Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οθονες εχω παρει 3 απο aliexpress σε 15 μερες ηταν εδω με 20$ και ειναι πολυ ευκολη η τοποθέτηση

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οθονες εχω παρει 3 απο aliexpress σε 15 μερες ηταν εδω με 20$ και ειναι πολυ ευκολη η τοποθέτηση

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

 

Είναι όντως εύκολη η τοποθέτηση?

 

υπάρχει κανένα video για να δω πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

σημερα καποια φαση που πεταξε ενα opera max και αν θελω να το κανω ενεργοποιηση και πατησα ναι αλλα τωρα δε βρισκω καν τι ειναι

ξερει κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως εύκολη η τοποθέτηση?

 

υπάρχει κανένα video για να δω πως γίνεται?

Οπως φαινεται και στο βιντεο το κοματι κατω απο την μπαταρια δεν το πειραζουμε

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο θέμα φίλε voidioan. Έκανα πρώτα ένα αντίγραφο ασφαλείας σε όλα τα δεδομένα μου και μετά ένα format. Όλα έγιναν φυσιολογικά μετά το τέλος της διαδικασίας.
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο θέμα φίλε voidioan. Έκανα πρώτα ένα αντίγραφο ασφαλείας σε όλα τα δεδομένα μου και μετά ένα format. Όλα έγιναν φυσιολογικά μετά το τέλος της διαδικασίας.

Οι ευχαριστώ. Απλός έκανα πιο εύκολο τις έκανα εξαγωγή σε αρχείο. Τις έσβησε όλες απλά και μετά τις έκανα πάλι εισαγωγή και είναι οι. Απλός την εισαγωγή τις έκανα προηγούμενος από app CM backup πολύ πιθανόν να φταίει αυτό. Ευχαριστώ παντός. Εσύ back up με τι κάνεις. Ειδικά τις επαφές στο gmail δεν μου τις έχει όλες ενώ συγχρωνιζω. Έχει καμία ιδέα τι να φταίει????

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω στην κατοχή μου πλέον το κινητό από ότι βλέπω βγήκε CM 12.1 καθώς οι MEIZU/MTK έκαναν release τα sources.

 

http://forum.xda-developers.com/meizu-mx/development/beta-cm-12-1-meizu-m2-note-t3458856

 

Καλά νέα πιστεύω μιας και λογικά θα βγάλουν κι άλλες custom roms στο μέλλον.

Το flyme για μένα ήταν η αχίλλειος φτέρνα του κινητού οπότε τώρα θα πάρει τα πάνω του.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω στην κατοχή μου πλέον το κινητό από ότι βλέπω βγήκε CM 12.1 καθώς οι MEIZU/MTK έκαναν release τα sources.

 

http://forum.xda-developers.com/meizu-mx/development/beta-cm-12-1-meizu-m2-note-t3458856

 

Καλά νέα πιστεύω μιας και λογικά θα βγάλουν κι άλλες custom roms στο μέλλον.

Το flyme για μένα ήταν η αχίλλειος φτέρνα του κινητού οπότε τώρα θα πάρει τα πάνω του.

συμφερει να τη βαλουμε ?

και πως μπαινει ?

Link to comment
Share on other sites

συμφερει να τη βαλουμε ?

και πως μπαινει ?

 

Διαβάζοντας τις οδηγίες στο link που παρέθεσα. :p

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω στην κατοχή μου πλέον το κινητό από ότι βλέπω βγήκε CM 12.1 καθώς οι MEIZU/MTK έκαναν release τα sources.

 

http://forum.xda-developers.com/meizu-mx/development/beta-cm-12-1-meizu-m2-note-t3458856

 

Καλά νέα πιστεύω μιας και λογικά θα βγάλουν κι άλλες custom roms στο μέλλον.

Το flyme για μένα ήταν η αχίλλειος φτέρνα του κινητού οπότε τώρα θα πάρει τα πάνω του.

