Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως δεν ειναι γνησιο; :confused:
Δεν ξερω αν αναφερεσαι σ εμενα, αλλα και το τζαμακι ειναι γνησιο nillkin pro .2 αλλα και το τηλεφωνο αγορασμενο απο καταστημα στο κεντρο πολυ γνωστο οπου εχω ξαναψωνισει πολλες φορες.

 

Το tempered glass ειναι φορεμενο απο την πρωτη μερα στο τηλ χωρις προβληματα στον αισθητηρα ή γενικοτερα στη συμπεριφορα της οθονης.

 

Το προβλημα ξεκινησε σταδιακα μετα τον 1ο χρονο.

 

Εκει προβληματιζομαι...

 

Το θεμα με το ακουστικο - ηχειο ξεκινησε μια μερα ξαφνικα οταν απαντησα σε κληση και ηταν ανοιχτη ακροαση.

Απο τοτε σε καθε τηλεφωνο που καλω η με καλουν συμβαινει το ιδιο.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@drulix

Έχεις κάνει ποτέ επαναφορά;

Γενικά από τότε που άρχισες να αντιμετωπίζεις τα προβλήματα αυτά έκανες κανένα πλήρες reset την συσκευή; Ίσως αυτό να σου λύσει τα προβλήματα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

@drulix

Έχεις κάνει ποτέ επαναφορά;

Γενικά από τότε που άρχισες να αντιμετωπίζεις τα προβλήματα αυτά έκανες κανένα πλήρες reset την συσκευή; Ίσως αυτό να σου λύσει τα προβλήματα.

Δεν εχω κανει και το σκεφτομαι τον τελευταιο μηνα να το κανω.

 

Κανω καθε ενα μηνα back up απο το lg back up στην καρτα και στο pc, καθως φοβαμαι και για bootloop, αλλα δεν ξερω αν πρεπει μετα το reset να κανω εγκατασταση παλι απο την αρχη μια μια τις εφαρμογες ή να τα τραβηξω απο το back up.

 

Δεν μου εχει ξανατυχει και δεν εχω χρονο παλι για ρυθμισεις και εξατομικευσεις απο την αρχη.

 

Γι αυτο και δε το εχω κανει ακομα η αληθεια ειναι.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@drulix

Θα σου πρότεινα να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με πλήρη διαγραφή των πάντων.

Στην συνέχεια στήσιμο από την αρχή και όχι επαναφορά απο backup.

Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα λυθούν όλα σου τα προβλήματα.

Προσωπικά, αυτό θα έκαμνα...για αρχή τουλάχιστον.

:)

 

edit

εκτός εάν θέλεις να περιμένεις την 7άρα και αφού την εγκαταστήσεις (μέσω OTA λογικά), να κάνεις επαναφορά μία και καλή (που έτσι κι αλλιώς θα επιβάλλεται) για να μας πείς και εντυπώσεις. :D

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα περιμενω να την βαλετε ολοι και θα το σκεφτω. :lol:

 

Καλημέρα σε όλους! :)

 

5-10 ημέρες μετά την έκδοση της 7άρας θα γίνει χαμός στα ξένα site με τα συν και τα πλην. Άσε τους ξένους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα. Δεν είμαστε εμείς για πειράματα...:p

 

Εεεεεετσι. :D

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά back up σε εφαρμογή πως κρατάτε; θέλω να κάνω hard reset στο LGV10 μου αλλά είναι κάποια εφαρμογή που θέλω να κρατήσω τα στοιχεία της λόγο δουλειάς κτλ (ρυθμίσεις στην εφαρμογή xabber) και δεν μπορώ να βρω τον τρόπο να το κάνω..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: και το G2 και το G4 που έχω, όταν συγχρονιζω τις επαφές που έχω στο Microsoft outlook, εταιρικό, όσες έχουν γενέθλια τις δείχνει μια μέρα νωρίτερα. Το Samsung δεν το κάνει αυτό, μπορεί να καταλάβει κανείς γιατί;

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει πανω απο εβδομαδα με την Κορεα να εχει διαθεσιμο το Nougat στα G4, και δεν βλεπω πουθενα κανενα σχολιο, θετικο η και αρνητικο.

