Jump to content

[S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα σε όλους!Επειτα απο πολύ ψαξιμο κατεληξα πριν απο 1,5 μήνα περίπου να αγοράσω την γνήσια clear view θηκη της samsung σε συνδιασμο με το shark proof μαντιλακι νανοτεχνολογίας για το s6 edge plus.....Το αποτελεσμα 0.Εδω και 10 μέρες(καθαριζω την οθονη το βραδυ που γυριζω σπιτι με το ειδικο πανακι της *shark proof)και καθε βράδυ ανακαλύπτω και νεα γρατζουνια...εννοειται συνεχεια προσεχω μην εχει σκόνες το καπακι της clear view απο μέσα αλλα τιποτα...Τωρα λοιπόν, εχει η οθόνη γρατζουνιές ανεξήγητες που πριν βαλω οποιαδήποτε προστασία δεν είχε τιποτα!

 

Οπότε παλι στο ψάξιμο....σκέτο tempered glass να εφαρμόζει καλά και να καλύπτει edges χωρις οποιαδήποτε αλλη θήκη πίσω εχει να προτείνει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα μπορει να μου πει κάποιος πιο ειναι το απόλυτο screeprotector για s6 edge??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hi.

 

Υπαρχει καποια επισημη ή οχι θηκη wallet s-view που να ειναι και μπαταρια ωστε να φορτιζει το κινητο και να του προσφερει και παραπανω μπαταρια?

 

Αν ναι εχετε την εχει δοκιμασει κανεις για να μου πει εντυπωσεις και μπορειτε να μου πειτε καποιο λινκ για να την αγορασω?

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα blutooth της samsoung είναι καλά ,

αξίζει να αγοράσω ή να προτιμήσω κάποια αλλη εταιρία.

το ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι μέχρι 50 ευρώ.

Σας ευχαριστώ.

ΥΓ δεν θέλω καλώδια και τέτοια απλά να είναι στο αφτί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Καλησπέρα σας μετά απο καιρό.. μείναμε λίγοι με το s6 βλέπω μιας και γράφουμε λιγότερο εδω.. είπα να αλλάξω θήκη και ψαχνοντας ψήθηκα για προστατευτικό κάμερας και γυαλί μπρός πίσω.. Θήκη έχω βρει απο ενα site αλλα τα αλλα 2 θεώ να τα παρω απο το ιδιο site και απο ελλαδα για να μη πληρώνω απο πολλές εταιρείες μεταφορικά και να μην αργήσει απο ebay..

 

Πείτε μου την άποψη σας γι αυτά:

 

http://microcenter.gr/0-26mm-9h-surface-hardness-2-5d-explosion-proof-front-back-tempered-glass-film-for-samsung-galaxy-s6-g920

 

http://microcenter.gr/kalymma-kameras-lens-cover-gia-samsung-galaxy-s6-g920-gold?search=%20Samsung%20galaxy%20s6%20&page=7 (τι διαφορά έχει αυτο με το απλό τζαμάκι κάμερας;)

 

είναι καλά αυτα? έχει να προτείνει κανείς κάποιο συνδιασμό απο ένα site για να με βοηθήσει?

εχω το απλο galaxy s6 gold

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γειά σας παιδιά

Εδω και 2 χρόνια έχω την spigen στο galaxy S6 ( μαύρη με χρυσαφί λωρίδα γυρω γύρω),καθώς και tempered glass για την οθόνη.

Μου εσπασε η χρυσαφί λωρίδα που ήταν γύρω απο το τηλέφωνο και προσανατολίζομαι ή να πάρω tempered glass και για πίσω σαν αυτό

https://www.ebay.com/itm/Skinomi-TEMPERED-GLASS-Front-Back-9H-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-S6-/142261891249?hash=item211f7830b1:g:SEcAAOSwUKxYjnAy

 

ή να πάω σε αυτήν την θήκη.

https://spaceboy.io/store/spigen-rugged-armor-sgp11439-samsung-galaxy-s6-case-black/

ή αυτή

https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-sgp11313-samsung-galaxy-s6-case-metal-slate/

 

Σαφώς με το tempered glass μπρος και πίσω θα είναι πιο λεπτό το τηλεφωνο ,αλλα θα έχει την προστασία που του παρέχει η θήκη?

τι λέτε να κάνω?

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Edited by athl1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι καθαρά θέμα δικού σου γούστου!! Αν το θες με θήκη η χωρίς...

θα σου πω την γνώμη όπως έχω και εγώ το κινητό εδώ και 2 χρόνια....

