Jump to content

[S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ενδιαφέρει και μένα η Nilkin. Επίσης θα ήθελα να μάθω τι διαφορά έχει απ' αυτή http://m.ebay.com/itm/351423235468?_trksid=p2057872.m2749.l2649&_mwBanner=1

 

Η Nilkin είναι επώνυμη, φαίνεται λίγο πιο χοντρή, έχει καλυμμένες τις υποδοχές φόρτισης και ακουστικού (ανοίγουν και κλείνουν), εχει αριστερά και δεξιά μεγαλύτερη τριβή για να μην σου γλιστράει το κινητο και μπορείς να την έχεις πιο γρήγορα αν την αγοράσεις από Ελλάδα.

Ουσιαστικά μεγάλες διαφορές δεν έχουν, αλλά έχουν δύο σημαντικές ομοιότητες.

Θα κιτρινήσουν και οι δύο σύντομα και αν σου πέσει κάτω το κινητό καμια από τις δύο δεν θα σου το γλιτώσει:O.

 

Σήμερα παρέλαβα την Nilkin και όπως πολλά παιδιά εδώ μέσα είμαι ικονοποιημένος από την θήκη.

Είναι λεπτή που σημαίνει ότι δεν επηρεάζει την εμφάνιση και το κινητό δεν γλιστράει από τα χέρια όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει σε καποιο καταστημα η Nilkin για edge plus??
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα παρέλαβα και εγώ την nillkin 0.6 TPU.. Καλή φαίνεται.. Λεπτή, δείχνει το κινητό, ενδιαφέρουσα.. Και βασικό :Δεν γλυστραει πια.. Προστασία σε περίπτωση πτώσης φυσικά ΟΧΙ αλλά από γρατζουνιες και λοιπά καλύπτει μια χαρά..value for money.. Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

την εχει κανεις αυτη την θηκη? http://www.ebay.com/itm/Genuine-NILLKIN-QIN-Slim-Thin-Flip-Leather-Card-Case-Cover-For-Cell-Phones-/391260622381?var=&hash=item5b18f34e2d λετε να γρατζουνάει την οθονη?
Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ παραγγείλατε ρε παιδιά από ebay με κλειδωμένο το paypal? Edited by dafly7
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε πως αξίζει μια τέτοια θήκη ?

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-samsung-galaxy-s6-puro-cover-sense-transparent-diafanes-mayro-sgs6sensetr/prod7390463pp/

 

Το μπροστινό μέρος είναι πλαστικό/πολυεστέρας (πως το λενε :P ) ?

Το κυριότερο, προστατεύει την κάμερα πισω?

ορίστε και ένα βίντεο αλλά μιλάει ιταλικά , δεν ξέρω τι λέει :P γυρω στο 3.40 λεει κατι του στυλ protegio la nossa photocamera :P (νομιζω ο πρατειν αλογα ξερει ιταλικα ? :P :P )

 

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε πως αξίζει μια τέτοια θήκη ?

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-samsung-galaxy-s6-puro-cover-sense-transparent-diafanes-mayro-sgs6sensetr/prod7390463pp/

 

Το μπροστινό μέρος είναι πλαστικό/πολυεστέρας (πως το λενε :P ) ?

Το κυριότερο, προστατεύει την κάμερα πισω?

ορίστε και ένα βίντεο αλλά μιλάει ιταλικά , δεν ξέρω τι λέει :P γυρω στο 3.40 λεει κατι του στυλ protegio la nossa photocamera :P (νομιζω ο πρατειν αλογα ξερει ιταλικα ? :P :P )

 

 

 

