Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλοι εχει κανει κανενας αναβαθμιση με το product code του 6630music edition?το ιδιο firmware περναει/αλλαγες??

Το product code του music edition είναι:

0529584 GREECE MUSIC ALUMINIUM GREY

0529585 GREECE MUSIC RUSTIC RED

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα τι διαφορες υπαρχουν με το απλο f/w? m.player,καλυτερη ταχυτητα ισως?? αν ξερει καποιος μας πει:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

εχω το 6630 (v3.45.113).

χωρίς να εχω βαλει τα ακουστικά εντελώς ξαφνικα εχει βγαλει το σήμα των ακουστικών στην οθόνη :hunter: με αποτελεσμα να μην ακούω τίποτα τώρα χωρις τα ακουστικα!

έκανα hard format αλλα ΤΙΠΟΤΑ.

τι άλλο μπορώ να κάνω?:(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dapper/29955/456253/0/248200.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eαν δεν εχεις την τελευταια version καντο αναβαθμιση και αν δεν γινει τιποτα πηγενε το για φτιαξημο.

 

Υ.Γ.

Κανε και format στην καρτα μνημης ποτε δεν ξερεις

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω το 6630 (v3.45.113).

χωρίς να εχω βαλει τα ακουστικά εντελώς ξαφνικα εχει βγαλει το σήμα των ακουστικών στην οθόνη :hunter: με αποτελεσμα να μην ακούω τίποτα τώρα χωρις τα ακουστικα!

έκανα hard format αλλα ΤΙΠΟΤΑ.

τι άλλο μπορώ να κάνω?:(

Πέρνα μια βόλτα από τη Nokia εφόσον και μετά από format δεν έγινε τίποτα...:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια! σε νοκια 6630 αγορασμενο απο ιταλια τι πρεπει να κανω για να μπορει να εχει ελληνικους χαρακτηρες? πρεπει να αλαχθει το λειτουργικο του? η να βαλω καποιο προγραμμα? να το παω στην ΝΟΚΙΑ η μπορω να κανω κατι και μεσω ιντερνετ??
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! σε νοκια 6630 αγορασμενο απο ιταλια τι πρεπει να κανω για να μπορει να εχει ελληνικους χαρακτηρες? πρεπει να αλαχθει το λειτουργικο του? η να βαλω καποιο προγραμμα? να το παω στην ΝΟΚΙΑ η μπορω να κανω κατι και μεσω ιντερνετ??

Kανεις οτι λεει εδω και product code βαζεις αυτο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θυμαται κανεις πως λεγεται η εφαρμογη που "κλειδωνει" το κινητο σε δικτυο 3G ή το απλο δικτυο;

 

Ψαχνω αλλα δυστυχως δεν βρισκω τιποτα γιατι ξεχασα την ονομασια της εφαρμογης :(

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν το αλλαζεις απλα απο τα εργαλεια/ρυθμισεις/δικτυο??? αυτο που λες ισχυε για τα πρωτα firmware οταν δεν υπηρχε η επιλογη αυτη:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν το αλλαζεις απλα απο τα εργαλεια/ρυθμισεις/δικτυο??? αυτο που λες ισχυε για τα πρωτα firmware οταν δεν υπηρχε η επιλογη αυτη:)

 

Εχω ακομα το 1ο Firmware :p

Γιάυτο ψαχνω το προγραμματακι :happy:

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις ενα καλωδιο και να το αναβαθμισεις γιατι θα κερδισεις πραγματικα κατα πολυ στην λειτουργια της συσκευης θα ειναι σαν να εχεις αλλο τηλεφωνο;)
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις ενα καλωδιο και να το αναβαθμισεις γιατι θα κερδισεις πραγματικα κατα πολυ στην λειτουργια της συσκευης θα ειναι σαν να εχεις αλλο τηλεφωνο;)

 

-Μπορω να κανω update και απο καταστημα της Nokia ή πρεπει να βρω οπωσδηποτε το καλωδιο;

 

-Απο που μπορω να αγορασω το καλωδιο και πως θα κανω το update μονος μου;

 

Συγνωμη για τις ερωτησεις (που πιθανοτατα εχουν απαντηθει) αλλα παλιοτερα ασχολουμουν με το κινητο οταν πρωτοβγηκε στην αγορα, τωρα ομως εχω μεινει αρκετα πισω... :(

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα απο εναν φιλο που ειχε n70 το update γινεται μεσω του nokia software updater σε ζαλιζει λιγο μεχρι να βρει το κινητο αλλα το κανει μετα τωρα αν πας σε νοκια μαγαζι αν εχει βγει απο την εγγυηση νομιζω θα σε χρεωσουνε 15ευρω
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα απο εναν φιλο που ειχε n70 το update γινεται μεσω του nokia software updater σε ζαλιζει λιγο μεχρι να βρει το κινητο αλλα το κανει μετα τωρα αν πας σε νοκια μαγαζι αν εχει βγει απο την εγγυηση νομιζω θα σε χρεωσουνε 15ευρω

 

O.k, σ'ευχαριστω για ολα Spidergr ;)

Μου φαινεται οτι θα παω απο Nokia κι ας πληρωσω 15 ευρω :)

