Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τα χέρια μου πέρασαν 3 (το ένα το έχω ακόμα 708). Στην δουλειά μου το έχουν 2 συνάδελφοι και του βγάζουν την Παναγία (601+603). Το έχω προτείνει και το αγόρασαν μεταχειρισμένο 2 συγγενείς μου (603). Όλες οι συσκευές δουλεύουν απροβλημάτιστα. Η μία έχασε το double tap και άλλαξε οθόνη ( σε μια εβδομάδα την είχαμε πίσω).

 

Η συσκευή έβγαλε προβλήματα (όπως βγάζουν όλες) αλλά το service είναι εκεί και υποστηρίζει με ανανέωση εγγύησης. Μπορεί σε κάποιους να μην έκατσε καλά αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι για πέταμα ή σκότωμα ή κάψιμο. Είναι μια overall εκπληκτική συσκευή που κάνει τα πάντα άψογα. Για τον μέσο χρήστη είναι άριστη επιλογή σε μεταχειρισμένο.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Από τα χέρια μου πέρασαν 3 (το ένα το έχω ακόμα 708). Στην δουλειά μου το έχουν 2 συνάδελφοι και του βγάζουν την Παναγία (601+603). Το έχω προτείνει και το αγόρασαν μεταχειρισμένο 2 συγγενείς μου (603). Όλες οι συσκευές δουλεύουν απροβλημάτιστα. Η μία έχασε το double tap και άλλαξε οθόνη ( σε μια εβδομάδα την είχαμε πίσω).

 

Η συσκευή έβγαλε προβλήματα (όπως βγάζουν όλες) αλλά το service είναι εκεί και υποστηρίζει με ανανέωση εγγύησης. Μπορεί σε κάποιους να μην έκατσε καλά αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι για πέταμα ή σκότωμα ή κάψιμο. Είναι μια overall εκπληκτική συσκευή που κάνει τα πάντα άψογα. Για τον μέσο χρήστη είναι άριστη επιλογή σε μεταχειρισμένο.

 

from my Mi5s

 

δεν θα λεμε πάλι τα ιδια αυτό ειναι υποκειμενικό για μένα είναι σαβούρα για άλλους οχι εγω κάθε 3 και λιγο το στέλνω σερβις για μια δαπανη 400 ευρω σε συσκευή ναυ-αρχιδα ειμαι απογοητευμενος αλλα και μια γυρα που έκανα γενικότερα σε παλιότερες συσκευές της lg ολες είχαν μια παθογένεια η μια degetizer η άλλη ρωγμές bootloop σε κάποιες οθόνες κάποιες άλλες εεε τι να κάνουμε ρε μαγκιες η εταιρία για μένα ειναι για μπουλους.....4 συσκευες στο σπιτι μου μπηκαν 2 spirit ενα g3 ενα g4 ολες για κάποιο λογο πήγαν προκορντια και πήρα στο λαιμό μου και κανα 2 φίλους εναν με optimus g (degetizer off εκτο εγγυησης πεταματ η συσκευη) και ενα με L90 bootloop 2 φορες σερβις τελικα πεταμα!!η δικη μου εμπειρία επομένως λεει ξανα μακρυά απο lg!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ!

150 τουλάχιστον...και όποιος θέλει...όποιος δεν θέλει ας πάει σε άλλη παραλία. Η συσκευή αυτή ΔΕΝ είναι για σκότωμα. ;)

 

Ολόσωστος, η συσκευή κοντράρει ακόμα και σημερινές ναυαρχίδες έχοντας ελάχιστα πιο αργή απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

μη το λιβανιζετε παιδια...

απλα περαστε την 7αρα,μεσω lg up,ουτε unlock bootloader ουτε twrp,απλα θα το παρει σαν firmware update,και δεν θα χασετε αρχεια η apps.

α δωστε στο κινητο 1 βδομαδα να στρωσει και θα δειτε μεγαλες διαφορες.

αντε γεια.

 

 

υ.γ η lg δεν προκειτε να δωσει επισημα την 7,μην περιμενετε...

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

μη το λιβανιζετε παιδια...

απλα περαστε την 7αρα,μεσω lg up,ουτε unlock bootloader ουτε twrp,απλα θα το παρει σαν firmware update,και δεν θα χασετε αρχεια η apps.

α δωστε στο κινητο 1 βδομαδα να στρωσει και θα δειτε μεγαλες διαφορες.

αντε γεια.

 

 

υ.γ η lg δεν προκειτε να δωσει επισημα την 7,μην περιμενετε...

 

Πως το κάνουμε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την εφαρμογή lg up και την περνάς μόνος σου. 10 λεπτά δουλειά.

 

και πολυ ευκολη η διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Επηρεάζεται η εγγύηση αν το κάνω προτού λήξει? γιατί έχω ακόμα 1,5 μήνα.

Επίσης μια άσχετη ερώτηση, η LG σταμάτησε να βγάζει κινητά με κυρτό πίσω μέρος, ε?

Link to comment
Share on other sites

Επηρεάζεται η εγγύηση αν το κάνω προτού λήξει? γιατί έχω ακόμα 1,5 μήνα.

Επίσης μια άσχετη ερώτηση, η LG σταμάτησε να βγάζει κινητά με κυρτό πίσω μέρος, ε?

 

Εάν το τηλέφωνο λειτουργεί με την 7, σίγουρα θα γκρινιάξουν, αφού δεν είναι επίσημη έκδοση. Σε αυτή την περίπτωση, ξαναβάζεις την επίσημη πριν το δώσεις. Εάν δεν λειτουργεί, τίποτα δεν μαρτυρά ότι έβαλες Nougat.

