Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νεο bag με διαφανες ρολοι και καιρος MACHAPP υστερα απο αναβαθμηση παλι μου εκανε το ιδιο 10 λετπα να ανοιξει 1 απο 1 ελεος μαλλον αυτο ειναι αλλα εβγαλα κιαλλα το shaham και κατι αλλα....Το θεμα ειναι οτι παω να το κανω παλι εγκατασταση και κολαει εκει στην εγκατασταση δεν την κανει....Κριμα κ μου αρεσαι πολυ αυτη η εφαρμογη για αρχικη σελιδα του τηλεφωνου αν εχει καποιος να προτεινει καποια παρομοια καλη ας μου πει...
Καλημέρα.Κι'εγώ την ίδια εφαρμογή έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.Με Nougat είμαι
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με G4 dual το ίδιο σπαστικό πρόβλημα έχω! Κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση βγάζει το μήνυμα " Το Android ξεκινάει... Βελτιστοποίηση εφαρμογής 1 από 1 κτλ... " και κάνει κάνα 5λεπτό να ανοίξει.

Βρήκε κάποιος ποια εφαρμογή μπορεί να φταίει? Δεν έχω αυτές τις 2-3 που αναφέρατε παραπάνω.

Κρίμα γιατί κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι άψογο και εδώ και 3 μερες που ξεκίνησε αυτό μου έχει σπάσει τα νεύρα... επίσης βλέπω ότι πρωτη στη λίστα με την κατανάλωση μπαταρίας βρίσκεται κάτι με το όνομα dex2oat... λέτε να έχει κάποια σχέση?

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει :)

 

Τελικά έφταιγε ή εφαρμογή του καιρού MACHAPP την οποία δεν την είχα προσέξει.

Την απεγκατέστησα και όλα καλά :D

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου τις περισσότερες φορές όταν το ανοίγω, γράφει το Android ξεκινάει.. Αλλά μόνο αυτό. Με την Nougat όσο το είχα, δεν το έγραψε ποτέ.

 

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω. Από τον chrome δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες. Μου πετάει σφάλμα, το chrome έχει σταματήσει. Τι κουλό είναι πάλι αυτό?? Όσο και αν το έψαξα, δεν βρήκα κάτι. :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφταιγε ή εφαρμογή του καιρού MACHAPP την οποία δεν την είχα προσέξει.

Την απεγκατέστησα και όλα καλά :D

δεν ειναι μονο αυτη γενικα εγω εβγαλα και αλλες που επηρεάζουν γενικα το τηλ επειδη ειναι παλιο τα τελευταια update των εφαρμογων δεν ειναι συμβατα με το τηλ και τα κανει αυτα εγω πλεον αποφευγω να τα κανω και δουλευει μια χαρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παω παλι για nougat οπως την ειχα βαλει πιο παλια με dark περιβαλλον παντου... Αν ειναι να μην υποστηριζονται τα update τι να καθομαι με MM απλα βαριεμαι παλι την διακασια....Καποιος ειχε βρει και πως κανεις πιστοποιηση το κινητο να μην το βγαζει σαν αγνωστο αλλα δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει....
Link to comment
Share on other sites

Παω παλι για nougat οπως την ειχα βαλει πιο παλια με dark περιβαλλον παντου... Αν ειναι να μην υποστηριζονται τα update τι να καθομαι με MM απλα βαριεμαι παλι την διακασια....Καποιος ειχε βρει και πως κανεις πιστοποιηση το κινητο να μην το βγαζει σαν αγνωστο αλλα δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει....

 

Εδώ είναι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7538758#post7538758

Link to comment
Share on other sites

Γιά πιστοποίηση της συσκευής κάνουμε ότι λέει στο Method 2: Εδώ Αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει τουλάχιστον σε μένα Edited by Antonybak
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

Παρατήρησα τον τελευταίο καιρό (αν και δεν ξέρω πότε ξεκίνησε) όταν εχω το κινητό σε standby οτι σε τυχαία χρονικά διαστήματα ανάβει στιγμιαία και σβήνει ξανά τόσο η οθόνη όσο και το γαλάζιο led που ενεργοποιείται μαζί με αυτήν.

