Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέραν της μπαταριας, τι αλλο προβλημα ειχες αντιμετωπισει;

 

Το ράδιο που ήταν με τις ώρες του, μπαταρία το βασικότερο, ακουστικο που καμία φορά ακουγομουν λες και μιλαγα από το viber, κακή διαχείριση multitasking.

Οπότε μου κάτσε η ευκαιρία να πάρω το z2 και δεν το σκέφτηκα και το πήρα... Για τα λεφτά του το p8 lite δεν παίζεται είναι ένα πανέμορφο τηλέφωνο και πολύ δυνατό για τα λεφτά του αλλά έχει και αυτό τα προβληματακια του..

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η 170 εχει σοβαρα προβληματα με την μπαταρια,ποτε θα γινει αναβαθμιση ;;;;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Από την εξοικονόμηση ενέργειας στις ρυθμίσεις εκλεισα κάποιες εφαρμογές εκεί που λέει εφαρμογές που καταναλώνουν πολύ ενέργεια στο παρασκήνιο.

Πως τις ξανανοιγω για να λειτουργούν στο παρασκήνιο ξανά; Και γενικότερα από που συγκεκριμένα διαχειρίζομαι τις εφαρμογές που θέλω να δουλεύουν στο παρασκήνιο;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Απο 130 που υποστηρίζει μια sim πως περνάω σε dual sim (π.χ στήν 170)

Κάθε βοήθεια δεκτή .

 

Ευχαριστώ πολυ . . .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Απο 130 που υποστηρίζει μια sim πως περνάω σε dual sim (π.χ στήν 170)

Κάθε βοήθεια δεκτή .

 

Ευχαριστώ πολυ . . .

 

Δες τις πρώτες σελίδες του topic.

Link to comment
Share on other sites

Δες τις πρώτες σελίδες του topic.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση .

Εχω δει τις πρώτες σελίδες του topic.

Το link που δινει ο φιλος εχει διαγραφεί .

Και δεν ξέρω απο την 130 που ειμαι ποιο αρχείο να περάσω σαν Step 1 και ποιο σαν Step 2

Αν υπάρχει κάποιο αλλο LINK ?

 

Ευχαριστώ . . .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση .

Εχω δει τις πρώτες σελίδες του topic.

Το link που δινει ο φιλος εχει διαγραφεί .

Και δεν ξέρω απο την 130 που ειμαι ποιο αρχείο να περάσω σαν Step 1 και ποιο σαν Step 2

Αν υπάρχει κάποιο αλλο LINK ?

 

Ευχαριστώ . . .

 

Δες εδώ. Από το XDA τα κατέβασα και εγώ.

http://forum.xda-developers.com/p8lite/help/stock-rom-huawei-p8-lite-t3125331

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το συγκεκριμένο κινητο γιατι εχω δυο προσωπικους αριθμούς και θελω να τους βαλω σε μια συσκευη και δεν μου λειτουργει κανονικα πρεπει να απενοργοποιω για να λειτουργησει.Αν και τα εχετε πει πάλι πως λειτουργουν και οι δυο sim τι ακριβως πρεπει να κάνω?εκτος του να βάλω nanosim.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το συγκεκριμένο κινητο γιατι εχω δυο προσωπικους αριθμούς και θελω να τους βαλω σε μια συσκευη και δεν μου λειτουργει κανονικα πρεπει να απενοργοποιω για να λειτουργησει.Αν και τα εχετε πει πάλι πως λειτουργουν και οι δυο sim τι ακριβως πρεπει να κάνω?εκτος του να βάλω nanosim.

 

Ευχαριστω!

 

Δες το προηγούμενο μήνυμα.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πόσες ώρες οθόνης βγάζει με το κινητό του όταν έχει κλειστά τα δεδομένα κινητής; αλλά ανοιχτό το WiFi όλη μέρα;

 

Το σκέφτομαι για το κινητό αλλά προβληματιζομαι με αυτά που διαβάζω για την μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

μαγκες πως θα γινει να επιστρεψω στην 130 ; Η 170 τρωει την μπαταρια σε 2 ωρες λειτουργιας με 1 ωρα οθονη !!!
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Σε μονοκαρτο φίλου κλειδωμένο από voda με B140 έκανα την διαδικασία που προτείνει ο haki στην αρχή και πέρασα την Β046 ( παρότι στην διάρκεια της αναβάθμισης STEP 1 μου έβγαλε update failed....) και εμφάνισε και μενού διαχείρισης δεύτερης SIM.

