Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xairw polu replica einai den einai to authentiko. gi'auto allwste kanei 100 kai oxi 4000 euro...

ektos autou den einai tis plakas replica opws ta les... oute tha xalasei ,oute elafritero einai oute to atsali einai allo. einai ola oloidia entelws....

 

sto mono pou diaferei einai ... sto oti den einai adiabroxo oso to gnhsio

sto oti h mhxanh tou einai pio fthnh ennoeite!!! (Alla pali aksiopisth ) kai sthn timh ;)

 

koita mhn perimeneis polla apo tis replices mhn exei apaithseis opws apo ena gnhsio pantws gia kapoion pou thelei etsi gia mostra kai mono na parei ena rologaki tetoio kai den exei 4000 euro mia replica einai oti prepei . apo ekei kai pera h agora ths swsths replicas theleis psaksimo wste na pareis kai na mhn to katalabenei kaneis!! sou lew auth pou exw einai ref 16610 rolex submariner oloidio sta panta...(ekswterika milame) me 100 euro den thn briskeis. egw thn eixa parei polu pio polla...

ρε συ μη μας τρελαινεις αλλο :-)) εχουμε σπαταλησει τα νιατα μας που λεει ο λογος σε αυτο το φορουμ και σε αλλα για την αξια των ρολογιων και τους μηχανισμους και τις σουπερ κασες και και και και προτεινεις ρεπλικες για μοστρα;; ημαρτον Παναγία μου..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε συ μη μας τρελαινεις αλλο :-)) εχουμε σπαταλησει τα νιατα μας που λεει ο λογος σε αυτο το φορουμ και σε αλλα για την αξια των ρολογιων και τους μηχανισμους και τις σουπερ κασες και και και και προτεινεις ρεπλικες για μοστρα;; ημαρτον Παναγία μου..

 

 

ghostdoc prwton egw den proteina kamia replika ...

deuteron apla diatupwsa thn apopsh merikwn anthrwpwn(to pws skeftontai)

kai ontws etsi einai...

 

merikoi anthrwpoi mporei na mhn skeftontai san kai esena na mhn exoun ta lefta na mhn exoun oreksh gia na psaksoun ena roloi.. lene ''thelw to roloi mou na deixnei thn wra na einai wraio kai gia mostra kai den theloun na dwsoun 4000 euro na paroun to gnhsio.. lene thn boleuw kai me mia replica.. kai na xalasei se 1-2 xronia ta exei bgalei ta lefta tis.. meta tha thn parw se allo xrwma ktl ktl ktl... ''

apla eipa mia apopsh pou exei arketos kosmos. dioti an den eixe auth thn apopsh sto fleamarket den tha ekanan treles pwlhseis h maimoudades!(o kathenas tous exei toulaxiston poulhsei 300 rologia gia mpes na deis...)

Link to comment
Share on other sites

ghostdoc prwton egw den proteina kamia replika ...

deuteron apla diatupwsa thn apopsh merikwn anthrwpwn(to pws skeftontai)

kai ontws etsi einai...

 

merikoi anthrwpoi mporei na mhn skeftontai san kai esena na mhn exoun ta lefta na mhn exoun oreksh gia na psaksoun ena roloi.. lene ''thelw to roloi mou na deixnei thn wra na einai wraio kai gia mostra kai den theloun na dwsoun 4000 euro na paroun to gnhsio.. lene thn boleuw kai me mia replica.. kai na xalasei se 1-2 xronia ta exei bgalei ta lefta tis.. meta tha thn parw se allo xrwma ktl ktl ktl... ''

apla eipa mia apopsh pou exei arketos kosmos. dioti an den eixe auth thn apopsh sto fleamarket den tha ekanan treles pwlhseis h maimoudades!(o kathenas tous exei toulaxiston poulhsei 300 rologia gia mpes na deis...)

Κοιτα, να εξηγηθω σε μερικα πραγματα για να μην παρεξηγηθω αργοτερα:

Είναι απολυτα θεμιτο και φυσιολογικό να αγοραζεις ρολοι με βαση τα ΑΤΟΜΙΚΑ σου οικονομικα, αισθητικα και λειτουργικα κριτηρια : μου αρεσει το ταδε, χρειαζομαι το δεινα, μπορω να πληρωσω το εξης κλπ κλπ. Κι εγω θα ηθελα πχ να παρω το ΤΤ αλλα συμβιβαζομαι με το ραλάκι που έχω.

