Jump to content

Αγαπημένες παλιές παιδικές σειρές


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω επίσης να βρω και μια παλιά σειρά που παιζόταν στην ΕΤ2. Ήταν με πιλότους της ιταλικής Πολεμικής Αεροπορίας. Ελληνικός τίτλος: Οι ιπτάμενοι κια τα μανεκέν. Αν το θυμάται κάποιος και ξέρει τον ιταλικό τίτλο ας τον ποστάρει για να το βρω. Thanks
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω επίσης να βρω και μια παλιά σειρά που παιζόταν στην ΕΤ2. Ήταν με πιλότους της ιταλικής Πολεμικής Αεροπορίας. Ελληνικός τίτλος: Οι ιπτάμενοι κια τα μανεκέν. Αν το θυμάται κάποιος και ξέρει τον ιταλικό τίτλο ας τον ποστάρει για να το βρω. Thanks

 

Area 88; Αν και είναι γιαπωνέζικο αυτό που λέω.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

sorry guys alla to pc mou arneitai auti tin stigmi na allaxei glwssa... :lost:

 

psaxnw mia tainia (i tainies den xerw an eixe ki alles) kinezikis/giapwnezikis paragwgis den eimai sigouros pou eixe na kanei me paidakia kai oxi mono ZOMBIE ta opoia eixane ena polli asteio makeup. komwdia itane nomizw kai thimamai xaraktiristika oti gia na ta stamatiseis eprepe na tous koliseis mia lwrida xorki panw sto metwpo tous kai akinitopoiountan. episis thimamai xaraktiristika oti ta asteia auta zombie den perpatousan alla xoropidousan gia na pane ekei pou thelane kai malista me ta xeria stin anatasi mprosta (opws enas ypnovatis)

 

exei kaneis kamia idea?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας παιδια εδω και καιρο ψαχνω ενα παιδικο,δεν ξερω τιτλο,θυμαμαι το επαιζε στο cartoon(κρητης) νομιζω,ηταν ενα αγορακι με ενα κοριτσακι και ειχαν ενα σπιτακι πανω σε ενα δεντρο,το κοριτσακι μια μερα χαθηκε και βρεθηκε σε ενα διαφορετικο κοσμο παραξενο(ενας ανεμοστροβυλος τους μετεφερε στο παραξενο μερος),με στρογκυλα βουνα και θυμαμαι υπηρχε ενας καπετανιος που χαρακτηριστικη φραση του ηταν "με το πιστολι μου και το σπαθι μου" επαιζε γκαιντα και ηταν ντυμενος με σκοτσεζικα ρουχα.Αν δεν κανω λαθος το ονομα του ηταν μπλακ τζακ..βοηθηστε please!!!!!!:thanks::thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια οι γεννημενοι πριν το 82 λογικα θα θυμαστε ισως στην ερτ νομιζω...πριν το πολυ βραδυνο δελτιο ειδησεων ειχε ενα 10λεπτο αρκας-ισοβιτης με μαριονετες. ρε παιδια ο θυμαμαι πολυ καλα οτι ηταν αργα και πριν η μετα απο δελτιο ειδησεων. το θεμα ειναι οτι ηταν πολυ πολυ καλο αλλα οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα τπτ ανεβασμενο. δυσκολο θα μου πειτε αφου ηταν πολυ παλιο αλλ ελεγα μηπως η ερτ τα ξεθαψε και τα εχει πετυχει κανεις.

ρε παιδια πραγματικα σας μιλαω ηταν πολυ καλη φαση, μονο τις φωνες να ακουσετε και θα λιωσετε. ειχα την τυχη να βρω μια κασσετα απο βιντεο που εγραφε ο πατερας μου και εχθες το ειδα κα σκεφτηκα να βρω τροπο να βρω και τα υπολοιπα.

:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Υπήρχε μια σειρά (όχι cartoon) η οποία παίζοταν στην ΕΤ1 ή στη ΝΕΤ πριν από καμιά 15αριά χρόνια με πρωταγωνιστές μια παρέα παιδιών τα οποία έψαχναν ένα θησαυρό...Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι ο θησαυρός είχε σχέση με κάτι παλιούς Κοζάκους κ ότι τα παιδιά ψάχνανε γι'αυτόν σε κάτι σπηλιές ή κάνοντας καταδύσεις. Επίσης ένα από τα παιδιά είχε μια cross μηχανή..Ελπίζω να ήμουν κατατοπιστικός..Η σειρά πρέπει να ήταν ρώσικη ή τσέχικη ή κάτι τέτοιο....Θυμάται κανείς? Την ψάχνω απεγνωσμένα!!

 

νομίζω λεγόταν "Ταξίδι στα Κύθηρα" ???

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνουμε με εναν φιλο, το επεισοδιο των Απαραδεκτων, που κανει guest ο Φιλιππιδης ως αστυνομικος, και σκαει και καλα για συστασεις επειδη εκαναν φασαρια οι Παπαδοπουλοι.

 

Διαβαζοντας ενα χαρτι, λεει: "Επισης παιζατε ενα τραγουδι που λεει: Θα σου δωσω μια να σπασεις, αχ, βρε κοσμε γυαλινε, και θα φτιαξω μια καινουργια, κοινωνια α-λλη-νε"

 

Θεϊκη ατακα!!

