Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος και γωνία από χθες μέσω shop. Πολύ καλες πρώτες εντυπώσεις αλλά σήμερα μου παρουσίασε ένα glitch... Δε κλείνει η οθόνη στις κλείσεις... Μπορώ να το διορθώσω κάπως; Να σημειώσω ότι χθες έκλεινε κανονικά. Επίσης η αναβάθμιση περαστικές χθες πριν κάνω οτιδήποτε άλλο...

ΥΓ: μόλις παρατήρησα ότι ούτε το led ανάβει σήμερα...!!)

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το led αναβει με μια καθυστερηση 10-15 δευτερολεπτων. Δηλαδη αν ερθει ενα μυνημα και δεν το δεις θα αρχισει να αναβοσβηνει μετα απο λιγο. Ψιλολογικο μιας και αν εισαι κοντα στο κντ και ειχες οπτικη επαφη θα εβλεπες κατευθειαν το μυνημα να σκαει οποτε δεν χρειαζοταν led.
Link to comment
Share on other sites

Το led αναβει με μια καθυστερηση 10-15 δευτερολεπτων. Δηλαδη αν ερθει ενα μυνημα και δεν το δεις θα αρχισει να αναβοσβηνει μετα απο λιγο. Ψιλολογικο μιας και αν εισαι κοντα στο κντ και ειχες οπτικη επαφη θα εβλεπες κατευθειαν το μυνημα να σκαει οποτε δεν χρειαζοταν led.

 

My bad... Και να πω ότι δε το είχα διαβάσει! Οκέι το led ανάβει τελικά αλλά κάνει παραπάνω από 15 sec. Με την οθόνη που δε σβήνει κατά τη διάρκεια της κλίσης όμως;;!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!Κάτι δεν πήγε καλά στην χειροκίνητη αναβάθμιση σε 4.5.4.2 Ι και με πετάει συνεχώς στο system upgrade κ.λ.π.Καμία ιδέα;
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!Κάτι δεν πήγε καλά στην χειροκίνητη αναβάθμιση σε 4.5.4.2 Ι και με πετάει συνεχώς στο system upgrade κ.λ.π.Καμία ιδέα;

 

Φαντάζομαι ότι έχεις, free χώρο, γεμάτη (σχεδόν) μπαταρία, και κατεβασμένη τη σωστή έκδοση.

Εγώ μόλις πέρασα χειροκίνητα την Ι έκδοση και πήγαν όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι έχεις, free χώρο, γεμάτη (σχεδόν) μπαταρία, και κατεβασμένη τη σωστή έκδοση.

Εγώ μόλις πέρασα χειροκίνητα την Ι έκδοση και πήγαν όλα καλά.

 

Μάλλον βιάστηκα να το επανεκκινήσω...Δεν ήμουν από πάνω του και πέρασε η ώρα...Τέλος πάντων.Ευχαριστώ

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλές γιορτές εύχομαι σε όλους !

 

Αγόρασα το Meizu M2 Note, ήρθε το κινητό, στην συσκευασία του όλα κομπλέ. Έφτιαξα λογαριασμό στο My Flyme, πήγα να το κάνω root με την γνωστή διαδικασία και στο ''System Priviledges'' έγραφε εξαρχής ''Open'' που σημαίνει ότι έχει γίνει το root. Έλα όμως που δεν έχει γίνει root το κινητό, και όταν ανοίγω το πρόγραμμα για να τσεκάρει αν είναι όντως rooted λέει ότι δεν είναι. Εκτός αυτού, έχω και άλλο πρόβλημα. Δεν υπάρχει το εικονίδιο του ''Upgrade'' πουθενά στο κινητό, στο YT βλέπω κανονικά ότι το έχουν όλα, εμένα δεν. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι τίποτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αναβαθμίσω το λογισμικό στο κινητό ; Είδα και την διαδικασία με το cmd(ADB) από PC αλλά βλέπω ότι θέλει root-άρισμα το κινητό για να πετύχει οπότε άκυρο κι' αυτό. Καμία ιδέα ;

 

Το κινητό έχει την έκδοση Flyme OS 4.5.4U

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!!! Σήμερα παρέλαβα το κινητό μετά από 18 μέρες αναμονής και είναι πολύ κομπλέ!Τωρα κάνω αναβάθμιση σε 4.5.4.2I.Διαβασα τις προηγούμενες αναφορές σας σχετικά με την αναβάθμιση λογισμικού και τώρα ετοιμάζομαι να κάνω το επίσημο update σε 4.5.4.2I.Δεν πιστεύω να έχω θέματα εε?? Απλά με άγχοσατε λίγο.. Θα έχω θέματα όσο αφορά τη λειτουργία του? Αφού είναι επίσημη η αναβάθμιση ισχύει κάτι τέτοιο?? Ευχαριστω προκαταβολικά!!
Link to comment
Share on other sites

