Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καντο ενα hard format για να ερθει στα κανονικα του :)

Φροντισε πρην το κανεις να κρατισεις ενα bakup της επαφες σου και οτι αλο σου χρειαζετε γιατι θα σου σβηστουν ολα απο την μνημη του τηλεφωνου :O

 

Αυτό θα κάνω.. Ευχαριστώ και καλή μου τύχη..

Link to comment
Share on other sites

Ρε sys παιδιά έκανα μια πατάτα... Έβαλα κωδικό κλειδώματος και μετά από 1 χρόνο δεν θυμάμαι ποιον έβαλα... Η πλακα είναι ότι θέλω να πουλήσω το κινητό γιατί πήρα το N73... Πρέπει να δώσω τα 15 euro νταβατζιλίκι στην nokia?
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Ρε sys παιδιά έκανα μια πατάτα... Έβαλα κωδικό κλειδώματος και μετά από 1 χρόνο δεν θυμάμαι ποιον έβαλα... Η πλακα είναι ότι θέλω να πουλήσω το κινητό γιατί πήρα το N73... Πρέπει να δώσω τα 15 euro νταβατζιλίκι στην nokia?

 

Δοκιμασε αυτο και πες αν δουλεψε

http://nfader.z-host.ru/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο και πες αν δουλεψε

http://nfader.z-host.ru/

 

Μπα φίλος nervous δεν έπαιξε το code που έδωσε... Tnks πάντως!

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Μπα φίλος nervous δεν έπαιξε το code που έδωσε... Tnks πάντως!

Δοκιμασε με το phoneunlock θα σου κανει σηγουρα δουλια ;)

αν δεν μπορεις να το βρεις στηλε μου σε pm το email σου να σου το στηλω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω ένα πρόβλημα.

Ενώ αναγνωρίζεται κανονικάτο τηλέφωνο από τον κομπούτορα και το ΠΙΣι Σουιτ, όταν τρέχω το Updater, διακόπτεται η σύνδεση (κάτω δεξιά, κλπ) και μου λέει Phone not Identified. Στο site της Nokia λέει ότι αυτό είναι λογικό αφού έχει αρχίσει το update, αλλά το πρόβλημα είναι ότι εμένα δεν αρχίζει καν το update.

 

PLEASE, I NEED HEEEELP!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mηπος εχεις μεσα στο κινητο σου την τελευτεα version και δεν μπορει να σου βρει πιο καινουργια ? :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΟΥΠΙ!!!

Αν έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα, να πώς τα κατάφερα.

1).Έκανα hard format.

2).Επέλεξα ως γλώσσα τηλεφώνου την αγγλική.

Δεν ξέρω ποιό από τα 2 did the trick, πάντως δούλεψε!

Link to comment
Share on other sites

κυριοι καλησπερα. εσβησα απο το νοκια 6630 που εχω καποιεσ φωτο.υπαρχει τροποσ να τισ επαναφερω? αν ναι οποιαδηποτε βοηθεια σασ παρακαλω.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

κυριοι καλησπερα. εσβησα απο το νοκια 6630 που εχω καποιεσ φωτο.υπαρχει τροποσ να τισ επαναφερω? αν ναι οποιαδηποτε βοηθεια σασ παρακαλω.

ευχαριστω

 

'Οχι ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Iparxei tropos na vro to Nokia 6670 i 6630 se kainourio (an kai exoun aposirthei)i apo kapoio stock?opios gnorizei PARAKALO na mou pei.

euxaristo!

michael
Link to comment
Share on other sites

Πια ειναι η τελευτεα version του 6630? :rolleyes:

ευχαριστω προκαταβολικα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πια ειναι η τελευτεα version του 6630? :rolleyes:

ευχαριστω προκαταβολικα :)

Nokia 6630

V 6.03.40

29-09-06

RM-1

 

Για οποιοδηποτε αλλο κινητο Nokia, δες εδω :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη στην αγορα υπαρχει πληρης ασχετοσυνη... υπαρχει κανεις που να ξερει με σιγουρια να μου πει αν υπαρχει καμια καλυτερη μπαταρια ναγορασω για το 6630 μου απο αυτην που ειχε εργοστασιακα;

και αν ναι ποσο περιπου κανει;

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

εχω κατι βιντεο σε mp4 μορφη τραβηγμενα απο κινητο σειρας Ν . Υπαρχει καποιος τροπος να τα δω στο 6630 ?

