Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χθες ενός συναδέλφου οταν πήγε να τραβήξει φωτογραφία με φλάς, του έκανε restart το κινητό.

Ξαναδοκίμασε να βγάλει φώτο και πάλι restart το κινητό.

Δεν μπήκε σε boot loop λέει.

Λέτε μήπως ειναι το γνωστό πρόβλημα του bootloop ή τίποτα σοβαρό;

Link to comment
Share on other sites

η προηγούμενη πλακετα μου ηταν ουγγαρέζικη και ναι αυτη ηταν η τελευταία εκδοση

Κ το δικο μου απο Ουγγαρία εχει ακριβώς την ιδια με τη δικη σου.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

χθες ενός συναδέλφου οταν πήγε να τραβήξει φωτογραφία με φλάς, του έκανε restart το κινητό.

Ξαναδοκίμασε να βγάλει φώτο και πάλι restart το κινητό.

Δεν μπήκε σε boot loop λέει.

Λέτε μήπως ειναι το γνωστό πρόβλημα του bootloop ή τίποτα σοβαρό;

 

Μήπως είχε τραβήξει γενικά πολλές φωτογραφίες ή κανένα 4Κ βίντεο και έπαιξε τον ρόλο της η υπερθέρμανση;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, ο δικός του φορτιστής είναι 2Α και υποστηρίζει Quick Charge.

 

Φοβάμαι ότι κάνεις. Τουλάχιστον μέχρι και παρτίδα 2016-05 όλοι οι εργοστασιακοί φορτιστές ήταν 1.8Α χωρίς Quick Charge . Το είχαμε ξανασυζητήσει παλαιότερα στο θέμα για τα αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

χμμ, λές γιατί το πιάσαμε και ήταν ζεστό..

οπότε δεν έχει σχέση με bootloop αυτό, right?

Θεωρώ πως δεν έχει μάλλον είναι πολύ χρήση της συσκευής σε συνδυασμό με τις συνθήκες περιβάλλοντος

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφέρετε Εγώ πήρα έναν 3.5Α (γερμανος) και δεν τον βλέπει σαν ταχυφορτιστη. Αυτή η ταχια φόρτιση που υποστηρίζει πόσο πρέπει να είναι ο φορτιστής? Εκτός αν έχει πρόβλημα το κινητό μου και με κάποιο τρόπο δεν υποστηρίζει.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Δεν υποστηρίζει μέχρι τόσο και δεν νομίζω ο φορτιστής να είναι 3.5a

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χμμ, λές γιατί το πιάσαμε και ήταν ζεστό..

οπότε δεν έχει σχέση με bootloop αυτό, right?

 

Το bootloop είναι άλλο πράγμα, υπάρχει σχετικό θέμα για περισσότερες πληροφορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω να είναι η χρήση και η ζέστη. Μια φορά μπήκε σε bootloop και με Hard reset επανήλθε. Επειδή με κρεμασε το έδωσα στον γιο μου και πήρα το s7 ( σωθηκα).

Το έχει ο μικρός κάνα μήνα, τέρμα παιχνίδια κάθε μέρα με 2 τουλάχιστον φορτισεις την ημέρα. Μέχρι στιγμής θηρίο. Με αυτή την χρήση όπως λέτε θα έπρεπε να είχε πέσει σε bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω να είναι η χρήση και η ζέστη. Μια φορά μπήκε σε bootloop και με Hard reset επανήλθε. Επειδή με κρεμασε το έδωσα στον γιο μου και πήρα το s7 ( σωθηκα).

Το έχει ο μικρός κάνα μήνα, τέρμα παιχνίδια κάθε μέρα με 2 τουλάχιστον φορτισεις την ημέρα. Μέχρι στιγμής θηρίο. Με αυτή την χρήση όπως λέτε θα έπρεπε να είχε πέσει σε bootloop.

Εμένα το έκανε μια φορά και επανήλθε αλλά δύο μέρες πριν είχα εγκαταστήσει ενα περίεργο πρόγραμμα για bitcoin.

Σύνηλθε έπειτα από 5 ή 6 προσπάθειες, εδώ και ένα μήνα όλα καλά

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως δεν έχει μάλλον είναι πολύ χρήση της συσκευής σε συνδυασμό με τις συνθήκες περιβάλλοντος

 

Δοκιμασα να τραβηξω με φλας κατω απο τους 35 βαθμους για να δω αν ισχυει αυτο που λες. Πιο πριν ειχα ανοιξει 4G και σερφαρα. Κανενα restart. Ειναι πως θα τυχει , γιατι ετσι κ αλλιως ειναι λαχειο αυτη η συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους...εκανα τελευταια στο G4 hard reset και μετα απ αυτο αργει πολυ να αποθηκευσει και να εμφανισει στο αλμπουμ τις φωτο που κατεβαζω απο ιντερνετ...Απο FB οτι κατεβαζω τα δειχνει αμεσως......Μηπως φταιει καποια ρυθμιση???? Δουλευω τον Chrome.... Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους θα ήθελα να ρωτήσω πως κάνει βιντεοκλήση το G4 το εχει η γυναίκα μου και δεν μπορώ να τις κάνω βιντεοκλήση ούτε να μου κάνει αυτή πως ενεργοποίητε αυτή η επιλογή πήγα στις ρυθμίσεις κλήσεων και δεν εχει κάτι .......ευχαριστω
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει βιντεοκληση. Το samsung κανει

 

Ok σε ευχαριστώ πολύ!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμαζεις μεσω skype,messenger,viber...

