Jump to content

Αγαπημένες παλιές παιδικές σειρές


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι μαϊμούδες καλέ! Νομίζω ήταν αρκουδάκια..

Είχα και εγώ τρέλα με τον Babaar! :happy: Επεισόδιο δεν έχανα! Θυμάμαι πάντως έναν Πομπαδουρ ή κάπως έτσι, τον μπατλερ του Μπαμπαρ.. Πάντα μου την έδινε το μαλλί του!!

Πωπωω! Απορώ πως θυμάσαι τα ονόματα :p

 

o Παπαντουρ κι ο Κορνηλιος ηταν ο ενας μπατλερ κι ο αλλος ο συμβουλος του :)

Εχω καλη μνημη τελικα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά, ποιό ήταν εκείνο το παιδικό με κάτι ιπποπόταμου (?) αν θυμάμαι καλά που ήταν μια οικογένεια και συχνά τους επισκεφτόταν και ένας τύπος ο οποίος έδειχνε να είναι μονίμως έτοιμος να φύγει για ταξίδι; Το έπαιζε στην ΕΡΤ.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, ποιό ήταν εκείνο το παιδικό με κάτι ιπποπόταμου (?) αν θυμάμαι καλά που ήταν μια οικογένεια και συχνά τους επισκεφτόταν και ένας τύπος ο οποίος έδειχνε να είναι μονίμως έτοιμος να φύγει για ταξίδι; Το έπαιζε στην ΕΡΤ.

 

Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι μιλάς για το Moomin!

Αχ και αυτό το έβλεπα ανελλιπώς!

Ναι ήταν με ιπποπόταμους!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι μιλάς για το Moomin!

Αχ και αυτό το έβλεπα ανελλιπώς!

Ναι ήταν με ιπποπόταμους!

A γεια σου.

Αυτό λέω. Ήταν ωραία σειρά.

Thanks.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ βοηθήστε με. Όταν ήμουν πιτσιρικάς είχα δει ενα καρτούν στη τηλεόραση και η υπόθεση ήταν η εξής (θα σας τη διηγηθω όσο πιο καλύτερα μπορώ. Έχουν περασει αρκετά χρονάκια απο τότε): Είναι μια ομάδα ανθρώπων οι οποίοι έχουν τη δύναμη της τηλεμεταφοράς. Αυτοί οι άνθρωποι γυρω απο το κεφάλι τους φοράνε κάτι σαν στεμα να το πω σαν δαχτυλιδι να το πω το οποιο, ΑΝ θυμάμαι καλά, ονομαζόταν Τζάλιν. Αυτό το φορούσαν γιατί κατά τη διάρκεια της τηλεμεταφοράς δημιουργούνται μεγάλες πιέσεις και αυτό τους προστάτευε στο να μην εκραγεί το κεφάλι τους. Ένα αγόρι από αυτη την ομάδα προσπαθούσε να πείσει ενα κορίτσι να μπει στην ομάδα τους γιατι χωρίς να το γνωρίζει η ίδια είχε και αυτή τις ίδιες δυνάμεις. Σκοπός αυτής της ομάδας είναι ο πόλεμος εναντίον εξωγήινων που δε θυμάμαι ακριβώς το λόγο ερχομού τους στη γη. Πάνω κάτω αυτή είναι η υπόθεση. Ελπίζω να σας βοήθησα αρκετά τόσο ώστε να μου απαντήσετε. Σας ευχαριστώ πολύ._

 

αν καταλαβα καλα, λες αυτο εδω...? δε θυμαμαι τιποτα για εξωγηινους βεβαια αλλα μπορει να το μπερδευεις με καποιο αλλο αυτο το στοιχειο η να το μπερδευω εγω :)

check it out

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

εμενα μαρεσαν 3..που τα εβαζε παλιοτερα..το blues-clues το rocket power και το rugrats..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μία από τις αγαπημένες μου παιδικές εκπομπές παρουσίαζε ένα νεαρό παιδί.. Έφτιαχνε πολλές κατασκευές, ζωγραφιές..

