Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia mporo na vro 6630 pouthena?kserete tpt?

 

ennoeis gia agora apo katastima sfragismeno i kai metaxeirismeno?

 

Εχω την εντυπωση οτι δεν πουλιεται πια στα καταστηματα. Μονο αν πας σε κανενα καταστημα Αλεξανδρος και σου δωσουν κανενα μεταχειρισμενο. :p :lol: :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

kai apo ta 2 an ginete,ti ennoeis eatmydust?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

kai apo ta 2 an ginete,ti ennoeis eatmydust?

Δεν καταλαβα την ερωτηση σου!! Τι απο τα 2 αν γινεται? :confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

arxika sorrry pou grafw se greeklish, alla postarw apo pc me linux kai arneitai na mou valei ellhnika... :wacko:

tsp, ekana update to kin sthn 6.03.08 kai mou svhsthkan ta ellhnika!

to exei pa8ei kanenas auto? an nai, ginetai tpt?

twra stis glwsses exei mono agglika, germanika kai tourkika... :(

kapoios voh8eia!

Link to comment
Share on other sites

arxika sorrry pou grafw se greeklish, alla postarw apo pc me linux kai arneitai na mou valei ellhnika... :wacko:

tsp, ekana update to kin sthn 6.03.08 kai mou svhsthkan ta ellhnika!

to exei pa8ei kanenas auto? an nai, ginetai tpt?

twra stis glwsses exei mono agglika, germanika kai tourkika... :(

kapoios voh8eia!

 

 

Αλλαξε το product code (θα βρεις τον σωστο σε προηγουμενες σελιδες)

με το NSS και στην συνεχεια κανε παλι αναβαθμιση ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Loipon paides eixa to 6630_to kalitero kinito pou eixa k isws pio kalo ka apto 6233,isterei se othoni k se adio,den exei)apo igrasia m eipan oti den ftiaxnete sti nokia,se germano allagi othonis me 60e kai ola ok.ti lete na kanw?i katastasi tou til-anoigei kaninika me lefki othoni,kanonika kai o ixos stin eisagwgi kai apla aeki pou egrafe nokia twra einai elafra skiasmeno k telos kapoies fores prin xalasei egrafe "miiposirizomeno exartima"alla ola itan ok
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα σε όλους.

Εχω ένα πρόβλημα,έχω την αίσθηση οτι η οθόνη στο κινητό μου έχει τοποθετηθεί

στραβά εξ αρχής!!!!ρίχτε μια ματιά στην φωτογραφία παρακάτω.Είναι φυσιολογικό να είναι

έτσι; το κινητό μου είναι νοκια 6630 :worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

Εχω ένα πρόβλημα,έχω την αίσθηση οτι η οθόνη στο κινητό μου έχει τοποθετηθεί

στραβά εξ αρχής!!!!ρίχτε μια ματιά στην φωτογραφία παρακάτω.Είναι φυσιολογικό να είναι

έτσι; το κινητό μου είναι νοκια 6630 :worry:

Να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω αν όντως είναι στραβή αλλά μη το θεωρείς παράδοξο!

Μου έχει τύχει εμένα προσωπικά όταν αγόρασα το 7610, ευτυχώς το παρατήρησα εκείνη τη στιγμή όταν το άνοιξε η πωλήτρια και μου το άλλαξε αμέσως!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Firmware V 6.03.40

Eχει καιρο που εχει βγει αυτη η version ξερεις κανενας πως μπορουμε να την βαλουμε;

Απο το site της NOKIA δινει ακομα την προηγουμενη....

Thanks

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Firmware V 6.03.40

Eχει καιρο που εχει βγει αυτη η version ξερεις κανενας πως μπορουμε να την βαλουμε;

Απο το site της NOKIA δινει ακομα την προηγουμενη....

Thanks

Σύμφωνα με την παρακάτω ιστοσελίδα, δεν υπάρχει καμιά καινούρια έκδοση για το 6630. :)

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=6630

 

Αν πάλι θέλεις να το κάνεις αναβάθμιση, κάντο από το σπίτι σου μέσω του site της nokia. :)

http://www.nokia.com.gr/nokia/A4176089.html

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου eatmydust μαλλον δεν διαβασες προσεκτικα τι λεω...

