Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα φαινεται ότι με την διαδικασια φλασαρισματος που υπαρχει στο τοπικ και εχουμε κανει ολοι, δεν μπορει μετα το κινητο να παιρνει αυτόματα ΟΤΑ τις επισημες αναβαθμισεις της huawei.

 

Ειμαι επισης σε Β46 με την διαδικασια του τοπικ και δεν μου δινει ποτε καμια ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που παρατήρησα είναι ότι όταν στο τηλέφωνο πατάω το 2 κλείνει και με πετάει στην αρχική οθόνη για να ξεκολλήσει πατάω το 5 και μετά πατάω το 2...
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!ccY2xJKK!DLj90D7yqEA_vP6Q-GcCtZRNqMaZD1UrF2FUYBbHkdo

 

η επισημη b132 ολοκληρη..απλα ειναι απο το γερμανικο site της huawei..

 

Ποιο είναι το download link από το γερμανικό site;

Edited by Dimitris_05
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι είναι μπαρούφες, απλά δεν πρόσεξα ποιά έκδοση είχα και οτι μπορεί να έχω κάνω εγώ λάθος στην διαδικασία.

Με αύτα που ανέφερα θα χρειαστώ να ξανακάνω τα στεπς, να κάνω κάτι άλλο ή είμαι εντάξει; Μου γράφει οτι έχω την B046 χωρίς να έχω ενήμερωση για κάποιο update.

Μια χαρά είσαι! Απλά βρες την Β052 (η αν μπορείς και την καινούρια 132, δεν ξέρω αν γίνεται) και πέρασε την. Κάνε και format στο τέλος και είσαι έτοιμος!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την λύση για το downgrade από την B052 σε όποια έκδοση θέλετε!

 

Λοιπόν, Θα φλασάρετε το UPDATE.APP από το παρακάτω λίνκ στον φάκελο dload. (Απλά θα γίνει reset της συσκευής, ότι αρχεία, εικόνες, εφαρμογές κοκ έχετε στην εσωτερική μνήμη θα διαγραφούν!)

 

http://1drv.ms/1Im9dGB

 

Μετά φλασάρετε την έκδοση rom της αρεσκείας σας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε από Β52 να πάμε σε μεγαλύτερη χωρίς να κατέβουμε έκδοση?

 

Δεν έχουν δημοσιευτεί ακόμη μεταγενέστερες rom τις Β052. Αλλιώς θα γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που νόμιζα ότι όλα ήταν καλά με τη ρομ που έχουμε, έρχεται αυτό και μας μπερδεύει. Ίσως έρθει και στα 052 update λίγο αργότερα.
:D
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι! Απλά βρες την Β052 (η αν μπορείς και την καινούρια 132, δεν ξέρω αν γίνεται) και πέρασε την. Κάνε και format στο τέλος και είσαι έτοιμος!

 

Οκ ευχαριστώ :)

Κάθε φόρα θα κάνω update με αυτον τον τρόπο; Θα υπάρξει στο μέλλον ενήμερωση για update απο το κινητό;

Μήπως γνωρίζει κανείς κανένα λινκ για κατεβάσω το b052 ή b132;

Επίσης γιατί αρκετοί θέλουν να κάνουν downgrade;

 

Ειλικρινά συγνώμη για την ασχετοσύνη αλλά προσπαθώ να μπώ κ γω στο γενικότερο κλίμα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης γιατί αρκετοί θέλουν να κάνουν downgrade;

 

Για να πάρουμε την Β132 μέσω OTA.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ :)

Κάθε φόρα θα κάνω update με αυτον τον τρόπο; Θα υπάρξει στο μέλλον ενήμερωση για update απο το κινητό;

Μήπως γνωρίζει κανείς κανένα λινκ για κατεβάσω το b052 ή b132

Σελίδα 39, post 580

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

UPDATE FOR BATTERY DRAIN

 

έγινε hard reset. δεν πείραξα σχεδόν τίποτα από ρυθμίσεις. το google play services συνεχίζει να είναι τοπ και έχει ενεργό τον πομπό του κινητού 26 λεπτά απο τα 30 που πέρασα απο το reset. αναγκάστικα να κλείσω τα δεδομένα για να φορτίζει το τηλέφωνο αλλίως πήγαινε πολύ αργά η φόρτιση.

