Jump to content

Αγαπημένες παλιές παιδικές σειρές


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπερδευτηκα τωρα. μηπως υπαρχει καποια μιξη του izenborg και της επιστροφης των δεινοσαυρων? :lol:

 

μαλλον αυτο που ψαχνω ειναι το izenborg. δε παιρνω ορκο ομως:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok δεν ξαναγραφω κεφαλαια

 

λοιπον θυμηθικα ακομα ενα αν μπορει καποιος να βοηθησει

 

ηταν 4 η 5 πολεμιστες σαν πουλια ντημενη

 

και ειχαν ενα σκαφος το οποιος επιανε μια υπερταχυτητα αυτο θυμαμαι μονο

 

αν μπορει καποιος κατι

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

θα ηθελα να μου πει καποιος αν ξερει μια σειρα που παιζοταν στην ετ1.γαλλικη ηταν με εναν δασκαλο σε ενα σχολειο με παιδια δημοτικου .την επαιζε μεσημερι καθημερινα.η περιοδος περιπου που παιζοταν ηταν απο 1998 και μετα.δεν θυμαμαι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπόν, επειδή εγώ δεν ξέρω σχεδόν κανένα από τα παιδικά που αναφέρετε, θα σας πω τί έβλεπα εγώ φανατικά! Πρώτη και καλύτερη: SailorMoon! Δεύτερη και αγαπημένη: Οι περιπέτειες της Νίκι (Cardcaptor Sakura). Ακολουθούν: Ντρέικ-το κυνήγι του θησαυρού, Μια φορά και έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος, Moomin, Τιμόν και Πούμπα, Ο Ρομπέν των Δασών(Robin Hood No Daiboken), Pokemon, Digimon, Βαλέριαν και Λορελίν, Batman, Spiderman, Οι τρεις Σωματοφύλακες, και άλλα πολλά...

 

Τώρα από σειρές: Εγκλήματα, Είσαι το Ταίρι μου, Φιλαράκια, Η Νταντά, Οι Μεν και οι Δε, Η Μαρία της Γειτονιάς κ.ά...

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ακόμη ότι έβλεπα φανατικά Disney Club στο μέγκα!

Και Μαύρη Καλλονή έβλεπα, και το Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι!

Και μία άλλη σειρά στην κρατική τηλ. με έναν κλόουν και κάτι παιδάκια! Αλήθεια μήπως ξέρει κανείς πως λεγόταν αυτή;

Και έβλεπα και μια άλλη εκπομπή, "Του κουτιού τα Παραμύθια" με ένα κουτί που όταν άνοιγε έβγαιναν κάτι παιχνίδια από μέσα!

Εννοείται πως έβλεπα το Ουράνιο Τόξο με τον Χρήστο δημόπουλο, που συνεχίζεται μέχρι και σήμερα!

Πολύ μου άρεσε και το Muppet Show!

Τέλος, έβλεπα και μια περίεργη σειρά με κάτι σχολικές τσάντες που μιλούσαν! Την ξέρει κανείς?

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Καλά και ποιος δεν έβλεπε disney club:D

Πριν ξεκινήσουν πόκεμον κλπ θυμάμαι έβλεπα φανατικά Ανατριχίλες :ninja:

Και power rangers.

Αλλά με τις Ανατριχίλες είχα κόλλημα.Σάββατο-Κυριακή πρωί στον Αντ1.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και ποιος δεν έβλεπε disney club:D

Πριν ξεκινήσουν πόκεμον κλπ θυμάμαι έβλεπα φανατικά Ανατριχίλες :ninja:

Και power rangers.

Αλλά με τις Ανατριχίλες είχα κόλλημα.Σάββατο-Κυριακή πρωί στον Αντ1.

 

Οι Ανατριχίλες δεν μου θυμίζουν κάτι, αλλά αυτά τα 'ανθρωπάκια' είναι πολύ ανατριχιαστικά έως τρομαχτικά.. Καλά το disney club ήταν όλα τα λεφτά! Εννοείται ότι έβλεπα και power rangers! Και Ζήνα! Και Rex!

Link to comment
Share on other sites

Οι Ανατριχίλες δεν μου θυμίζουν κάτι, αλλά αυτά τα 'ανθρωπάκια' είναι πολύ ανατριχιαστικά έως τρομαχτικά.. Καλά το disney club ήταν όλα τα λεφτά! Εννοείται ότι έβλεπα και power rangers! Και Ζήνα! Και Rex!

Γύρω στο 1995-1998 έπαιζαν οι ανατριχίλες.Ήταν πραγματικά υπέροχο.Και το έβαζαν και πρωί πρωί!

