Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mhπως κανατε κρυπρογραφηση στο τηλεφωνο με αυτο το τροπο

http://i157.photobucket.com/albums/t57/terrorozone/Screenshot_2017-01-11-13-41-49_zpsrh1i6zrp.png

δεν ειμαι σιγουρος αλλα φανταζομε μια εκδοχη...

μενου ρυθμισεις/συνθετες ρυθμισεις/ασφαλεια

Edited by TERRORZONE
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Πρόσφατα μόλις αγόρασα αυτό το μοντέλο και είμαι ικανοποιημένος. Όμως στην πρώτη φόρτιση του κινητού (διάρκειας 10 ωρών) η μπαταρία μου φαίνεται ότι πέφτει αμέσως. Είναι κακό αυτό ; Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση από το κινητό έτσι ώστε να μην πέφτει τόσο εύκολα η μπαταρία ;
Link to comment
Share on other sites

πληκτρολογησε *#*#2846579#*#* και θα σου εμφανισει ενα μενου οπου υπαρχει αυτο που ζητας

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκιμασε να κατεβασεις ξανα το αρχειο μηπως δεν εχει καταβει σωστα .Εγω απο την 574 πηγα στην 584 χωρις προβλημα και ελεγα να παω τωρα στην 586 αλλα τελικα κατεβαζω την 588 για να δοκιμασω.Αλλιως δοκιμασε ισως με την σειρα που βγηκαν μηπως και κανεις δουλεια καλυτερα ετσι χωρις να αφηνεις καποια.Απλα ιδεες λεω δεν ειμαι και κανενας πολυ ψαγμενος να ξερεις παντως.

 

Επιτέλους τα κατάφερα και έβαλα την 588

Τελικά έφταιγε η sd (και ήταν καινούργια αναθεμάτη )

ευχαριστώ για τις συμβουλές

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα . Πρόσφατα μόλις αγόρασα αυτό το μοντέλο και είμαι ικανοποιημένος. Όμως στην πρώτη φόρτιση του κινητού (διάρκειας 10 ωρών) η μπαταρία μου φαίνεται ότι πέφτει αμέσως. Είναι κακό αυτό ; Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση από το κινητό έτσι ώστε να μην πέφτει τόσο εύκολα η μπαταρία ;

Διαχείριση συσκευής / Διαχ μπαταρίας/προστατευόμενες εφαρμογές

και κλικάρισε μόνο όσες θες να δουλεύουν στο παρασκήνιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Θέλω να κάνω unbranded το cosmote branded p8 lite που έχω, τώρα το τηλέφωνο είναι στην 6 εξακολουθεί να ισχύει ο οδηγός της πρώτης σελίδας ή είναι μόνο για την 5 η διαδικασία;

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τα κατάφερα και έβαλα την 588

Τελικά έφταιγε η sd (και ήταν καινούργια αναθεμάτη )

ευχαριστώ για τις συμβουλές

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαχείριση συσκευής / Διαχ μπαταρίας/προστατευόμενες εφαρμογές

και κλικάρισε μόνο όσες θες να δουλεύουν στο παρασκήνιο

ευχαριστώ πολυ !

Link to comment
Share on other sites

θα έρθει με ΟΤΑ όπως και οι προηγούμενες
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Πρόσφατα μόλις αγόρασα αυτό το μοντέλο και είμαι ικανοποιημένος. Όμως στην πρώτη φόρτιση του κινητού (διάρκειας 10 ωρών) η μπαταρία μου φαίνεται ότι πέφτει αμέσως. Είναι κακό αυτό ; Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση από το κινητό έτσι ώστε να μην πέφτει τόσο εύκολα η μπαταρία ;

Πρωτη φορτιση 10ωρες;;; Αυτο ισχυε πριν 10ετια, κανονικη φορτιση τίποτα παραπανω...

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βδομάδα που έχω με ΟΤΑ την 584 είναι εμφανώς βελτιωμένη με τα patch της Google με καλύτερη συμπεριφορά στα services και στο system android στη διαχείριση της μπαταρίας όπως και στην ετοιμότητα κυψέλης. Εσείς που κατεβάσατε τη 588, στο συνοδευτικό αρχείο pdf τί αναφέρει για βελτιώσεις, μπορείτε να τις επικολλήσετε εδώ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση σε οσους εχουν καμποσους μηνες το κινητο σας κραταει η μπαταρια επειδη ειναι μονο 2200 και δεν αλλαζει με προβληματιζει?ειναι υποψηφιο να το αγορασω γιαυτο το ρωταω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση σε οσους εχουν καμποσους μηνες το κινητο σας κραταει η μπαταρια επειδη ειναι μονο 2200 και δεν αλλαζει με προβληματιζει?ειναι υποψηφιο να το αγορασω γιαυτο το ρωταω

 

Ε τι να κραταει φιλε μου.με 588 ,καλορυθμισμενο synchronize, εε μερα βγαζει.αλλα υποκειμενικα ειναι αυτα που ρωτας.νομιζω το γνωριζεις κιολας....

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βδομάδα που έχω με ΟΤΑ την 584 είναι εμφανώς βελτιωμένη με τα patch της Google

 

ποιο ειναι το patch της Google; απο που το κατεβαζεις;

Link to comment
Share on other sites

Ε τι να κραταει φιλε μου.με 588 ,καλορυθμισμενο synchronize, εε μερα βγαζει.αλλα υποκειμενικα ειναι αυτα που ρωτας.νομιζω το γνωριζεις κιολας....

