Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πέρασα κι εγώ χθες. το μόνο πρόβλημα μου ότι όταν έχω τα ακουστικά, λειτουργεί μόνο το αριστερό. έχω xiaomi redmi note 2 με ελληνική stable 7.1.3.0 αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ενημέρωση την οποί κάνατε?

Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση τουλάχιστον σε μένα....η τελευταία είναι από τις 2 Φεβρουαρίου...v0.8.73...εσύ ποια έχεις και παίζει σε ρουταρισμένη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ενημέρωση την οποί κάνατε?

 

Οχι δεν βγηκε καμια ενημερωση αλλα και παλι δεν θα την εκανα..

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να ξέχασαν να το φτιάξουν με την marshmellow και τώρα το πήραν χαμπάρι μάλλον, από χθες δεν μου παίζει ούτε εμένα
Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο ειναι οτι το κινητο ειναι δικαρτο και στην σλοτ ενα εχω wind και στην δυο cosmote...οτι και αν εκανα μου λεει οτι δεν βρηκε adsl κτλ.... Ομως ειμαι σπιτι με οτε κανονικα....λοιπον καμια ιδεα?? Ευχαριστω!!

Η εφαρμογή δεν αναγνωρίζει το δεύτερο slot στα δίκαρτα κινητά και πάντα το μήνυμα το στέλνει από την κάρτα που είναι στο πρώτο slot. Άρα, αφού στο πρώτο slot έχεις την κάρτα της wind, είναι αδύνατον να στείλει το μήνυμα και να λειτουργήσει η υπηρεσία. Πρέπει λοιπόν να βάλεις την κάρτα της cosmote στο πρώτο slot και λογικά μετά δεν θα έχεις πρόβλημα :)

Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Πώς το κόψανε ρε ****το, αφού δεν έδωσαν update?? Εγώ δεν το δοκίμασα ακόμα, γιατί το κινητό είναι του αδερφού μου....
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δεν αναγνωρίζει το δεύτερο slot στα δίκαρτα κινητά και πάντα το μήνυμα το στέλνει από την κάρτα που είναι στο πρώτο slot. Άρα, αφού στο πρώτο slot έχεις την κάρτα της wind, είναι αδύνατον να στείλει το μήνυμα και να λειτουργήσει η υπηρεσία. Πρέπει λοιπόν να βάλεις την κάρτα της cosmote στο πρώτο slot και λογικά μετά δεν θα έχεις πρόβλημα :)

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω!!!

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σας παίζει σήμερα η υπηρεσία; Εμένα σε όποιο κανάλι πατάω από το μεσημέρι μου βγάζει "Υπηρεσία προσωρινά μη διαθέσιμη". Εχτές το βράδυ έπαιζε κανονικά σε root Android TV Box.

Το ίδιο συμβαίνει και σε smartphone root Sony Xperia Z1 Compact.

Τι έγινε, σταμάτησε να δουλεύει σε root συσκευές;

Κι εμένα το ίδιο μήνυμα μου βγάζει...

Link to comment
Share on other sites

Απο tablet με HDMI παιζει στην τηλεοραση....

 

Κανονικότατα φίλε μου. Μεταφορά της εικόνας είναι. Εκτός κι αν εννοείς για μεταφορά ote tv go ή nova go που νομίζω και στις δυο περιπτώσεις όχι σε αυτό που ρωτάς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αγορασα ενα android stick Mk809IV για να βλεπω ote tv go σε μια οθονη που το εχω συνδεσει αλλα μου βγαζει κι εμενα αυτο το μυνημα "Υπηρεσία προσωρινά μη διαθέσιμη". Χρειαζεται μηπως πιο παλια εκδοση του προγραμματος για να δουλεψει? την εχει κανεις σε .apk?
Link to comment
Share on other sites

αγορασα ενα android stick Mk809IV για να βλεπω ote tv go σε μια οθονη που το εχω συνδεσει αλλα μου βγαζει κι εμενα αυτο το μυνημα "Υπηρεσία προσωρινά μη διαθέσιμη". Χρειαζεται μηπως πιο παλια εκδοση του προγραμματος για να δουλεψει? την εχει κανεις σε .apk?

 

Κατέβασε μια από εδώ στο version history.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε μια από εδώ στο version history.