καποιος player που να υποστηριζει αυτη τη μορφη??

 

ξεχασα κ το αλλο...

μου εχει κολησει ενα mms στα εξερχομενα το οποιο δε μπορω να το σβυσω ουτε να το μετακινησω ουτε να το στειλω .εχει κολησει κ το βελακι αποστολης στη κεντρικη οθονη λες κ στελνει συνεχως μηνυμα... τι μπορει να γινει ?

εκανα φορματ κ μετα restore τα sms αλλα παλι τα ιδια

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

εχω κατι βιντεο σε mp4 μορφη τραβηγμενα απο κινητο σειρας Ν . Υπαρχει καποιος τροπος να τα δω στο 6630 ?

καποιος player που να υποστηριζει αυτη τη μορφη??

 

ξεχασα κ το αλλο...

μου εχει κολησει ενα mms στα εξερχομενα το οποιο δε μπορω να το σβυσω ουτε να το μετακινησω ουτε να το στειλω .εχει κολησει κ το βελακι αποστολης στη κεντρικη οθονη λες κ στελνει συνεχως μηνυμα... τι μπορει να γινει ?

εκανα φορματ κ μετα restore τα sms αλλα παλι τα ιδια

 

1)Mε το μονο προγραμμα που μπορεις να δεις καπιο mp4 απο αυτα τα βιντεο που τραβηξες ειναι το Pvplayer αλλα μην περιμενης και πολα τα περισοτερα βιντεο δεν θα μπορεις να τα δεις απο αυτα που τραβηξες μπορει και κανενα :(

 

2)Μπες με ενα fileman μεσα στα μηνηματα στο φακελο C η Ε αναλογος που τα εχεις να αποθηκεβοντε στο φακελο system>mail και μαρκαρετα ολα μετα μπες μεσα στα Attributes και το Read only καντο να ειναι off μετα δοκιμασε να το σβησεις. (αν παλη δεν σβηνει σβησε ολο το φακελο mail αλλα θα χασεις ολα τα μηνηματα που εχεις:( )

Tον fileman μπορεις να τον κατεβασεις απο εδω :D

 

http://www.rapiduploader.com/128999

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

to pvplayer το εβαλα τα ανοιγει σαν αρχεια ηχου οπως κ ο realplayer

 

δοκιμασα με το fileman αυτο που ειπες και τιποτα ...

πως μπορω να βρω το φακελο που αντιστοιχει σε αυτο το μνμ κ να τον σβυσω ..

αν και προσπαθεισα να σβυσω ενα μνμ απο τα εισερχομενα μεσα απο το directory του system/mail/..../5 κ ενω εσβυσα ολο το directory το μνμ υπηρχε στα εισερχομενα ακομα, απλως δεν ανοιγε (δλδ στην ουσια εχει διαγραφει ,αλλα φενετε στα εισερχομενα) .τι σημαινει αυτο οτι δε μπορεις να επηρεασεις μεσω toy fileman τα μνμτα ? ? ?

 

και κατι ακομα...

 

εβαλά προσφατα μια mmc 512 transced με συνεπεια το κινητο να εχει γινει αισθητα πολυ αργο . ειναι λογικο ?

υπαρχει καποιο tweak ?

yparxei kati που δεν εκανα σωστα ισως ?

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

to pvplayer το εβαλα τα ανοιγει σαν αρχεια ηχου οπως κ ο realplayer

 

δοκιμασα με το fileman αυτο που ειπες και τιποτα ...

πως μπορω να βρω το φακελο που αντιστοιχει σε αυτο το μνμ κ να τον σβυσω ..

αν και προσπαθεισα να σβυσω ενα μνμ απο τα εισερχομενα μεσα απο το directory του system/mail/..../5 κ ενω εσβυσα ολο το directory το μνμ υπηρχε στα εισερχομενα ακομα, απλως δεν ανοιγε (δλδ στην ουσια εχει διαγραφει ,αλλα φενετε στα εισερχομενα) .τι σημαινει αυτο οτι δε μπορεις να επηρεασεις μεσω toy fileman τα μνμτα ? ? ?

