Jump to content

[S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nilkin nature η καλύτερή θήκη προστατεύει 100% από γρατζουνιές και μικροπωσεις με πανέμορφη εμφάνιση την έχω σε λευκό s6 edge και είναι σαν να μην φοράει θήκη,κορυφή για όλη την σειρά s6

την έχω παραγγείλει και την περιμένω. μέχρι τότε φοράω την ringle και πήρα σήμερα και μια μαύρη s line σιλικόνης που προστατεύει περιμετρικά το κινητό αλλά και πίσω την κάμερα.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συμφωνώ. σε όλα μου τα κινητά την έχω πάρει και είναι άψογη. και μαλακή. δεν μου αρέσει να παίρνω σκληρές θήκες (πχ της ringke που ειναι το ιδιο λεπτη αλλά πλαστική) γιατί από το βάλε βγάλε ψιλογρατσουνίζεται το μεταλλικο πλαίσιο γύρω γύρω τις συσκευής..... +1 και από εμένα για τη συγκεκριμένη θήκη....

Παιδια κιτρινιζει αυτη;

Γιατι η spigen crystal clear που εχω στο 2 μηνο περιπου λερωθηκε και δεν καθαριζει με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν η Original Clear View Flip Cover για το S6 Edge+ προκαλεί σημάδια πάνω στην οθόνη ?

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S6-Edge-G928-Original-Clear-View-Flip-Cover-Gold-EF-ZG928.1226181.html

Edited by morfeas40
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κιτρινιζει αυτη;

Γιατι η spigen crystal clear που εχω στο 2 μηνο περιπου λερωθηκε και δεν καθαριζει με τιποτα.

 

εγώ την έχω περιπου 3 μήνες έχει αρχίσει αλλά πολύ ελάχιστα :mad:

Link to comment
Share on other sites

εγώ την έχω περιπου 3 μήνες έχει αρχίσει αλλά πολύ ελάχιστα :mad:

Δυστυχως ολες οι clear tpu αυτο παθαινουν.

 

Το καλο δεν ειναι ακριβη!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν η Original Clear View Flip Cover για το S6 Edge+ προκαλεί σημάδια πάνω στην οθόνη ?

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S6-Edge-G928-Original-Clear-View-Flip-Cover-Gold-EF-ZG928.1226181.html

 

Καλημερα.Αν ειναι ακριβως ιδιο υλικο οπως του S6 Edge μην την παρεις εγω ειχα ολοκληρη καζουρα με αυτη την απαισια θηκη ειχα στειλει και email στην Samsung με το θεμα με τις γρατζουνιες αλλα δεν μου αλλαξανε οθονη.Μακρια το μονο που εχεις να χασεις ειναι τα λεφτα σου και να γεμισει η οθονη σου γρατζουνιες.Eκτος αν εχεις ζελατινα προστασιας στην οθονη σου τοτε εισαι εν μερυ καλλυμενος.

Link to comment
Share on other sites

.Καλησπερα, σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα του κινητου το επομενο διαστημα. Ειδικα αν πεσει λιγο ακομα η τιμη του. Με προβληματιζει που δεν παιρνει micro sd. Εχω μια 32gb που την βαζω σε ολα μου τα κινητα. Τι λυση υπαρχει για αυτο; Κανενα καλωδιο να συνδεω με κανα ανταπτορα με στικακι πχ; Λεω για κατι οικονομικο απο ελληνικο καταστημα. Πηγα στο πλαισιο και ρωτησα και μου ελεγαν τρελες τιμες για otg. Μια βοηθεια σας παρακαλω γιατι δεν το κατεχω. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αν ειναι ακριβως ιδιο υλικο οπως του S6 Edge μην την παρεις εγω ειχα ολοκληρη καζουρα με αυτη την απαισια θηκη ειχα στειλει και email στην Samsung με το θεμα με τις γρατζουνιες αλλα δεν μου αλλαξανε οθονη.Μακρια το μονο που εχεις να χασεις ειναι τα λεφτα σου και να γεμισει η οθονη σου γρατζουνιες.Eκτος αν εχεις ζελατινα προστασιας στην οθονη σου τοτε εισαι εν μερυ καλλυμενος.

