW

και δεν μου βγαζει αν εχω καποια αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου βγαζει οτι εχω την T2-A7-10F_S000045_151211_ROW

και δεν μου βγαζει αν εχω καποια αναβάθμιση!

 

Είμαι στην S000044_150811 και μου βγάζει την S000054_150801. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην S000044_150811 και μου βγάζει την S000054_150801. :cry:

 

Δηλαδη ο καθε ενας εχει την δικια του rom? χαχαχα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ο καθε ενας εχει την δικια του rom? χαχαχα :lol::lol::lol:

 

Κάπως έτσι.

Αν ξέρεις, και εφόσον συνεχίζει να μην σου δίνει update θα πας σε flash tools πάντα προσεκτικά.

 

Έχει βγάλει αυτό : Lenovo Tab 3 7 Lite - Tablet 7" 8GB με lollipop και 2 κάμερες. Επεξεργαστή ίδιο με το δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δηλαδη ο καθε ενας εχει την δικια του rom? χαχαχα :lol::lol::lol:

 

για αρχή κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως έχει σκαλώσει ο updater

δεν υπάρχει κανένας λόγος να μείνεις στην 4.4

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo A7-10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...