Αρχικά αν το έχεις χωρίς θήκη αλλά με γυαλί μπρος πίσω ρισκαρεις πάρα πολύ σε πτώση γιατι το μόνο που καλυπτεις είναι αν πέσει με την μούρη η την πλάτη που και πάλι δεν είσαι σίγουρος αν θα σπάσει το μέσα γυαλί και σε περίπτωση που γίνει αυτό έχει πάνω από 160 ευρώ η οθόνη, επίσης μπορεί να σπάσει η οθονη αν χτυπήσει σε γωνία το κινητο και ας έχει το γυαλί πάνω που θα του έχεις βαλει...

 

Από την άλλη θα ευχαριστήθεις την ποιότητα του κινητού αν δεν έχεις θήκη κάτι που γιαυτό το πηραμε!!! ;) ;)

Γνώμη μου είναι ότι αν θες το κινητό να σου κρατήσει βαλτου μια θήκη καλού κακου γιατί το κόστος σε μια άτυχη στιγμή φτανει πουριπου το κόστος να το πάρεις μεταχειρισμενο σε κατασταση πένα!!

 

Εμένα η διαφανές μαρεσε αν θες την γνώμη μου από αυτές που πρότεινες!!!

 

Εγώ χρησιμοποιώ την Spigen Neo Hybrid CC σε silver γιατί έχω το λευκό κινητο!!

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/f/665571/Galaxy-S6.html?keyphrase=neo+hybrid+cc&o=g920+neo+hybrid+cc

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά. Ψάχνω μια θήκη σιλικόνης διάφανη χωρίς πολλά χρήματα από Ελλάδα που να έχει εξόγκωμα στην κάμερα για να μην ακουμπάει στην επιφάνεια όταν την ακουμπάω κάπου. Έχω μία τώρα αλλά πάει ίσα ίσα η κάμερα με την επιφάνεια όταν την αφήνω πχ στο γραφείο (κοντεύει να ακουμπήσει ο φακός στο γραφείο) και φοβάμαι μη γδαρθεί (να πω πως έχω βάλει πίσω γυαλί και η θήκη δεν εφαρμόζει και πολύ καλά αλλά οκ.. ας έχει έξτρα προστασία πίσω και ας μη μπαίνει καλά) .

 

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια που να έχει στην κατοχή του και να είναι ικανοποιημένος;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτό που λες είναι καθαρά θέμα δικού σου γούστου!! Αν το θες με θήκη η χωρίς...

θα σου πω την γνώμη όπως έχω και εγώ το κινητό εδώ και 2 χρόνια....

Αρχικά αν το έχεις χωρίς θήκη αλλά με γυαλί μπρος πίσω ρισκαρεις πάρα πολύ σε πτώση γιατι το μόνο που καλυπτεις είναι αν πέσει με την μούρη η την πλάτη που και πάλι δεν είσαι σίγουρος αν θα σπάσει το μέσα γυαλί και σε περίπτωση που γίνει αυτό έχει πάνω από 160 ευρώ η οθόνη, επίσης μπορεί να σπάσει η οθονη αν χτυπήσει σε γωνία το κινητο και ας έχει το γυαλί πάνω που θα του έχεις βαλει...

 

Από την άλλη θα ευχαριστήθεις την ποιότητα του κινητού αν δεν έχεις θήκη κάτι που γιαυτό το πηραμε!!! ;) ;)

Γνώμη μου είναι ότι αν θες το κινητό να σου κρατήσει βαλτου μια θήκη καλού κακου γιατί το κόστος σε μια άτυχη στιγμή φτανει πουριπου το κόστος να το πάρεις μεταχειρισμενο σε κατασταση πένα!!

 

Εμένα η διαφανές μαρεσε αν θες την γνώμη μου από αυτές που πρότεινες!!!

 

Εγώ χρησιμοποιώ την Spigen Neo Hybrid CC σε silver γιατί έχω το λευκό κινητο!!

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/f/665571/Galaxy-S6.html?keyphrase=neo+hybrid+cc&o=g920+neo+hybrid+cc

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προστατευει την καμερα με εξογκωμα αυτη? Σ ευχαριστω !

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Προστατευει την καμερα με εξογκωμα αυτη? Σ ευχαριστω !
Δεν έχει εξογκωμα η θήκη στην κάμερα αλλά πίσω είναι αρκετά χοντρό το πλαστικό που δεν ακουμπα η κάμερα κάτω!! Ειδικά αν έχεις τζαμακι πίσω να είσαι σίγουρος ότι δεν θα ακουμπήσει με καμιά θήκη η κάμερα!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...