 

ποσο καιρο το χεις φιλε μου.....και τι χρηση κανεις αν επιτρεπεται...? :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση σε οσους εχουν καμποσους μηνες το κινητο σας κραταει η μπαταρια επειδη ειναι μονο 2200 και δεν αλλαζει με προβληματιζει?ειναι υποψηφιο να το αγορασω γιαυτο το ρωταω

 

Εγώ που το έχω ένα χρόνο με φουλ χρήση το μεσημέρι θέλει φόρτιση,και μετα αργά το βράδυ,με απλή χρήση την βγάζει στην μέρα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

ποιο ειναι το patch της Google; απο που το κατεβαζεις;

Με τη Β584, θα στο δώσει ΟΤΑ σε διακοσιαεξήντα τόσα μεγκαμπάιτ η Huawei είτε χειροκίνητα να κατεβάσεις το 1.6 γίγα να το ενημερώσεις πάλι χειροκίνητα μέσω υπολογιστή. Τώρα που είναι πολύ σταθερές οι τελευταίες ενημερώσεις, θα προτιμήσω τις ΟΤΑ ενημερώσεις.

 

*ΟΤΑ: Πας εκεί που λέει Ενημέρωση Λογισμικού.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο το χεις φιλε μου.....και τι χρηση κανεις αν επιτρεπεται...? :)

 

Να βλεπεις απο κατω το φιλο VAZO τι λεει?Για αυτο σου λεω ειναι τελειως υποκειμενικη η ερωτηση σου,αλλα στο γενικα ειναι στο καλο τηλ ως προς το θεμα μπαταρια.εγω προσωπικα δεν εχω FB,ουτε FB MESSENGER.Αν εχεις στο ηδη ανδροιντ κινητο σου ,κανε το εξης πειραμα.αποεγκατηστησετα και ζησε 2 μερες χωρις αυτα.αλλα συνεχησε να δουλεις το κινητο οπος πριν......Η χρηση που κανω κανω εγω ειναι βαιμπερ,αρκετο γιουτουμπ,και λιγο σερφαρισμα.σκανε και καμια 10αρα μαιλ.καταληγω πρεπει να ρυθμισεις στα θελω στους συνχρονισμους,τι δε θες να τρεχει background ktl.το EMUI το γουσταρω γιατι στα δινει ολα αυτα,τσαμπα κατανοητα και χωρις φαμφαρες και π@π@ριλικια (samsung).για μενα στα 129€ νομιζω παιζει τωρα ειναι φοβερη επιλογη....στον ενα χρονο και μου εχει κανει ενα ρεσταρτ.141 applications εχω πανω......οτι θες ρωτα,αμα ειναι κατι που ξερω θα στο πω....:D

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση σε οσους εχουν καμποσους μηνες το κινητο σας κραταει η μπαταρια επειδη ειναι μονο 2200 και δεν αλλαζει με προβληματιζει?ειναι υποψηφιο να το αγορασω γιαυτο το ρωταω

 

Συμβουλή μου είναι να εξετάσεις το διάδοχο P9 Lite, σαφώς ανώτερο και πιο ολοκληρωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή μου είναι να εξετάσεις το διάδοχο P9 Lite, σαφώς ανώτερο και πιο ολοκληρωμένο.

 

Yποψιαζομε οτι ο φιλος ταβανι λεφτα ,εχει για το P8 lite,αλλιως ΟΚ P9 lite .Συμφωνω!!!!!

Επισης μας μπερδεψε η ΧΙΟΑΓΑΙ με το P8 lite (2017 ΕDITION).

Aρχησανε το σαμσουνεικα νταλαβερια!!!!

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα λεφτα δεν νομιζω οτι μπορεις να βρεις κατι καλυτερο απο Ελλαδα τουλαχιστον( συνολικα σαν τηλεφωνο γιατι σαν διαρκεια μπαταριας δεν ειναι το φορτε του εδω που τα λεμε).
Link to comment
Share on other sites

ε και γω απο ερευνα αγορας που εκανα σε αυτα τα λεφτα δε βρηκα κατι καλυτερο και μονο η μπαταρια με προβληματισε......οποτε μαλλον εκει θα καταληξω ευχαριστω παιδια και παλι
Link to comment
Share on other sites

ε και γω απο ερευνα αγορας που εκανα σε αυτα τα λεφτα δε βρηκα κατι καλυτερο και μονο η μπαταρια με προβληματισε......οποτε μαλλον εκει θα καταληξω ευχαριστω παιδια και παλι

 

jimako μονο κοιτα να το παρεις unbraded δικαρτο να του βαλουμε ΑΝΤΡΟΙΝΤ 6.Ο στα καπακια.να ευχαριστηθεις

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Yποψιαζομε οτι ο φιλος ταβανι λεφτα ,εχει για το P8 lite,αλλιως ΟΚ P9 lite .Συμφωνω!!!!!

Επισης μας μπερδεψε η ΧΙΟΑΓΑΙ με το P8 lite (2017 ΕDITION).

Aρχησανε το σαμσουνεικα νταλαβερια!!!!

 

Ναι δεν έχεις άδικο και δεν μου άρεσε αυτό που έκανε τώρα.

 

ευχαριστω πολυ παιδια ολους για τις απαντησεις......η αληθεια ειναι οτι μαξ 150 ευρω δινω!και το messenger εστω το χρειαζομαι!!

Αν είναι αυτό το ταβάνι σου τότε σφαίρα στο P8 Lite. Με τις αναβαθμίσεις που κάνει συχνά για να διορθώσει κάποια σποραδικά προβλήματα δεν θα έχεις πρόβλημα και στο Messenger αρκεί να προσέξεις τις προτεραιότητες που θα δώσεις στις εφαρμογές για να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...