Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα! Ευτυχής νέος κάτοχος P8 lite και θα ήθελα την γνώμη σας...

Έχω ένα ακουστικό hands free bluettoth M55 Plantronics και αντιμετωπίζω προβλήματα με συχνές αποσυνδέσεις μεταξύ των δύο. Τι θα μπορούσα να κάνω για να λύσω το πρόβλημα και αν δεν λύνεται, ποια συσκευή bluetοoth είναι σταθερη? :thanks:

 

Καλησπέρα! Και εγώ σήμερα το παρέλαβα! Θετικότατες οι πρώτες εντυπώσεις! Στο θέμα του Bluetooth, έχω το plantronics backbeat fit και συνεργάζεται άψογα με το κινητό. Το είχα συνδεδεμένο για μια ώρα χωρίς πρόβλημα. Πάντως έπαθα πλάκα με το ηχείο της συσκευής. Πραγματικά είναι value for money τηλέφωνο. Ερχόμενος από oneplus x και δε μπορώ να καταλάβω που οφείλεται η τόσο μεγάλη διαφορά στη τιμή. Βέβαια σε καμία εβδομάδα θα έχω σχηματίσει πιο εμπεριστατωμένη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αξιζει? Εχει καποια συγκεκριμενα προβληματα?

Αυτο το προβλημα στις κλησεις που διαβαζω ειναι εντονο?

Ισχυει οτι εει κακη μπαταρια?

Απο θεμα ταχυτητας πως παει? Γιατι με προβληματιζει που ειναι στα 1.2 χρονισμενο.

Απο gps πως παει?

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Ευτυχής νέος κάτοχος P8 lite και θα ήθελα την γνώμη σας...

Έχω ένα ακουστικό hands free bluettoth M55 Plantronics και αντιμετωπίζω προβλήματα με συχνές αποσυνδέσεις μεταξύ των δύο. Τι θα μπορούσα να κάνω για να λύσω το πρόβλημα και αν δεν λύνεται, ποια συσκευή bluetοoth είναι σταθερη? :thanks:

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει.

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, παρά μόνο να ελπίζουμε για καλύτερη συμβατότητα στην επόμενη αναβάθμιση του κινητού, ή να αλλάξεις ακουστικό...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια πολυ σημαντικη ερωτηση.

Ποση ωρα ενεργης οθονης (SOT) βγαζετε;

Ευχαριστω.

 

3ω-6ω θα έλεγα ανάλογα τη φωτεινότητα και την χρήση.

Σπάνια πέφτω κάτω από τις 4. συχνά κάπου στο 15‰ είμαι στις 4:30

 

Αλλά εγώ χαμηλά την φωτεινότητα στο 90% της χρήσης.

 

_____

@thesmiths

Και μένα δε δούλεψε στην αρχή οπότε, όταν το συνδέω στο pc το δουλεύω σαν εξωτερικό δίσκο.

 

Με φουλ φωτεινότητα στο αυτόματο βγάζω μέσο όρο 4 ώρες. Ποτέ δεν το αφήνω να σβήσει. Ο χρόνος που σου ανέφερα είναι μέχρι να μου βγάλει προειδοποίηση για σύνδεση με φωρτιστή.

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Αρα ειναι κοντα στις 4 ωρες.

Θα 'θελε και καποιος αλλος να μας ανεφερει και τον δικο του χρονο;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αξιζει? Εχει καποια συγκεκριμενα προβληματα?

Αυτο το προβλημα στις κλησεις που διαβαζω ειναι εντονο?

Ισχυει οτι εει κακη μπαταρια?

Απο θεμα ταχυτητας πως παει? Γιατι με προβληματιζει που ειναι στα 1.2 χρονισμενο.

Απο gps πως παει?

 

Ταχύτητα, gps σφαίρα!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπαταρία ανάλογα τι ζητάς απο το κινητο, προσωπικά μου βγάζει 3 μερες και τέλος για κλήσεις ακουσα διαφορα σχόλια αλλα δεν μου έτυχε κατι ακομα.

Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Αρα ειναι κοντα στις 4 ωρες.

