Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου ΚΟΚΟΒΙΟΣ αλλα δυστηχως εκανα το λαθος και πηρα απο το media markt το 16αρι και φυσικα δεν ειναι root.μηπως ξερει κανεις πως γινεται root?

Root φίλε μου γίνεται μέσα από την ίδια συσκευή αρκεί να κάνεις λογαριασμό flyme.. Ποια έκδοση φοράει όμως;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα που λέτε με το playstore το χω και γω στο MX4, όπως και πολλοί άλλοι στο meizufans που διάβασα, κάποιοι από τους οποίους έκαναν downgrade, αλλά δεν έφτιαξε.

Οπότε ελπίζουμε να το διορθώσουν την Τρίτη.

Edited by mikesak
Link to comment
Share on other sites

Root φίλε μου γίνεται μέσα από την ίδια συσκευή αρκεί να κάνεις λογαριασμό flyme.. Ποια έκδοση φοράει όμως;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

φοραει την flyme 5.1.6.0G

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω

https://forum.meizufans.eu/topic/4064/get-root-access-on-global-firmware

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

puzzle21μπηκα στο λινκ αλλα δεν καταλαβα τιποτα.μηπως θα μπορουσες να με βοηθησεις λιγακι?δεν ειμαι και πολυ σχετικος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω τη συσκευή εδώ και τρεις μήνες, είναι απίστευτη! Θα ήθελα να σας ρωτήσω τι ρομ έχετε, Α ή G, και ποια πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο. Έχω δει ότι οι Α έχουν περισσότερα καινούργια χαρακτηριστικά, οι G είναι λίγο πίσω.

Τι λέτε; Αξίζει η μετάβαση σε Α;

 

Στάλθηκε από το MX5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Είμαι κάτοχος ενός MEIZU MX5 τις τελευταίες 15 ημέρες και έχω κάποια θέματα με το κινητό μου έχει μπλοκάρει κάποιες φορές(κλείνει και ανοίγει μόνο του) και σήμερα ειδικά κάποια στιγμή έκλεισε τελείως προσπαθούσε να επανεκκινήσει αλλά τίποτα αναβόσβηνε το λογότυπο συνέχεια αλλά τίποτα.Κατάφερα να το κλείσω και αφού το άφησα για κάμποση ώρα άνοιξε πάλι με κάποιο ζόρι και μετά από κάποια ώρα ξανά τα ίδια χωρίς να το χρησιμοποιώ.Κάποιος να με βοηθήσει καθότι και όχι τόσο σχετικός με το άθλημα!!! :lol::lol::lol:

Υ.Γ Τα σοβαρότερα προβλήματα άρχισαν όταν το σύνδεσα με το bluetooth του αυτοκινήτου αν αυτό βοηθάει κάπως!!!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Θα ηθελα βοηθεια σας παρακαλω. Ειχα την globalversion και εκανα βλακεια και εγκατεστησα την κινεζικη. Πως μπορω να βαλω την παλια παλι? Εκανα οτι λεει ο οδηγος για τα ελληνικα αλλα τιποτα. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αντιμετωπίζω ενα προβλημα με το mx5 μου, ο,τι σιμ και να βαλω στο 2ο σλοτ δεν μπορω να κανω hotspot. Εχει κανεις το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αντιμετωπίζω ενα προβλημα με το mx5 μου, ο,τι σιμ και να βαλω στο 2ο σλοτ δεν μπορω να κανω hotspot. Εχει κανεις το ίδιο πρόβλημα?

 

To 2o slot είναι μόνο για 2G φωνή, όχι για δεδομένα.

Την κάρτα από την οποία θέλεις να έχεις data θα την βάλεις στο 1ο slot.

Link to comment
Share on other sites

To 2o slot είναι μόνο για 2G φωνή, όχι για δεδομένα.

Την κάρτα από την οποία θέλεις να έχεις data θα την βάλεις στο 1ο slot.