 

Ρεξ έβλεπα ανελλειπώς.Όταν ήμουνα απογευματινός στο σχολείο έτρεχα στο σπίτι μόλις σχόλαγα να το προλάβω:happy:.Το πέτυχα πρόσφατα στο Σκάι αλλά ήταν εντελώς αλλαγμένο.Ο ρεξ άλλαξε 4-5 αφεντικά οπότε δεν έλεγε και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και ποιος δεν έβλεπε disney club:D

Πριν ξεκινήσουν πόκεμον κλπ θυμάμαι έβλεπα φανατικά Ανατριχίλες :ninja:

Και power rangers.

Αλλά με τις Ανατριχίλες είχα κόλλημα.Σάββατο-Κυριακή πρωί στον Αντ1.

 

Πωωωω τι μου θυμισες τωρα...δεν τις εχανα με τιποτα τις Ανατριχιλες...ειχα στεναχωρηθει οταν το εκοψαν :(και το τραγουδακι στην αρχη ολα τα λεφτα:happy:

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στο 1995-1998 έπαιζαν οι ανατριχίλες.Ήταν πραγματικά υπέροχο.Και το έβαζαν και πρωί πρωί!

 

Ρεξ έβλεπα ανελλειπώς.Όταν ήμουνα απογευματινός στο σχολείο έτρεχα στο σπίτι μόλις σχόλαγα να το προλάβω:happy:.Το πέτυχα πρόσφατα στο Σκάι αλλά ήταν εντελώς αλλαγμένο.Ο ρεξ άλλαξε 4-5 αφεντικά οπότε δεν έλεγε και πολύ.

 

Τι αναμνήσεις... Μικρή τρελαινόμουν και εγώ για ρεξ! Τώρα όμως όταν το πετυχαίνω αλλάζω κανάλι...

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

στο αγαπημένες σειρές πιάνονται και οι σειρές που έβαζε παλιά το αλτερ?? :rolleyes::rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω τι μου θυμισες τωρα...δεν τις εχανα με τιποτα τις Ανατριχιλες...ειχα στεναχωρηθει οταν το εκοψαν :(και το τραγουδακι στην αρχη ολα τα λεφτα:happy:

Τα βρήκα τα επεισόδια στο thegreekz.Λογικά και ξένα τόρεντς θα τα έχουν :)

Link to comment
Share on other sites

στο αγαπημένες σειρές πιάνονται και οι σειρές που έβαζε παλιά το αλτερ?? :rolleyes::rolleyes:

Ενοεις κατι ελληνικες σειρες που εβαζε για ενα διαστημα(π.χ μεχρι τρεις ειναι δεσμος,ελιες θρουμπες κ.τ.λ.)η τα παιδικα?

Link to comment
Share on other sites

Ενοεις κατι ελληνικες σειρες που εβαζε για ενα διαστημα(π.χ μεχρι τρεις ειναι δεσμος,ελιες θρουμπες κ.τ.λ.)η τα παιδικα?

 

οχι ενοω κατι σειρες που εβαζε αργα το βραδυ... :X

butterman..justin.. η εμανουελλα στο διαστημα κτλ...

δεν ηταν hardcore....ηταν soft και ειδικα κατι επεισοδια με τον αορατο ηταν ολα

τα λεφτα...:)

σίγουρα καπιοι θα τα θυμούνται... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οχι ενοω κατι σειρες που εβαζε αργα το βραδυ... :X

butterman..justin.. η εμανουελλα στο διαστημα κτλ...

δεν ηταν hardcore....ηταν soft και ειδικα κατι επεισοδια με τον αορατο ηταν ολα

τα λεφτα...:)

σίγουρα καπιοι θα τα θυμούνται... :)

 

Εμανουέλλα στο διάστημα(?) Αυτο με τον αόρατο που λες, σίγουρα δεν εννοείς την γνωστή ταινία?

Link to comment
Share on other sites

Εμανουέλλα στο διάστημα(?) Αυτο με τον αόρατο που λες, σίγουρα δεν εννοείς την γνωστή ταινία?

 

οχι καμια σχεση δεν μιλαω για ταινια για σειρα λεω....