Νομίζω οτι κάπου/κάποτε το είχα διαβάσει αυτό το θέμα εδω μέσα, οπότε μήπως τυχαίνει κάποιος ομοιπαθής να θυμάται ποιά είναι η λύση?

Ευχαριστώ...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή οθόνης είναι η λύση :-)

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή οθόνης είναι η λύση :-)

 

from my Mi5s

 

Αλλαγή οθόνης?! :blink:

Το κινητό και η οθόνη δουλεύουν κανονικότατα χωρίς bootloop ή IR οπότε προσωπικά δεν μου φαίνεται σαν hardware πρόβλημα αλλά σαν κάποια εφαρμογή ή κατι ξυπνάει στιγμιαία το κινητό σε τακτά χρονικά διαστήματα κι έλεγα μήπως κάποιος έχει ανακαλύψει τι το προκαλεί για να το διορθώσω...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Όποιος είχε αυτό το πρόβλημα (το είχα και γω) το έλυσε με αλλαγή οθόνης.

 

Σε ενα G4 που μου έμεινε χωρίς υπόλοιπο εγγύησης, το πρόβλημα υπάρχει εδώ και 1 χρόνο, χωρίς να δημιουργεί περαιτέρω θέματα, αλλά και χωρίς να να μπορεί να λυθεί...οτι και αν έχω κάνει. Λογικά, σταδιακά θα αρχίσει να μην σου δουλεύει σωστά το double tap και η οθόνη των ειδοποιήσεων (αυτή που εμφανίζεται όταν σέρνεις το δάχτυλο προς τα κάτω με σβηστή οθόνη).

 

from my Mi5s

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή οθόνης?! :blink:

Το κινητό και η οθόνη δουλεύουν κανονικότατα χωρίς bootloop ή IR οπότε προσωπικά δεν μου φαίνεται σαν hardware πρόβλημα αλλά σαν κάποια εφαρμογή ή κατι ξυπνάει στιγμιαία το κινητό σε τακτά χρονικά διαστήματα κι έλεγα μήπως κάποιος έχει ανακαλύψει τι το προκαλεί για να το διορθώσω...

 

Το μπλε λεντ μοιάζει λες και ανάβεις την συσκευή με double tap , άρα θεωρώ ότι μπορεί να παίζει κάτι σε "ghost touch". Just saying :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

 

https://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/root-v10-camera-ported-to-g4-t3366878

εδω ειναι η καμερα του v10 για το g4 για fhd sta 60fps χωρις ροοτ,

παρ αυτα το αρχειο που σωζεται δεν ειναι supported(σωζεται με 0bytes και δεν ανοιγει ουτε σε pc)

αν γνωριζετε κατι?

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Όποιος είχε αυτό το πρόβλημα (το είχα και γω) το έλυσε με αλλαγή οθόνης.

 

Σε ενα G4 που μου έμεινε χωρίς υπόλοιπο εγγύησης, το πρόβλημα υπάρχει εδώ και 1 χρόνο, χωρίς να δημιουργεί περαιτέρω θέματα, αλλά και χωρίς να να μπορεί να λυθεί...οτι και αν έχω κάνει. Λογικά, σταδιακά θα αρχίσει να μην σου δουλεύει σωστά το double tap και η οθόνη των ειδοποιήσεων (αυτή που εμφανίζεται όταν σέρνεις το δάχτυλο προς τα κάτω με σβηστή οθόνη).

 

from my Mi5s

 

Μάλλον έχεις δίκιο τότε γιατί ήδη εδω και λίγο καιρό το double tap δουλεύει λιγότερες απο τις μισές φορές όπως και το quick glance...

Έλπίζω μόνο αυτά τα συμπτώματα να μην είναι προάγγελος χειρότερων γεγονότων... (bootloop) :worry:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Οταν κλειδωνουμε ενα αρχειο στο quickmemo+ ξερει κανεις μετα που το βρισκω να αυνεχισω επεξεργασία?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Οταν κλειδωνουμε ενα αρχειο στο quickmemo+ ξερει κανεις μετα που το βρισκω να αυνεχισω επεξεργασία?

