Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς μα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια κάνει και ένα από τα δικά μου G4 (έχω 2). Εδώ και κάνα 2μηνο το knock άρχισε να υπολειτουργεί. Σταδιακά το πρόβλημα μεγάλωνε και τώρα δεν δουλεύει καθόλου. Κλείνει κανονικότατα (και με την μία) δε διπλό χτύπημα, αλλά δεν ανοίγει.

Και σε εμένα η οθόνη ανάβει κάπου κάπου στο άσχετο και σβήνει.

Λογικά μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα διορθώσει το πρόβλημα. Θα το επιχειρούσα αλλά περιμένω μήπως έρθει σε κάνα 1-2 μήνες η Nougat και το κάνω μία και καλή. Εξάλλου εγγύηση υπάρχει για κάνα 8μηνο ακόμα οπότε δεν αγχώνομαι.

 

Θα σου πρότεινα να κάνεις μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πρίν το στείλεις για επισκευή. Έτσι κι αλλιώς αυτοί θα κάνουν οπότε τον καθαρισμό δεδομένων δεν τον γλιτώνεις. Εάν όμως "σου κάτσει" η επαναφορά τότε θα γλιτώσεις από την ταλαιπωρία της επισκευής. Είναι και Αύγουστος...οπότε καταλαβαίνεις...;)

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω κ εγω...

κλεινει παντοτε με double tap αλλα σπανια ανοιγει..κ πολλες φορες ανοιγει μονο του

εχω μπει σε safe mode εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δεν βελτιωθηκε...

Link to comment
Share on other sites

εχω μπει σε safe mode εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δεν βελτιωθηκε...

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (διαγραφή των πάντων) και δεν λύθηκε το πρόβλημα;

Κακό αυτό...:(

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω με το 7 (αν ποτε τελικα φτασει και εδω) να λυθει και το θεμα συνδεσης wifi που εχω συνεχεια (πρεπει να προσπαθησεις 1-2 φορες για να συνδεθει).

 

Παντως no matter what το λατρευω αυτο το κινητο. Απο καθε αποψη. Ειναι και κοσμημα. Σκεφτομαι να αγορασω 1-2 μεταχειρισμενα (οταν φτασουν 100 ευρω το ενα και οταν ληξει η εγγυηση μου σε 1 χρονο). Για να εχω ..

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω με το 7 (αν ποτε τελικα φτασει και εδω) να λυθει και το θεμα συνδεσης wifi που εχω συνεχεια (πρεπει να προσπαθησεις 1-2 φορες για να συνδεθει).

 

Παντως no matter what το λατρευω αυτο το κινητο. Απο καθε αποψη. Ειναι και κοσμημα. Σκεφτομαι να αγορασω 1-2 μεταχειρισμενα (οταν φτασουν 100 ευρω το ενα και οταν ληξει η εγγυηση μου σε 1 χρονο). Για να εχω ..

 

Είναι όμορφο, δεν αντιλέγω. Προσωπικά όμως, δεν έχω ξεπεράσει ακόμα το G2 και γι' αυτό κοιτάω προς τη μεριά του G6 πλέον, που γυρνάει στις ρίζες από πλευράς μπαταρίας και μεγέθους.

Μετά θα μου λείπει η δερμάτινη πλάτη, το notification LED και λίγο το IR blaster :).

Link to comment
Share on other sites

Εχθές εκεί που σερφαρα με το κινητό, ξαφνικά μου εμφάνισε μια λωρίδα στο πλάι (στο 1/4 του κινητού περίπου ), η οποία έμοιαζε όπως αυτές οι γραμμές που εμφανίζονται όταν χτυπάει κάπου η οθόνη ( όπως είναι εδώ ας πούμε το κάτω δεξιά μέρος της οθόνης )

 

http://www.spasmeni-othoni-laptop.gr/wp-content/uploads/2016/10/20161026_113739-Small-2.jpg

 

Εμφανίστηκε για 1-2 sec και μετά εξαφανίστηκε χωρίς περεταίρω προβλήματα. Μόλις είχα συνδέσει το φορτιστή και ολοκλήρωνα κάποια last tasks και προλαβε εμφανίστηκε αυτό.