Αυτό που δε μπορεσα σωστα να σου μεταδωσω ήταν η εξης συμβουλη: πάρε ακομη και ρολοι των 50 ευρώ φροντισε όμως να είναι γνησιο. Εδω βρίσκεται η ουσία των πραγματων.

Το να κυκλοφορεις με μαιμουδες σε κανει να αισθανεσαι ομορφα; Σε ανεβαζει ψυχολογικα, κοινωνικά ή σαν ανθρωπο το να ξεγελας τους συνανθρωπους σου με κατι τόσο ψευτικο;

 

Στο fleamarket εχω μπει απειρες φορες για ασχετα πραγματα αλλα κοιταξα και τα ρολογια, τα πιο πολλα είναι απαισια κακέκτυπα των αυθεντικών και μερικά μοιαζουν αρκετα ως πολυ. Οσοι ωστόσο πραγματικα γνωρίζουν μπορουν σε 5 λεπτα να αντιληφθουν το ψευτικο αν το πιασουν στα χερια τους (οχι απο φωτογραφιες) και θα γελανε ωρες με τα χαλια του αγοραστη της μαιμους. Αν δε σε ενοχλει ουτε αυτο παω πάσο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

ουφ παλι ξεσαλωσατε απο χθες βραδυ και λαχανιασα να σας διαβαζω ;)

λοιπονννν redcon ghosdoct απο οτι καταλαβα σας αρεσαν τα ρολογακια που αντιπροσωπευω ετσι ? οι αλλοι τι λετε (αληθεια dimatha γιατι δεν μου τα σχολιασες φιλε -χωρις ιχνος ειρωνιας ετσι )

και εν τοιαυτη περιπτωση, ριχτε κανενα καυγαδακι για τα ρολογακια μου -ετσι θα διαφημισθουν κιολας :D

δειτε τα στο http://www.jb-watch.com

Link to comment
Share on other sites

φιλε οπως εγραψα τα αντιπροσωπευω

οποτε τι σοι αντιπροσωπος θα ειμαι αν δεν πουλαω :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αν οι τιμές είναι αυτές που αναφέρονται στο site, είναι πολύ καλές. Μου αρέσει πολύ το Askulap και το Nightflight, παρότι το δεύτερο είναι κουρδιστό και είμαι λάτρης του αυτόματου θα το αγόραζα άνετα. Τα μοτόρια τους είναι καλά και δείχνουν καλοδουλεμένα. Πού κατασκευάζονται?

 

edit: τώρα το είδα, Γερμανία. Μια χαρά είναι, μου γυάλισαν. Προέχει το Samurai προς το παρόν, αλλά θα τα έχω υπόψιν :)

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Gia deite kai ligo auto, proswpika gia mena auto einai Haute Horlogerie

 

Ekros apo ta kampanakia pou tha sas fanoun asteia, o xristis me ena katsavidaki mporei na rithmisei MONOS tou to roloi gia na krataei oso ton dinato kalitero xrono. Oxi oti tha exei provlima alla leme twra gia na kanoun to roloi pio playfull.

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήρα δώρο για τα Χριστούγεννα ένα TagHeuer Indy500 με μαύρο καντράν!!Άκουσα ότι παίζει ρόλο το χρώμα του καντράν(άσπρο ή μαύρο). Δυστυχώς μου είναι μεγάλο,και το λουράκι δεν μικραίνει!Έχετε καμμιά ιδέα?Περίπου πόσο έχει αυτό το ρολόι?

 

Edit: Τελικά είναι από την σειρά της Formula1.Συγκεκριμένα είναι ακριβώς αυτό --) http://www.tagheuer.com/the-collection/tag-heuer-formula-1/men/indy-500/index.lbl?w=CAC111B.BA0850

Link to comment
Share on other sites

http://www.watchesplanet.com/ τελικά το είδε κανείς αυτό?

 

Ωραίο, αλλά με τους δασμούς στο τελωνείο τι γίνεται;

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο εντός Ε.Ε.;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήρα δώρο για τα Χριστούγεννα ένα TagHeuer Indy500 με μαύρο καντράν!!Άκουσα ότι παίζει ρόλο το χρώμα του καντράν(άσπρο ή μαύρο). Δυστυχώς μου είναι μεγάλο,και το λουράκι δεν μικραίνει!Έχετε καμμιά ιδέα?Περίπου πόσο έχει αυτό το ρολόι?