Χαρακτηριστικά θυμάμαι ότι στο τέλος της εκπομπής έπαιρνε πολλά ρούχα, και ενώνοντάς τα έφτιαχνε διάφορες "ζωγραφιές" στο έδαφος..

 

Μήπως γνωρίζει κανείς το όνομα της εκπομπής αυτής?? Νομίζω έπαιζε στην ΕΡΤ..

Link to comment
Share on other sites

το art attack λες?

 

Αχ ναι αυτήν εννοώ!

Πωωωω ήταν από τις αγαπημένες μου εκπομπές!! :happy:

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια και γω! τρελλο κολλημα μικρος! και μαλιστα τωρα τελευταια την θυμηθηκα :D

 

Πωωω εγώ να δεις!

Και τί θυμήθηκα τώρα.. Εκείνες οι σκηνές με τα αγάλματα που μιλούσαν.. Πωωωω τί πλάκα.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Thundercats,Dragonball,One Piece(Ντρέϊκ και καλά:lol:), χελωνονιντζάκια(τα παλιά τα original) και γενικά ό,τι είχε ξύλο!!:devil:
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Α και εγώ έβλεπα και Ντρέικ και Χελωνονιντζάκια και Dragonball!!

Συγκεκριμένα είχα αδυναμία στο Ντρέικ: Το κυνήγι του θησαυρού.. Δεν έχανα επεισόδιο!

Και τα Χελωνονιντζάκια μου άρεσαν πολύ!

Καλά από το Dragonball δεν καταλάβαινα τίποτα απολύτως.. Το έβλεπα για τις μάχες! :p

Link to comment
Share on other sites

Α και εγώ έβλεπα και Ντρέικ και Χελωνονιντζάκια και Dragonball!!

Συγκεκριμένα είχα αδυναμία στο Ντρέικ: Το κυνήγι του θησαυρού.. Δεν έχανα επεισόδιο!

Και τα Χελωνονιντζάκια μου άρεσαν πολύ!

Καλά από το Dragonball δεν καταλάβαινα τίποτα απολύτως.. Το έβλεπα για τις μάχες! :p

 

Το Ντρέϊκ(One Piece) ακόμη δεν έχει τελειώσει!Tώρα είναι στο επεισόδιο 466 και έχει πολλά ακόμη να δείξει...10+ χρόνια παίζεται:rolleyes:

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το Ντρέϊκ(One Piece) ακόμη δεν έχει τελειώσει!Tώρα είναι στο επεισόδιο 466 και έχει πολλά ακόμη να δείξει...10+ χρόνια παίζεται:rolleyes:

 

Ναι το ξέρω! :p

Βέβαια δεν το βλέπω πια αλλά το έχω διαβάσει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω! :p

Βέβαια δεν το βλέπω πια αλλά το έχω διαβάσει!

 

Εκεί που έχει φτάσει γίνεται της *****ς!Στο Αlter δεν έδειξε σχεδόν τίποτα...το έκοψαν γιατί είχε πολλές σκηνές βίας:down:

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που έχει φτάσει γίνεται της *****ς!Στο Αlter δεν έδειξε σχεδόν τίποτα...το έκοψαν γιατί είχε πολλές σκηνές βίας:down:

 

Ώστε γι'αυτό κόπηκε?? Εμένα βασικά δεν μου φαινόταν να είχε τίποτα βίαιο -όσο έχω δει.. Ίσα ίσα σαν παραμύθι ήταν...

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα, λες αυτο εδω...? δε θυμαμαι τιποτα για εξωγηινους βεβαια αλλα μπορει να το μπερδευεις με καποιο αλλο αυτο το στοιχειο η να το μπερδευω εγω :)

check it out

Eminem δυστυχώς δεν είναι αυτό. Είναι κινούμενα σχέδια αυτό που λέω εγώ. Μάλλον δε πρόκειται να μάθω τον τίτλο του γιατί το είχα δει πριν 15+ χρόνια και το είχα δει μόνο μια φορά. Δε το είχε ξαναπαίξει η τηλεόραση!!! Πάντως ευχαριστώ πολύ!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.classicmedia.tv/pr/shera/art/Thumb_Transformation.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=h_VmgCSKfq4

 

Για όσους την θυμούνται, η SHE-RA έγινε τώρα τον Σεπτέμβριο 25!

