Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

etsi akrivos re paidia mhn to kanume p@ut@n@ edo mesa o ka8eis leei thn apopsi tu alla oloi sthn teliki agapame ta rologia.....o ka8enas gia alllous logous!o enas gia to sxedio o allos gia thn texnologia, allos k gia ta 2 k paei legontas!!!!...hremiaaaaaa

 

 

p.s.: 8a skaso pia einia auth h Paola??!?!?!?!...kamia ekptosi gia Panerai mporei na mas kanei????;-pppppppp

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι φιλε γερολυκε

γι αυτο θα αποχωρησω απο το φορουμ μιας και εγω ειμαι αυτος που εφερε την αναστατωση.

οσο για το tantalium φυσικα και ειναι ωραιο σπανιο ακριβο και δυσκολο στην επεξεργασια κτλ

και rado δε χαρασονται αλλα δυστηχως αν μιλαμε για ανθεκτικο ρολοι η φυση εχει την απαντηση.

ενα υλικο το οποιο ειναι σκληρο και δε χαραζεται δε σημαινει οτι δε σπαει σε καποιο δυνατο χτυπημα. γιαυτο και το ατσαλι ειναι το μεταλο επιλογης, ουτε τιτανιο ουτε κεραμικα κτλ

αυτα σας αφηνω.

αν κανεις θελει να τα πουμε προσωπικα ας μου γραψει dimatha@gmail.com

οσο για τη συναντηση δε θα μπορεσω να ερθω γιατι μενω ροδο.

αν τυχει και ερθετε για διακοπες στειλτε ενα μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε γερολυκε

γι αυτο θα αποχωρησω απο το φορουμ μιας και εγω ειμαι αυτος που εφερε την αναστατωση.

οσο για το tantalium φυσικα και ειναι ωραιο σπανιο ακριβο και δυσκολο στην επεξεργασια κτλ

και rado δε χαρασονται αλλα δυστηχως αν μιλαμε για ανθεκτικο ρολοι η φυση εχει την απαντηση.

ενα υλικο το οποιο ειναι σκληρο και δε χαραζεται δε σημαινει οτι δε σπαει σε καποιο δυνατο χτυπημα. γιαυτο και το ατσαλι ειναι το μεταλο επιλογης, ουτε τιτανιο ουτε κεραμικα κτλ

αυτα σας αφηνω.

αν κανεις θελει να τα πουμε προσωπικα ας μου γραψει dimatha@gmail.com

οσο για τη συναντηση δε θα μπορεσω να ερθω γιατι μενω ροδο.

αν τυχει και ερθετε για διακοπες στειλτε ενα μηνυμα.

 

ειπα κατι τετοιο? ζητησα την αποχωρηση κανενος? φιλε εσυ ειδικα πρεσβευεις τον αντιλογο, το κατι διαφορετικο που τεκμηριωνεις με επιχειρηματα. Το μονο που ζητησα ειναι ηρεμια.

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

Απο αριστερα: Blue shark, OEM rubber, OEM rubber επισης, ΟΕΜ calf, calf Toscana, mustard buffalo, NATO & Rhino nylon.

 

Ποιο σας αρεσει;

Link to comment
Share on other sites

paidia na pw pws exw mia replica submarines oloidia se ola ola ola me to authentiko . thn eixa psaksei prin thn parw polu. thn poulaw twra 100 euro. opoios thn thelei na mou steilei pm. einais e apsogh katastash. auta :)
Link to comment
Share on other sites

 

 

redcon please please please stop it right now, right here - enough is enough. Σε παρακαλω μην ξανα ξανα απαντησεις σε προκλησεις, δεν ειναι το φορουμ για τετοια, συνεχισε οπως αρχισες και οποιος το συνεχισει απο εδω και περα θα τον κρινουν οι υπολοιποι. Δεν κανουμε συναγωνισμο ρε παιδια εδω.

 

Οσο αναφορα αγαπητε marketer τους Κινεζους και τους Αφρικανους δεν το πολυκαταλαβα. Υποτιμας καποιους? Νομιζεις οτι εισαι μελος ανωτερης φυλης? Εχεις μουστακακι σαν καποιον απο παλια? Εχεις ζηση προφανως καποια χρονια με τετοιους ανθρωπους και μιλας, ετσι? Αρχισαμε να προσβαλουμε καποιους γιατι μιλαγαν για Seiko και Swatch γιατι αυτα τα ρολογια τους αρεσαν, τι να κανουμε δηλαδη? και συνεχιζουμε ρατσιστικα?