Λοιπον παμε παλι...

Εχει βγει νεα version firmware για το 6630 ειναι η v6.03.40...

Κ εγω απο το πρωτο link την ειδα...

http://hunajatehdas.net/nokia/firmwa...php?model=6630

Το θεμα ειναι ΟΤΙ ακομα στο site της ΝΟΚΙΑ δινουν το v6.03.08...

http://www.nokia.com.gr/nokia/A4176089.html

Αυτο....

Κ η ερωτηση μου ειναι...

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΕΡΑΝ ΤΟ ON-LINE UPGRADE της ΝΟΚΙΑ να βαλουμε την version αυτη(δηλαδη την v6.03.40);

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου eatmydust μαλλον δεν διαβασες προσεκτικα τι λεω...

Λοιπον παμε παλι...

Εχει βγει νεα version firmware για το 6630 ειναι η v6.03.40...

Κ εγω απο το πρωτο link την ειδα...

http://hunajatehdas.net/nokia/firmwa...php?model=6630

Το θεμα ειναι ΟΤΙ ακομα στο site της ΝΟΚΙΑ δινουν το v6.03.08...

http://www.nokia.com.gr/nokia/A4176089.html

Αυτο....

Κ η ερωτηση μου ειναι...

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΕΡΑΝ ΤΟ ON-LINE UPGRADE της ΝΟΚΙΑ να βαλουμε την version αυτη(δηλαδη την v6.03.40);

Δεν μένει τίποτα άλλο από το να το πας σε nokia club-shop και να σου κάνουν αναβάθμιση με 15 €. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Gagarin κοίταξε εδώ πως μπορείς να κάνεις αναβάθμιση μόνος σου...δεν ξέρω βέβαια αν έχει κυκλοφορήσει η ν6.03.40 σε .exe αρχείο για να το κάνεις...ψάξτο λίγο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=123597

 

Εγώ (όπως και πολλοί άλλοι) άκολουθήσαμε αυτό τον τρόπο αναβάθμισης του τηλ. πολύ πριν η Νοκια αρχίσει το σύστημα της on-line αναβάθμισης, η πλειονότητα από εμας με επιτυχία.

 

Eatmydust αν δεν κατέχεις κάποιο θέμα καλύτερα να μην απαντάς απόλυτα...καλύτερα να γράψεις <<απ' όσο γνωρίζω εγώ>> παρά... <<δεν μένει τίποτα άλλο...>>.

Η ερώτηση ήταν συγκεκριμένη...φιλικά πάντα.

ο απρώνθονις εκέγλφοας δεν δαεβζιάι γάμρμα γάμρμα κθάε λξηέ αλλά την λξηέ σαν σνύλοο. Δεν πζαιει ρλόο με τι σρειά είναι τοθοπεμέτενα τα γτάμαμρα μσέα σε μία λξλέη, αεκρί το πώτρο κια το ταελείτυο γάμρμα να ενίαι στη στωσή θσέη
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, το είχα παραβλέψει το συγκεκριμένο post. :O

 

Mε συγχωρείτε! :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το κινητο αξιζει πια?????το βρηκα εδω σε καλη τιμη http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=6522&la=1&ct=90!!

τι λετε αξιζει????:) :)

Link to comment
Share on other sites

Δικιά μου γνώμη είναι ότι αξίζει...αξιοπιστο και πολυλειτουργικό...εγώ ακόμα αυτό εχω. Αλλά βέβαια εξαρτάται και τι ψάχνεις...αν π.χ Θέλεις υψηλής ανάλυσης κάμερα τότε δεν σε καλύπτει...
ο απρώνθονις εκέγλφοας δεν δαεβζιάι γάμρμα γάμρμα κθάε λξηέ αλλά την λξηέ σαν σνύλοο. Δεν πζαιει ρλόο με τι σρειά είναι τοθοπεμέτενα τα γτάμαμρα μσέα σε μία λξλέη, αεκρί το πώτρο κια το ταελείτυο γάμρμα να ενίαι στη στωσή θσέη
Link to comment
Share on other sites

το κινητο αξιζει πια?????το βρηκα εδω σε καλη τιμη http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=6522&la=1&ct=90!!