Σ ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

.Καλησπερα, σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα του κινητου το επομενο διαστημα. Ειδικα αν πεσει λιγο ακομα η τιμη του. Με προβληματιζει που δεν παιρνει micro sd. Εχω μια 32gb που την βαζω σε ολα μου τα κινητα. Τι λυση υπαρχει για αυτο; Κανενα καλωδιο να συνδεω με κανα ανταπτορα με στικακι πχ; Λεω για κατι οικονομικο απο ελληνικο καταστημα. Πηγα στο πλαισιο και ρωτησα και μου ελεγαν τρελες τιμες για otg. Μια βοηθεια σας παρακαλω γιατι δεν το κατεχω. :)

Έχω πάρει απο το eshop usb σε micro usb 32gb της Kingston με 15 ευρώ και δουλεύει τέλεια :o

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!Βρε παιδιά για πείτε μου επειδή έχουν αρχίσει και μου σπάνε τα νεύρα...έχει βρει κανείς μεμβράνη για το plus εκτός από spigen σε ελληνικό κατάστημα;;
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά την αγορά αρκετών θηκων για το Σ6 επωνύμων και μη, σκληρές και σιλικόνης, το βραβείο το παίρνει η nilkin natural 0.6 δίνει την εντύπωση ότι "δεν υπάρχει"

Υπέροχη

Με ενδιαφέρει και μένα η Nilkin. Επίσης θα ήθελα να μάθω τι διαφορά έχει απ' αυτή http://m.ebay.com/itm/351423235468?_trksid=p2057872.m2749.l2649&_mwBanner=1

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και μένα η Nilkin. Επίσης θα ήθελα να μάθω τι διαφορά έχει απ' αυτή http://m.ebay.com/itm/351423235468?_trksid=p2057872.m2749.l2649&_mwBanner=1

 

Αυτην την εχει και ο αδελφός μου. ειναι πιο λεπτή και εφαρμόζει απόλυτα στο κινητο. Απόλυτα ευχαριστημένος μιας και ειναι σαν να μην φοράει θήκη.:happy:

Βεβαια η Nilkin ειναι επώνυμη οποτε ισως ειναι πιο ποιοτητικη,αλλα για μια θήκη κατω του 1 ευρω τι απαιτησεις να εχεις .:D

Link to comment
Share on other sites

.Καλησπερα, σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα του κινητου το επομενο διαστημα. Ειδικα αν πεσει λιγο ακομα η τιμη του. Με προβληματιζει που δεν παιρνει micro sd. Εχω μια 32gb που την βαζω σε ολα μου τα κινητα. Τι λυση υπαρχει για αυτο; Κανενα καλωδιο να συνδεω με κανα ανταπτορα με στικακι πχ; Λεω για κατι οικονομικο απο ελληνικο καταστημα. Πηγα στο πλαισιο και ρωτησα και μου ελεγαν τρελες τιμες για otg. Μια βοηθεια σας παρακαλω γιατι δεν το κατεχω. :)

 

Φιλε εγω εχω παρει το kingston datatraveler duos 32giga το οποιο ειναι μικρο βολικο κ γρηγορο κ εχει 2 θυρες μια σε usb για θυρες απλες usb και micro usb για το κιν.... ειναι εξαιρετικο και γρηφορο κ φθηνο. 13 euro το ειχα παρει ειναι πολυ βολικο κ πολυ μεγαλες ταχυτητες για εμενα μην παρεις τπτ ουτε καλωδια ουτε τπτ απλα παρε αυτο κ μετεφερε τα αρχεια σου εκει.

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by truckman
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω εχω παρει το kingston datatraveler duos 32giga το οποιο ειναι μικρο βολικο κ γρηγορο κ εχει 2 θυρες μια σε usb για θυρες απλες usb και micro usb για το κιν.... ειναι εξαιρετικο και γρηφορο κ φθηνο. 13 euro το ειχα παρει ειναι πολυ βολικο κ πολυ μεγαλες ταχυτητες για εμενα μην παρεις τπτ ουτε καλωδια ουτε τπτ απλα παρε αυτο κ μετεφερε τα αρχεια σου εκει.

 

Υπάρχει δυνατότητα να το χρησιμοποιήσεις για την αποθήκευση φωτογραφιών κατευθείαν από την κάμερα? Να πας μια εκδρομή δηλαδή, να το κοτσάρεις και ότι τραβάς να πηγαίνει εκει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να το χρησιμοποιήσεις για την αποθήκευση φωτογραφιών κατευθείαν από την κάμερα? Να πας μια εκδρομή δηλαδή, να το κοτσάρεις και ότι τραβάς να πηγαίνει εκει.