Φίλε την έχω εγώ την θήκη είναι αρκετά καλη αλλά όχι ότι καλυτερο....είναι ημισκληρο το πίσω διαφανές κομματι καλύπτει πληρως και προστατευει την συσκευή και την κάμερα. Και δεν κάνει την συσκευή ογκώδης Γιατί έχει λεπτή γραμμή.το εμπρός της είναι μαυρο και πολυ λεπτο και όταν ρο κλείνεις γίνεται ενα μετην οθόνη , οφείλω να σε προειδοποιήσω πως δεν είναι και τόσο ευχάριστη η θηκη όταν χρησιμοποιείς το κινητό . Ο πρώτος λόγος είναι γιατί το φύλο δεν μπορείς να το βάζεις καλά πίσω και αν το κάνεις αυτό συνέχεια μετά δεν θα εφαρμόζει καλά κατά το κλείσιμο στην οθόνη οπότε θα πρέπει να το κρατάς συνέχειά ανοικτό στα πλάγια επίσης δεν έχει τόσο καλή αφή όσο φαντάζεσαι όταν είναι κλειστό μα λειτουργεί με λίγη παραπάνω προσπάθεια. Τέλος μπορείς να βλέπεις την οθόνη όταν έχεις κλειστό το καπάκι της αλλά όχι στον ήλιο οπωσδήποτε χρειάζεσαι τερματί φωτεινότητα ανοιχτή χωρίς να το χτυπάει ο ήλιος τα βράδια στο σκοτάδι είναι μια χαρά αν έχεις πάει για το ποτάκι σου οι γενικά κάποια βόλτα.

 

Υγ. γρατζουνιές σχετικά ευκαλά επίσης...ξέρω πολλά αρνητικά είπα αλλα είναι κομψή και έχει λεπτή γραμμή.

Edited by GDoakos
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε την έχω εγώ την θήκη είναι αρκετά καλη αλλά όχι ότι καλυτερο....είναι ημισκληρο το πίσω διαφανές κομματι καλύπτει πληρως και προστατευει την συσκευή και την κάμερα. Και δεν κάνει την συσκευή ογκώδης Γιατί έχει λεπτή γραμμή.το εμπρός της είναι μαυρο και πολυ λεπτο και όταν ρο κλείνεις γίνεται ενα μετην οθόνη , οφείλω να σε προειδοποιήσω πως δεν είναι και τόσο ευχάριστη η θηκη όταν χρησιμοποιείς το κινητό . Ο πρώτος λόγος είναι γιατί το φύλο δεν μπορείς να το βάζεις καλά πίσω και αν το κάνεις αυτό συνέχεια μετά δεν θα εφαρμόζει καλά κατά το κλείσιμο στην οθόνη οπότε θα πρέπει να το κρατάς συνέχειά ανοικτό στα πλάγια επίσης δεν έχει τόσο καλή αφή όσο φαντάζεσαι όταν είναι κλειστό μα λειτουργεί με λίγη παραπάνω προσπάθεια. Τέλος μπορείς να βλέπεις την οθόνη όταν έχεις κλειστό το καπάκι της αλλά όχι στον ήλιο οπωσδήποτε χρειάζεσαι τερματί φωτεινότητα ανοιχτή χωρίς να το χτυπάει ο ήλιος τα βράδια στο σκοτάδι είναι μια χαρά αν έχεις πάει για το ποτάκι σου οι γενικά κάποια βόλτα.

 

Υγ. γρατζουνιές σχετικά ευκαλά επίσης...ξέρω πολλά αρνητικά είπα αλλα είναι κομψή και έχει λεπτή γραμμή.

σ ευχαριστω για την αποψη σου , κ εγω πιο πολυ για το θεμα καμερας και καπακι μπροστα ρωτησα..

Aπο Ελλάδα , υπάρχει κάποια αξιόπιστη θήκη ;

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ παραγγείλατε ρε παιδιά από ebay με κλειδωμένο το paypal?

 

Σου παραθέτω το κείμενο όπως ακριβώς το βρήκα. Εγώ προσωπικά έτσι αγοράζω τον τελευταίο καιρό.

 

 

"Αρχικά, χρειαζόμαστε μια δεύτερη διεύθυνση email (όχι αυτή που έχουμε στο PayPal) και στην οποία έχουμε πρόσβαση. Εγώ χρησιμοποίησα ένα παλιό gmail που είχα. Εννοείται χρειαζόμαστε και χρεωστική κάρτα που να έχει μέσα το υπόλοιπο που θέλουμε να μεταφέρουμε (προσωπικά δεν δοκίμασα με πιστωτική).