Ετοιμάζονται και τα ανάλογα anniversary dvd από την εταιρεία CLASSIC MEDIA στην Αμερική.

 

Από το website της Melendy Britt (η φωνή της SHE-RA):

 

She-Ra is 25!

She-Ra is celebrating her 25th anniversary this

year! Please stay tuned for special interviews and

more with Melendy Britt. A new, complete boxed set

will be released later this year. It will feature all of

the episodes of She-Ra Princess of Power and

more!

 

http://www.melendybrittfansite.net/

Edited by Demis_CY
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ θα ξαναβαλει η Νετ τον Σιριλο το σοκολατενιο αγόρι και την Μαρια Χοακινα;

iPhone 5 16GB

iPad 2 16GB

iMac i5 27"

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ θα ξαναβαλει η Νετ τον Σιριλο το σοκολατενιο αγόρι και την Μαρια Χοακινα;

Το καρουζελ λες?Μαλλον ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!αποφασισα να γραφτω στο φορουμ για να ζητησω κ εγω τον τιτλο της αγαπημενης μου σειρας κινουμενων σχεδιων π εχω σπασει το κεφαλι μου μηηηηνες τωρα να την βρω!το θεμα αυτο παιζει να ναι το πιο παλιο..εκανα 2 ωρες να διαβασω καθε ποστ απο την 1η σελιδα η οποια ειναι απο το 2006(!!!!)..λοιπον..σαν παιδι μου αρεσαν πολυ τ αρτ ατακ(ερωτας),σουπερ μαριο(θυμαμαι ενα επεισοδιο που τραγουδουσε "οπου φυγει φυγει πριγκιπισσα προχωρα...{μετα δν θυμαμαι!!})...η σειρα που ψαχνω ουτε καν θυμαμαι που παιζοταν αλλα..(!)ηταν μια δασκαλα ξανθια νομιζω με γυαλλακια η οποια καθε φορα που ενα παιδακι ειχε μια απορια εμπαιναν ολη η ταξη στ σχολικο λεωφορειο το οποιο ηταν μαγικο κ ειτε γινοταν τεραστιο{πχ γ τ διαστημα} ειτε μικροσκοπικο{πχ γ το σωμα}!!σπαω το κεφαλι μου!!!ευχαριστω εκ των προτερων!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!αποφασισα να γραφτω στο φορουμ για να ζητησω κ εγω τον τιτλο της αγαπημενης μου σειρας κινουμενων σχεδιων π εχω σπασει το κεφαλι μου μηηηηνες τωρα να την βρω!το θεμα αυτο παιζει να ναι το πιο παλιο..εκανα 2 ωρες να διαβασω καθε ποστ απο την 1η σελιδα η οποια ειναι απο το 2006(!!!!)..λοιπον..σαν παιδι μου αρεσαν πολυ τ αρτ ατακ(ερωτας),σουπερ μαριο(θυμαμαι ενα επεισοδιο που τραγουδουσε "οπου φυγει φυγει πριγκιπισσα προχωρα...{μετα δν θυμαμαι!!})...η σειρα που ψαχνω ουτε καν θυμαμαι που παιζοταν αλλα..(!)ηταν μια δασκαλα ξανθια νομιζω με γυαλλακια η οποια καθε φορα που ενα παιδακι ειχε μια απορια εμπαιναν ολη η ταξη στ σχολικο λεωφορειο το οποιο ηταν μαγικο κ ειτε γινοταν τεραστιο{πχ γ τ διαστημα} ειτε μικροσκοπικο{πχ γ το σωμα}!!σπαω το κεφαλι μου!!!ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

Μαλλον το The Magic School Bus εννοεις!!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

sonia91 καλώς ήλθες στο φόρουμ...:)

εκτιμώ ότι έχεις διαβάσει ήδη του όρους πρόσβασης και χρήσης του φόρουμ και σου υπενθυμίζω ότι η γραφή τύπου sms (π, τ, δλδ,γτ...) απαγορεύεται και τα ποστ αυτά διαγράφονται..

thanks..;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...