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά λογικά λειτουργεί πάντως και να μην λειτουργεί μπορείς να τις μεταφέρεις μετά πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το wifi στικάκι της Sandisk. Ιδιαίτερα αξιόπιστο και γρήγορο.

 

Οπως και να χει παντως την εσωτερικη μνημη δεν μπορει να την αντικαταστησει ευκολα. Ασε που εχουνε και ενα σωρο χρηματα να παρεις τετοιο στικακι.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα το είχα πάρει και συγκεκριμένα από το eshop.gr που το είχε βγάλει κάποια στιγμή προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα το είχα πάρει και συγκεκριμένα από το eshop.gr που το είχε βγάλει κάποια στιγμή προσφορά.

 

Τωρα που ειδα τιμη το 32αρι εχει 64 ευρω..

Ειναι τσουχτερο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι. Σε προσφορά κανά 35 το είχαν βγάλει. Υποφερτό. Το είχα πάρει για το iPad που είχα της δουλειάς που ήταν 16άρι και δεν έφτανε ούτε για γούπι. Είναι όμως πολύ καλό. Μοναδικό μειονέκτημα ότι έχει φορμάτ fat32 και δε μπορεί να διαχειριστεί αρχεία πάνω από 4gb
Link to comment
Share on other sites

Είναι. Σε προσφορά κανά 35 το είχαν βγάλει. Υποφερτό. Το είχα πάρει για το iPad που είχα της δουλειάς που ήταν 16άρι και δεν έφτανε ούτε για γούπι. Είναι όμως πολύ καλό. Μοναδικό μειονέκτημα ότι έχει φορμάτ fat32 και δε μπορεί να διαχειριστεί αρχεία πάνω από 4gb

 

Μπορεις αυτοματα να αποθηκευεις κατευθειαν Φωτογραφιες βιντεο κτλ που τραβας απο την συσκευη? η εσυ πρεπει να τα μεταφερεις?

Link to comment
Share on other sites

Στο iPad που το είχα είχε επιλογή download camera roll. Στο edge plus απλά έκανα drag and drop τις φωτογραφίες και τα βίντεο από την ad του note. Λογικά όμως θα την έχει και για android διότι η εφαρμογή είναι κοινή.
Link to comment
Share on other sites

Στο iPad που το είχα είχε επιλογή download camera roll. Στο edge plus απλά έκανα drag and drop τις φωτογραφίες και τα βίντεο από την ad του note. Λογικά όμως θα την έχει και για android διότι η εφαρμογή είναι κοινή.

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι. Σε προσφορά κανά 35 το είχαν βγάλει. Υποφερτό. Το είχα πάρει για το iPad που είχα της δουλειάς που ήταν 16άρι και δεν έφτανε ούτε για γούπι. Είναι όμως πολύ καλό. Μοναδικό μειονέκτημα ότι έχει φορμάτ fat32 και δε μπορεί να διαχειριστεί αρχεία πάνω από 4gb

 

λογικά θα μπορείς να το κάνεις φορμάτ σε ntfs έτσι?

επίσης αυτό έχει microsd οπότε και 16άρι να πάρεις, μπορεις να του βάλεις μια κάρτα 64άρα και είσαι οκ. αν δεν κάνω λάθος. (το καινούργιο μοντέλο που έχει σαν διαμαντένιο πλαστικό δεν έχει microsd ομως)

νομίζω είναι καλή λύση και για ios και για android....

από την άλλη, και το kinston otg duo ειναι πολύ καλό (για android) όμως δεν υποστηρίζει κάρτες μνήμης..... το ιδανικό θα ήταν να έπαιρνε και κάρτα μνήμης.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε σε αφήνει να το φορμάρεις σε ntfs or xfat. Bug της Sandisk το οποίο υπάρχει στο 32άρι. Στο φόρουμ της κάποιοι αναφέρουν ότι στο 64 το είχαν αλλάξει το φορμάτ. ΤΕΣΠΑ. Τις ταινίες και τις σειρές τις βάζω κάτω από 4gb μια χαρά είναι :) όσο για την κάρτα που αναφέρεις μην είσαι σίγουρος διότι έξυπνος και εγώ ο χωριάτης lol πήγα να βάλω την 64άρα Kingston που είχα στο νοτέλι και δεν την αναγνώρισε όποτε........
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...