 

Edit: Τελικά είναι από την σειρά της Formula1.Συγκεκριμένα είναι ακριβώς αυτό --) http://www.tagheuer.com/the-collection/tag-heuer-formula-1/men/indy-500/index.lbl?w=CAC111B.BA0850

Βγαινει και σε λουρακι; Στη φωτο ειναι με μπρασελε.. Τι εννοεις το λουρακι δε μικραινει; Δεν εχει τρυπες; Και το μπρασελε μπορει να μειωθει

Επίσης οταν λες παιζει ρολο το χρωμα του καντραν τι εννοεις;

Μπερδεμενο το post σου! Ξεμπερδεψε το για να βοηθησουμε αν μπορουμε !!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που ξαναεπεμβαινω αλλα ενιωθα την υποχρεωση προς τιμην των εφευρετων τους να διορθωσω μια ιστορικη διαστρεβλωση.

τα πρωτα μηχανικα ρολογια κατασκευαστικαν στην Κινα.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που ξαναεπεμβαινω αλλα ενιωθα την υποχρεωση προς τιμην των εφευρετων τους να διορθωσω μια ιστορικη διαστρεβλωση.

τα πρωτα μηχανικα ρολογια κατασκευαστικαν στην Κινα.

 

any more details please?

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

Βγαινει και σε λουρακι; Στη φωτο ειναι με μπρασελε.. Τι εννοεις το λουρακι δε μικραινει; Δεν εχει τρυπες; Και το μπρασελε μπορει να μειωθει

Επίσης οταν λες παιζει ρολο το χρωμα του καντραν τι εννοεις;

Μπερδεμενο το post σου! Ξεμπερδεψε το για να βοηθησουμε αν μπορουμε !!

 

Όταν λέω λουράκι,εννοώ μπρασελέ :p

Εννοώ στην αξία,είχα την εντύπωση ότι άλλο με άσπρο και άλλο με μαύρο καντράν!Ότι έχει διαφορά!

Το μπρασελέ αλήθεια,πως μικραίνει?Έχω σπάσει το μυαλό μου (κ τα χέρια μου) και δεν μικραίνει!!

Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη!

Link to comment
Share on other sites

Το μπρασελέ αλήθεια,πως μικραίνει?Έχω σπάσει το μυαλό μου (κ τα χέρια μου) και δεν μικραίνει!!

Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη!

 

Το πας πολύ απλά σε κάποιο εξουσιοδοτημένο service και στο μικραίνουνε.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που ξαναεπεμβαινω αλλα ενιωθα την υποχρεωση προς τιμην των εφευρετων τους να διορθωσω μια ιστορικη διαστρεβλωση.

τα πρωτα μηχανικα ρολογια κατασκευαστικαν στην Κινα.

Να με συγχωρείτε κι εμένα που ενιωσα την ανάγκη να επέμβω για να διορθώσω μία επέμβαση για τη διορθωση μιας ιστορικής "διαστρεβλωσης"..

Το μηχανικό ρολόι είναι σχεδόν βέβαιο ότι γεννήθηκε στην Ε-Υ-Ρ-Ω-Π-Η και οι πρώτοι μετρητές χρόνου, με την μοντέρνα έννοια του όρου εμφανίστηκαν κατα τα τέλη του 13ου αιώνα. Σημερα η Ελβετία είναι η πρώτη χώρα που μας ερχεται στο μυαλό όταν ομιλουμε για ρολόγια ομως η κοιτίδα αυτής της τεχνης εντοπιζεται αλλού. Λέω σχεδόν γιατί δυστυχώς για τον εφευρετη αυτου του υπεροχου μηχανσμου είναι δυσκολο να διευκρινιστεί με απολυτη βεβαιοτητα ποια ακριβως χώρα ή περιοχή ειχε την τιμη να δώσει σαρκα και οστα στο πρώτο μηχανικό ρολόι ομως σύμφωνα με τις πλεον προσφατες ερευνες είναι μία από τις ακολουθες : ITALY , England, Flanders , France με επικρατεστερη την ΙΤΑΛΙΑ (βλέπε P-A-N-E-R-A-I).