Θα 'θελε και καποιος αλλος να μας ανεφερει και τον δικο του χρονο;

 

4 ωρες με wifi...με 4G και ολα στο φουλ υπολογισε 2 ωρες...:)

 

κατα τα αλλα αψογο μηχανακι !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ταχύτητα, gps σφαίρα!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπαταρία ανάλογα τι ζητάς απο το κινητο, προσωπικά μου βγάζει 3 μερες και τέλος για κλήσεις ακουσα διαφορα σχόλια αλλα δεν μου έτυχε κατι ακομα.

 

3 μέρες???? Εσύ είσαι ήρωας...εμένα με φουλ 3g και wifi 1 μέρα το πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και καλη εβδομαδα,

ειμαι κατοχος ενος HTC Desire 816g Dual Sim Octacore version, και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος, και σκεφτομαι για εναλλακτικη το Huawei P8 Lite.

Αξιζει λετε αυτη η αλλαγη, και ας ειναι λιγοτερες inches το Huawei, δεν με πειραζει ?

 

Ευχαριστω

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες???? Εσύ είσαι ήρωας...εμένα με φουλ 3g και wifi 1 μέρα το πολύ

 

καλα και το sony tipo που εχω με 3G βγαζει 20 ημερες αν δεν το πειραζεις δεν λεει κατι αυτο !!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

καλα και το sony tipo που εχω με 3G βγαζει 20 ημερες αν δεν το πειραζεις δεν λεει κατι αυτο !!

Γι' αυτο επιμενω να μετραμε την αυτονομια της συσκευης με τον χρονο ενεργης οθονης (SOT) και με τι φωτεινοτητα. Ειναι ο,τι πιο αντικειμενικο μπορουμε να πουμε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτο επιμενω να μετραμε την αυτονομια της συσκευης με τον χρονο ενεργης οθονης (SOT) και με τι φωτεινοτητα. Ειναι ο,τι πιο αντικειμενικο μπορουμε να πουμε.

 

ε ναι,το δικο μου p8 με φουλ φωτεινοτητα βγαζει ωρες οθονη και νομιζω ειναι μια χαρα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω το p8 lite εδώ και ένα 4μηνο περίπου και μέχρι τώρα ήμουν πολύ ικανοποιημένος. Απλά χθες ξαφνικά άρχισε να μην αναγνωρίζει κανένα δίκτυο wifi. Αρχικά νόμιζα έφταιγε το router μου και έκανα επανεκκίνηση άλλα όλες οι άλλες συσκευές στο σπίτι συνδέονται κανονικά. Δοκίμασα επανεκκίνηση του κινητού και ότι άλλο tip βρήκα online, αναγκάστηκα να κάνω μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά το πρόβλημα επιμένει. Κάποια στιγμη μετά απο πολλές προσπάθειες έβγαλε στη λίστα το δίκτυο μου αλλά δεν συνδεόταν ώσπου χάθηκε ξανά. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο? Αρχίζω να πιστεύω είναι θέμα hardware :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω το p8 lite εδώ και ένα 4μηνο περίπου και μέχρι τώρα ήμουν πολύ ικανοποιημένος. Απλά χθες ξαφνικά άρχισε να μην αναγνωρίζει κανένα δίκτυο wifi. Αρχικά νόμιζα έφταιγε το router μου και έκανα επανεκκίνηση άλλα όλες οι άλλες συσκευές στο σπίτι συνδέονται κανονικά. Δοκίμασα επανεκκίνηση του κινητού και ότι άλλο tip βρήκα online, αναγκάστηκα να κάνω μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά το πρόβλημα επιμένει. Κάποια στιγμη μετά απο πολλές προσπάθειες έβγαλε στη λίστα το δίκτυο μου αλλά δεν συνδεόταν ώσπου χάθηκε ξανά. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο? Αρχίζω να πιστεύω είναι θέμα hardware :cry:

Του 'βαλες καμια μεταλικη θηκη μηπως;