 

ΔΕΝ θελω και ΔΕΝ περιμενω απαντηση.

 

Θελω το παλιο φορουμ, θελω να διασκεδαζω διαβαζοντας νεα και κοιτωντας φωτογραφιες ρολογιων, ζηταω πολλα?

 

Παρακαλω τον σεβασμο προς ολους.

 

Esi mporeis na min theleis apantisi alla edw iparxei i eleutheria tou logou!

 

Oso gia ta paradeigmata pou ethesa ithela dwso na ginei katanoito oti:

 

Analoga me tin koultoura tou kathe anthropou allazei kai i apopsi tou gia to ti einai wraio kai ti oxi.

 

PX: mia konti stroumpouli kineza mporei na einai poli aresti stous kinezous kai to antistrofo gia tous europeous.

 

Mipws pareksigises ta legomena mou????

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι χρειαζονται

ρατσιστικα σχολια..

μηπως το ρολοι δηλωνει μονο class,

και το παιρνουμε για μοστρα;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε γερολυκε

γι αυτο θα αποχωρησω απο το φορουμ μιας και εγω ειμαι αυτος που εφερε την αναστατωση.

οσο για το tantalium φυσικα και ειναι ωραιο σπανιο ακριβο και δυσκολο στην επεξεργασια κτλ

και rado δε χαρασονται αλλα δυστηχως αν μιλαμε για ανθεκτικο ρολοι η φυση εχει την απαντηση.

ενα υλικο το οποιο ειναι σκληρο και δε χαραζεται δε σημαινει οτι δε σπαει σε καποιο δυνατο χτυπημα. γιαυτο και το ατσαλι ειναι το μεταλο επιλογης, ουτε τιτανιο ουτε κεραμικα κτλ

αυτα σας αφηνω.

αν κανεις θελει να τα πουμε προσωπικα ας μου γραψει dimatha@gmail.com

οσο για τη συναντηση δε θα μπορεσω να ερθω γιατι μενω ροδο.

αν τυχει και ερθετε για διακοπες στειλτε ενα μηνυμα.

 

Ωραιος. Τι να μιλας με εμας τους ασχετους, ε; Μονον που δεν μας εχεις πει μετα απο τοσα ποστ τι σου αρεσει. Τι και αν δεν χαρασονται τα rado; Σου αρεσουν; Κανενα μοντελο σου αρεσει; Βαλε μια φωτο να δουμε και εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι εισαι Αφρικανος η Κινεζος. Παντως τα Παμ δεν ειναι για το χερι σου. Μη κανεις το κοπο και το παρεις. Λυπησου το.

 

Oti peis esi, mias kai esi les oti den einai gia to xeri mou den tha to parw telika, to lipame. Ta Panerai einai kalitera apo mena ara den ta aksizw, alla giati mou to les toso oma???

 

Me pligwses re Apostole!!!:nagger:

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο αριστερα: Blue shark, OEM rubber, OEM rubber επισης, ΟΕΜ calf, calf Toscana, mustard buffalo, NATO & Rhino nylon.

 

Ποιο σας αρεσει;

 

Αναλογα το ντυσιμο φιλε και την περισταση. Παντως γλυκοκοιταζω τα ΟΕΜ calf και calf Toscana,οχι οτι τα αλλα δεν μου αρεσουν βεβαια. Ξερω γιατι ρωτας, Πρωτοχρονια...., δωρακια..... καλαταλαβα!!!! δεν μου περνεις και ενα ρολοι??? σε ευχαριστω εκ των προτερων... ;))

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

Oti peis esi, mias kai esi les oti den einai gia to xeri mou den tha to parw telika, to lipame. Ta Panerai einai kalitera apo mena ara den ta aksizw, alla giati mou to les toso oma???

 

Me pligwses re Apostole!!!:nagger:

 

Στα λεω για να γλυτωσεις τα ωραια σου λεφτακια. Εκτος και αν τα εχεις για πεταμα. Αν κατι δεν σου αρεσει, δεν το παιρνεις διοτι θα το μετανοιωσεις και θα ειναι κριμα. Αφου δεν τρελενεσαι με τα Πανεραι γιατι να το παρεις και να δωσεις 2500 ευρω; Δωστα καπου που σου αρεσει. Δεν ειναι κακο να μην σου αρεσει, ειναι κακο να το παρεις αφου σεν σου αρεσει.