 

ΔΕΝ έχω πειράξει ποτε τίποτα στο τηλέφωνο haki, δεν θα περάσω και δεν θα φλασάρω τίποτα. αν δεν συνέρθει πάει πίσω στη voda. δικό τους πρόβλημα. αρχικά αγόρασα τη συσκευη για τη μάνα μου η οποία ευτυχώς δεν βάζει δεδομένα οπότε και δεν θα μάθουμε αν έχει και το δικό της πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη το ξαναπηρα ( ειπα να του δωσω δευτερη ευκαρια) . Ειναι vodafone λογικα με περασμενο το λογισμικο που το κανει dual sim .

 

Η τρεχουσα εκδοση ειναι αυτη : ALE-L21 VR100ROO1C432B052

 

Ηθελα να μαθω με αυτην την εκδοση μπορω να εχω μανισια updates ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω με κάποια νέα έκδοση firmware να λυθεί το "προβλημα" με την εκπομπή κυψέλης.

 

δεν είναι εκεί το πρόβλημα αλλα στις υπηρεσίες google play και το έχουν και άλλες συσκευές.

 

τώρα δοκίμασα αυτή τη λύση

http://forums.androidcentral.com/google-nexus-6/524147-google-play-services-completely-draining-battery-life-nexus-6-a.html

 

αν πάτε στο γράφημα χρήσης μπαταρίας πρέπει κάτω εκεί που λέει "κανονική χρήση" να είναι μια μπλέ γραμμή με διακοπές και όχι συνεχόμενη. το g play services κάνει wakelock και δεν σταματάει ποτέ το τηλέφωνο απο κανονική λειτουργεία σε idle/standby.

 

μέχρι τώρα μάλλον δεν έχει αλλάξει κάτι σε μένα.

 

αν κάποιος το έχει λύσει να μας πεί. το τηλέφωνο πρέπει να βγάζει 2 μέρες με απλή χρήση με data και wifi παντα on.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα έχω μόνο την εκπομπή κυψέλης με υψηλό ποσοστό χρήσης ενώ τα google services έχουν μόνο 1%!

Η γραμμή της κανονικής λειτουργίας είναι διακεκομμένη.

Ενεργός πομπός κινητού 1ημέρα 13ώρες

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα έχω μόνο την εκπομπή κυψέλης με υψηλό ποσοστό χρήσης ενώ τα google services έχουν μόνο 1%!

Η γραμμή της κανονικής λειτουργίας είναι διακεκομμένη.

Ενεργός πομπός κινητού 1ημέρα 13ώρες

 

παράλογα πράγματα. βέβαια δεν έχεις θέμα drain αλλίως δεν θα έβγαζες ουτε μέρα όπως εγω. η κανονική λειτουργεία σου είναι οκ πάντως. ουσιαστικά πρέπει να συμφωνεί πάνω-κάτω με την οθόνη και η δική σου σχεδόν συμφωνεί.

 

μάλλον τον πομπό κυψέλης δεν είναι να τον παίρνεις στα σοβαρά. εφόσον το g play δεν είναι ψηλά είσαι οκ. και όντως είσαι οκ εφόσον βλέπεις τέτοια αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε αλλα με rom της κοσμοτε δεν εχω τετοιο προβλημα.. Μηπως ειναι καποιο προβλημα οσοι το αλλαξατε σε δικαρτο;
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε αλλα με rom της κοσμοτε δεν εχω τετοιο προβλημα.. Μηπως ειναι καποιο προβλημα οσοι το αλλαξατε σε δικαρτο;

 

bloody hell :wacko:

 

εσύ πάς για ρεκορ! εγω δεν το έχω αλλάξει σε δίκαρτο αλλα ίσως να είμαι απο τους λίγους, αν αυτή ειναι η λύση θα το κάνω αλλα θα προτιμούσα να μην έχω το πρόβλημα αυτό όπως και ναχει. άλλωστε έτσι το αγόρασα. κάτσε να λυθεί και το θέμα που αντιμετωπίζουν τα παιδιά που το έκαναν δίκαρτο με το update...

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4G/LTE συσκευή, τι χρειάζεται να κάνω για να ενεργοποιήσω το δίκτυο 4G; content

Η Vodafone θέλοντας όλοι οι συνδρομητές της που κάνουν χρήση Internet να ζήσουν την εμπειρία του δικτύου 4G προσφέρει σε όλους τη δυνατότητα να ενεργοποιήσουν το 4G δωρεάν. Οι συνδρομητές για να ενεργοποιήσουν το 4G μπορούν να καλέσουν το 1285 ή να στείλουν SMS γράφοντας: 4GNAI. Εναλλακτικά, μπορούν να επισκεφτούν ένα κατάστημα Vodafone ή να καλέσουν το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (13830 για ιδιώτες & 1399 για εταιρικούς συνδρομητές).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...