τι λετε αξιζει????:) :)

 

Υπάρχει άλλο εξίσου γρήγορο κινητό τηλέφωνο,στα 169 ευρώ,που να συνδυάζει ανοικτό λειτουργικό,επεκτάσιμη μνήμη,bluetooth και 3G;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλο εξίσου γρήγορο κινητό τηλέφωνο,στα 169 ευρώ,που να συνδυάζει ανοικτό λειτουργικό,επεκτάσιμη μνήμη,bluetooth και 3G;

Για Νοκια μιλάς πάντα?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλο εξίσου γρήγορο κινητό τηλέφωνο,στα 169 ευρώ,που να συνδυάζει ανοικτό λειτουργικό,επεκτάσιμη μνήμη,bluetooth και 3G;

 

υπαρχει και το 6680.αλλα τι θες εσυ,μεταχειρισμενο ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Σε μεταχειρισμένο μπορείς να κοιτάξεις και το Ν70 ή το Ν73 αλλά ίσως ξεφύγεις κανά 50άρι €πουλα. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεία σας.

Έχω ένα Νokia 6630 και θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

Α)

Στο πάνω αριστερά σημείο της οθόνης όπου κάποτε υπήρχε το χαρακτηριστικό σηματάκι της κεραίας ,εμφανίζεται ένα 3G και η ποιότητα του σήματος μου,πλέον δεν είναι καλή.Τηλεφώνησα στην Cosmote αλλά δεν βρέθηκε κάποια λύση. Πως μπορώ να το επαναφέρω στην παλιά του λειτουργία? Με τις ρυθμίσεις δικτύου πάντως δεν αλλάζει κάτι.

Β)

Έχω ένα καλώδιο απο κινητό Nokia 6280 με χαρακτηριστικά type: CA-53 και θέλω να κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου. Κάνει αυτό το καλώδιο ή πρέπει να πάρω κάποιο άλλο?

Γ)

Όταν το βάζω να φορτίζει (ανοιχτό) μετά απο λίγη ώρα μου δείχνει ένδειξη γεμισμένη μπαταρίας. Ενώ στην ουσία δεν έχει γεμίσει καθόλου. Τι μπορώ να κάνω για αυτό?Υπάρχει κάποιο σχετικό πρόγραμμα για αυτό?

Δ)

Θέλω να σώσω τα μηνύματα που έχω,στον υπολογιστή, έτσι ώστε μετά την αναβάθμιση να τα ξαναεγκαταστήσω στο κινητό μου. Έχω ενα πρόγραμμα της JJL Software (Msg saver?) και μετά από δοκιμή που έκανα ναι μεν τα στέλνει στο pc, αλλά δεν αναγνωρίζει τα Ελληνικά γράμματα το word με αποτέλεσμα να μην τα εμφανίζει σωστά. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα το οποίο να μην έχει παρόμοιο πρόβλημα?

Ε)

Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση μόνος μου αλλά δεν τα κατάφερα. Έψαξα στο forum σας αλλά είναι κάπως ανακατεμένες οι οδηγίες σας για αναβάθμιση και δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Μπορείτε να μου δείξετε τους τρόπους βήμα-βήμα? Δηλαδή απο τι προγράμματα πρέπει να κατεβάσω, τι ακριβώς πρέπει να κάνω στο κινητό κτλ.?

(πάτησα *#0000# και έβγαλε τα εξής: V2.39.15 11-11-04 RM-1.)

Τέλος ποια Antivirus (δωρεάν) προτείνετε?

 

Ελπίζω να μην σας κούρασα.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας.