 

Μπαίνουμε στο PayPal, πηγαίνουμε εκεί που λέει Request Money (τρίτο tab στο πάνω μέρος), και μόλις ανοίξει πατάμε πάλι το εικονίδιο Request Money. Εκεί δίνουμε το δεύτερο email μας, το ποσό που θέλουμε, επιλέγουμε Services εκεί που λέει «Request payment for» (σε κάποιους δούλεψε μόνο επιλέγοντας Goods) και πατάμε Continue.

 

Στην επόμενη σελίδα κάνουμε review την αίτηση, και απλά πατάμε το Request Money κάτω κάτω. Ουσιαστικά δηλαδή αυτό που έχουμε κάνει είναι να «ζητήσουμε» από τον εαυτό μας (!) το ποσό που θέλουμε! Πάμε παρακάτω.

 

Ανοίγουμε το δεύτερο email, αυτό στο οποίο στείλαμε την αίτηση δηλαδή, λογικά ήδη έχει έρθει το invoice. Πατάμε το Pay Now και στη σελίδα που ανοίγει πατάμε Continue. Στην επόμενη σελίδα -δεν- επιλέγουμε «Pay with my PayPal account» αλλά «Pay with my credit or debit card». Βάζουμε τα στοιχεία της κάρτας μας, εγώ διάλεξα διαφορετική κάρτα από αυτή που έχω συνδέσει με το PayPal, αν και κάποιοι δήλωσαν ότι δούλεψε ακόμα και όταν έβαλαν την ίδια. Πατάμε Review and Continue, περιμένουμε λίγο, και αν όλα πάνε καλά τα χρήματα άμεσα εμφανίζονται στο υπόλοιπο του PayPal!"

Link to comment
Share on other sites

 

Υγ. γρατζουνιές σχετικά ευκαλά επίσης...ξέρω πολλά αρνητικά είπα αλλα είναι κομψή και έχει λεπτή γραμμή.

 

Τωρα το προσεξα καλυτερα αυτο... γρατζουνιες εννοεις απο το πορτακι της θηκης ???

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το προσεξα καλυτερα αυτο... γρατζουνιες εννοεις απο το πορτακι της θηκης ???

 

Όχι στην πίσω πλευρά το διάφανο... Γρατζουνιεται σχετικά εύκολα.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

(πρέπει να το δω από κοντά μην τυχών και είναι branded!)

πως το καταλαβαινουμε αν ειναι ? εννοεις αν οταν το ανοιγεις δειχνει boot logo παροχου?

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

 

εχει δοκιμασει κανεις εξτρα φακους για τα S6 edge οπως αυτοι;;

 

http://www.amazon.com/MP-Mall-Camera-Lens-Samsung-Galaxy/dp/B00VJRKEJ0

 

http://www.mobilefun.co.uk/blog/2015/05/12x-zoom-lens-announced-for-galaxy-s6-s6-edge/

 

αν ναι , προσφερουν κατι ουσιαστικο ή ειναι απατη;;;

 

thanx..

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

παιδια οτι και να κανετε,οσο και αν επιμενει ο πωλητης του πλαισιου σε καμια περιπτωση μην δωσετε ουτε ευρω για το tempered glass του edge.χοντρο,ασχημο και δεν πατιεται τιποτα.μισο πληκτρολογιο επιανε η επαφη,το κουμπι πισω ηθελε χτυπημα με σφυρι,χαλια μαυρα.και δεν ηθελα να την παρω,αλλα με πρηξε και ειπα αντε δωστη,τσαμπα το 10ευρω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια οτι και να κανετε,οσο και αν επιμενει ο πωλητης του πλαισιου σε καμια περιπτωση μην δωσετε ουτε ευρω για το tempered glass του edge.χοντρο,ασχημο και δεν πατιεται τιποτα.μισο πληκτρολογιο επιανε η επαφη,το κουμπι πισω ηθελε χτυπημα με σφυρι,χαλια μαυρα.και δεν ηθελα να την παρω,αλλα με πρηξε και ειπα αντε δωστη,τσαμπα το 10ευρω

 

Δε πηγαινες καλυτερα να τα φας σουβλακια..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση...Οι wireless chargers φορτίζουν κανονικά με θήκη στο κινητό;Σιλικόνης κλπ. Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση...Οι wireless chargers φορτίζουν κανονικά με θήκη στο κινητό;Σιλικόνης κλπ.

