Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπέρα. Έχει γίνει παραγγελία από eshop και περιμενω παραλαβή Τρίτη - Τετάρτη. Θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις - απορίες να μου λυσετε:

-Με το που παραλαμβανω το κινητό περνάω "χυμα" στο root directory της συσκευης την αναβάθμιση που θα έχω κατεβάσει και τρέχει αυτόματα. Σωστά;

-Με το που γίνει ή αναβάθμιση βάζω το gmail μου και είμαι έτοιμος ε; Είναι πολύ σημαντικό για μένα αυτό γιατί όλες τις επαφές τις έχω στο gmail και δε μπορώ να τις περναω μια μια!

-Από gps πως παει; Χρησιμοποιώ αρκετά google maps για μέσα στην Αθήνα...

-Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με bluetooth ακουστικό και συγκεκριμένα plantronics;

 

Εάν έχεις πρόβλημα με τις επαφές, μπορείς να τις στείλεις μέσω bluetooth οπως έκανα εγώ και δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα.

Όσον αφορά το bluetooth εγώ το έχω συνδέσει με ένα sony και με το bluetooth του αυτοκινήτου και παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα απολύτως. Νομίζω το ίδιο θα ισχύει και για το Plantronics.

GPS δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά απο ότι ειπαν άλλα παιδιά, πάει σφαιρα και εκεί χωρίς προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το πήρα από τις προσφορές του crazysundays.

Μπορώ να πω ότι έχω πάθει μια πλάκα για το τι κατασκευή είναι έσω και έξω

και κυρίως από την οθόνη του. Μέχρι τώρα τίποτα αρνητικό, έχω περάσει την 4.5.4.1Ι.

Το μόνο στο accuweather (αγορασμένο) πάνω αριστερά αντί να μου βγάζει την θερμοκρασία

όπως γινόταν μέχρι τώρα εμφανίζει το σύμβολο του άπειρου (ξαπλωμένο 8). Είναι θέμα UI ή εφαρμογής?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το πήρα από τις προσφορές του crazysundays.

Μπορώ να πω ότι έχω πάθει μια πλάκα για το τι κατασκευή είναι έσω και έξω

και κυρίως από την οθόνη του. Μέχρι τώρα τίποτα αρνητικό, έχω περάσει την 4.5.4.1Ι.

Το μόνο στο accuweather (αγορασμένο) πάνω αριστερά αντί να μου βγάζει την θερμοκρασία

όπως γινόταν μέχρι τώρα εμφανίζει το σύμβολο του άπειρου (ξαπλωμένο 8). Είναι θέμα UI ή εφαρμογής?

 

Άν κρίνω από το δικό μου mx4 είναι θέμα UI.Μία ερώτηση,πήρα 2 m2 note από vickmall στα οποία πάω να κάνω update και μου λέει να μεταφέρω το update.zip στο root directory του κινητού.Τι πρέπει να κάνω για να συνεχίσω?i έκδοση έχει.Ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγεις με την μαμά εφαρμογή Έγγραφο.

 

Με δύο plantronics m55 και m50 μου δουλεύει άριστα , επίσης το GPS του.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα έχουμε αναβάθμιση σε flyme 5 και marshmallow μέσα στο επόμενο δίμηνο.

 

https://meizufans.eu/forum/topic/3751/will-meizu-m2-note-get-a-marshmallow-update

Edited by balnik
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα έχουμε αναβάθμιση σε flyme 5 και marshmallow μέσα στο επόμενο δίμηνο.

 

https://meizufans.eu/forum...hmallow-update

 

To link θέλει διόρθωση.

 

Υ.Γ μάλλον αυτό είναι το σωστό

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

Είχα απάντηση για το σύμβολο του άπειρου που εμφανίζεται στη θέση της θερμοκρασίας (AccuWeather)

και πήρα απάντηση από μάλλον ξανθιά τύπου "ότι είναι εντάξει" και ότι μπορώ να δώ την θερμοκρασία κάνοντας drag down τη notification bar, λες και δε το 'ξερα. Πήρε απάντηση πάλι συν ένα εξτρά bug / μπέρδεμα με τις μεταφράσεις.

Στο ξυπνητήρι που ρύθμισα πρώτη φορά χτες, στο τέλος κάτω εκεί που θα έπρεπε να έχει ένα ΟΚ / Εντάξει (για την αποθήκευση)

έχει Κινέζικους; χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το στγκεκριμενο κινητο για την αδερφη μου και πηγα να του βαλω την καρτα sim που έχει, συνειδητοποιώντας ότι το κινητο παίρνει nano sim και οχι micro όπως νόμιζα...Έχω για μένα το Μ1 note και θεωρουσα δεδομενο οτι θα παίρνει micro.. Υπάρχει κανένας τρόπος να την κόψω, η πρέπει να παω για αλλαγή στην κοσμοτε;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας σε οποιοδήποτε Γερμανό να στην κόψει, εμένα για δύο κάρτες δεν θέλανε να πάρουνε χρήματα όσο κι αν προσπάθησα να τους δώσω...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να δώσω λινκ με το κινητό , αλλά εάν κάνεις αναζήτηση στο YouTube "How cut microsim to nanosim" θα σου βγάλει αρκετά βίντεο για να την κόψεις μόνος σου.
Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγεις με την μαμά εφαρμογή Έγγραφο.

Το δοκίμασα αλλά τίποτα ευχαριστώ πάντως.