Να συνδέεται με το ότι χρησιμοποίησα το κινητό ταυτόχρονα με φόρτιση; (έστω και για 1 λεπτό )

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Να συνδέεται με το ότι χρησιμοποίησα το κινητό ταυτόχρονα με φόρτιση; (έστω και για 1 λεπτό )

Δεν νομίζω...τυχαίο θα ήταν.

Έχει τύχει όταν βάζω το κινητό για φόρτιση να κάνει κατευθείαν 8-10 ενημερώσεις εφαρμογών. Που σημαίνει σίγουρο 5λεπτο (ειδικά εάν μέσα στις εφαρμογές είναι κάνα FB η Messenger...μπορεί να χτυπήσει και 10λεπτο). Δεν παρατηρώ να ανεβάζει απαγορευτικές θερμοκρασίες. Ζεσταίνεται...οκ...αλλά σε κάτι προσπάθειες να κατεβάσει data από ψόφια 4G έχει βαρέσει πολύ ανώτερες!

 

Και κάτι ακόμα το οποίο το έχω αναφέρει και παλαιότερα. Όταν το κινητό φορτίζει με σβηστή την οθόνη τραβάει 1,6-1,7A. Μόλις η οθόνη ανάψει πέφτει κατευθείαν στα 0,8A (το έχω δέι και 0,6Α αλλά δεν είναι και πολύ αξιόπιστος ο μετρητής οπότε...). Αυτό συμβαίνει και στα 2 G4 που έχω. Είναι προφανώς προστασία από υπερθέρμανση.

 

Αυτές τις ημέρες που η θερμοκρασία περιβάλλοντος είναι 35+ βαθμοί, λίγο προσοχή παραπάνω θα την πρότεινα πάντως. :-)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα το κινητό ενώ ήταν στην τσέπη μου πρέπει να έπαθε το θέμα με το bootloop. Το είδα απλά να βρίσκεται στο αρχικό logo της LG. Αφού έβγαλα την μπαταρία και το επανεκκινησα δεν μπορούσε να ανοίξει.

 

Πρέπει να απευθυνθώ στο service, ετσι; είμαι εντός εγγύησης (ευτυχώς), οπότε η διαδικασία θα είναι δωρεάν; πόσο καιρό κάνουν για να το φτιάξουν;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην Procordia και θα σε καθοδηγήσουν. Ανάλογα με την διαθεσιμότητα του ανταλλακτικου

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ επαναφορά αλλά δεν είδα κάποια αλλαγή, συνεχίζει το πρόβλημα του knock on κανονικά. Το πήγα χτες procordia, θα σε ενημερώσω για το οτιδήποτε!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε ο φορτιστής και τα δύο καλώδια της Blitzwolf που είχα παραγγείλει στις 19 Ιουλίου:

https://www.blitzwolf.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-QC3.0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-with-Power3S-Tech-p-56.html

https://www.blitzwolf.com/BlitzWolf-Ampcore-BW-MC5-2.4A-Micro-USB-Braided-Charging-Data-Cable-6ft1.8m-With-Magic-Tape-Strap-p-180.html

 

Πολύ καλή ποιότητα και ο φορτιστής και τα καλώδια. Πολύ καλή επιλογή.

Τελικά ο φίλος vamire666 είχε δίκιο για τη συγκεκριμένη φίρμα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε ο φορτιστής και τα δύο καλώδια της Blitzwolf που είχα παραγγείλει στις 19 Ιουλίου:

https://www.blitzwolf.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-QC3.0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-with-Power3S-Tech-p-56.html

https://www.blitzwolf.com/BlitzWolf-Ampcore-BW-MC5-2.4A-Micro-USB-Braided-Charging-Data-Cable-6ft1.8m-With-Magic-Tape-Strap-p-180.html

 

Πολύ καλή ποιότητα και ο φορτιστής και τα καλώδια. Πολύ καλή επιλογή.

Τελικά ο φίλος vamire666 είχε δίκιο για τη συγκεκριμένη φίρμα.

 

πες μας και με την ταχυφορτιση πως παει για μια φορτιση ποσο χρονο κανει

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ύστερα από 2 χρόνια σχεδόν.. Πάλι πίσω σε G4. Εν αναμονή της Nougat. :)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε ο φορτιστής και τα δύο καλώδια της Blitzwolf που είχα παραγγείλει στις 19 Ιουλίου:

https://www.blitzwolf.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-QC3.0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-with-Power3S-Tech-p-56.html

https://www.blitzwolf.com/BlitzWolf-Ampcore-BW-MC5-2.4A-Micro-USB-Braided-Charging-Data-Cable-6ft1.8m-With-Magic-Tape-Strap-p-180.html

 

Πολύ καλή ποιότητα και ο φορτιστής και τα καλώδια. Πολύ καλή επιλογή.