Ή μηπως ειχες καμια προσφατη πτωση;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω το p8 lite εδώ και ένα 4μηνο περίπου και μέχρι τώρα ήμουν πολύ ικανοποιημένος. Απλά χθες ξαφνικά άρχισε να μην αναγνωρίζει κανένα δίκτυο wifi. Αρχικά νόμιζα έφταιγε το router μου και έκανα επανεκκίνηση άλλα όλες οι άλλες συσκευές στο σπίτι συνδέονται κανονικά. Δοκίμασα επανεκκίνηση του κινητού και ότι άλλο tip βρήκα online, αναγκάστηκα να κάνω μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά το πρόβλημα επιμένει. Κάποια στιγμη μετά απο πολλές προσπάθειες έβγαλε στη λίστα το δίκτυο μου αλλά δεν συνδεόταν ώσπου χάθηκε ξανά. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο? Αρχίζω να πιστεύω είναι θέμα hardware :cry:

 

Ακριβως τα ιδια ειχα και εγω και μετα απο αντιστοιχες ενεργειες (tips, reset κλπ) και ψαξιμο στο δικτυο κατεληξα στο συμπερασμα ότι είναι ένα πρόβλημα που εμφανίζεται συχνα (δες στο φορουμ της Huawei οπου υπαρχουν πολλες αναφορες αλλα καμια απαντηση από πλευρας της εταιρειας). Τελικά το εδωσα στην VODAFONE αφου είμαι εντος εγγυησης εδώ και 2 εβδομάδες. Συμφωνα με ενημερωση εχει οντως πρόβλημα η κεραια του WiFi και ειμαστε σε αναμονη για παραλαβη ανταλλακτικου και επισκευή. Θα δειξει....

Link to comment
Share on other sites

όχι έχω πλαστική θήκη από την αρχή ούτε πτώση ούτε τίποτα. δουλέυε κανονικά έπεσα για ύπνο και απλά σταμάτησε να αναγνωρίζει δίκτυα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβως τα ιδια ειχα και εγω και μετα απο αντιστοιχες ενεργειες (tips, reset κλπ) και ψαξιμο στο δικτυο κατεληξα στο συμπερασμα ότι είναι ένα πρόβλημα που εμφανίζεται συχνα (δες στο φορουμ της Huawei οπου υπαρχουν πολλες αναφορες αλλα καμια απαντηση από πλευρας της εταιρειας). Τελικά το εδωσα στην VODAFONE αφου είμαι εντος εγγυησης εδώ και 2 εβδομάδες. Συμφωνα με ενημερωση εχει οντως πρόβλημα η κεραια του WiFi και ειμαστε σε αναμονη για παραλαβη ανταλλακτικου και επισκευή. Θα δειξει....

Σου είπαν χρόνο αναμονής? Η vodafone δίνει κάποιο άλλο κινητό μέχρι να επισκευαστεί? θα το πάω κι εγώ σήμερα άμα είναι

Link to comment
Share on other sites

αρχικα μου ειχαν πει 10 μερες, εχω ηδη 15 και βλέπουμε. επιζω ενός της εβδομάδας να το παραλαβω. Για συσκευη αντικαταστασης δεν μιλησα καθως εχω μια καβαντζα και χρησιμοποιω αυτή. Παντως θεωρητικα υπαρχει δυνατοτητα να σου παρεχουν συσκευη αλλα πρακτικα δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια ειχα και εγω και μετα απο αντιστοιχες ενεργειες (tips, reset κλπ) και ψαξιμο στο δικτυο κατεληξα στο συμπερασμα ότι είναι ένα πρόβλημα που εμφανίζεται συχνα (δες στο φορουμ της Huawei οπου υπαρχουν πολλες αναφορες αλλα καμια απαντηση από πλευρας της εταιρειας). Τελικά το εδωσα στην VODAFONE αφου είμαι εντος εγγυησης εδώ και 2 εβδομάδες. Συμφωνα με ενημερωση εχει οντως πρόβλημα η κεραια του WiFi και ειμαστε σε αναμονη για παραλαβη ανταλλακτικου και επισκευή. Θα δειξει....

