Jump to content

Lenovo A7-10


antrenik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατί μέσω OTA δεν σου κάνει την αναβάθμιση ?

την ποιο πρόσφατη ρομ θα την βρεις εδώ !

http://lenovo-forums.ru/topic/19560-lenovo-tab-2-a7-10-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0-t2-a7-10f_s57_160701_row/

χρειάζεται να κανείς λογαριασμό

βάλε chrome και ενεργοποίησε την μετάφραση

τα drivers για το pc εδω : http://lenovo-forums.ru/tutorials/article/881-%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BA-%D1%81-%D0%BE%D1%81-windows-xp-10-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D1%81%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%88%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B5-mtk/

SP tool εδω : http://spflashtool.com/

για μένα άμα έχεις υπολογιστή με windows 7 είναι πολύ εύκολη υπόθεση , στα windows 10 είναι λίγο πιο ζόρισμα στο να περάσεις τα driver και να στο αναγνώριση το tablet θέλει να κανείς μερικά πραγματάκια

αν έχεις windows 7 και έχεις εγκατάσταση τα driver .

ξεζιπαρεις τη rom Που κατέβασες , βάλε το φάκελο στην επιφάνεια εργασίας η οπου άλλου θέλεις

ανοίγεις το SP tool πας ρυθμίσεις και θα τσεκάρεις το ALL WITH CHECKSUM

Το SP tool να ειναι σε Firmware Upgrade (πρόσεξε μην βάλεις το format all)

Περνας το scatter - loading που θα το βρεις στο φάκελο που ξεζιπαρες

και μετά πατάς το πράσινο κουμπί Download

συνδέεις το tablet κλειστό και θα αρχίσει να flashari

 

εδω και ενα video

 

με αυτό το τρόπο το είχα update / downgrade απο 4.4 σε 5 και το αντίστροφο πολλές φορές

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου οι οδηγίες σου είναι κατατοπιστικές μία ερώτηση για να κάνω όλα αυτά δηλ φλασάτισμα πρέπει να κάνω επαναφορά των εργοστασίων ρυθμίσεων στο tablet δυστυχώς έχω windows 10? και εκεί σκαλώνω

Όσο για μέσο ΟΤΑ όταν το αγοράσα κατευθείαν στο 4.4 σε 5.0 μετά την επισκευή μου βάλαν την 4.4 και για updade Mου λέει ότι έχω την ποιό πρόσφατη Άσε τώρα με την 4.4 έχω κόλληματα στο ίντερνετ και λέω να βάλω την 5.0 μπας και στρώσει δεν ξέρω εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου οι οδηγίες σου είναι κατατοπιστικές μία ερώτηση για να κάνω όλα αυτά δηλ φλασάτισμα πρέπει να κάνω επαναφορά των εργοστασίων ρυθμίσεων στο tablet δυστυχώς έχω windows 10? και εκεί σκαλώνω

Όσο για μέσο ΟΤΑ όταν το αγοράσα κατευθείαν στο 4.4 σε 5.0 μετά την επισκευή μου βάλαν την 4.4 και για updade Mου λέει ότι έχω την ποιό πρόσφατη Άσε τώρα με την 4.4 έχω κόλληματα στο ίντερνετ και λέω να βάλω την 5.0 μπας και στρώσει δεν ξέρω εσείς τι λέτε;

 

κοίτα εγώ έκανα επαναφορά να σου πω την αλήθεια για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο .

στα windows 10 θα περάσεις τα SP_Drivers χειροκίνητα . πριν αρχίσεις το flash

video που θα σε βοηθήσει https://www.youtube.com/watch?v=rVXCnMZxrRg

 

γενικά στο flasharisma με τα windows 10 μου έτυχε "black screen of death"

στα 7ρια ποτε

δηλαδή το tablet είχε μια μαύρη οθόνη και ούτε άνοιγε ούτε έκλεινε . η μόνοι λύση είναι η να ανοίξεις το πίσω καπάκι να βγάλεις το βύσμα λίγο από την μπαταρια το ξανά βάζεις και στρώνει

 

γενικά κοίτα και κανένα οδηγό από το νετ να δεις λίγο παραπάνω βήματα

το flash σε MTK με SP tool είναι ότι ποιο εύκολο υπάρχει

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοίτα εγώ έκανα επαναφορά να σου πω την αλήθεια για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο .

