Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι για μένα αξίζει αν η μόνη σου επιλογή είναι για καινούριο.

 

Καταπληκτική κάμερα, οθόνη, πιάσιμο, καλές "μαμά" εφαρμογές, πολλά themes κ.λ.π κ.λ.π

 

+ το ανεπανάληπτο doubletap :clap:

Link to comment
Share on other sites

Την έχω παινέψει πολλές φορές την συσκευή και συνεχίζω να την υποστηρίζω. Όμως μέχρι 150-180 ευρώ (αναλόγως υπολοίπου εγγύησης).

Στα 250 ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΟΧΙ και από μένα.

 

Νομίζω το e-shop έχει βγάλει προσφορά το Mi5s αυτήν την εβδομάδα που είναι ανώτερο σε όλα. Και με το port το HDR+ έχει γίνει και ανώτερο στην κάμερα πλέον (κυρίως στην ευκολία λήψης γιατί δεν απαιτούνται μεγάλοι χρόνοι έκθεσης για καλό αποτέλεσμα στις βραδινές).

 

ΤΡΟΜΕΡΗ ΚΑΙ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΟ G4 αλλά όχι για 250 ευρώ. Μόνο την υποστήριξη να δείς (που από εδώ και πέρα θα είναι στην πραγματικότητα ΜΗΔΕΝ) δεν αξίζει να επενδύσεις πάνω του. Όχι. Είναι πολλά τα 250 για το G4.

 

Καλημέρα σε όλους. :)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Την έχω παινέψει πολλές φορές την συσκευή και συνεχίζω να την υποστηρίζω. Όμως μέχρι 150-180 ευρώ (αναλόγως υπολοίπου εγγύησης).

Στα 250 ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΟΧΙ και από μένα.

 

Νομίζω το e-shop έχει βγάλει προσφορά το Mi5s αυτήν την εβδομάδα που είναι ανώτερο σε όλα. Και με το port το HDR+ έχει γίνει και ανώτερο στην κάμερα πλέον (κυρίως στην ευκολία λήψης γιατί δεν απαιτούνται μεγάλοι χρόνοι έκθεσης για καλό αποτέλεσμα στις βραδινές).

 

ΤΡΟΜΕΡΗ ΚΑΙ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΟ G4 αλλά όχι για 250 ευρώ. Μόνο την υποστήριξη να δείς (που από εδώ και πέρα θα είναι στην πραγματικότητα ΜΗΔΕΝ) δεν αξίζει να επενδύσεις πάνω του. Όχι. Είναι πολλά τα 250 για το G4.

 

Καλημέρα σε όλους. :)

 

Τα παντα τα κανει καλυτερα το lg g4.

Μεγαλυτερη οθονη

Καλυτερη αναλυση

Καλυτερο screen-to-body ratio

Gorilla Glass 3

Wireless charging

Καλυτερες καμερες

FM RADIO

Infrared port

Αποσπασμενη μπαταρια

Καλυτερο SAR

Micro sd

Καλυτερο ηχειο.

Καλυτερη εγγυηση.

 

Αν τωρα το θελει καποιος για παιχνιδια ας παρει mi5s αλλα δεν εχει καν 250€ :p

Το hdr+ νομιζω δουλευει και στο lg g4 μου :happy:

 

Εδω και ενα χρονο ψαχνω αντικαταστατη του και δεν εχω βρει. Σε σημεια εχω βρει καλυτερη συσκευη αλλα σε συνολο απλα δεν.. και αυτες που υπαρχουν πανε κανενα 500+.. Οποτε θα τα φαω σε σουβλακια.

 

Εdit ξεχασα να βαλω στα + του mi5s το δαχτυλικο αποτυπωμα.

 

Θελω ενα moto x2 (new version) με ολα τα καλα του g4 και το παιρνω χθες.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Αν τωρα το θελει καποιος για παιχνιδια ας παρει mi5s αλλα δεν εχει καν 250€ :p

 

Το έχεις παρεξηγήσει το Mi5s - Miui. Να είσαι σίγουρος.

 

Mi5s 275 ευρώ

 

ΑΨΟΓΟ ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ (όπως είπες) το G4 αλλά πέθανε. Δεν κάνει για καινούριο. Είναι λίγο πλέον για 250 ευρώ. Και με ΚΑΜΙΑ υποστήριξη εδώ και 1+ χρόνο.

Αυτά από μένα.

:cool:

 

Οποτε θα τα φαω σε σουβλακια.

ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!! :food:

:up:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καθολου. Απλα ειμαι ρεαλιστης και ψαχνω το καλυτερο στη καλυτερη τιμη να τα κανει ολα και να συμφερει (ζερφοουν :P).

Γενικα αμα ψαχνεις υποστηριξη πας google phone :p ή iphone.

1 ετος εγγυηση και αμα παθει κατι το στελνουν στη Κινα...

