Jump to content

[S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ αυτή έχω αλλά δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση πτώσης.. :X

 

ελπιζω να μην μαθω ποτε! :lol:

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειδα πολλες αλλα ρε παιδια σαν αυτη δεν υπαρχει!σαν προεκταση του κινητου ειναι..κουκλι

 

http://www.spigen.com/products/galaxy-s6-edge-case-neo-hybrid?variant=1161417077

Link to comment
Share on other sites

Ειδα πολλες αλλα ρε παιδια σαν αυτη δεν υπαρχει!σαν προεκταση του κινητου ειναι..κουκλι

 

http://www.spigen.com/products/galaxy-s6-edge-case-neo-hybrid?variant=1161417077

 

Την εχω εγω σε χρυση επειδη το edge μου ειναι χρυσο.Την ειχα παρει αρχες Ιουλιου στα 19.90ε με εκπτωση 56%.Η θηκη ειναι πανεμορφη δεν υπαρχει.

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=181320

Μεχρι πριν 3-4 μερες την ειχαν σε ασπρη και χρυση στα ιδια λεφτα.Για δες αυτη μπορει να σου αρεσει,

Link to comment
Share on other sites

Την εχω εγω σε χρυση επειδη το edge μου ειναι χρυσο.Την ειχα παρει αρχες Ιουλιου στα 19.90ε με εκπτωση 56%.Η θηκη ειναι πανεμορφη δεν υπαρχει.

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=181320

Μεχρι πριν 3-4 μερες την ειχαν σε ασπρη και χρυση στα ιδια λεφτα.Για δες αυτη μπορει να σου αρεσει,

 

Κι εγώ τη gunmetal έχω. Κορυφαία θήκη σε συναρμογη, προστασία κι εμφάνιση. Θεωρώ ότι η spigen διαθέτει τις καλύτερες θήκες στην αγορά.... Συνδυάζει ποιότητα, εμφάνιση και πλήρη γκάμα θηκων για όλα τα γούστα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν και fan της spigen την uag δεν την αλλάζω με τίποτα.

 

Ωραια κι η UAG, τις προαλλες ημουν ετοιμος να την αγορασω, αλλα σκεφτηκα οτι αν επαιρνα τετοια θηκη, καλυτερα να πηγαινα κατευθειαν σε s6 edge plus, λογω του τελικου μεγεθους/ογκου που θα προεκυπτε :lol:

Ακομα κι η neo hybrid ειναι σχετικα "χοντρη" και το προφιλ που προκυπτει δεν ειναι ιδανικο, αλλα προσωπικα δε με πειραζει να προσθετει λιγο βαρος / καλη αισθηση στο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια κι η UAG, τις προαλλες ημουν ετοιμος να την αγορασω, αλλα σκεφτηκα οτι αν επαιρνα τετοια θηκη, καλυτερα να πηγαινα κατευθειαν σε s6 edge plus, λογω του τελικου μεγεθους/ογκου που θα προεκυπτε :lol:

Ακομα κι η neo hybrid ειναι σχετικα "χοντρη" και το προφιλ που προκυπτει δεν ειναι ιδανικο, αλλα προσωπικα δε με πειραζει να προσθετει λιγο βαρος / καλη αισθηση στο χερι.

Μπα όχι ρε συ ίσα ίσα που το κάνει πολύ κομψό χωρίς να προσθέτει ιδιαίτερο όγκο.

Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι ρε συ ίσα ίσα που το κάνει πολύ κομψό χωρίς να προσθέτει ιδιαίτερο όγκο.

 

Ειναι σιγουρα πιο "πληθωρικη" απο τη neo hybrid, που θεωρω οριακη για ενα τετοιο κινητο. Ακομα καλυτερα για λεπτεπιλεπτο προφιλ (αλλα και μινιμουμ προστασια) ειναι η ultra hybrid (την εχουν ποσταρει και τα παιδια παραπανω).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το edge πήρα την ultra thin fit της spigen που είναι λεπτή και για πρώτη φορά καλύπτει γύρω γύρω τη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση σχετικά με τον ασύρματο φορτιστή της Samsung..