 

Περιεργο πρα(γ)μα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει πανω απο εβδομαδα με την Κορεα να εχει διαθεσιμο το Nougat στα G4, και δεν βλεπω πουθενα κανενα σχολιο, θετικο η και αρνητικο.

 

Περιεργο πρα(γ)μα.

 

Μαλλον θα κανουν τιποτα μπουμ και θα τους στελνει στο νοσοκομειο :p

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα κανουν τιποτα μπουμ και θα τους στελνει στο νοσοκομειο :p

Όταν πάρουν εξιτήριο θα έχουμε τις πρώτες εντυπώσεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει περασει πανω απο εβδομαδα με την Κορεα να εχει διαθεσιμο το Nougat στα G4, και δεν βλεπω πουθενα κανενα σχολιο, θετικο η και αρνητικο.

 

Περιεργο πρα(γ)μα.

Μήπως δεν δωθηκε? Γιατί όλο και κάτι θα ακουγόταν από τους χρήστες...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι κορεατες δεν ασχολούνται με αυτό το τηλέφωνο γενικά;

 

Ασχολούνται όσο ασχολούνταν με το G3 όταν είχε κυκλοφορήσει το G5...

Ρεαλιστικά δεν έχει ιδιαίτερα θέματα λογισμικού που χρειάζονται βελτίωση, αλλά καλό θα ήταν να έπαιρνε έστω τις ενημερώσεις ασφαλείας που έχουν κυκλοφορήσει μετά την τελευταία αναβάθμιση που πήρε.

Από τη στιγμή που έχουν ανακοινώσει ότι μέχρι τέλος του χρόνου θα δώσουν Nougat και έχει ήδη εμφανιστεί αυτή η πρώτη έκδοση, περιμένουμε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/g301m3

Η τελευταία αναβάθμιση.

Έχουμε γενέθλια σε λίγο :p (και εγώ την είχα αργήσει κιόλας).

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/g301m3

Η τελευταία αναβάθμιση.

Έχουμε γενέθλια σε λίγο :p (και εγώ την είχα αργήσει κιόλας).

Αν είναι χωρίς προβλήματα... Να τα εκατοστήσετε ολόψυχα ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είχα αναφέρει πριν καμιά εβδομάδα κάτι προβλήματα που είχα με το knock on του κινητού μου, το οποίο ανταποκρινόταν ελάχιστες φορές όπως και συνεχίζει να μου το κάνει ακόμη και τώρα. Το τζαμάκι δεν ευθύνεται γιατί συνεχίζει να μου το κάνει και χωρίς αυτό. Τέλος παρατηρώ ότι η οθόνη μου όταν το κινητό είναι κλειστό ανάβει ώρες ώρες από μόνη της. Η εγγύηση μου είναι ακόμα σε ισχύ ελπίζω να μην μου το βγάλουν εκτός εε???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είχα αναφέρει πριν καμιά εβδομάδα κάτι προβλήματα που είχα με το knock on του κινητού μου, το οποίο ανταποκρινόταν ελάχιστες φορές όπως και συνεχίζει να μου το κάνει ακόμη και τώρα. Το τζαμάκι δεν ευθύνεται γιατί συνεχίζει να μου το κάνει και χωρίς αυτό. Τέλος παρατηρώ ότι η οθόνη μου όταν το κινητό είναι κλειστό ανάβει ώρες ώρες από μόνη της. Η εγγύηση μου είναι ακόμα σε ισχύ ελπίζω να μην μου το βγάλουν εκτός εε???