και ο τιτλος της ειναι butterscotch και οχι butterman που ειπα πριν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Α! Επισης έβλεπα και Λασυ και το μικρό σπίτι στο λιβάδι! Πωπω τι ντροπή! :O Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά σας παρακαλώ βοηθήστε με. Όταν ήμουν πιτσιρικάς είχα δει ενα καρτούν στη τηλεόραση και η υπόθεση ήταν η εξής (θα σας τη διηγηθω όσο πιο καλύτερα μπορώ. Έχουν περασει αρκετά χρονάκια απο τότε): Είναι μια ομάδα ανθρώπων οι οποίοι έχουν τη δύναμη της τηλεμεταφοράς. Αυτοί οι άνθρωποι γυρω απο το κεφάλι τους φοράνε κάτι σαν στεμα να το πω σαν δαχτυλιδι να το πω το οποιο, ΑΝ θυμάμαι καλά, ονομαζόταν Τζάλιν. Αυτό το φορούσαν γιατί κατά τη διάρκεια της τηλεμεταφοράς δημιουργούνται μεγάλες πιέσεις και αυτό τους προστάτευε στο να μην εκραγεί το κεφάλι τους. Ένα αγόρι από αυτη την ομάδα προσπαθούσε να πείσει ενα κορίτσι να μπει στην ομάδα τους γιατι χωρίς να το γνωρίζει η ίδια είχε και αυτή τις ίδιες δυνάμεις. Σκοπός αυτής της ομάδας είναι ο πόλεμος εναντίον εξωγήινων που δε θυμάμαι ακριβώς το λόγο ερχομού τους στη γη. Πάνω κάτω αυτή είναι η υπόθεση. Ελπίζω να σας βοήθησα αρκετά τόσο ώστε να μου απαντήσετε. Σας ευχαριστώ πολύ._
Link to comment
Share on other sites

Ενα παιδικο που το εδειχνε το Σταρ πριν 6-7 χρονια αν θυμαμαι καλα το Αρθουρ ηταν ωραιο . Και φυσικα το Babaar με τους ελεφαντες ,το οποιο το ειχα πετυχει και προσφατα νομιζω ενα πρωινο Σαββατου στο καναλι :cool:

Επισης και το Thundercats ειναι respect εννοειται

Link to comment
Share on other sites

Ενα παιδικο που το εδειχνε το Σταρ πριν 6-7 χρονια αν θυμαμαι καλα το Αρθουρ ηταν ωραιο . Και φυσικα το Babaar με τους ελεφαντες ,το οποιο το ειχα πετυχει και προσφατα νομιζω ενα πρωινο Σαββατου στο καναλι :cool:

Επισης και το Thundercats ειναι respect εννοειται

 

Πωωπωωω τι μου θύμισες τώρα..

Έβλεπα κι εγώ Αρθουρ.. Ένα περίεργο πράγμα με αυτό το παιδικό.. Ποτέ δε μου άρεσε αλλά πάντα το έβλεπα :happy: Όμως έχω την εντύπωση ότι έπαιζε πιο παλιά..

Και Babaar έβλεπα! Μάλιστα έχω ακόμα και μια βιντεοκασέτα του!

Το Thundercats δεν πρέπει να το έβλεπα.. Αλλιώς θα το θυμόμουν..

Link to comment
Share on other sites

Πωωπωωω τι μου θύμισες τώρα..

Έβλεπα κι εγώ Αρθουρ.. Ένα περίεργο πράγμα με αυτό το παιδικό.. Ποτέ δε μου άρεσε αλλά πάντα το έβλεπα :happy: Όμως έχω την εντύπωση ότι έπαιζε πιο παλιά..

Και Babaar έβλεπα! Μάλιστα έχω ακόμα και μια βιντεοκασέτα του!

Το Thundercats δεν πρέπει να το έβλεπα.. Αλλιώς θα το θυμόμουν..

 

χαχα , ναι καπως ετσι ηταν . Δεν θυμαμαι εν τω μεταξυ τι ηταν ο Αρθουρ και η παρεα του, δεν πρεπει να ηταν ανθρωποι , μαιμουδες νομιζω η κατι τετοιο .

Το Babaar ηταν σουπερ, ειδικα κατι σκηνες με τον αντιπαλο του τον Ραταξη τον ρινοκερο που φωναζε στον βοηθο του τον Μπαζιλ χαχααχ .

Link to comment
Share on other sites

χαχα , ναι καπως ετσι ηταν . Δεν θυμαμαι εν τω μεταξυ τι ηταν ο Αρθουρ και η παρεα του, δεν πρεπει να ηταν ανθρωποι , μαιμουδες νομιζω η κατι τετοιο .

Το Babaar ηταν σουπερ, ειδικα κατι σκηνες με τον αντιπαλο του τον Ραταξη τον ρινοκερο που φωναζε στον βοηθο του τον Μπαζιλ χαχααχ .

 

Όχι μαϊμούδες καλέ! Νομίζω ήταν αρκουδάκια..

Είχα και εγώ τρέλα με τον Babaar! :happy: Επεισόδιο δεν έχανα! Θυμάμαι πάντως έναν Πομπαδουρ ή κάπως έτσι, τον μπατλερ του Μπαμπαρ.. Πάντα μου την έδινε το μαλλί του!!

Πωπωω! Απορώ πως θυμάσαι τα ονόματα :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...