 

Για την καμπυλότητα, το G4 είχε πολλά ξεχωριστά χαρακτηριστικά, αυτό ήταν ένα :)

Προσωπικά δεν έχω αποφασίσει εάν μου αρέσει ή όχι. Κάνει το κινητό πολύ πιο βολικό στο κράτημα, αλλά και στο να το σηκώνεις από επιφάνειες, αλλά ενοχλητικό όταν θέλεις να δουλέψεις χωρίς να το κρατάς...

Link to comment
Share on other sites

Εάν το τηλέφωνο λειτουργεί με την 7, σίγουρα θα γκρινιάξουν, αφού δεν είναι επίσημη έκδοση. Σε αυτή την περίπτωση, ξαναβάζεις την επίσημη πριν το δώσεις. Εάν δεν λειτουργεί, τίποτα δεν μαρτυρά ότι έβαλες Nougat.

 

Για την καμπυλότητα, το G4 είχε πολλά ξεχωριστά χαρακτηριστικά, αυτό ήταν ένα :)

Προσωπικά δεν έχω αποφασίσει εάν μου αρέσει ή όχι. Κάνει το κινητό πολύ πιο βολικό στο κράτημα, αλλά και στο να το σηκώνεις από επιφάνειες, αλλά ενοχλητικό όταν θέλεις να δουλέψεις χωρίς να το κρατάς...

 

ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

Πάντως παρόλο που ήμουν πολύ επιφυλακτική στην αρχή για το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό, νομίζω πως είναι ένα απο αυτά που αγάπησα περισσότερο σ' αυτό το κινητό. Μαζί με την κάμερα, την δυνατότητα ν' αλλάζεις θέση στα "πλήκτρα" στην οθόνη και το διπλό χτύπημα στην οθόνη.

Αλήθεια, τα πιο νέα κινητά της εταιρείας τα έχουν τα δύο τελευταία?

Link to comment
Share on other sites

Όλη η σειρά G τα έχει τα 2 τελευταία.

 

Ειδικά το double tap ξεκίνησε από το G2 το μακρινό 2013 και είναι η δεύτερη καλύτερη καινοτομία που έχω συναντήσει στο χώρο μετά το intelligent phone = iphone το πολύ μακρινό 2007.

 

Και οι υπόλοιποι φυσικά που ξεφύτρωσαν μετά επειδή δεν υπήρχε περίπτωση να το πουν intelligent το είπαν smart.

 

Εξού και το smartphone.

 

Sorry για το offtopic αλλά λίγο ιστορία δεν έβλαψε ποτέ κανέναν :D

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια παρά 2 μήνες αποχαιρετώ το υπέροχο και απροβληματιστο lg g4 το έδωσα στην γυναίκα μου φυσικά με 7.0 nougat. Πλέον κάτοχος του LG G6
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια παρά 2 μήνες αποχαιρετώ το υπέροχο και απροβληματιστο lg g4 το έδωσα στην γυναίκα μου φυσικά με 7.0 nougat. Πλέον κάτοχος του LG G6
Από περιέργεια και μόνο βλέπεις τίποτα φοβερές διαφορές στις επιδόσεις σε σχέση με το g4?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν επιδόσεις καθαρά είναι διπλάσια ταχύτητα στο G6.

 

Σαν σύνολο είναι καλύτερο παντού, κοίτα εδώ...

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/lg-g4,lg-g6

Link to comment
Share on other sites

Σαν επιδόσεις καθαρά είναι διπλάσια ταχύτητα στο G6.

 

Σαν σύνολο είναι καλύτερο παντού, κοίτα εδώ...

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/lg-g4,lg-g6

Συμφωνώ απόλυτα απλά σφαίρα...

Link to comment
Share on other sites

Σαν επιδόσεις καθαρά είναι διπλάσια ταχύτητα στο G6.

 

Σαν σύνολο είναι καλύτερο παντού, κοίτα εδώ...

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/lg-g4,lg-g6

 

Απο φωτογραφική, ποιο είναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Σαν επιδόσεις καθαρά είναι διπλάσια ταχύτητα στο G6.

 

Σαν σύνολο είναι καλύτερο παντού, κοίτα εδώ...

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/lg-g4,lg-g6

 

Σαφώς είναι ταχύτερο το g6 αλλά υπερβάλεις..τα σκορ στα benchmark δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα και στην καθημερινή χρήση δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά. Αν ήταν και τόσο πλήρες σε χαρακτηριστικά/λειτουργίες όσο τα g4/g5 θα ήταν το επόμενό μου κινητό.

 

Link to comment
Share on other sites

Το G4 πουληθηκε σημερα στα 150 ευρω σε φιλο, ελπιζω να το εκτιμησει αναλογα και να μην το διαλυσει...

Κατοχος Νοτε8 πλεον, σας χαιρετω, καλη συνεχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Το ειχε στο προηγουμενο crazy sandays το eshop στα 250 περιπου (το dual), αξιζει ακομα σε αυτα τα χρηματα λετε? (με συμβιβασμο σε περιπτωση bootloop...)
Link to comment
Share on other sites

Το ειχε στο προηγουμενο crazy sandays το eshop στα 250 περιπου (το dual), αξιζει ακομα σε αυτα τα χρηματα λετε? (με συμβιβασμο σε περιπτωση bootloop...)

 

ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΧΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...