στα windows 10 θα περάσεις τα SP_Drivers χειροκίνητα . πριν αρχίσεις το flash

video που θα σε βοηθήσει https://www.youtube.com/watch?v=rVXCnMZxrRg

 

γενικά στο flasharisma με τα windows 10 μου έτυχε "black screen of death"

στα 7ρια ποτε

δηλαδή το tablet είχε μια μαύρη οθόνη και ούτε άνοιγε ούτε έκλεινε . η μόνοι λύση είναι η να ανοίξεις το πίσω καπάκι να βγάλεις το βύσμα λίγο από την μπαταρια το ξανά βάζεις και στρώνει

 

γενικά κοίτα και κανένα οδηγό από το νετ να δεις λίγο παραπάνω βήματα

το flash σε MTK με SP tool είναι ότι ποιο εύκολο υπάρχει

Καλησπέρα για να μην έχω μπέρδεμα με τα windows 10 κατά την εγκατάσταση θα το φλασάρω με τα 7αρια αυτό που με μπερδεύει είναι με τους οδηγούς δεν ξέρω τι να κατεβάσω μπορείς να μου πεις την έκδοση ή κάνε αντιγραφή επικόλληση το συγκεκριμένο αρχείο μιλάω για τα 7αρια ευχαριστώ και πάλη!!

Link to comment
Share on other sites

εντάξει τώρα μην λέμε και ότι νάνε . η 5άρα το δίνει άλλη πνοή . 1.5 χρόνο το είχα το σκάλισα όσο δεν πάει . στην 5άρα ρολάρι καλύτερα . απλά όταν είναι να πας στην 5άρα για να κάτσει καλά και να αποφύγεις δυσάρεστα απρόοπτα κάντε μια επαναφορά πριν την αναβάθμιση .

στην τελευταία αναβάθμιση που έδωσε η lenovo που είχε περασμένο και το τελευταίο security patch οποία βγάλαν πρόβλημα ήταν επειδή δεν πήγαν να κάνουν καθαρή εγκατάσταση . όχι πως αυτό δικαιολογεί την lenovo .

 

Ο ίδιος είπε ότι έγινε η συσκευή του μη λειτουργική μετά από προσπάθεια αναβάθμισης οπότε για ποιο λόγο να μπλέκει; Αν καλέσεις την Lenovo για θέματα λογισμικού ξέρεις τι θα σου πουν έτσι;

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Ο ίδιος είπε ότι έγινε η συσκευή του μη λειτουργική μετά από προσπάθεια αναβάθμισης οπότε για ποιο λόγο να μπλέκει; Αν καλέσεις την Lenovo για θέματα λογισμικού ξέρεις τι θα σου πουν έτσι;

 

Στα 10ρια μετά από καθαρή εγκατάσταση ! δεν είχε περαστεί καλά αυτό που είχα εξηγήσει το παλικάρι ποιο πάνω ! έτυχε να σου πω την αλήθεια , ποτέ δεν είχα πρόβλημα με SP tool . γενικά είναι πολύ εύκολη διαδικασία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα 10ρια μετά από καθαρή εγκατάσταση ! δεν είχε περαστεί καλά αυτό που είχα εξηγήσει το παλικάρι ποιο πάνω ! έτυχε να σου πω την αλήθεια , ποτέ δεν είχα πρόβλημα με SP tool . γενικά είναι πολύ εύκολη διαδικασία

Τελικά πέρασα τα 5.0 με τα windows7 χωρίς κανένα πρόβλημα το ταμπλέτ πάει καλύτερα όπως το αγόρασα Με τα 4.4 ήταν σαν να είναι μπουκομένο Αυτό που παρατήρησα για όσους χρησιμοποιούν τον chrome είναι να μην τον κάνουν αναβάθμιση αυτόν τον Browser.Το μόνο λάθος στο φλασάρισμα ήταν ότι ξέχασα να του κάνω επαναφορά όμως δεν είδα κάτι στραβό μετά την εγκατάσταση.Θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για την βοήθεια σου και τον χρόνο σου

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Όσοι επιθυμούν να βάλουν στο ταμπλετάκι τα 5.0 δεν είναι τίποτα απλά να εκτελέσουν τις οδηγίες βήμα πρός βήμα του Sniaf .Όλη διαδικασία με SP tool είναι παιχνίδι 10 λεπτών

Πάντος με την βοήθεια του φίλου έχω ενα τάμπλετ εντελώς σαν καινούργιο και από ότι έδειξε ....Αναθεωρώ την γνώμη για το σέρβις τηε lenovo απλά τα έκανε μαντάρα βάζοντας τα 4.4 και μόνο...