 

και κατι ακομα...

 

εβαλά προσφατα μια mmc 512 transced με συνεπεια το κινητο να εχει γινει αισθητα πολυ αργο . ειναι λογικο ?

υπαρχει καποιο tweak ?

yparxei kati που δεν εκανα σωστα ισως ?

 

 

1)Mπες μεσα στο mailbox απο το fileman και κανε αυτο που σου ειπα με τα Attributes. Το mailbox ειναι πιο κατο απο το Ζ οταν μπενεις στο Fileman

 

2) Mαλον την καρτα σου την φορτοσες τορα περισοτερο για αυτο εγεινε ετσι! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

το εκανα πριν σε ολο το mail folder αυτο με τα attributes ,αν κ ηταν στο off ηδη εγω το εκανα read only : on και μετα παλι off .

apo to mailbox αν τα μαρκαρω ολα τα αρχεια δε μου βγαζει επιλογη attributes.

 

ειμαι πεπεισμενος οτι καπως θα υπαρχει τροπος αλλιως δε θα ασχολιομουν τοσο.

ειναι κ τα μυνηματα που δε θελω να χασω ειδικα τωρα που εχω απλετο χωρο με την καινουργια καρτα ,κριμα ειναι.

 

***υπαρχει καποιο προγραμα να ανοιξει το back up αρχειο του pc suite(btw απο το μενου του pc suite το outbox ειναι κενο) και να επιλεξεις τι θα κανεις restore? η καποιος τροπος τελως παντων να σοσω επιλεκτικα τα μυνηματα καπου, να κανω φορματ στη συσκευη κ μετα να τα επαναφερω πισω ?

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

με ολα τα πειραματα που εχω κανει εχω καταληξει στο συμπερασμα ,χωρις να ξερω αν ειναι σωστο,οτι πρεπει να κανεις edit το index αρχειο που ειναι μεσα στο mail folder γιατι αυτο μου φενετε ειναι που κανονιζει τι φενετε στα εισερχομενα μεσα απο το μενου

 

ετσι ειναι ?

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

με ολα τα πειραματα που εχω κανει εχω καταληξει στο συμπερασμα ,χωρις να ξερω αν ειναι σωστο,οτι πρεπει να κανεις edit το index αρχειο που ειναι μεσα στο mail folder γιατι αυτο μου φενετε ειναι που κανονιζει τι φενετε στα εισερχομενα μεσα απο το μενου

 

ετσι ειναι ?

 

Αν πηραζεις το αρχειο index θα σβηστουν ολα τα μηνηματα σου!

Mηπος με το pc suite αν μπορεις να κανεις κατι με τα μηνηματα το κηταξες αυτο? :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

με το pcsuite αν κανεις back up την μνημη του τηλ οπου συμπεριλαμβανει κ τα μυνηματα, οταν κανεις restore επαναφερει κ το προβληματικο ... (λογικο..)

 

απο το message menou του pcsuite το προβληματικο δε το βλεπεις μου εμφανιζει το outbox αδειο . κ αν κανω refresh μου βγαζει καποια error οτι δε μπορει να κανει refresh επειδη δεν ειναι συχρονισμενο το τηλ η ημ/νια δεν ειναι ρυθμισμενη (ειναι ολα οκ) προφανως επειδη δε μπορει να το διαβασει ...ποιος ξερει...

τα αλλα μυνηματα εισερχομενα κτλ τα εμφανιζει κανονικα ισως κολλαει στο συγκεκριμενο κ βγαζει κ το error.

 

εχω βρασκυκλοσει με αυτο το θεμα :cry:

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
Ρε παιδια επειδη στην αγορα υπαρχει πληρης ασχετοσυνη... υπαρχει κανεις που να ξερει με σιγουρια να μου πει αν υπαρχει καμια καλυτερη μπαταρια ναγορασω για το 6630 μου απο αυτην που ειχε εργοστασιακα;

και αν ναι ποσο περιπου κανει;

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

 

φιλε καλο ειναι να το πας στη νοκια γιατι το επαθα κι εγω πριν 7 μηνες κι εκανα λαλ*********ες το χαλασα δε ξερω μονο με αναβαθμηση αν γινεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...