 

Και στο ειπα χοντρα για να βγεις απο τη σκεψη μια και καλη. Διοτι μπορει να πληγωθηκες αλλα αν φας στο κ@λο 2500 ευρω θα σε τσουξει περισσοτερο. Η μεταπωληση στην Ελλαδα ειναι δυσκολη. Μικρη αγορα, λιγα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ με ΥΓΕΙΑ σε ολους.

 

Ειναι ενθαρυντικο οτι υπαρχουν ατομα με πολυ καλες γνωσεις στην ιστορια αλλα και στις διαφορες τεχνικες ωρολογοποιιας, βοηθα να ανεβει το επιπεδο των συζητησεων. Οσο αναφορα για την συναντηση, οπως ειπαν και οι υπολοιποι 14-15 Ιανουαριου ειναι καλη ημερομηνια, οσοι πιστοι προσελθετε.

 

Τελικα θα γινει συναντηση? 14 η' 15 Ιανουαριου?

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε γερολυκε

γι αυτο θα αποχωρησω απο το φορουμ μιας και εγω ειμαι αυτος που εφερε την αναστατωση.

οσο για το tantalium φυσικα και ειναι ωραιο σπανιο ακριβο και δυσκολο στην επεξεργασια κτλ

και rado δε χαρασονται αλλα δυστηχως αν μιλαμε για ανθεκτικο ρολοι η φυση εχει την απαντηση.

ενα υλικο το οποιο ειναι σκληρο και δε χαραζεται δε σημαινει οτι δε σπαει σε καποιο δυνατο χτυπημα. γιαυτο και το ατσαλι ειναι το μεταλο επιλογης, ουτε τιτανιο ουτε κεραμικα κτλ

αυτα σας αφηνω.

αν κανεις θελει να τα πουμε προσωπικα ας μου γραψει dimatha@gmail.com

οσο για τη συναντηση δε θα μπορεσω να ερθω γιατι μενω ροδο.

αν τυχει και ερθετε για διακοπες στειλτε ενα μηνυμα.

 

Εαν θελεις να αποχωρησεις δικαιωμα σου , δεν ειμαστε ομως εμεις που σε διωχνουμε, είναι η ασυμβατη με το υφος του φορουμ συμπεριφορα σου που σε ωθει να αισθανεσαι ξενο σωμα.

Για το Τανταλιο το οτι δυστυχως παλι τιποτε δεν καταλαβες να πω οτι δεν το ειχα προβλεψει; Θαμαι ψευτης..

Μου συγκρίνεις τα rado με τα panerai ? Ελεος πια λυπησου μας..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα γινει συναντηση? 14 η' 15 Ιανουαριου?

 

Ας πουν πρωτα οι εκτος Αθηνων μηπως και καποιος θελησει να ελθει. Και εσυ απο Πατρα δεν εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Απο αριστερα: Blue shark, OEM rubber, OEM rubber επισης, ΟΕΜ calf, calf Toscana, mustard buffalo, NATO & Rhino nylon.

 

Ποιο σας αρεσει;

το OEM calf μου αρεσει παρα πολυ, το δοκιμασα στη Βενετια σε Authorised Panerai dealer και επαθα πλακα. Το ειχε 150 ευρω, ξερεις μηπως καμια ακρη για φτηνοτερα; Ο πυρετος ευρεσης λουρακίων για το νεο μωρο ήδη εχει αρχισει να ανεβαινει επικινδυνα μέσα μου :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

paidia na pw pws exw mia replica submarines oloidia se ola ola ola me to authentiko . thn eixa psaksei prin thn parw polu. thn poulaw twra 100 euro. opoios thn thelei na mou steilei pm. einais e apsogh katastash. auta :)

καμια σχεση με το αυθεντικο βρε φιλε μου, σε λιγο καιρο θα αρχισει να τα παιζει, μπορει να φορα αλλη μηχανη, το ατσαλι δεν ειναι ιδιο, ειναι ελαφρυτερο, δεν εχει πιστοποιηση χρονομετρου κλπ κλπ κλπ

το κυριοτερο ολων: ειναι ΜΑΙΜΟΥ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

στανταρ αθηνα θα γινει ή μπορει να παιξει και κανενας βόλος για να μοιρασουμε λιγο την αποσταση εμεις οι βόρειοι;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Ας πουν πρωτα οι εκτος Αθηνων μηπως και καποιος θελησει να ελθει. Και εσυ απο Πατρα δεν εισαι;

 

 

Πατρα σωστα, 90% μπορω καθε ΠΣΚ να ελθω Αθηνα. Πιστευω 14 - 15 ειναι καλα, τι λενε οι αλλοι?