 

Καμία άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια προσπάθεια να κάνω update δεν μου το αναγνώρισε το αρχείο και το έβαλα στην τσέπη μου μάλλον ανοικτό και από εκείνη την ώρα ανοίγει δείχνει το meizu και κλείνει ξανά και ξανά !!!!! Δοκιμασα να κάνω ένα χαρντ ρισετ αλλά τίποτα !
Link to comment
Share on other sites

Καμία άλλη ιδέα;

Άρα δεν έχει Ι firmware από το εργοστάσιο και περάστηκε με τον οδηγό στο πρώτο ποστ. Οπότε μάλλον πρέπει να αναβαθμίσεις χειροκίνητα.

Στο δικό μου από το public δεν κάνω τίποτα, περιμένω να βγάλει μονό του μήνυμα για update. Και να μην το κάνει δεν με χαλά μιας και λειτουργεί απροβλημάτιστα .

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν έχει Ι firmware από το εργοστάσιο και περάστηκε με τον οδηγό στο πρώτο ποστ. Οπότε μάλλον πρέπει να αναβαθμίσεις χειροκίνητα.

Στο δικό μου από το public δεν κάνω τίποτα, περιμένω να βγάλει μονό του μήνυμα για update. Και να μην το κάνει δεν με χαλά μιας και λειτουργεί απροβλημάτιστα .

Εσύ μπορείς απλα να κατεβάσεις μόνος σου την τελευταία επίσημη Α και να την περάσεις χωρίς να περιμένεις να έρθει από μόνη της ή αναβάθμιση. Χωρίς clear data δεν έχεις πρόβλημα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τι αρκετά καλή ρε φιλε, πως το έκανες αυτό; Έχω βγάλει μέχρι 5,5 ώρες και με την μπαταρία στο 3% όχι στο 15%. Μήπως το συνδεσες στην μιάμιση μέρα από την τελευταία φόρτιση που έκανες με κανένα υπολογιστή και πήρε λίγη φόρτιση; Ρωταω γιατί έχω παρατηρήσει ότι και στον φόρτιση του να το βάλεις και πάρει π.χ ένα 20% πάνω όταν το βγαλεις δεν θα έχουν μηδενίσει τα στατιστικά της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Τι αρκετά καλή ρε φιλε, πως το έκανες αυτό; Έχω βγάλει μέχρι 5,5 ώρες και με την μπαταρία στο 3% όχι στο 15%. Μήπως το συνδεσες στην μιάμιση μέρα από την τελευταία φόρτιση που έκανες με κανένα υπολογιστή και πήρε λίγη φόρτιση; Ρωταω γιατί έχω παρατηρήσει ότι και στον φόρτιση του να το βάλεις και πάρει π.χ ένα 20% πάνω όταν το βγαλεις δεν θα έχουν μηδενίσει τα στατιστικά της μπαταρίας.

Όχι, ή αποφόρτιση ήταν κανονική. Δηλαδή το έβγαλα από το φορτιστή στο 100% οπότε μηδένισαν οι μετρήσεις και δεν το ξαναέβαλα. Ίσως επειδή το χρησιμοποιώ κυρίως σε εσωτερικό χώρο οπότε δεν χρειάζεται να έχω τη φωτεινότητα στο τέρμα. Αν και είδα μια ταινία 1080p με σχεδόν τέρμα φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Είμαι νέο μέλος και κάτοχος ενός m2 εδώ και 2 εβδομάδες αγορασμένο από Public.

Διάβασα αρκετές σελίδες και ανακάλυψα πολλ'α χρήσιμα πράγματα.

Εχω ένα θέμα με την αντιστροφή χρωμάτων την οποία δεν την έχω βρει σαν default επιλογή και δεν ξέρω αν υπάρχει κιόλας.

Εχω προσπαθήσει και εγκαταστήσει αρκετές εφαρμογές που κάνουν ατή τη δουλειά αλλά καμία δεν ανοίγει δλδ. δεν φτιάχνεται shortcut και από Play store μετά την εγκατάσταση η μόνη επιλογή είναι Uninstall. (πχ. Inversion UI)

 

Οποιος μπορεί να μου δώσει κάποιο hint για το τι μπορώ να κάνω.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος θέλει να το αγοράσει άμεσα. Ποιο κατάστημα προτείνετε;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

το ειδα στο public

199 ευρω αμσεα διαθεσιμο

ξερω δειχνουν πολλα

αλλα τετοια ωρα τετοια λογια

 

ειδα ρομ νομιζω 4.5.2 Ι κατι τετοιο τεσπα

 

ειναι κανονικο με ελληνικα?

μαρεσε πολυ

ετοιμος ειμαι

 

καμια γνωμη?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

το ειδα στο public

199 ευρω αμσεα διαθεσιμο

ξερω δειχνουν πολλα

αλλα τετοια ωρα τετοια λογια

 

ειδα ρομ νομιζω 4.5.2 Ι κατι τετοιο τεσπα

 

ειναι κανονικο με ελληνικα?

μαρεσε πολυ

ετοιμος ειμαι

 

καμια γνωμη?

απο εκει το πειρα πριν 10 μερες,προχωρα αφοβα..ναι κανονικα ελληνικα...απιστευστη οθονη...πολυ καλη μπαταρια και καλη ποιοτητα κατασκευης...σε αυτα τα λεφτα απο ελλαδα ειναι οτι καλυτερο..

Link to comment
Share on other sites

 

Μπράβο στη meizu...!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...