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Όσοι επιθυμούν να βάλουν στο ταμπλετάκι τα 5.0 δεν είναι τίποτα απλά να εκτελέσουν τις οδηγίες βήμα πρός βήμα του Sniaf .Όλη διαδικασία με SP tool είναι παιχνίδι 10 λεπτών

Πάντος με την βοήθεια του φίλου έχω ενα τάμπλετ εντελώς σαν καινούργιο και από ότι έδειξε ....Αναθεωρώ την γνώμη για το σέρβις τηε lenovo απλά τα έκανε μαντάρα βάζοντας τα 4.4 και μόνο...

 

μπράβο όλα καλά πήγαν καλα !

ναι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο λίγο τα drivers προσοχή και μετά είναι παιχνίδι

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπράβο όλα καλά πήγαν καλα !

ναι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο λίγο τα drivers προσοχή και μετά είναι παιχνίδι

Στο αρχείο που κατέβασα έχει δύο rom μία αυτή που πέρασα 800mb και μια άλλη αν θυμάμαι στα 30mb αυτή τι είναι ....μήπως η τελευταία του καλοκαιριού;

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Στο αρχείο που κατέβασα έχει δύο rom μία αυτή που πέρασα 800mb και μια άλλη αν θυμάμαι στα 30mb αυτή τι είναι ....μήπως η τελευταία του καλοκαιριού;

 

όταν το είχα το tablet θυμάμαι για να την βάλεις ήταν μόνο μέσω recovery ! καλύτερα να μην ασχοληθείς ! μια χαρά είσαι έτσι , δεν θα σου προσφέρει κάτι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όταν το είχα το tablet θυμάμαι για να την βάλεις ήταν μόνο μέσω recovery ! καλύτερα να μην ασχοληθείς ! μια χαρά είσαι έτσι , δεν θα σου προσφέρει κάτι

Αυτό που βλέπω με τα 5.0αρια είναι το wifi είναι λίγο αδύναμο σε σχέση με 4.4 άλλωστε για αυτό το είχα στείλει στο σέρβις κι αυτοί το μόνο που κάναν είναι να μου περάσουν τα 4.4 όχι ότι μου πέρασαν και μητρική . Εσείς είχατε τέτοιο θέμα ;

Όπως και να έχει το θέμα με τα 5.0 είναι καλύτερα .Τωρα για το wifi δεν ξέρω;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω με τα 5.0αρια είναι το wifi είναι λίγο αδύναμο σε σχέση με 4.4 άλλωστε για αυτό το είχα στείλει στο σέρβις κι αυτοί το μόνο που κάναν είναι να μου περάσουν τα 4.4 όχι ότι μου πέρασαν και μητρική . Εσείς είχατε τέτοιο θέμα ;

Όπως και να έχει το θέμα με τα 5.0 είναι καλύτερα .Τωρα για το wifi δεν ξέρω;

 

σε αυτό δεν μπωρο να σου απαντήσω εγώ γιατί δεν είχα καμία διάφορα 4.4 με 5 γιατί το ρούτερ μου είναι σχετικά κοντά μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε αυτό δεν μπωρο να σου απαντήσω εγώ γιατί δεν είχα καμία διάφορα 4.4 με 5 γιατί το ρούτερ μου είναι σχετικά κοντά μου

 

Το έχω παραπάνω απο χρόνο θα πάρω κι εγώ ενα καινούργιο?Ήδη κάνω έρευνα αγοράς λέω για το lenovo yoga.

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραπάνω απο χρόνο θα πάρω κι εγώ ενα καινούργιο?Ήδη κάνω έρευνα αγοράς λέω για το lenovo yoga.

 

εγω πήγα σε αυτό http://www.skroutz.gr/s/10066741/Lenovo-Tab-3-A8-50-8-WiFi-16GB.html#reviews

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Με 2GB RAM, 8'' οθόνη μου φαίνεται λογικά τα 100ευρω !Ο επεξεργαστής στα 1000αρις λίγο μικρός δεν είναι;

Το wifi πιστεύω να μην πιάνει μόνο κοντά στο ρούτερ?Να κάνει την δουλειά του και σε κανένα cafe;

Όσο για το service πίστευα ότι κάνουν δουλειά ο καιρός μετά την επισκευή αλλά δείχνει ....Σου περνάνε μία rom και σου λένε ότι άλλαξαν και μητρική? Νομίζουν ότι τρώμε χόρτο?