Δουλεύει πάντα όταν αφήνετε το κινητό πάνω του;;

Σε εμένα πρέπει κάθε φορά είτε να βγάζω-βάζω την πρίζα είτε να κάνω το ίδιο με το mini usb με το οποίο συνδέεται..

Δηλαδή δεν λειτουργεί αν αφήσω πχ απλά το κινητό πάνω του..

Και μου το έκανε και με το απλό edge και τώρα με το plus..

 

Είναι φυσιολογικό αυτό;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μην έχει θέμα το καλώδιο.

Κανονικά πρέπει πάντα να δουλεύει

 

Δεν είναι θέμα καλωδίου γιατί συμβαίνει και με άλλο σετ "φορτιστής καλώδιο"...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτοχος και εγώ αυτού του όμορφου τηλεφώνου προερχόμενος από νοτ 4 ήθελα να ρωτήσω υπάρχει τρόπος για αγορά από ebay?δοκίμασα να αγοράσω καμιά θήκη αλλά τζίφος,μόνο από Ελλάδα τελικά?
Link to comment
Share on other sites

Για ασύρματη φόρτιση χρησιμοποιείται της Samsung guys ή άλλο φορτιστή?

 

Της samsung τον original. Αλλά το βάζω πάνω μαζί με τη θήκη/πουγκί που έχω (σιχαίνομαι κάθε πρόσθετη θήκη που κουμπώνει πάνω στη συσκευή και καταστρέφει όλη την αίσθηση του όγκου και των υλικών του s6), γιατί σκέτο το s6 πάνω του ...κάνει βόλτα και πέφτει από τον φορτιστή ακόμη και σε εντελώς επίπεδη επιφάνεια (α ρε samsung πότε δεν θα δώσεις σημασία στις πρακτικές λεπτομέρειες!).:)

Link to comment
Share on other sites

Της samsung τον original. Αλλά το βάζω πάνω μαζί με τη θήκη/πουγκί που έχω (σιχαίνομαι κάθε πρόσθετη θήκη που κουμπώνει πάνω στη συσκευή και καταστρέφει όλη την αίσθηση του όγκου και των υλικών του s6), γιατί σκέτο το s6 πάνω του ...κάνει βόλτα και πέφτει από τον φορτιστή ακόμη και σε εντελώς επίπεδη επιφάνεια (α ρε samsung πότε δεν θα δώσεις σημασία στις πρακτικές λεπτομέρειες!).:)

 

 

Πλάκα κάνεις!!! Δεν είμαστε για τέτοια lol. Χμ.....τι λες τότε για τον ασύρματο φορτιστή του note που είναι σαν pad;

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις!!! Δεν είμαστε για τέτοια lol. Χμ.....τι λες τότε για τον ασύρματο φορτιστή του note που είναι σαν pad;

 

Δεν τον είχα ποτέ για να τον δοκιμάσω αυτόν. Πάντως και ο original της samsung έχει λαστιχένιο κύκλο πάνω του, αλλά δεν είναι ικανό για να κρατήσει στη θέση του το s6 με τη γυάλινη πλάτη του...

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς το curved crystal screen protector της spigen να μου πει εντυπώσεις,διάβασα στο xda ότι δεν κολλάει καλά στα πλάγια,δεν ξέρω μήπως στα καινούρια μοντέλα το διορθωσαν μιλάω για το s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς το curved crystal screen protector της spigen να μου πει εντυπώσεις,διάβασα στο xda ότι δεν κολλάει καλά στα πλάγια,δεν ξέρω μήπως στα καινούρια μοντέλα το διορθωσαν μιλάω για το s6 edge.

 

Έχω βάλει εγώ και κάθεται άψογα!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Για ασύρματη φόρτιση χρησιμοποιείται της Samsung guys ή άλλο φορτιστή?

Για μένα ο καλύτερος ασύρματος φορτιστής που έχει βγάλει η samsung.

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/fortistes-kalodia/asyrmatos-fortistis-qi-samsung-ep-p100iewegww/prod4183410pp/

Link to comment
Share on other sites

Καμία θήκη κ ζελατίνα για edge plus βρήκε κάνεις?

Μόλις έβαλα στο μικρό αδερφάκι την curved crystal της spigen και δείχνει εξαιρετική,αν θυμάμαι καλά έχει στο skroutz και για το edge plus και μάλιστα σε χαμηλότερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...