Έχω κανονικά 4g και με τη δεύτερη κάρτα, γίνεται εναλλαγή στις ρυθμίσεις. Το θέμα μου είναι ότι όταν κάνω hotspot, ενω το βρίσκω κανονικα σαν δίκτυο π.χ. στο λαπτοπ μου και συνδέομαι σε αυτό, δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι

Τα προβλήματα συνεχίζονται έκανα και την αναβάθμιση σε 5.1.8.0Α αλλά το τηλέφωνο κρασάρει τουλάχιστον δύο φορές την ημέρα κλείνει και για να ανοίξει ξανά πρέπει να το βάλω κανά πεντάλεπτο στο fastboot να το κλείσω και να το ανοίξω για να συνέλθει.Επίσης όταν πάω να του κάνω

recovery μετά από κρασάρισμα μου λέει firmware not found.Κάποια συμβουλή παιδιά?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 5.1.8. 0A έχει καμία διαφορά? Μου την εβγαλε μονο του την αναβάθμιση κ μ λεει reboot and update. Να το κανω κ αν οχι πως μπορώ να το αποφυγω?
Link to comment
Share on other sites

Έχω κανονικά 4g και με τη δεύτερη κάρτα, γίνεται εναλλαγή στις ρυθμίσεις. Το θέμα μου είναι ότι όταν κάνω hotspot, ενω το βρίσκω κανονικα σαν δίκτυο π.χ. στο λαπτοπ μου και συνδέομαι σε αυτό, δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ.

Vodafone sim ειναι ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει και Vodafone και κοσμοτε δεν κανει hotspot καμια στο 2ο σλοτ. Στο πρωτο ολα καλα και με τις 2 κάρτες...

Για δες το ποστ του φιλου

Για το wifi hotspot γνωστό θέμα με vodafone κυρίως σε αρκετά κινητά με την 5αρα και μετά.Προτεινόμενες λύσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6609431#post6609431 και http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6632883#post6632883

για το κινητό που δεν έχεις ίντερνετ θα πας ρυθμίσεις-->περισσότερα-->δίκτυα κινητής τηλεφωνίας-->ονόματα σημείου πρόσβασης και θα τσεκάρεις αν υπάρχουν οι ρυθμίσεις για vodafone

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νέα beta 5.6.8.2A πάλι πρόβλημα με google services.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Ναι. Και σε mx4 το ίδιο. Βαρέθηκα εγώ. Ντάξει έγινε την πρώτη φορά, λες οκ, beta είναι το παράβλεψαν υπομονη μια βδομάδα να βγει η νέα.

Αλλά το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρός σοφού. Γι αυτό κι εγώ γύρισα στην 5.1.8 τη stable και ξετίκαρα και την επιλογή στο update app να μου βγάζει τις beta.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και σε mx4 το ίδιο. Βαρέθηκα εγώ. Ντάξει έγινε την πρώτη φορά, λες οκ, beta είναι το παράβλεψαν υπομονη μια βδομάδα να βγει η νέα.

Αλλά το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρός σοφού. Γι αυτό κι εγώ γύρισα στην 5.1.8 τη stable και ξετίκαρα και την επιλογή στο update app να μου βγάζει τις beta.

Καλημερα,τι διαδιακασια εκανες για να γυρισεις στην 5.1.8;

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με playstore κάντε clear cache, clear data σε όλες τις εφαρμογές της google (service, calendar, contacts) επανεκκίνηση. Άμα δεν φτιάξει περάστε και τα καινούρια services από appmirror.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με playstore κάντε clear cache, clear data σε όλες τις εφαρμογές της google (service, calendar, contacts) επανεκκίνηση. Άμα δεν φτιάξει περάστε και τα καινούρια services από appmirror.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

ΑΥτό το προτείνεις γιατί το δοκίμασες με την τελευταία beta και σου έπιασε;

Γιατί σαν γενικός μπούσουλας ΟΚ, αλλά με την προηγούμενη beta δε δούλευε. Ήταν θέμα καθαρά του firmware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα,τι διαδιακασια εκανες για να γυρισεις στην 5.1.8;

 

Καλησπέρα. Τπτ ιδιαίτερο, κατέβασα την 5.1.8 από το site της meizu κατευθείαν στο κινητό και το τρεξα. Χωρίς clear data χωρίς τίποτα.

¨ολα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...