Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει κανείς που να έχει αντιμετωπίσει επιτυχώς το θέμα με το ραδιόφωνο που αναφέρω παραπάνω;

Δοκιμασες να κανεις ενα clear cache και data της εφαρμογης μηπως και στρωσει?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τη μετατροπή σε ενός φίλου.

Με microsd περασμένο το αρχείο όπως πρέπει βγάζει fail στο installation.

Bootάρει κανονικά βέβαια, πέρασα και το δεύτερο αρχείο έβγαλε τις δυο sim αλλα υπολειτουργεί,

δε τις διαβάζει και αν διαβάσει τη μία μετά απο λίγο τη χάνει.

 

Θα ξαναδοκιμάσω να δω αν θα βρεθεί λύση.

Υπάρχουν εναλλακτικά αρχεία? Κατεβάζω το κλασσικό zip απο mega στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν την κατανόηση σας καθώς είναι αδυνατον να διαβαστούν και τα 1200+ μηνυματα του thread

 

Eιμαι σε δικαρτο (μετα τη διαδικασία του #2 post) με 046. ;Έχω το γνωστο πρόβλημα της ετοιμότητας κυψέλης (ανεξάρτητα από google services, δεν είναι καν στη λίστα πάντα), το οποίο ίσως επιδεινώνεται από το χάλια σήμα της cosmote.

Απ ότι καταλάβα εμείς που τα καναμε Unbranded δεν μπορούμε να κατεβάζουμε αυτόματα τις ενημερώσεις. Το να το κάνω manually διόρθωνει το πρόβλημα της κύψέλης ή να μην το δοκιμάσω καν? Η επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων έχει νόημα?

 

Τα φώτα σας plz , μην μείνει και αυτό αναπάντητο...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 052 οπωσδήποτε!θα δεις μεγαλη διαφορά! Η ετοιμοτητα κυψελης εχει να κανει αποκλειστικα με το σημα των δυο καρτων σιμ...αλλα και με την αναζήτηση για WIFI!
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να μου πεις σε ποια σελίδα από τις 108 είναι το Link?

Να πάω στην 052 ή στην 136?

Η διαδικασία να φανταστώ πως είναι η ίδια με την αρχική του 2ου ποστ? Θα χάσω δεδομένα και συνδεδεμένους λογαριασμούς?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τιμή όμως θα ειναι ίσως λιγο πιο υψηλή οπως μου είπαν .αληθευει;

 

Από Public πήρα πληροφορία ότι θα ξαναέρθει με τιμή 199€

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή όπως λενε ο φόβος φυλάει τα ερμα νομίζω πως διόρθωσα το πρόβλημα της κυψέλης στο δικό μου.

 

Είμαι σε 046, δεν έκανα καμία αναβαθμιση

Έβγαλα από τις ρυθμίσεις του wifi την ειδοποιηση και την σάρωση

Εφόσον έχω 3g μόνο εβγαλα το 4g από την αναζήτηση δικτύου

Έκλεισα τα δεδομένα κινητηςτηλεφωνιας το google play store.

Τίποτα απ όλα δεν φάνηκε να αλλάζει μεμονωμένα το την κατανάλωση, μετά από πληρη φόρτιση όμως πλέον έχω κυψελη στο 6% οπότε,στα χαρτιά τουλάχιστον, βελτιώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την προηγούμενη εβδομάδα μου είπαν ότι θα το φέρουν στα 169€. Βλέποντας βέβαια την ζήτηση ίσως το ανεβάσουν λίγο τι να πω..

 

Πάντως ξαναλέω για όποιον τον ενδιαφέρει το βίντεο που τραβάει έχει θέμα με το bitrate. Είναι πολύ μικρό και "pixelιάζει" (κουτάκια) όταν μετακινείς την κάμερα απότομα (δλδ γρήγορη κίνηση) το οποίο για μένα τουλάχιστον που με ενδιαφέρει το θέμα κάμερα/βιντεο είναι απογοητευτικό. Είναι έντονο και συμβαίνει συχνότατα. Ενώ σκεφτόμουν να το πάρω, μάλλον το ξεπέρασα σαν επιθυμία. Οι άλλες αδυναμίες του και αρετές του είναι γνωστές και ο καθένας σταθμίζει.

 

 

 

επειδη θελω να το παρω δωρο σε φιλη μου και λογω CC δεν μπορω να της φερω κατι αλλο απο εξω,αυτο το θεμα με το βιντεο που λεει ο φιλος εδω το εχει δει καποιος αλλος ή επεσε σε προβληματικη συσκευη; δεν βλεπω καποια αλλη αναφορα και μου κανει εντυπωση που καποιος αλλος δεν το αναφερει.. (χωρις να θελω να θιξω καποιον)

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να το παρω δωρο σε φιλη μου και λογω CC δεν μπορω να της φερω κατι αλλο απο εξω,αυτο το θεμα με το βιντεο που λεει ο φιλος εδω το εχει δει καποιος αλλος ή επεσε σε προβληματικη συσκευη; δεν βλεπω καποια αλλη αναφορα και μου κανει εντυπωση που καποιος αλλος δεν το αναφερει.. (χωρις να θελω να θιξω καποιον)

 

Εγώ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Βέβαια ο φίλος πιο πάνω φαίνεται πιο advanced στο αντικείμενο που συζητάμε..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω το δίκαρτο από wind για λογαριασμό τρίτου. Θα παίρνει μία micro και μία nano sim; Στη θέση της nano sim μπορεί να πάρει κάρτα μνήμης;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις ενα clear cache και data της εφαρμογης μηπως και στρωσει?