 

Προσπαθω να κατεβάσω μια παλιοτερη εκδοση απο εκει αλλα το apk αρχειο που μου στελνει δεν ειναι του ote tv go, αλλα ενα περιεργο all-in-one downloader το οποιο δεν τολμω να το εγκαταστησω γιατι κανει μπαμ πως ειναι καποιο malware/spyware :confused:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κατεβάσω μια παλιοτερη εκδοση απο εκει αλλα το apk αρχειο που μου στελνει δεν ειναι του ote tv go, αλλα ενα περιεργο all-in-one downloader το οποιο δεν τολμω να το εγκαταστησω γιατι κανει μπαμ πως ειναι καποιο malware/spyware :confused:

 

Εμένα που δοκίμασα τώρα, μου κατέβασε ένα apk με την ονομασία gr.ote.otetvgo.androidphone.downloader.apk

Δεν είναι αυτό δηλαδή. Όταν πας να το τρέξεις σου λέει ότι είναι all-in-one;

 

 

Edit: Δοκίμασε και αυτό

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αγορασα ενα android stick Mk809IV για να βλεπω ote tv go σε μια οθονη που το εχω συνδεσει αλλα μου βγαζει κι εμενα αυτο το μυνημα "Υπηρεσία προσωρινά μη διαθέσιμη". Χρειαζεται μηπως πιο παλια εκδοση του προγραμματος για να δουλεψει? την εχει κανεις σε .apk?

 

Δες στο android stick αν ειναι ρυθμισμενη η ημερομηνια και το ετος.Και εμενα το εβγαζε γιατι η ημερομηνια ηταν στο 1970

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δεν αναγνωρίζει το δεύτερο slot στα δίκαρτα κινητά και πάντα το μήνυμα το στέλνει από την κάρτα που είναι στο πρώτο slot. Άρα, αφού στο πρώτο slot έχεις την κάρτα της wind, είναι αδύνατον να στείλει το μήνυμα και να λειτουργήσει η υπηρεσία. Πρέπει λοιπόν να βάλεις την κάρτα της cosmote στο πρώτο slot και λογικά μετά δεν θα έχεις πρόβλημα :)

 

Η εφαρμογή πράγματι δεν αναγνωρίζει το δεύτερο slot, αλλά τα περισσότερα - αν όχι όλα - δίκαρτα τηλέφωνα έχουν δυνατότητα προεπιλογής κάρτας για κλήσεις και αποστολή sms από third party apps, όπως ακριβώς επιλέγεις από ποια κάρτα θα έχεις data. Εγώ έχω επιλέξει το 2ο slot που βρίσκεται η cosmote και δουλεύει κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω τη δυνατότητα προεπιλογής sim για αποστολή sms, που είναι μέσα στη "Διαχείριση κάρτας Sim", αλλά αυτή η ρύθμιση σχετίζεται με την προεγκατεστημένη εφαρμογή του κινητού για τα μηνύματα. Πού βρίσκεις λοιπόν αυτή τη ρύθμιση για τις third party εφαρμογές; Έχω κοιτάξει σε 2 διαφορετικά δίκαρτα κινητά (android 4.2 και android 5.1) και δεν έχω βρει κάτι σχετικό.
Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που δοκίμασα τώρα, μου κατέβασε ένα apk με την ονομασία gr.ote.otetvgo.androidphone.downloader.apk

Δεν είναι αυτό δηλαδή. Όταν πας να το τρέξεις σου λέει ότι είναι all-in-one;

 

 

Edit: Δοκίμασε και αυτό

 

Το δοκίμασα και αυτο, εκτος του ότι ειναι εκδοση για κινητο σε portrait mode και μου το παραμορφωνει παρα πολυ μου βγαζει οτι εχω ρουταρισμενη συσκευη, ενω δεν εχω. Κατεβασα απο το playstore το unroot και μου εβγαλε ενα μυνημα οτι η συσκευη φοραει test build rom και οτι καποιες εφαρμογες ενδεχεται να την αναγνωριζουν ως root. Οποτε καμια αλλη λυση εχει να προτεινει κανεις? εψαξα να βρω αλλη ρομ για αυτο το android stick αλλα δε βγαζω ακρη, κυκλοφορει σε χιλιαδες παραλλαγες με το ιδιο ονομα αλλα με διαφορετικο chip (το δικο μου ειναι rk312x rockchip)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
μετά την χθεσινή ενημέρωση ενώ πάει να κάνει log in, κολλάει στην εικόνα με το logo. έχει κανείς άλλος θέμα? δεν είμαι root.
Link to comment
Share on other sites

μετά την χθεσινή ενημέρωση ενώ πάει να κάνει log in, κολλάει στην εικόνα με το logo. έχει κανείς άλλος θέμα? δεν είμαι root.

Εμένα γράφει έκδοση 0.9 phone και παίζει κανονικά μόλις τώρα που κοίταξα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανένας που δεν έχει κάνει την αναβάθμιση στο τηλέφωνο να μας ανεβάσει την προηγούμενη v0.8.73;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...