Ακριβώς μα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια κάνει και ένα από τα δικά μου G4 (έχω 2). Εδώ και κάνα 2μηνο το knock άρχισε να υπολειτουργεί. Σταδιακά το πρόβλημα μεγάλωνε και τώρα δεν δουλεύει καθόλου. Κλείνει κανονικότατα (και με την μία) δε διπλό χτύπημα, αλλά δεν ανοίγει.

Και σε εμένα η οθόνη ανάβει κάπου κάπου στο άσχετο και σβήνει.

Λογικά μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα διορθώσει το πρόβλημα. Θα το επιχειρούσα αλλά περιμένω μήπως έρθει σε κάνα 1-2 μήνες η Nougat και το κάνω μία και καλή. Εξάλλου εγγύηση υπάρχει για κάνα 8μηνο ακόμα οπότε δεν αγχώνομαι.

 

Θα σου πρότεινα να κάνεις μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πρίν το στείλεις για επισκευή. Έτσι κι αλλιώς αυτοί θα κάνουν οπότε τον καθαρισμό δεδομένων δεν τον γλιτώνεις. Εάν όμως "σου κάτσει" η επαναφορά τότε θα γλιτώσεις από την ταλαιπωρία της επισκευής. Είναι και Αύγουστος...οπότε καταλαβαίνεις...;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι χωρίς προβλήματα... Να τα εκατοστήσετε ολόψυχα ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χεχε, περιστασιακά εμφανίζει το bug με τις κλήσεις. 1 φορά έχει κάνει σε άκυρη φάση restart μόνο του, αλλά μόνο μία. Γενικά μετά από αυτό το update ένιωθα ότι είναι ελάχιστα πιο αργό, αλλά χωρίς να χαλάει η εμπειρία ή να έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

 

Α, και χωρίς bootloop είναι :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, υποστηρίζει η συσκευή μας VoLTE ή VoWiFi ;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, υποστηρίζει η συσκευή μας VoLTE ή VoWiFi ;

 

Η γρήγορη απάντηση είναι όχι. Τεχνικά δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός, αλλά για να δουλέψουν χρειάζεται συνδυασμός συσκευής και παρόχου, που είναι εξαιρετικά απίθανο να γίνει για το G4.

Link to comment
Share on other sites

Η γρήγορη απάντηση είναι όχι. Τεχνικά δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός, αλλά για να δουλέψουν χρειάζεται συνδυασμός συσκευής και παρόχου, που είναι εξαιρετικά απίθανο να γίνει για το G4.

Καλά, βέβαια για να δουλέψει θέλει και Cosmote firmware, που δεν υπάρχει περίπτωση να έβαζα ποτέ, απλά ρώτησα αν έχει την τεχνική δυνατότητα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τις φωτογραφίες μου αν δεν έχω κάποια κάρτα sd πώς μπορώ να μην τις χάσω αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών??

Στειλτες στο Google drive η στον υπολογιστή σου ή σε κάποιο στικακι.

Προτείνω το drive.

Link to comment
Share on other sites

Τις φωτογραφίες μου αν δεν έχω κάποια κάρτα sd πώς μπορώ να μην τις χάσω αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών??

Μπορείς να τις στείλεις στον υπολογιστή σου ή σε άλλη συσκευή android με WiFi.

Εγώ όταν θέλω να στείλω μεγάλα αρχεία στον υπολογιστή χρησιμοποιώ το Send Anywhere, αλλά υπάρχουν κι άλλες λύσεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλά, βέβαια για να δουλέψει θέλει και Cosmote firmware, που δεν υπάρχει περίπτωση να έβαζα ποτέ, απλά ρώτησα αν έχει την τεχνική δυνατότητα.

 

Αυτό εννοώ συνδυασμός συσκευής και παρόχου :).

Ακόμη και στα Samsung, το Cosmote firmware δεν έχει ιδιαίτερο branding ή bloatware, αλλά έχει τις ρυθμίσεις για VoIP που χρειάζεται για να συνδέεσαι μέσω WiFi και VoLTE στο δίκτυο του ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...