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την πρόταση. Το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι, τα ίδια συνεχίζει και κάνει το ραδιόφωνο, κολλάει και σταματάει η εφαρμογή στο άσχετο και χρειάζεται επανεκκίνηση (η εφαρμογή, γιατί το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά) για να λειτουργήσει.

Να το στείλω για service ή υπάρχει καμιά άλλη ιδέα για το πώς θα διορθωθεί το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την πρόταση. Το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι, τα ίδια συνεχίζει και κάνει το ραδιόφωνο, κολλάει και σταματάει η εφαρμογή στο άσχετο και χρειάζεται επανεκκίνηση (η εφαρμογή, γιατί το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά) για να λειτουργήσει.

Να το στείλω για service ή υπάρχει καμιά άλλη ιδέα για το πώς θα διορθωθεί το πρόβλημα;

Μαλλόν θέμα λειτουργικού είναι και θα λυθεί ίσως με κάποιο update και σε εμένα το κάνει συνέχεια κυρίως όταν χρησιμοποιώ συγχρόνως και άλλη εφαρμογή με ίντερνετ τύπου facebook,mail,tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω το δίκαρτο από wind για λογαριασμό τρίτου. Θα παίρνει μία micro και μία nano sim; Στη θέση της nano sim μπορεί να πάρει κάρτα μνήμης;

Ακριβώς έτσι!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Στα 169 ειναι καλα. Στα 200 ισως υπαρχουν πολλες αλλες επιλογες πια. Αν δε ερθει τελη του μηνα, θα εχει να ανταγωνιστει τις συσκευες που παρουσιαστηκαν στην IFA και ειναι ολοφρεσκες. Γιατι αλλο πραγμα ο Μάϊος, αλλο ο Σεπτεμβριος. Τα δεδομενα αλλαζουν μερα με την μερα.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί. Το κινητό μου είναι branded cosmote. Έχει την έκδοση β130. Προσωπικά δεν με απασχολεί να το κάνω δικαρτο καθώς χρησιμοποιώ 1 καρτα sim και κάρτα μνήμης. Ούτε το μοτο της cosmote στην ενεργοποίηση τηλεφώνου με ενοχλεί. Εάν το αφήσω οπως είναι θα παίρνω αναβαθμισεις αυτόματα απο το κινητό ή θα πρέπει να ειναι debranded ; η ρομ της κοσμοτε μπλοκάρει ή καθυστερεί τις ota αναβαθμίσεις ; ευχαριστώ πολύ παιδιά!
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί. Το κινητό μου είναι branded cosmote. Έχει την έκδοση β130. Προσωπικά δεν με απασχολεί να το κάνω δικαρτο καθώς χρησιμοποιώ 1 καρτα sim και κάρτα μνήμης. Ούτε το μοτο της cosmote στην ενεργοποίηση τηλεφώνου με ενοχλεί. Εάν το αφήσω οπως είναι θα παίρνω αναβαθμισεις αυτόματα απο το κινητό ή θα πρέπει να ειναι debranded ; η ρομ της κοσμοτε μπλοκάρει ή καθυστερεί τις ota αναβαθμίσεις ; ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Αναβαθμίσεις θα παίρνεις αυτόματα, αλλά ίσως καθυστερούν λίγο συγκριτικά με τις αναβαθμίσεις που δίνει απ'ευθείας η Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο στη κοπελα μου. Απο Ευρωπαϊκη αποθηκη στα 197 ευρω. ( Καλα ειναι; Μπορω να το βρω φθηνοτερα; ) Το θελω αμεσα, οποτε δε μπορω να περιμενω απο Κινα.

 

Επειδη δε μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες, θελω να μου πειτε εαν εχει αναφερθει καποιο κατασκευαστικο προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Γιατι καποιοι κανουν παραπονα για το δικαρτο και οτι θα ειναι ειτε 2 καρτες sim, ειτε sim+sd; Δλδ υπαρχει κινητο που ειναι sim+sim+sd;;

 

 

********

 

 

Διαβασα μερικα αρνητικα reviews :

 

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/huawei-p8-lite-1295717/review

http://www.gsmarena.com/huawei_p8lite-review-1280.php

 

Λενε για κακη καμερα και πολυ βαρυ λογισμικο. Συμφωνειτε;

 

Επισης λεει οτι δεν ειναι πολυ ισχυρο κινητο καθως εχει μετριο επεξεργαστη ( kirin 620 ) και καρτα γραφικων.. Η εκδοση με τον snapdragon 615 ειναι μονο για την Αμερικη.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...