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση με το αυθεντικο βρε φιλε μου, σε λιγο καιρο θα αρχισει να τα παιζει, μπορει να φορα αλλη μηχανη, το ατσαλι δεν ειναι ιδιο, ειναι ελαφρυτερο, δεν εχει πιστοποιηση χρονομετρου κλπ κλπ κλπ

το κυριοτερο ολων: ειναι ΜΑΙΜΟΥ

 

xairw polu replica einai den einai to authentiko. gi'auto allwste kanei 100 kai oxi 4000 euro...

ektos autou den einai tis plakas replica opws ta les... oute tha xalasei ,oute elafritero einai oute to atsali einai allo. einai ola oloidia entelws....

 

sto mono pou diaferei einai ... sto oti den einai adiabroxo oso to gnhsio

sto oti h mhxanh tou einai pio fthnh ennoeite!!! (Alla pali aksiopisth ) kai sthn timh ;)

 

koita mhn perimeneis polla apo tis replices mhn exei apaithseis opws apo ena gnhsio pantws gia kapoion pou thelei etsi gia mostra kai mono na parei ena rologaki tetoio kai den exei 4000 euro mia replica einai oti prepei . apo ekei kai pera h agora ths swsths replicas theleis psaksimo wste na pareis kai na mhn to katalabenei kaneis!! sou lew auth pou exw einai ref 16610 rolex submariner oloidio sta panta...(ekswterika milame) me 100 euro den thn briskeis. egw thn eixa parei polu pio polla...

Link to comment
Share on other sites

kai ghostdoc gia na deis pou exoun fatsei oi replices den auta

 

http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=3844079

 

http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=3844218

 

einai to neo kai to palio sou roloi xaxaxa

 

kane kai klik panw stis kuries foto gia na deis kai alles foto apo oles tis gwnies tou rologiou.. fantasou ti ginete re paidia......... pou 12.000 euro kai pou 600 e?

Link to comment
Share on other sites

ontos poly oraia fainontai stis foto k malista sthn 2h paizei k koutaki k sfragidules k ola...a re ellinara pali ekanes tis maimoudies su na pume!!!!!...pantos eilikrina tora exo mallon 8a to skeftomuna gi ana doso 600e gia mia replica!!!!!pros to paron dne exei pesei kamia sta xeria mu gi ana mporeso na krino....ektos apo kati tleiomenous shtn A8hna pu pasarun kati rolex-folex(opos ego ta leo) opou ekei amesos mporuses na deis thn diaofra k me gymno mati...
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

ontos poly oraia fainontai stis foto k malista sthn 2h paizei k koutaki k sfragidules k ola...a re ellinara pali ekanes tis maimoudies su na pume!!!!!...pantos eilikrina tora exo mallon 8a to skeftomuna gi ana doso 600e gia mia replica!!!!!pros to paron dne exei pesei kamia sta xeria mu gi ana mporeso na krino....ektos apo kati tleiomenous shtn A8hna pu pasarun kati rolex-folex(opos ego ta leo) opou ekei amesos mporuses na deis thn diaofra k me gymno mati...

 

μου δενεται οτι υπερεκτιμας τις δυνατοτητες μας, ποιος ειπε οτι τα εφτιαξαν Ελληνες? χμ χμ χμ απιθανο εως απιστευτο....εμεις δεν μπορουμε ουτε οδοντογλυφιδα να αντιγραψουμε...

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

μου δενεται οτι υπερεκτιμας τις δυνατοτητες μας, ποιος ειπε οτι τα εφτιαξαν Ελληνες? χμ χμ χμ απιθανο εως απιστευτο....εμεις δεν μπορουμε ουτε οδοντογλυφιδα να αντιγραψουμε...

 

xmm oxi file mu mallon diatypo8ike la8os h esy to katalaves la8os...opos k na exei..ego leo oti san ellhnares pu eimaste 8a yparxun atoma pu 8a dosoun 600e gia na parun mia replica mono gia to poul-mour!!!!!!...auto ennoousa:) ...tora gia tis dynatotites ton ellhnon asto afhsume tora gi akapio allo thread giati shkonei poly kubenta...stis patenetes sthn malagania(opos leei k o laos mas)..k se alla kolpa eimaste protoi!!!!...exalou gia ta ellhnika myala ana otn kosmo dne ti8etai kan 8ema kubentas---off topic

 

synexizume parakalo:

 

8elo na po oti ego 8a to skeftomun na skaso 600e gia mia apomimisi...me 600e pereneis ena sebasto rologaki k malista arketa kalhs poiotitas k axiopistias!!!!....analoga to balanti tu o ka8eis!:O ;)

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...