 

Θυμαται κανεις ποιο επεισοδιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνουμε με εναν φιλο, το επεισοδιο των Απαραδεκτων, που κανει guest ο Φιλιππιδης ως αστυνομικος, και σκαει και καλα για συστασεις επειδη εκαναν φασαρια οι Παπαδοπουλοι.

 

Διαβαζοντας ενα χαρτι, λεει: "Επισης παιζατε ενα τραγουδι που λεει: Θα σου δωσω μια να σπασεις, αχ, βρε κοσμε γυαλινε, και θα φτιαξω μια καινουργια, κοινωνια α-λλη-νε"

 

Θεϊκη ατακα!!

 

Θυμαται κανεις ποιο επεισοδιο ειναι?

 

Aparadektoi 02 - Volta Me Klemmeno Amaksi.FrTV.VAs.mpg

Link to comment
Share on other sites

α.. έκανε 2 φορές εμφάνιση ο Πέτρος Φιλιπίδης ?

 

Η πρώτη εμφάνιση ήταν στο επεισόδιο με τα γεννέθλια του Γιάννη, που έκαναν φασαρία και τους είπε την ανεπανάληπτη ατάκα "Τραγουδούσατε επαναστατικά/αντιεξουσιαστικά τραγούδι: Να σου δώσω μια να σπάσεις α ρε κόσμε γυάλινε" :lol::lol::lol:

 

Μάλλον δεν περίμεναν ότι θα είχε τόση επιτυχία ο νεαρούλης (νομίζω ότι η πρώτη του εμφάνιση στην τηλεόραση) και ξαναέπαιζε όπου χρειάστηκαν αστυνόμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη εμφάνιση ήταν στο επεισόδιο με τα γεννέθλια του Γιάννη, που έκαναν φασαρία και τους είπε την ανεπανάληπτη ατάκα "Τραγουδούσατε επαναστατικά/αντιεξουσιαστικά τραγούδι: Να σου δώσω μια να σπάσεις α ρε κόσμε γυάλινε" :lol::lol::lol:

 

Μάλλον δεν περίμεναν ότι θα είχε τόση επιτυχία ο νεαρούλης (νομίζω ότι η πρώτη του εμφάνιση στην τηλεόραση) και ξαναέπαιζε όπου χρειάστηκαν αστυνόμο.

 

Ο Φιλιππίδης είχε συνεργαστεί και παλιότερα σε θέατρα με Μπέζο,Παπαδοπούλου κ.λ.π.....

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οι απαραδεκτοι.

Και απο παιδικα: sport billy

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι "Το Παιδί μου & Εγώ" διάβαζες και ξανακύλησες στον παλιμπαιδισμό; :p

 

Δώσε κανα παραπάνω στοιχείο. ΟΛΕΣ οι παιδικές σειρές έχουν να κάνουν με φίλους, πριγκίπισες και πολύ συχνά ΚΑΙ με διαστημόπλοια και άλλου πλανήτες.

 

ZOMFG!

 

To βρήκα ρε γρουσούζη, το βρήκα που να σκάσεις!!

 

Starland Trio

Three boys find a strange object and give it to a scientist to study. The object is a powerful alien artifact, and evil aliens who want it kidnap the scientist and one of the boys. The other two must join a princess from the future and search for their friends.

 

Ιδού και η πέτρα του σκανδάλου :p

http://img220.imageshack.us/img220/8544/bscap0003nk5.jpg

(I told you she was blond):p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θυμήθηκα τις προάλλες την εκπομπή της ΕΡΤ2 "Με το άλφα με το βήτα με το νι και με το σίγμα" που κάθε επεισόδιο ήταν αφιερωμένο σε ένα γράμμα της αλφαβήτας και πήγαιναν σε μια πόλη που ξεκινούσε από αυτό το γράμμα και τα παιδιά έπαιζαν το κυνήγι του θησαυρού με πράγματα που ξεκινούσαν από αυτό το γράμμα.

Επίσης το αγαπημένο μου μέρος στην εκπομπή ήταν όταν έφτιαχναν έναν διάλογο όπου τα πρόσωπα είχαν ονόματα από το γράμμα που ήταν αφιερωμένο η εκπομπή και χρησιμοποιούσαν λέξεις μόνο από αυτό το γράμμα.

Το θυμάται κανένας αυτό; Έχει κανένας αποσπάσματα; Το έβλεπα όταν ήμουν 6-7 χρονών και μου άρεσε πολύ, αλλά δυστυχώς δεν είχα δει όλα τα επεισόδια.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Ηταν παλια ενα παιδικο...αλλα δεν θυμαμαι πως το λενε.Θελω να αρχισω να ψαχνω τα επισοδια... ηταν ενας γατος ο Μουσμουλενιος και ο φιλος του ο Σπιρτος που ηταν σκουλικι και ο κυριος Φραπας που ολο εχανε το καπελο του και ο Μαστροαλεπος ο εφευρετης...... οποιος γνωριζει πως λεγετε το παιδικο ας απαντησει..... σας ευχαριστω!!!:p
Ο σοφός γνωρίζει ότι καμία επιτυχία, όπως και καμία αποτυχία, δεν είναι οριστική.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...