Πολλα τα χρηματα του. Αποψη μου βεβαια.

To αν παιζει καποιος παιχνιδια να αγορασει mi5s δεν το ειπα για πλακα.

Καλυτερη cpu & ram σε συνδιασμο με χαμηλοτερη αναλυση ειναι ταμαμ μπροστα στο g4 που ισως σου παθει και κανενα bootloop αμα το καψεις στα παιχνιδια.

Σε καθημερινη χρηση η cpu & ram δεν θα σου προσφερουν τιποτα παραπανω. Εχουμε φτασει σε ενα καλο επιπεδο για τα βασικα που απλα περισσευει η ram & η cpu.

 

Tου περασες το nougat?

 

Edit Γενικα το εχουν ξεφτιλισει με τις τιμες. Ισως γιαυτο το λογο δεν μπορω να βρω εναν σωστο αντικαταστατη.

Τωρα με τη nougat σκεφτομαι για μπαταρια μιας και κραταει πολυ παραπανω απο πριν (διχως καν να κανω "format").

Βλεπω να το κραταω μεχρι το 2020 οπως παει.. :P

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Tου περασες το nougat?

Όχι! Το έδωσα στην γυναίκα μου και δεν μου το δίνει γιατί μπλά μπλά μπλά...:mad:

Τώρα που το έστησα σωστά...θέλεις να το χαλάσεις πάλι κλπ...κλπ..κλπ...

Το βλέπω με 6άρι και συφιληάζομαι! :X

 

Το G4 είναι η πρώτη και μοναδική συσκευή που δεν υπάρχει περίπτωση να πουλήσω. Βρήκα μία με φουλ εγγύηση μέχρι 9/19 (πατόκορφα αλλαγμένη από την Procordia) και δεν την δίνω ούτε για iPhone X (που λέει ο λόγος...:D).

Πραγματικά έχω πάθει πλάκα με την συσκευή. Είμαι δηλωμένος iPhonάκια...αλλά με το G4 μου έφυγε η μαγκιά. Η LG μου τα χαλάει λίγο από υποστήριξη...αλλά εάν δεν ψάχνεις για πολλά πολλά...δεν την έχεις και πολύ ανάγκη (πλην των ενημερώσεων ασφαλείας που τις θεωρώ σημαντικές). Ένα πραγματικά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ σύνολο που ... δεν νομίζω να έχει αντικαταστάτη αδερφέ...συσκευή σαν αυτή...δύσκολα θα ξαναβγεί. Εάν δεν ήταν η Miui στην μέση...δεν θα την αποχωριζόμουν ποτέ!

 

Λές να βάλω Nougat δηλαδή ε;;; Χωρίς 2η κουβέντα ε; Ασυζητητί ε; Φοβάμαι την κάμερα (ρώτησα αλλά δνε πήρα απάντηση για τις επιδόσεις της κάμερας με nougat).

Το θέμα είναι ότι την αναβάθμιση...μόνο εγώ θα την καταλάβω...η γυναίκα μου τί είχε τί έχασε...:p

Βέβαια αυτό που λές με την καλύτερη διάρκεια μπαταρίας μετράει πολύ. Είναι κάτι που μας "τυραννάει" αρκετά.

 

Υ.Γ πολύ σωστά αυτά που αναφέρεις περί εγγυήσεων Xiaomi κλπ. Έτσι είναι. Προβληματίζουν τον κάθε υποψήφιο αγοραστή. Ρίξε μία ματιά στο Mi Note 3. Είναι ένα πολύ καλό σύνολο. Σου αναφέρω μόνο Xioami γιατί μόνο αυτά ξέρω επειδή έχω λατρέψει την Miui και δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σε κάτι άλλο. ;)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν χαλαει η καμερα σε τιποτα με την official.

To miui μπορω να πω πως το αντιπαθω αλλα συμπαθω την xiaomi. Αλλωστε το εχω δηλωσει πως μαλλον το επομενο κινητο θα ειναι xiaomi. Ειναι καποιες λεπτομερειες ομως που με κρατανε στο g4.

Χτες επρεπε να το ειχες βαλει. Θα παρακαλας την γυναικα να παρει κανενα iphone μετα :p

 

Μονο και μονο με το black theme θα γουσταρεις 101%. :P

Eγω του εκανα αναβαθμιση ουτε καν clean install και παει καλυτερα απο πριν.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

@vamire666

Με έπεισες! :D

Έκανα την επανάστασή μου και πέρασα Nougat! Τώρα επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο ξανά (δεν είχε και πολλές εφαρμογές μέσα) για να γλυτώσω την παντόφλα. :D

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

@vamire666

Με έπεισες! :D

Έκανα την επανάστασή μου και πέρασα Nougat! Τώρα επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο ξανά (δεν είχε και πολλές εφαρμογές μέσα) για να γλυτώσω την παντόφλα. :D

 

Τώρα την περιεργάζομαι κι εγώ. Συνολικά έκανε 7 λεπτά το φλασάρισμα και 5 λεπτά το upgrade πριν μπει στην κύρια οθόνη. Λέω να το πατήσω και ένα factory reset γιατί ψιλοσέρνεται χωρίς λόγο :p Έχω και αρκετά γρήγορη κατανάλωση μπαταρίας λίγο που το είδα. Μάλλον θέλει factory reset για να στρώσει λίγο.