 

Θα το δοκιμάσω σε ευχαριστώ!!!!!!

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Με android 6.0, πώς μπορώ να στέλνω 160 ελληνικούς χαρακτήρες στα sms;

Το κινητό ήταν για Πολωνία, αν έχει κάποια σχέση αυτό.

 

Άκυρο, το βρήκα.

Edited by Xperia_sp
Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναρωτησω μηπως δεν το έθεσα σωστα.......Γεια χαρα σε ολους...εκανα τελευταια στο G4 hard reset και μετα απ αυτο αργει πολυ(εως καθολυ) να αποθηκευσει απο νετ φωτογραφιες, και εμφανιζει αυτη την φωτο στο αλμπουμ ...Απο FB οτι κατεβαζω τα δειχνει αμεσως......Μηπως φταιει καποια ρυθμιση???? Δουλευω τον Chrome.... Ευχαριστω

http://i13.photobucket.com/albums/a258/GAS-GAS/Screenshot_2016-07-26-23-29-39_zpscbvqtckq.png' alt='Screenshot_2016-07-26-23-29-39_zpscbvqtckq.png'>

Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναρωτησω μηπως δεν το έθεσα σωστα.......Γεια χαρα σε ολους...εκανα τελευταια στο G4 hard reset και μετα απ αυτο αργει πολυ(εως καθολυ) να αποθηκευσει απο νετ φωτογραφιες, και εμφανιζει αυτη την φωτο στο αλμπουμ ...Απο FB οτι κατεβαζω τα δειχνει αμεσως......Μηπως φταιει καποια ρυθμιση???? Δουλευω τον Chrome.... Ευχαριστω

http://i13.photobucket.com/albums/a258/GAS-GAS/Screenshot_2016-07-26-23-29-39_zpscbvqtckq.png' alt='Screenshot_2016-07-26-23-29-39_zpscbvqtckq.png'>

Έτσι όπως το Θέτις δεν βγαίνει άκρη. Λογικά αν κάνεις save μια φωτογραφία θα έπρεπε να σου την εμφανίζει οπως λες πως κάνει και με τις άλλες του Facebook. Άρα κάτι μεσολαβεί που δεν έπρεπε. Μήπως αλλάζεις το όνομα πριν το κάνεις save ? Και το λέω με την έννοια μήπως κατά λάθος με αυτό τον τρόπο αλλάζεις κατάληξη και στο αρχείο της εικόνας και μετά δεν σου την αναγνωρίζει?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις εικόνες έχει σχέση με το media scanner. Κανονικά πρέπει κάθε φορά που κατεβάζεις μια φωτο να ξανακάνει σκαν και να ενημερώνει τις βιβλιοθήκες με τα νέα αρχεία. Στο chrome για κάποιο λόγο δεν το κάνει όμως. Δοκίμασε αφού κατεβάσεις μία φώτο να ανοίξει την κάμερα και να τραβήξεις μία φωτογραφία. Αυτό λογικά θα κάνει το media scanner να τρέξει και (λογικά) θα σου εμφανίσει και τις εικόνες που κατεβάζεις. Αν δεν πιάσει ψάξε στο playstore για την εφαρμογή "media scanner"
Link to comment
Share on other sites

εχθες μετα απο παραπολυ καιρο μου εκανε επανεκκίνηση (τα ειδα ολα φυσικα γιατι λεω παμε παλι για bl) αλλα τελικα ανοιξε και με πεταξε κατευθειαν στο μενου....παίζει να εφταιγε το τελευταιο Update αυτου https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.webview&hl=el γιατι το ειχα κανει καμια ωρα πριν...?????μια μερα ειχα να το κανω επανεκκίνησή αρα δεν φταει αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτιαξαν τα app της google και η μπαταρία πάει μια χαρά. Βράχος

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@SAN , και σε εμενα το κανει στο chrome φιλε μου. Απο gallery δε την ανοιγει, αν παω απο τον file manager ομως ανοιγει κανονικα η εικονα. Επισης, αν την μεταφερω σε καποιο φακελο δικο μου, την βλεπει και απο το gallery.
Link to comment
Share on other sites

όταν μου στέλνουν μήνυμα στο whatsapp έρχεται ειδοποίηση και ανάβει το led.

Αφού το ανοίξω όμως το μήνυμα ,το φωτάκι δεν σταματει να ανάβει .το έχει πάθει κάνεις άλλος ;

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...