Λογικά θα πρέπει να είναι σε φάκελλο QuickMemo+ μέσα στο Gallery.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν στην Nougat υπάρχει ρύθμιση που να λέει ποιες εφαρμογές μπορούν να ανανεώνουν στο παρασκήνιο;

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, το είχε η γυναίκα μου. Με την 6 βελτιώθηκε η λειτουργία του με εξαιρετική διαχείριση της μπαταρίας όμως σαν συσκευή είναι πολύ πολύ υποδεέστερη του g4
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Δυστυχώς προχτές το βράδυ εκεί που διάβαζα τα μηνύματα μου ξαφνικά το LG G4 Μου πάγωσε και δεν έκανε τίποτα. Ότι και να πατούσα νεκρό. Έβγαλα τη μπαταρία την ξανά έβαλα και το τηλέφωνο δεν άνοιξε ξανά. Μίλησα σήμερα με procordia και μου έδωσαν το τηλέφωνο της LG για να στείλουν κούριερ να το παραλάβει διότι ευτυχώς έχω ακόμα εγγύηση μέχρι και τον Ιούλιο. Επίσης πριν μια με δύο εβδομάδες είχε αρχίσει να αναβοσβήνει η οθόνη από μόνη της απλά εκεί που το είχα στο τραπέζι. Από υγρασία ούτε λόγος δεν έπεσε ποτέ τίποτα. Ακόμα και οι ταινίες ασφαλείας είναι άσπρες και δεν έχουν κοκκινίσει καθόλου. Τι να περιμένω από δω και πέρα ξέρει κάποιος να μου πεί περίπου τι θα συμβεί?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δυστυχώς προχτές το βράδυ εκεί που διάβαζα τα μηνύματα μου ξαφνικά το LG G4 Μου πάγωσε και δεν έκανε τίποτα. Ότι και να πατούσα νεκρό. Έβγαλα τη μπαταρία την ξανά έβαλα και το τηλέφωνο δεν άνοιξε ξανά. Μίλησα σήμερα με procordia και μου έδωσαν το τηλέφωνο της LG για να στείλουν κούριερ να το παραλάβει διότι ευτυχώς έχω ακόμα εγγύηση μέχρι και τον Ιούλιο. Επίσης πριν μια με δύο εβδομάδες είχε αρχίσει να αναβοσβήνει η οθόνη από μόνη της απλά εκεί που το είχα στο τραπέζι. Από υγρασία ούτε λόγος δεν έπεσε ποτέ τίποτα. Ακόμα και οι ταινίες ασφαλείας είναι άσπρες και δεν έχουν κοκκινίσει καθόλου. Τι να περιμένω από δω και πέρα ξέρει κάποιος να μου πεί περίπου τι θα συμβεί?
Λογικά πας για αλλαγή πλακετας και ανανέωση εγγύησης για 2 έτη στο ανταλλακτικό αυτό. Γνωστό πρόβλημα το bootloop στα g4 και στα τηλέφωνα γενικότερα της LG που φοράνε snapdragon 808

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πας για αλλαγή πλακετας και ανανέωση εγγύησης για 2 έτη στο ανταλλακτικό αυτό. Γνωστό πρόβλημα το bootloop στα g4 και στα τηλέφωνα γενικότερα της LG που φοράνε snapdragon 808

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

 

Δεν έπαθα bootloop. Δεν κόλλησε στο άνοιγμα δηλαδή να κάνει πως ανοίγει και να μένει στο σήμα της LG ξανά και ξανά. Απλά δεν κάνει τίποτα είναι νεκρό. Δεν ξανάνοιξε. Αν αλλάξουν μόνο την πλακέτα το θέμα με την οθόνη θα το αφήσουν δε θα το φτιάξουν ή θα αλλάξουν και την οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπαθα bootloop. Δεν κόλλησε στο άνοιγμα δηλαδή να κάνει πως ανοίγει και να μένει στο σήμα της LG ξανά και ξανά. Απλά δεν κάνει τίποτα είναι νεκρό. Δεν ξανάνοιξε. Αν αλλάξουν μόνο την πλακέτα το θέμα με την οθόνη θα το αφήσουν δε θα το φτιάξουν ή θα αλλάξουν και την οθόνη?

Σαν Bootloop περναει κ αυτο, και μενα που επεσε απ το 5ο και δεν ανοιγε καθολου, bootloop τους ειπα οτι επαθε και μου το εφτιαξαν ;)

 

Την οθονη λογικα θα στην αλλαξουν κ αυτη!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...