Είπα να περιμένω μέχρι το Μάρτη αλλά δεν άντεξα :lol:

Αν υπήρχε και ένα root/unlock τι καλά θα ήταν :rolleyes: :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο theme που κατέβασα χθες και λέγεται firefly είναι σκούρα τα πάντα όλα... και τα εικονίδια στην κουρτίνα :D

 

IMG-0031.jpg

 

IMG-0032.jpg

 

Σε εμένα δεν είναι μαύρη η κουρτίνα :( Περιμένω να δω μήπως φταίει που δεν είχα κάνει factory reset. :) Την πέρασες σε συνδυασμό με κάτι ακομη μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

Τέλος και το ξανά-στήσιμο...

Άϊ να δούμε...

:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

Τέλος και το ξανά-στήσιμο...

Άϊ να δούμε...

:rolleyes:

 

Και σε εμένα. Είχα πολλά προγράμματα πάνω (Solid Explorer, JetAudio και Waze :lol::lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites

 

Σε εμένα δεν είναι μαύρη η κουρτίνα :( Περιμένω να δω μήπως φταίει που δεν είχα κάνει factory reset. :) Την πέρασες σε συνδυασμό με κάτι ακομη μήπως;

Στην αρχή που το έβαλα ήταν άσπρη... και κάποια στιγμή έγινε όπως τη βλέπεις.

 

Αν ήταν μετά από reboot... δεν θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή που το έβαλα ήταν άσπρη... και κάποια στιγμή έγινε όπως τη βλέπεις.

 

Αν ήταν μετά από reboot... δεν θυμάμαι

 

Οκ, θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω :)

 

εδιτ: Είχες δίκιο. Με restart έγινε όλο μαύρο :D

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λευκή την πέρασα λευκή έμεινε η κουρτίνα !!!

Κ εννοείται ότι γίνεται καθημερινά επανεκκίνηση. Το βράδυ το κλείνω εντελώς.

Παίζω κανένα παιχνίδι την ημέρα και το βράδυ μπαίνει συρτάρι ως συνήθως :D

 

Screenshot_2018-01-10-04-27-59.png

 

 

Screenshot_2018-01-10-04-27-46.png

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Και το black gold που έβαλα δοκιμαστικά, και εκεί σκούρη είναι η κουρτίνα...
Link to comment
Share on other sites

Αγαπουλες... περαστε τωρα και το nougat/oreo quick settings να ειστε κυριλε.. :)

Ξηγήσου παραπάνω! What is this;;;;

 

Καλημέρα! :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν την θέλω μαύρη εδώ που τα λέμε!!! Με βολεύει αυτό το "bug"!!! Απλά μου κάνει εντύπωση πως έγινε μαύρο σε εσάς...
Link to comment
Share on other sites

Και δεν μου λέτε παιδιά...εάν και εφόσον...για οποιονδήποτε λόγο..θέλουμε ή πρέπει να γυρίσουμε στην 6...τότε βάζουμε την

H815 v20o 6.0 KDZ ( MM to for Back) από ΕΔΩ ;;;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ξηγήσου παραπάνω! What is this;;;;

 

Καλημέρα! :)

 

Προσθετα για τη κουρτινα.

@lek

Και εμενα στην αρχη δεν δουλεψε η αλλαγη της μπαρας.

Δοκιμασε να περασεις πρωτα το θεμα που ανεβασε και ενα μελος εδω μεσα λιγο πιο πισω.

Μετα απο αυτο λογικα θα σου δουλεψουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν την θέλω μαύρη εδώ που τα λέμε!!! Με βολεύει αυτό το "bug"!!! Απλά μου κάνει εντύπωση πως έγινε μαύρο σε εσάς...

 

Από το κακό του :lol::lol::lol::lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Το ξανερωτευτηκα...

Εκεί που πήγαινε σιγά σιγά στο συρτάρι με την Sim βγαλμένη εδώ κ μήνες εγκατέστησα την Nougat αν κ άσχετος..

Το κινητό απέκτησε φρεσκάδα.

Εγκατέστησα κ ένα γαμ@το θέμα κ ειλικρινά έγινε Brand New..

Δεν χορταίνω να το βλέπω..

Το HTC μου βλέπω να μπαίνει στο συρτάρι

Edited by daug25
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...