Jump to content

Αγαπημένες παλιές παιδικές σειρές


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειμαι καινούριος. ψάχνω μια παλια σειρα στο star ηταν νομιζω πριν ή μετα το yughio το εδειχνε.τυπου power rangers αν θυμαμαι και ηταν στο διάστημα κ νομιζω οταν μεταμορφωνονταν εδειχνε κατι τριγωνα να ενονονται .νομιζω αυτοι ειχαν σχεση με τίγρεις κατι τετοιο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ειμαι καινούριος. ψάχνω μια παλια σειρα στο star ηταν νομιζω πριν ή μετα το yughio το εδειχνε.τυπου power rangers αν θυμαμαι και ηταν στο διάστημα κ νομιζω οταν μεταμορφωνονταν εδειχνε κατι τριγωνα να ενονονται .νομιζω αυτοι ειχαν σχεση με τίγρεις κατι τετοιο

Thundercats μήπως?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά το "Γκαρμπεν ο τιμωρός του διαστήματος" το έβλεπε κανένας; Είναι πολύ παλιό και το έβλεπα κυρίως σε κάποιο τοπικό κανάλι εδω στα Γιάννενα. Μιλάω για τέλη 80 και αρχές 90.

Ήταν κινέζικο και ήταν σαν τους power rangers αλλά παρόλο που ήταν παλιότερο ήταν αρκετά καλύτερο. Ο ήρωας ήταν μόνο ένας αντί για 5 η 6 που ηταν οι rangers και είχε και πιο ωραίες σκηνές δράσης αλλά και ηταν πιο σοβαρό και πιο dark από το εντελως παιδικό που εβγαζαν οι power rangers.

Θυμάμαι ακόμα οτι η βάση του ήρωα ηταν ενα διαστημόπλοιο που είχε το σχήμα δεινοσαύρου και αυτός το φώναζε "Λουλού".

Ο τίτλος στα ελληνικά ήταν αυτός που εγραψα παραπανω αλλά φαίνεται οτιι κανονικά λεγοταν κάπως αλλιώς γιατί στο Internet δε βρισκω τίποτα οταν γκουγκλαρω τον ελληνικο τιτλο.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

mask

rambo

transformers

χελωνονιντζακια

mickey mouse

scooby doo

smurfs

Χαιντι

Καντυ Καντυ

Muppets

ειναι κι αλλα αλλα μου διαφευγουν τωρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ μικρή (6-7χρονών :baby::p) είχα κόλημα με κάτι νεραίδες...που πήγεναν μαζί σε ένα σχολείο νομίζω ....κάτι τέτιο και με τον scooby doo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μικρή (6-7χρονών :baby::p) είχα κόλημα με κάτι νεραίδες...που πήγεναν μαζί σε ένα σχολείο νομίζω ....κάτι τέτιο και με τον scooby doo

Sailor Moon (δεν ηταν νεραιδες αλλα ο παιδικες μνημες συχνα αλλοιωνουν την πραγματικοτητα)

W.I.T.C.H

Winx

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γεια σε ολους..ψαχνω απεγνωσμενα μια σειρα κινουμενων σχεδιων και δε μπορω να τη βρω με τιποτα..το εδειχνε στην ετ1..τουλαχιστον εγω απο κει το θυμαμαι..ολα τα επεισοδια ηταν σε ενα σπιτι που ζουσε μια οικογενεια..το βραδυ ομως οταν ολοι κοιμοντουσαν τα αντικειμενα ζωντανευαν..ΟΛΑ..και θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι οταν πλησιαζε η ωρα για να ξημερωσει το ξυπνητηρι αρχιζε να φωναζει γρηγορα ολοι στις θεσεις σας δεν αντεχω αλλο θα χτυπησω...οποιος ξερεις κατι ας μου πει pleazzzz...θελω τον τιτλο ειτε ξενο ειτε ελληνικο..

 

Έμαθες τελικά το όνομα της σειράς στην οποία απευθύνεσαι???Γιατί την ψάχνω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θυμάμαι κι εγώ από αυτή την σειρά....αλλά κλασσικά ούτε κι εγώ θυμάμαι τίτλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Γεια σας κ απο εμένα....

Εδώ κ πάρα πολλά χρόνια, ψάχνω μια παιδική σειρά που παιζόταν στην ερτ κ το τραγούδι έναρξης του, ειχε δύο πουλάκια που πετούσαν, ενα δεξιά κ ένα αριστερά κ έφτιαχναν κατι σαν πλαίσιο λουλουδιών...το περιεχόμενο του παιδικού ήταν αφηγήσεις απο παραμύθια εαν θυμάμαι Καλά....κάθε φορά ειχε διαφορετικά.... Αλλά παίζει να είχε κ τίποτα άλλο εκτος απο παραμύθια κ να μην θυμάμαι.

Edited by Maristar
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμένα....

Εδώ κ πάρα πολλά χρόνια, ψάχνω μια παιδική σειρά που παιζόταν στην ερτ κ το τραγούδι έναρξης του, ειχε δύο πουλάκια που πετούσαν, ενα δεξιά κ ένα αριστερά κ έφτιαχναν κατι σαν πλαίσιο λουλουδιών...το περιεχόμενο του παιδικού ήταν αφηγήσεις απο παραμύθια εαν θυμάμαι Καλά....κάθε φορά ειχε διαφορετικά.... Αλλά παίζει να είχε κ τίποτα άλλο εκτος απο παραμύθια κ να μην θυμάμαι.

 

Μηπως εννοεις "του κουτιου τα παραμυθια" ή τον "παραμυθα"?

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους..ψαχνω απεγνωσμενα μια σειρα κινουμενων σχεδιων και δε μπορω να τη βρω με τιποτα..το εδειχνε στην ετ1..τουλαχιστον εγω απο κει το θυμαμαι..ολα τα επεισοδια ηταν σε ενα σπιτι που ζουσε μια οικογενεια..το βραδυ ομως οταν ολοι κοιμοντουσαν τα αντικειμενα ζωντανευαν..ΟΛΑ..και θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι οταν πλησιαζε η ωρα για να ξημερωσει το ξυπνητηρι αρχιζε να φωναζει γρηγορα ολοι στις θεσεις σας δεν αντεχω αλλο θα χτυπησω...οποιος ξερεις κατι ας μου πει pleazzzz...θελω τον τιτλο ειτε ξενο ειτε ελληνικο..
Κάποια απάντηση;το ψάχνω κι εγώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις "του κουτιου τα παραμυθια" ή τον "παραμυθα"?

 

Θυμάστε εσείς ποιές ήταν οι πρώτες αγαπημένες παιδικές σειρές που βλέπατε μικρός;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...