Τι είναι ακριβώς αυτό?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ακριβώς αυτό?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω δε ξερω καν καλα αγγλικα οποτε ουτε και γω καταλαβα πως και τι
Link to comment
Share on other sites

ειναι CyanogenMod δηλαδη custom rom

οπως ειναι η flyme στο κινητο μας αλλα κατι πολυ διαφορετικο και καλυτερη ρομ αλλα για να μπει στο κινητο μας πρεπει κατα την γνωμη μου να ξεκλειδωθουν οι bootloaders που ειναι κλειδωμενοι απο την meizu και χανεις στανταρ εγγυηση γαι οσους εχουν

με μια γρηγορη ματια που εριξα δεν βλεπω να το αναφερει καπου κατι που με προβληματιζει

ειναι δυνατον να μπει με κλειδωμενους bootloaders custom rom?

μην αρχιζει και δοκιμαζει ο κοσμος και το παιρνει τουβλο στο χερι

επισης καλο θα ειναι για οποιον εχει τα κοτσια να δοκιμασει να περιμενει τα update γιατι βλεπω οτι εχει καποια bug σημαντικα

απ οτι βλεπω δεν δουλευει το 3g στην δευτερη καρτα οπως επισης και το wifi hotspot

Link to comment
Share on other sites

χρειαζετε να εχω λογαριασμο στο my Flyme για να κανω το System privileges open?επειδη εχει το κινητο την τελευταια κινεζικη και δεν εχει αυτο το μενου.
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Όταν αποφασίσω να το κάνω μπρίκι θα αρχίσω να ψάχνομαι σε κανένα χρόνο που θα αλλάξω

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sorry τωρα το ειδα πως πρεπει να αλαξουμε id.πως το κανουμε root τωρα?με το king root η με τον παλιο τροπο?
Link to comment
Share on other sites

ειναι CyanogenMod δηλαδη custom rom

οπως ειναι η flyme στο κινητο μας αλλα κατι πολυ διαφορετικο και καλυτερη ρομ αλλα για να μπει στο κινητο μας πρεπει κατα την γνωμη μου να ξεκλειδωθουν οι bootloaders που ειναι κλειδωμενοι απο την meizu και χανεις στανταρ εγγυηση γαι οσους εχουν

με μια γρηγορη ματια που εριξα δεν βλεπω να το αναφερει καπου κατι που με προβληματιζει

ειναι δυνατον να μπει με κλειδωμενους bootloaders custom rom?

μην αρχιζει και δοκιμαζει ο κοσμος και το παιρνει τουβλο στο χερι

επισης καλο θα ειναι για οποιον εχει τα κοτσια να δοκιμασει να περιμενει τα update γιατι βλεπω οτι εχει καποια bug σημαντικα

απ οτι βλεπω δεν δουλευει το 3g στην δευτερη καρτα οπως επισης και το wifi hotspot

Όλη η rom έχει δωθεί.Τα sources αυτό σημαίνει, δηλαδή bootloader, drivers κ.λ.π.

Μπορείς να φλασάρεις πλέον TWRP και να βάλεις custom rom. H CM είναι η αρχή.

Οδηγίες : http://forum.xda-developers.com/meizu-mx/development/howto-flash-twrp-flash-cm-gapps-t3467516

Τα bug είναι μικρά και μη σημαντικά.

Σίγουρα όποιος περιμένει στο μέλλον θα υπάρχουν πιο stable custom roms, αλλά αφού έγινε η αρχή όλα καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι είναι ακριβώς αυτό?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω δε ξερω καν καλα αγγλικα οποτε ουτε και γω καταλαβα πως και τι

 

Εσείς κάτσετε στα αυγά σας ή αλλάξτε κινητό.... :p

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Τρεις παρατηρήσεις:

1. Για πρώτη φορά ενασχόληση με το σπορ έχω να πω το εξής: Γουάου. Μια ωραία απασχόληση με ενδιαφέρον και νέα προσωπικότητα στο κινητό - στον τρόπο επικοινωνίας και αξιοποίησης του εργαλείου. Θα το συνεχίσω.