Τελικά ο φίλος vamire666 είχε δίκιο για τη συγκεκριμένη φίρμα.

 

Μια χαρα και καλος χρονος παραδοσης αν σκεφτεις το τι συμβαινει με τα πακετα στην Ελλαδα.

Χαιρομαι που σου αρεσαν.

:up::up: :)

Link to comment
Share on other sites

πες μας και με την ταχυφορτιση πως παει για μια φορτιση ποσο χρονο κανει

Δεν το φόρτισα από το μηδέν, αλλά με μία δοκιμαστική φόρτιση από το 60% μέχρι φουλ, έτσι κι αλλιώς μου φαίνεται 1-2 κλικ πιο γρήγορος από αυτούς που έχω ήδη.

 

Μια χαρα και καλος χρονος παραδοσης αν σκεφτεις το τι συμβαινει με τα πακετα στην Ελλαδα.

Χαιρομαι που σου αρεσαν.

:up::up: :)

Ευτυχώς μου έκοψε και είχα επιλέξει priority mail.

Πολύ καλή ποιότητα φίλε μου, είχες απόλυτο δίκιο. :up:

 

Και σημειωτέον, το κινητό ζεσταίνεται πολύ λιγότερο κατά τη γρήγορη φόρτιση μ' αυτό το ζευγάρι φορτιστή-καλωδίου. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το φόρτισα από το μηδέν, αλλά με μία δοκιμαστική φόρτιση από το 60% μέχρι φουλ, έτσι κι αλλιώς μου φαίνεται 1-2 κλικ πιο γρήγορος από αυτούς που έχω ήδη.

 

 

Ευτυχώς μου έκοψε και είχα επιλέξει priority mail.

Πολύ καλή ποιότητα φίλε μου, είχες απόλυτο δίκιο. :up:

 

Και σημειωτέον, το κινητό ζεσταίνεται πολύ λιγότερο κατά τη γρήγορη φόρτιση μ' αυτό το ζευγάρι φορτιστή-καλωδίου. ;)

 

Φαντάζομαι ότι επειδή μπορεί να ανεβάσει την τάση, ελαττώνεται το ρεύμα για την ίδια ισχύ, επομένως παράγει λιγότερη θερμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι επειδή μπορεί να ανεβάσει την τάση, ελαττώνεται το ρεύμα για την ίδια ισχύ, επομένως παράγει λιγότερη θερμότητα.

 

Δεν είδα διαφορά σε τάση/ένταση σε σχέση με τους άλλους φορτιστές που χρησιμοποιώ. Στη θερμοκρασία έχει αισθητή διαφορά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου καλώδιο φορτίζει αργά, οπότε θα τους επισκεφτώ για το καλώδιο και για να δω τι θα μου πουν για το image retention.

 

Το καλυπτει η εγγυηση ή μπα;

Link to comment
Share on other sites

Το καλύπτει η 2ετη εγγύηση. Εμένα μου τα άλλαξαν και από τα 2 G4.

 

from my LG G4

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το image retention εννοουσα. Σου αλλαξαν οθονη;

 

Από το τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν την αλλάζουν και έτσι δεν τους έστειλα την συσκευή αλλά θα πάω από το service κάποια στιγμή αυτοπροσώπως μετά τον Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites

Από το τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν την αλλάζουν και έτσι δεν τους έστειλα την συσκευή αλλά θα πάω από το service κάποια στιγμή αυτοπροσώπως μετά τον Αύγουστο.

 

Ναι αυτο ξερω και γω. Τουλαχιστον σε g5 που γνωριζω απο φιλο, λενε οτι ετσι ειναι η συμπεριφορα της οθονης και δεν καλυπτετε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό μου από τη procordia. Το πρόβλημα που είχα με το knock on οφειλόταν στην κακή λειτουργία της οθόνης. Μου έβαλαν καινούργια και όλα τέλεια! Εντός εγγύησης!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...