Link to comment
Share on other sites

παντως να ξερεις οτι η αναβαθμιση με τον ενα η με τον αλλο τροπο αξιζει θα το δεις και μονος σου το θυμαμαι που τις περνουσα και καθε φορα κατι φτιαχνοτανε
Link to comment
Share on other sites

παντως να ξερεις οτι η αναβαθμιση με τον ενα η με τον αλλο τροπο αξιζει θα το δεις και μονος σου το θυμαμαι που τις περνουσα και καθε φορα κατι φτιαχνοτανε

 

Thanks για το "μπριζωμα" φιλε Spidergr :respect:

Αν δεν το συζητάγαμε δεν θα εκανα ποτε update σοτ Firmware !!! (Βαρεμενος)

 

Το αφησα σημερα κι επειδη ειναι κλειστα το απογευμα θα το εχω αυριο Up to date ;)

 

Thanks φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου εμεινε μονο η χαρα :confused:

 

Δυστυχως ειναι η πολλοστή φορα που απογοητευομαι απο το καταστημα Nokia Shop του νησιου Ροδου :(

Ειχα να αφησω κινητο εκει, τουλαχιστον 2 χρονια λογω της απογοητευσης μου αλλα αυτη τη φορα υπεθεσα οτι δεν μπορει να συμβει τιποτα αφου ειναι ενα απλο update του firmware...

 

Κι ομως...

 

Το αποτελεσμα ηταν να μου μπλοκαρουν το κινητο.

Ειπαν οτι περιπου 4 φορες δεν καταφερε να ολοκληρωθει η διαδικασια update και τωρα το κινητο "κολλαει" στη λευκη οθονη...

Αυριο θα ανοιχτει και θα φανει τι προβλημα εχει !

 

Επειδη το κινητο λειτουργουσε απροβληματιστα οταν το παρεδωσα και το μονο που ζητησα ηταν να γινει update, θα ηθελα να μαθω απο εσας που γνωριζετε περισσοτερα, τι μπορει να συνέβηκε και τι πρεπει να κανω απο 'δω και περα...

 

Ειμαι πολυ νευριασμενος και ταυτοχρονα απογοητευμενος απο την "και καλα" εξειδικευμενη αντιμετωπιση που ειχα οσον αφορα το συμβαν.

Μπορω να αναφερω τον προβληματισμο μου στην ALPHA COPY;

Υπαρχει καποιος τροπος να επικοινωνησω με καποιον εκπροσωπο της;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα παιδια... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω παρα μα παρα πολυ απαντήστε μου στο παρακατω ερωτημα:

 

Υπαρχει η περιπτωση, εαν γινει το firmware update του 6630 απο ανταπτορα, να κολλήσει η συσκευη;

 

Γενικοτερα, πως γινεται το update;

Μέσω ανταπτορα ή μέσω καλωδίου;

 

Σας παρακαλω, εαν γνωριζετε κατι γυρω απο αυτο το θεμα, απαντηστε γιατι "θα τους παρει και θα τους σηκωσει" στη Nokia :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω παρα μα παρα πολυ απαντήστε μου στο παρακατω ερωτημα:

 

Υπαρχει η περιπτωση, εαν γινει το firmware update του 6630 απο ανταπτορα, να κολλήσει η συσκευη;

 

Γενικοτερα, πως γινεται το update;

Μέσω ανταπτορα ή μέσω καλωδίου;

 

Σας παρακαλω, εαν γνωριζετε κατι γυρω απο αυτο το θεμα, απαντηστε γιατι "θα τους παρει και θα τους σηκωσει" στη Nokia :mad:

Μέσω καλωδίου παλικάρι.

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι το καλώδιο, σύνδεση στο internet και full φορτισμένη μπαταρία.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

eatmydust, σ'ευχαριστω που απαντησες :)

 

Πιο συγκεκριμενα θελω να ξερω

 

- Υποστηριζει το 6630 update με ανταπτορα;

- Εαν γινετε, υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

eatmydust, σ'ευχαριστω που απαντησες :)

 

Πιο συγκεκριμενα θελω να ξερω

 

- Υποστηριζει το 6630 update με ανταπτορα;

- Εαν γινετε, υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει προβλημα;

Για να είσαι comple με το κινητάκι σου, ρίξτου ένα hard format με τα πλήκτρα *, 3, πράσινο πλήκτρο κλήσης & πλήκτρο on/off.

Στη συνέχεια ξεκίνα την όλη διαδικασία στα αναλόγα topics που έχουν δημιουργηθεί στο myphone και κάντου ένα ωραίο update. Ό,τι κι αν σου ζητήσει κατα τη διάρκεια της αναβάθμισης, να πατήσεις "Ναι", άφου βέβαια διαβάσεις τι ακριβώς ρωτάει. Σε περίπτωση που σε ρωτήσει για overwrite οπουδήποτε, να το αποδεχτείς.

Ελπίζω μετά από όλα αυτά να στρώσει το κινητό σου και να μην έχεις ανάγκη τους όποιους(άχρηστους) υπαλλήλους των Nokia Shops. :chair::rocket:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...