Έχω ένα Νokia 6630 και θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

Α)

Στο πάνω αριστερά σημείο της οθόνης όπου κάποτε υπήρχε το χαρακτηριστικό σηματάκι της κεραίας ,εμφανίζεται ένα 3G και η ποιότητα του σήματος μου,πλέον δεν είναι καλή.Τηλεφώνησα στην Cosmote αλλά δεν βρέθηκε κάποια λύση. Πως μπορώ να το επαναφέρω στην παλιά του λειτουργία? Με τις ρυθμίσεις δικτύου πάντως δεν αλλάζει κάτι.

Β)

Έχω ένα καλώδιο απο κινητό Nokia 6280 με χαρακτηριστικά type: CA-53 και θέλω να κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου. Κάνει αυτό το καλώδιο ή πρέπει να πάρω κάποιο άλλο?

Γ)

Όταν το βάζω να φορτίζει (ανοιχτό) μετά απο λίγη ώρα μου δείχνει ένδειξη γεμισμένη μπαταρίας. Ενώ στην ουσία δεν έχει γεμίσει καθόλου. Τι μπορώ να κάνω για αυτό?Υπάρχει κάποιο σχετικό πρόγραμμα για αυτό?

Δ)

Θέλω να σώσω τα μηνύματα που έχω,στον υπολογιστή, έτσι ώστε μετά την αναβάθμιση να τα ξαναεγκαταστήσω στο κινητό μου. Έχω ενα πρόγραμμα της JJL Software (Msg saver?) και μετά από δοκιμή που έκανα ναι μεν τα στέλνει στο pc, αλλά δεν αναγνωρίζει τα Ελληνικά γράμματα το word με αποτέλεσμα να μην τα εμφανίζει σωστά. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο άλλο πρόγραμμα το οποίο να μην έχει παρόμοιο πρόβλημα?

Ε)

Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση μόνος μου αλλά δεν τα κατάφερα. Έψαξα στο forum σας αλλά είναι κάπως ανακατεμένες οι οδηγίες σας για αναβάθμιση και δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Μπορείτε να μου δείξετε τους τρόπους βήμα-βήμα? Δηλαδή απο τι προγράμματα πρέπει να κατεβάσω, τι ακριβώς πρέπει να κάνω στο κινητό κτλ.?

(πάτησα *#0000# και έβγαλε τα εξής: V2.39.15 11-11-04 RM-1.)

Τέλος ποια Antivirus (δωρεάν) προτείνετε?

 

Ελπίζω να μην σας κούρασα.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Α)

Πάνε στις ρυθμίσεις -> δίκτυο -> λειτουργία δικτύου -> GSM (προφανώς σε σένα θα έχει την επιλογή "Διπλή λειτουργία")

Β)

Μια χαρά κάνει τη δουλειά του. Μην ανησυχείς.

Γ)

Δοκίμασε να το φορτίσεις κλειστό για κάποιο διάστημα αλλά άφηνέ το να ξεφορτίζει και να κλείνει μόνο του.

Δ)

Κοίταξε στο παρακάτω post και θα καταλάβεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1834362#post1834362

Ε)

Κοίταξες στο topic για την αλλαγή γλώσσας? Εκεί τα λέει τόσο ξεκάθαρα μέχρι εκεί που δεν πάει. Απλά, επειδή στο topic έχει το product code του N70, εσύ θα βάλεις το product code του 6630 το οποίο θα το βρεις είτε σε αυτό το topic είτε στο topic με την αλλαγή γλώσσας. ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

ΣΤ)

Για antivirus κοίταξε για το F-Secure ή το Symantec Security.

 

:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο site της NOKIA δινουν την νεα version firmware v 6.03.40 συμφωνα με το procuct code:

 

http://img257.imageshack.us/img257/6925/20070428012756pg6.jpg

 

http://img403.imageshack.us/img403/5757/20070428012821zf4.jpg

 

Changes/improvements made from MCU SW v 6.03.08 to v 6.03.40:

- Memory handling improved when entering or exiting deep sleep.

- New IMEISV number.

- Operator name list updated.

 

Aυριο θα δω τι παιζει...

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...