Τώρα δεν έχω καθόλου SIM μεσα στο κινητό. Τι πρέπει να κάνω από εδώ και πέρα?

Να συνδεθώ με WIFI και να αναβαθμιστώ σε ότι μου βγάλει ή να περάσω κάποια αναβάθμιση "χειρωνακτικά" και ποια έκδοση είναι με τα λιγότερα θέματα για το κινητό του φίλου? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Nα περάσεις καπάκι την Β170...ολόκληρη μέσω της κάρτας μνήμης. Τίποτε άλλο.

Σε ευχαριστώ. Και που την βρίσκω την B170 ? την περνάω με την ίδια διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Και που την βρίσκω την B170 ? την περνάω με την ίδια διαδικασία?

 

ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ FIRMWARE THΣ Β170

http://consumer.huawei.com/es/support/downloads/detail/index.htm?id=56984

Edited by stavai
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Την πέρασα σύμφωνα με τις οδηγίες !! Θα το δώσω στον κολλητό μου να βάλει τις δυο SIM να δούμε πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Την πέρασα σύμφωνα με τις οδηγίες !! Θα το δώσω στον κολλητό μου να βάλει τις δυο SIM να δούμε πως θα πάει.

 

Καλημέρα κατα την αποσυμπίεση σου εμφανίζει σφάλμα ?

Γιατι μου το ανέφερε κάποιος .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να προβώ σε αγορά της συσκευής απο mediamarkt για λογαριασμό μίας φίλης αλλά έχω προβληματιστεί λίγο. Η συσκευή είναι dual sim unbrabded θα δουλεύει ως dual sim ή θα πρέπει να κάνω όλη την παραπάνω διαδικασία? Δηλάδη υπάρχει κάποια περίπτωση το τηλέφωνο να λειτουργεί out of the box ως δίκαρτο χωρίς αλλαγή firmware ή δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση? σορρυ αν έχει ξαναειπωθεί

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να προβώ σε αγορά της συσκευής απο mediamarkt για λογαριασμό μίας φίλης αλλά έχω προβληματιστεί λίγο. Η συσκευή είναι dual sim unbrabded θα δουλεύει ως dual sim ή θα πρέπει να κάνω όλη την παραπάνω διαδικασία? Δηλάδη υπάρχει κάποια περίπτωση το τηλέφωνο να λειτουργεί out of the box ως δίκαρτο χωρίς αλλαγή firmware ή δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση? σορρυ αν έχει ξαναειπωθεί

 

Δε βλέπω να το έχει η mediamarkt

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω να το έχει η mediamarkt

Το έχει ήρθε SMS στη φίλη μου και πήγε από εκεί

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ήρθε SMS στη φίλη μου και πήγε από εκεί

 

Πας στη media markt μπές ρυθμίσεις η πρώτη επιλογή αν γράφει dual sim εισαι ΟΚ

Αλλιώς ισχύει οτι διάβασες . . .

Link to comment
Share on other sites

Πας στη media markt μπές ρυθμίσεις η πρώτη επιλογή αν γράφει dual sim εισαι ΟΚ

Αλλιώς ισχύει οτι διάβασες . . .

Δεν υπάρχει περίπτωση το demo Phone που θα έχουν να είναι διαφορετικό από αυτό που πωλείται? Βασικά ξεκάθαρα θα το πάρω και σε περίπτωση που δεν λειτουργεί η dual Sim λειτουργία θα επιστραφεί καθώς δεν πληροί αυτά που λέει κοινώς ότι είναι dual Sim out of the box. Αν είναι ας διευκρίνησουν ότι γίνεται dual μετά από εγκατάσταση αλλού firmware και ας το πουλήσουν μετά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...