Σε όποιον επιμενει να παραθετει ανακρίβειες μπορούμε να προτεινουμε την αντίστοιχη βιβλιογραφία που αποδεικνύει τα λεγόμενα μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω λουράκι,εννοώ μπρασελέ :p

Εννοώ στην αξία,είχα την εντύπωση ότι άλλο με άσπρο και άλλο με μαύρο καντράν!Ότι έχει διαφορά!

Το μπρασελέ αλήθεια,πως μικραίνει?Έχω σπάσει το μυαλό μου (κ τα χέρια μου) και δεν μικραίνει!!

Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη!

 

Οταν λες λουρακι εννοείς μπρασελέ;; :confused:

Στην αξία 99,99% ειναι ιδια η τιμη

Για το μπρασελε, αφαιρουν τοσα κομματις οσα απαιτουνται αναλογα με τη διαμετρο του καρπου σου, μπορει και οποιοσδηποτε καλος τεχνιτης ρολογας να σου το κανει ή στην αντιπροσωπεία και έχεις κεφαλι ησυχο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να πω το εξης.

 

Φορουσα για ενα χρονο ενα σχετικα ακριβο ρολοι Swatch. Χαλασε. Σταματουσαν οι δεικτες χωρις λογο και φυσικα δεν ηταν θεμα μπαταριας. Το στελνω για επισκευη (εντος εγγυησης) και μετα απο ενα μηνα φευγουν οι δεικτες απο την θεση του. Δεν επισκευαζεται πλεον.

 

Αγοραζω τον Αυγουστο ενα καινουριο, απο το αεροδρομιο της Αθηνας. Swatch παλι. Τωρα που ημουν Ελλαδα για διακοπες, παλι τα ιδια. Σταματουν οι δεικτες, χωρις να φταει η μπαταρια. Ελα που τωρα εχω πεταξει την εγγυηση.

 

Ηθικο διδαγμα: τα λεφτα στα Swatch ρολογια ειναι πεταμενα λεφτα.

Αγαπημενος στιχος απο τραγουδι: σταματησαν...του ρολογιου οι δεικτες... :p

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να πω το εξης.

 

Φορουσα για ενα χρονο ενα σχετικα ακριβο ρολοι Swatch. Χαλασε. Σταματουσαν οι δεικτες χωρις λογο και φυσικα δεν ηταν θεμα μπαταριας. Το στελνω για επισκευη (εντος εγγυησης) και μετα απο ενα μηνα φευγουν οι δεικτες απο την θεση του. Δεν επισκευαζεται πλεον.

 

Αγοραζω τον Αυγουστο ενα καινουριο, απο το αεροδρομιο της Αθηνας. Swatch παλι. Τωρα που ημουν Ελλαδα για διακοπες, παλι τα ιδια. Σταματουν οι δεικτες, χωρις να φταει η μπαταρια. Ελα που τωρα εχω πεταξει την εγγυηση.

 

Ηθικο διδαγμα: τα λεφτα στα Swatch ρολογια ειναι πεταμενα λεφτα.

Αγαπημενος στιχος απο τραγουδι: σταματησαν...του ρολογιου οι δεικτες... :p

 

exw ena personal message gia esena! pantws exw diaforetikh apopsh gia ta swatch... egw exw ena edw kai 2 xronia kai dne exei pathei tipota... douleuei roloi!

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έχω swatch μη μου λέτε τέτοια ρε παιδιά μακάρι να μη μου τύχει ήθελα να κάνω μια ερώτηση τι διαφορά έχουν τα κουρδιστά απο τα αυτόματα ρολόγια? βλέπω μερικοί τα διαχωρίζετε δεν είναι το ίδιο? αφού ένα αυτόματο αν σταματίσει πρέπει να το κουριδίσεις για να ξαναδουλέψει πια ι διαφορά?
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

ta kourdista ta kourdizeis douleuoun douleuoun douleuoun kai an den theleis na stamathsoun prepei na ta ksana kourdizeis px an 2 meres.

ta automata douleuoun me thn kinhsh tou xeriou dhladh ta foras kai enw kounas to xeri sou kourdizonta apo mona tous....

Link to comment
Share on other sites

ta automata douleuoun me thn kinhsh tou xeriou dhladh ta foras kai enw kounas to xeri sou kourdizonta apo mona tous....

Sovara?!?!fovero...!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...