Διαβασστε στο θρεντ του m2 οτι υπαρχει διαδικασια να αλλαξει το system id της συσκευης και να ειναι μονιμα international περνοντας και OTA updates? Διαβασα στο meizufans οτι γινεται και στο δικο μας...οι τολμηροι ας δειξουν τον δρομο!
Link to comment
Share on other sites

Διαβασστε στο θρεντ του m2 οτι υπαρχει διαδικασια να αλλαξει το system id της συσκευης και να ειναι μονιμα international περνοντας και OTA updates? Διαβασα στο meizufans οτι γινεται και στο δικο μας...οι τολμηροι ας δειξουν τον δρομο!

 

αν θες δωσε λινκ για να δουμε και μεις την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

αν θες δωσε λινκ για να δουμε και μεις την διαδικασια

Σιγά την τόλμη, το πολύ πολύ στο terminal να σου βγάλει error

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=64323506

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, επειδή θα αγοράσω μάλλον το κινητό... Όσοι το πήρατε από public η skroutzoμαγαζα είχε κανόνικα το ευρωπαϊκό play store ή το περάσατε εσείς..;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά! Ξέρετε που μπορώ να βρω μια καλή θήκη που να κλείνει όλο το κινητό; σαν πορτοφόλι;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, επειδή θα αγοράσω μάλλον το κινητό... Όσοι το πήρατε από public η skroutzoμαγαζα είχε κανόνικα το ευρωπαϊκό play store ή το περάσατε εσείς..;

Από public το είχε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Από public το είχε κανονικά

 

Και από e-shop...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

em_seven το πήρε μια φίλη χθες και της τι σεταρα. Έχει κανονικά Play store δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κάτι. . Το πήρε από public.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά! Εγώ που το ανέστησα πάντως με 4.5.4.2.Α, βλέπω ότι πάει καλύτερα σε σχέση με την international rom. Ούτε ένα σκάλωμα... Έπαθα πλάκα...
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι καλύτερο στα λεφτά του, με εγγύηση; Ή γύρω στα χρήματά του...
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά έχω το κινητό εδώ και 15μερες το flyme τι είναι! Είμαι τέλειος άσχετος για να μην παρεξηγηθώ βοηθειστε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά έχω το κινητό εδώ και 15μερες το flyme τι είναι! Είμαι τέλειος άσχετος για να μην παρεξηγηθώ βοηθειστε

 

καλησπερα και χρονια πολλα

android ειναι τροποποιημενο απο την meizu

Link to comment
Share on other sites

γεια και απο μενα...παραγγειλα το κινητο μεσω ενος γνωστου και θα ερθει με ιντερνασιοναλ ρομ ...αυτο που θελω να ρωτησω αφορα την επισημη εφαρμογη themes... θα κατεβαζω θεματα με αγγλικους χαρακτηρες η και με κινεζικους? μηπως παιζει κατι επειδη εχει την ιντ ρομ?
Link to comment
Share on other sites

γεια και απο μενα...παραγγειλα το κινητο μεσω ενος γνωστου και θα ερθει με ιντερνασιοναλ ρομ ...αυτο που θελω να ρωτησω αφορα την επισημη εφαρμογη themes... θα κατεβαζω θεματα με αγγλικους χαρακτηρες η και με κινεζικους? μηπως παιζει κατι επειδη εχει την ιντ ρομ?

 

Χρονια πολλα σε ολους και καλες γιορτες! Αν θυμάμαι καλά στο change log της τελευταίας αναβάθμισης (4.5.4.2I) γράφει ότι καταργείτε πλέον ή εφαρμογή με τα themes...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το ελυσα το θέμα με τον proximity sensor... Το αναφέρω σε περιπτώση που το πάθει και κάποιος άλλος: όταν ξεκίνησα τη διαδικασία αναβάθμισης μου ζήτησε αν θέλω να διαγραψω και τα δεδομενα χρηστη. Πατησα "ναι" και έτοιμο! Βέβαια έπρεπε να ξαναστισω το κινητό αλλά μικρό το κακό...!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Με τις ενημερώσεις των εφαρμογών στο background τι γίνεται? Δεν ενημερώνομαι? Πρέπει να ανοίγουμε την κάθε εφαρμογή όπως instagram, Snapchat κτλ για να βλέπουμε τις πρόσφατες ενημερώσεις?? Λίγο *******.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...