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνετε θέμα για το Lenovo Tab 3 A8-50 8" WiFi (16GB);

Να φτιάξω εγώ για να ρωτήσω;

Σκέφτομαι να το πάρω και θα ήθελα γνώμες και εμπειρίες! Βασικά το θέλω μόνο για σερφάρισμα και με ενδιαφέρει η οθόνη να είναι καλή, "κοντραστερή" για να διαβάζω ξεκούραστα κείμενα σε φόρουμ και ενημερωτικά σάιτ.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνετε θέμα για το Lenovo Tab 3 A8-50 8" WiFi (16GB);

Να φτιάξω εγώ για να ρωτήσω;

Σκέφτομαι να το πάρω και θα ήθελα γνώμες και εμπειρίες! Βασικά το θέλω μόνο για σερφάρισμα και με ενδιαφέρει η οθόνη να είναι καλή, "κοντραστερή" για να διαβάζω ξεκούραστα κείμενα σε φόρουμ και ενημερωτικά σάιτ.

Η τιμή σε σχέση με το yoga έχει διαφορά αρκεί να κάνεις την δουλειά σου

Link to comment
Share on other sites

(Αν και είμαστε εκτός θέματος): αυτό το Lenovo Yoga 8" το είδα στον Κωτσόβολο και δεν κατάλαβα τι είναι, ποια η διαφορά του από τα "απλά" τάμπλετ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι η οθόνη του ήταν γκρι, στη μέγιστη φωτεινότητα δεν είχε λευκό, όλα τα χρώματα ήταν μουντά. Έτσι πρέπει να είναι ή ήταν χαλασμένο το συγκεκριμένο τεμάχιο ή κάποια ρύθμιση δεν βρήκα;

Για τα άλλα που τώρα διάβασα στα reviews, δεν με ενδιαφέρει ο καλός ήχος, ούτε το σταντ αφού το κρατάμε αγκαλιά και σκρολάρουμε όταν σερφάρουμε.

Άρα γιατί να το πάρω; Υπάρχει κάτι που δεν κατάλαβα σε αυτό που γράψατε;

Link to comment
Share on other sites

(Αν και είμαστε εκτός θέματος): αυτό το Lenovo Yoga 8" το είδα στον Κωτσόβολο και δεν κατάλαβα τι είναι, ποια η διαφορά του από τα "απλά" τάμπλετ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι η οθόνη του ήταν γκρι, στη μέγιστη φωτεινότητα δεν είχε λευκό, όλα τα χρώματα ήταν μουντά. Έτσι πρέπει να είναι ή ήταν χαλασμένο το συγκεκριμένο τεμάχιο ή κάποια ρύθμιση δεν βρήκα;

Για τα άλλα που τώρα διάβασα στα reviews, δεν με ενδιαφέρει ο καλός ήχος, ούτε το σταντ αφού το κρατάμε αγκαλιά και σκρολάρουμε όταν σερφάρουμε.

Άρα γιατί να το πάρω; Υπάρχει κάτι που δεν κατάλαβα σε αυτό που γράψατε;

http://www.skroutz.gr/s/10065918/Lenovo-Yoga-Tab-3-8-WiFi-2GB-16GB.html#reviews τέλεια σχεδίαση με 2gb μνήμη με τον επεξεργαστή που έχει ,δουλεύει στο ίντερνετ χωρίς προβλήματα και κολλήματα. Όσο για τα χρώματα δεν μου φάνηκαν να έχουν ξεθωριάσματα ίσα ίσα η φωτεινότητα μια χαρά! Το κομμάτι που το δούλεψα στο κατάστημα δεν έδειχνε να είχε προβλήματα. Μέχρι να αγοράσω καινούργιο θα το ψαξω . Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!

Έχω ένα Α7-20F, το έκανα root για να βγάλω κάποιες εφαρμογές που είχε προεγκατεστημένες της Lenovo.

 

Μετά από επαναφορά συστήματος το root access έχει φύγει. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι με την εγγύηση τι γίνεται? Εχει θέμα η Lenovo? Πρέπει να περάσω την δική του ROM από την αρχή? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!