2. Το flyme 5.1.9G είναι εξαιρετικό και δεν υπάρχει κανένας σοβαρός λόγος παρά μόνο το ψάξιμο να μπει κάποιος στη διαδικασία αυτή για να έχει ένα εξαιρετικό κινητό, γρήγορο στην ανταπόκριση και με λύσεις εύκολα προσβάσιμες.

3. Το (2) το αναφέρω με επιφύλαξη λόγω της ελλιπούς γνωριμίας με τις roms αλλά και λόγω της έλλειψης εναλλακτικών. Πώς μπορώ να ασχοληθώ και εγώ ώστε να μάθω τέτοια πράγματα; Δεν είμαι απόλυτα αστοιχείωτος :X

Edit : με wipe και dark theme είναι τρέλα. GPS σε μισό δευτερόλεπτο, Wi-Fi καρφί. Δεν περιγράφω άλλο. Αφού ζήλεψε το m3 note από το οποίο γράφω!

Edited by Spy_Black
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν όσα άλλα μέλη έχουν εγκαταστήσει την 5.1.9 να επιβεβαιώσουν ότι όλα λειτουργούν οκ;

Spy_Black λινκς από browser ανοίγουν στη σωστή εφαρμογή; δλδ αν είσαι στο ίντερνετ και πατήσεις ένα λινκ για βίντεο στο youtube θα τι ανοίξει με την εφαρμογή του youtube;

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν όσα άλλα μέλη έχουν εγκαταστήσει την 5.1.9 να επιβεβαιώσουν ότι όλα λειτουργούν οκ;

Spy_Black λινκς από browser ανοίγουν στη σωστή εφαρμογή; δλδ αν είσαι στο ίντερνετ και πατήσεις ένα λινκ για βίντεο στο youtube θα τι ανοίξει με την εφαρμογή του youtube;

δε νομιζω,σε μενα δεν

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τρεις παρατηρήσεις:

1. Για πρώτη φορά ενασχόληση με το σπορ έχω να πω το εξής: Γουάου. Μια ωραία απασχόληση με ενδιαφέρον και νέα προσωπικότητα στο κινητό - στον τρόπο επικοινωνίας και αξιοποίησης του εργαλείου. Θα το συνεχίσω.

2. Το flyme 5.1.9G είναι εξαιρετικό και δεν υπάρχει κανένας σοβαρός λόγος παρά μόνο το ψάξιμο να μπει κάποιος στη διαδικασία αυτή για να έχει ένα εξαιρετικό κινητό, γρήγορο στην ανταπόκριση και με λύσεις εύκολα προσβάσιμες.

3. Το (2) το αναφέρω με επιφύλαξη λόγω της ελλιπούς γνωριμίας με τις roms αλλά και λόγω της έλλειψης εναλλακτικών. Πώς μπορώ να ασχοληθώ και εγώ ώστε να μάθω τέτοια πράγματα; Δεν είμαι απόλυτα αστοιχείωτος :X

Edit : με wipe και dark theme είναι τρέλα. GPS σε μισό δευτερόλεπτο, Wi-Fi καρφί. Δεν περιγράφω άλλο. Αφού ζήλεψε το m3 note από το οποίο γράφω!

τι εννοεις wipe και dark theme ?
Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψετε μια ερώτηση εδώ: Παρατηρώ ότι σε νεότερα μοντέλα όπως το δικό μου (βλ. υπογραφή) η meizu δίνει ως stable παλιότερες flyme versions. Επειδή είστε «παλιότεροι» στην εταιρία, μπορείτε να υποθέσετε αν στο M3s θα δώσει πχ. 5.1.9.Χ κλπ.; Γενικώς ποια είναι πολιτική τους στη διανομή του flyme σε διαφορετικές συσκευές; Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...