Γιατι στη Vodafone; H Arvato δεν ειναι ο επισημος αντιπροσωπος για service της Huawei;

Κανονικα πρεπει να παμε στην Arvato και να απαιτησουμε να μας το φτιαξουν και αν το κρατησουν να μας δωσουν μια ισαξια συσκευη να κανουμε την δουλεια μας οσο το κινητο θα επισκευαζεται.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στη Vodafone; H Arvato δεν ειναι ο επισημος αντιπροσωπος για service της Huawei;

Κανονικα πρεπει να παμε στην Arvato και να απαιτησουμε να μας το φτιαξουν και αν το κρατησουν να μας δωσουν μια ισαξια συσκευη να κανουμε την δουλεια μας οσο το κινητο θα επισκευαζεται.

Επειδή το πήρα απο vodafone πιστέυω οτι αυτοι πρέπει να αναλάβουν τα πάντα. Λογικά αυτοι το στέλνουν μετα στην Arvato. Δεν ξέρω..υποθέτω! θα μάθω το απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιδεύομαι να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή και δεν μπορώ. Δεν το βλέπει καν. Έχω κατεβάσει HiSuite αλλά και πάλι δεν το βλέπει. Με το που το συνδέω μου γράφει "Usb in not recognized". Γιατί δεν το αναγνωρίζει?

 

Πας ρυθμίσεις>ασφάλεια>και κάνεις κλικ στο "Να επιτρέπεται στο HiSuite να χρησιμ. HDB"

Link to comment
Share on other sites

εγω που φοραω την 5,1,1 me B181 απο vodafone μπορω και με πια διαδικασια να το κανω dual sim.?? κατεβασα την Β046 τωρα..εκανα το πρωτο βημα ολοκληρωθηκε. ανοιξε η συσκευη αλα στο βημα 2 μου βγαζει σφαλμα αρχειου. μηπως πρεπει να αποσυμπιεσω το ζιπ.?? για βοηθηστε παρακαλω. εμεινα στην μεση Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πιο καλο παιδι μπορει να βοηθησει. ενω καταφερα και εκανα την διαδικασια σωστα νομιζω ανοιξε κανονικα το τηλεφωνο αλλα δεν εχει σημα καμια καρτα..! εκανα κατι λαθος.??εβαλα και ακουληθησα την διαδικασια απο xda ..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πιο καλο παιδι μπορει να βοηθησει. ενω καταφερα και εκανα την διαδικασια σωστα νομιζω ανοιξε κανονικα το τηλεφωνο αλλα δεν εχει σημα καμια καρτα..! εκανα κατι λαθος.??εβαλα και ακουληθησα την διαδικασια απο xda ..

 

Αφου κατεβασεις την 046 θα ξεζιπαρεις το αρχειο και θα σου εμφανισει δυο φακελους step1 και step2 ο καθε ενας απο αυτους εχει μεσα ενα αρχειο με το ονομα dload.Αυτα τα 2 αρχεια (dload) θα τα αντιγραψεις χυμα οχι σε καποιο φακελο στην καρτα μνημης του τηλεφωνου.Μετα μεσα απο το μενου του τηλεφωνου θα πας ρυθμισεις-ενημερωση λογισμικου-μενου-τοπικη ενημερωση.Πρωτα θα επιλεξεις το αρχειο απο το φακελο step1 και αφου το τηλεφωνο κανει την διαδικασια σβηνεις το αρχειο απο το step1 και κανεις την ιδια διαδικασια (μενου-ρυθμισεις κτλ) και επιλεγεις το αρχειο dload ( απο το step2) που εχει μεινει πλεον στην καρτα μνημης.Μολις τελειωσει η αναβαθμιση το τηλεφωνο θα ειναι πλεον με την b046 δικαρτο unbranded.Υποψιν οτι θα σβηστουν ολα απο μεσα θα ειναι σαν να το ανοιγεις πρωτη φορα.Σε μενα μου εβγαλε ειδοποιηση αμεσως για αναβαθμιση OTA στην b170 εγω ομως την εκανα χειροκινητα με τον παραπανω τροπο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...