Έχω ένα Α7-20F, το έκανα root για να βγάλω κάποιες εφαρμογές που είχε προεγκατεστημένες της Lenovo.

 

Μετά από επαναφορά συστήματος το root access έχει φύγει. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι με την εγγύηση τι γίνεται? Εχει θέμα η Lenovo? Πρέπει να περάσω την δική του ROM από την αρχή? Ευχαριστώ!

 

Λογικά αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα με την συσκευή , απο την Lenovo θα σου πουν ότι δεν είναι υπεύθυνοι για το software και κατά συνέπεια για το λειτουργικό σύστημα. Πόσο καιρό έχει ακόμα εγγύηση η συσκευή;

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα με την συσκευή , απο την Lenovo θα σου πουν ότι δεν είναι υπεύθυνοι για το software και κατά συνέπεια για το λειτουργικό σύστημα. Πόσο καιρό έχει ακόμα εγγύηση η συσκευή;

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Η συσκευή εχει φουλ εγγυηση ακομα.

 

Καταλαβα αρα καλο θα ηταν να ξανά βαλω την εργοστασιακή σε περιπτωση που χρειαστώ σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Η συσκευή εχει φουλ εγγυηση ακομα.

 

Καταλαβα αρα καλο θα ηταν να ξανά βαλω την εργοστασιακή σε περιπτωση που χρειαστώ σέρβις.

Πέρνα ξανά για βοήθεια στο ποστ 175!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σχεδόν δύο χρόνια.

Δεν το έχω ρουταρει και ως χθες ήταν με την αρχική rom, 4.4.2 χωρίς να έχω κάνει κάποια αναβάθμιση rom.

Εχθές άρχισα τις αναβαθμίσεις. Μου έβγαλε διαδοχικά και τις έκανα, 2 αναβαθμίσεις στην 4.4 (η μια γύρω στα 50 MB μέγεθος και η άλλη γύρω στα 20 MB) και 2 σε Android 5.0 (και οι δύο γύρω στα 800 MB). Ανά μέσα στην αναβάθμιση από την μία 5ρα στην τελευταία, έκανα ενημέρωση στα google services επειδή το ζήτησε και το άφησα να κάνει από μόνο του ενημέρωση σε κάποιες εφαρμογές.

Τώρα έχω Android 5.0, μάλλον την τελευταία έκδοση (160701 ROW) και για την ώρα όλα καλά. Χρειάστηκε να εγκαταστήσω ένα file manager, γιατί δεν είχε! και να κάνω επανεγκατασταση σε κάποιες εφαρμογές που δεν ανοιγαν.

Από κει και πέρα, όλα καλά και το ταμπλετ φαίνεται να έχει κάπως πιο ομαλή λειτουργία. Η rom είναι πιο απλή σε σχέση με την αρχική 4.4.2, αλλά αυτό εν τέλει μάλλον θετικό είναι.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σχεδόν δύο χρόνια.

Δεν το έχω ρουταρει και ως χθες ήταν με την αρχική rom, 4.4.2 χωρίς να έχω κάνει κάποια αναβάθμιση rom.

Εχθές άρχισα τις αναβαθμίσεις. Μου έβγαλε διαδοχικά και τις έκανα, 2 αναβαθμίσεις στην 4.4 (η μια γύρω στα 50 MB μέγεθος και η άλλη γύρω στα 20 MB) και 2 σε Android 5.0 (και οι δύο γύρω στα 800 MB). Ανά μέσα στην αναβάθμιση από την μία 5ρα στην τελευταία, έκανα ενημέρωση στα google services επειδή το ζήτησε και το άφησα να κάνει από μόνο του ενημέρωση σε κάποιες εφαρμογές.

Τώρα έχω Android 5.0, μάλλον την τελευταία έκδοση (160701 ROW) και για την ώρα όλα καλά. Χρειάστηκε να εγκαταστήσω ένα file manager, γιατί δεν είχε! και να κάνω επανεγκατασταση σε κάποιες εφαρμογές που δεν ανοιγαν.

Από κει και πέρα, όλα καλά και το ταμπλετ φαίνεται να έχει κάπως πιο ομαλή λειτουργία. Η rom είναι πιο απλή σε σχέση με την αρχική 4.4.2, αλλά αυτό εν τέλει μάλλον θετικό είναι.

 

OTA έγιναν οι αναβαθμίσεις ή μέσω υπολογιστή με το λογισμικό της εταιρίας;

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo A7-10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...