 

Ναι κανονικά, αρκεί η θήκη να μην είναι μεταλλική. Να μην παρεμβάλλεται δηλαδή μέταλλο μεταξύ του κινητού και του φορτιστή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα. Εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο?

http://www.e-shop.gr/natec-nta-0673-extreme-media-smartkey-for-35mm-stereo-jack-p-PER.572440

Αν ναι ειναι ασφαλης η εχει φοβο να προκαλεσει ζημια?

 

Εγώ το είχα βάλει στο S4 αλλά όχι με την εφαρμογή που έδινε αυτό γιατί ήταν για τα μπάζα. Έβαλα μια άλλη από το PlayStore. Ντάξει έχει μια χρησιμότητα αλλά δεν είναι ότι μου έλυσε και τα χέρια. Ζημιά δύσκολα να προκαλέσει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..εχετε να προτεινετε καμια μεμβρανη για το s6??και κατι αλλο..

το κινητο μου στο phoneinfo μου λεει ουγγαρια ενω απο την samsung me βαση το imei οτι ειναι απο σλοβενια...γιατι συμβαινει αυτο και αν παιζει κατι με το κινητο..μου ειπαν βεβαια οτι ειναι επισημη η συσκευη και ετσι και αλλιως τι ουγγαρι ατι σλοβενια εχει εγγυηση 24 μηνες.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια θηκη προτεινετε - ενδείκνυται για αγορά απο Ελλάδα; Αν γινεται "διαφανη"¨?

 

Δυστυχως δεν μπορω να αγορασω απο ebay.. [δεν μ δεχεται καρτα για το γνωστο κολπακι]

:superman:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..εχετε να προτεινετε καμια μεμβρανη για το s6??και κατι αλλο..

το κινητο μου στο phoneinfo μου λεει ουγγαρια ενω απο την samsung me βαση το imei οτι ειναι απο σλοβενια...γιατι συμβαινει αυτο και αν παιζει κατι με το κινητο..μου ειπαν βεβαια οτι ειναι επισημη η συσκευη και ετσι και αλλιως τι ουγγαρι ατι σλοβενια εχει εγγυηση 24 μηνες.

ευχαριστω

Μεμβρανες spigen + samsung δοκιμασμενες.

Link to comment
Share on other sites

Μεμβρανες spigen + samsung δοκιμασμενες.

 

Ευχαριστώ φίλε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Spigen Samsung Galaxy s6 screen protector crystal και ultra crystal , ξέρει κάποιος την διαφορά τους;; και ποια θεωρείται καλύτερη;; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο προστατευτικό γυαλί που να μην αφήνει περιθώρια στην οθόνη? Να εφαρμόζει δηλαδή και γύρω από το Home Button και να φτάνει όσο γίνεται πιο κοντά στα άκρα της οθόνης. Πήρα ένα το οποίο όμως καλύπτει μόνο το κομμάτι της οθόνης που έχει LED. Το υπόλοιπο πλαίσιο είναι ακάλυπτο και με αγχώνει :cry:
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο προστατευτικό γυαλί που να μην αφήνει περιθώρια στην οθόνη? Να εφαρμόζει δηλαδή και γύρω από το Home Button και να φτάνει όσο γίνεται πιο κοντά στα άκρα της οθόνης. Πήρα ένα το οποίο όμως καλύπτει μόνο το κομμάτι της οθόνης που έχει LED. Το υπόλοιπο πλαίσιο είναι ακάλυπτο και με αγχώνει :cry:

Για το S6 λες;

Και εγω αυτο ψαχνω!

Link to comment
Share on other sites

Για το S6 λες;

Και εγω αυτο ψαχνω!

 

Ναι για το απλό το S6. Δεν είναι δυνατόν να μην υπάρχει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...