Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pαιδιά, πρώτη μου αγορά χθες από dress-for-less και παρότι δήλωσα standard shipment (και όχι DHL) για να αποφύγω τους φόρους, σήμερα μου ήρθε το order confirmation στο e-mail μου και λέει "Your goods have been packed and will be handed over to DHL today. Your shipment number with DHL is: xxxxxxxx"

 

To what it's worth, το κόστος της αγοράς είναι γύρω στα 160 ευρώ.

 

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει ?

Όταν είπες αυτό, λογικά υπέθεσα ότι για να θες standard shipment για να αποφύγεις τους φόρους δε θα είναι από Ευρώπη. Αλλιώς όπως κ να ερχόταν φόροι δεν παίζουν.

Παρεπιπτόντως, στη Γερμανία DHL είναι το ταχυδρομείο τους, δεν είναι courier όπως εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να πω τη μαύρη αλήθεια το t-shirt το σκεφτόμουν να το πάρω αλλά έγινε ένα τζέρτζελο με τον συγκεκριμένο τύπο και το απέφυγα.Για την ιστορία το shirtακι είναι αρκετά εντυπωσιακό.....Σε άντρες...
Link to comment
Share on other sites

Για να πω τη μαύρη αλήθεια το t-shirt το σκεφτόμουν να το πάρω αλλά έγινε ένα τζέρτζελο με τον συγκεκριμένο τύπο και το απέφυγα.Για την ιστορία το shirtακι είναι αρκετά εντυπωσιακό.....Σε άντρες...

 

Βασικά το μπλουζάκι το συγκεκριμένο είχε γίνει σούπα πολύ πριν το φορέσει ο εικονιζόμενος,εδώ και πολύ καιρό το πιο πολυφορεμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι;

Τι να σου πω, αν και γυρνάω αρκετά Κολωνάκι, Mercedes, παραλία κλπ δεν το έχω πετύχει πουθενά.

Αν είναι έτσι τότε καλύτερα που δε το πήρα.

Κάτι άσχετο, ξέρει κανείς για Σίφνο αν θέλει καλό ρούχο κλπ;Λέει έχει ανέβει φέτος αλλά διακοπές τι βγάζω με πιο λογικά ρούχα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, ξερετε που μπορω να βρω μαγιο τυπου brazilian (οχι το τελειως κωλ@ρ@κι εξω, αυτα με το λιγακι...) για να το παρω για την δικια μου?

Τωρα ολο αντρες ειμαστε σε αυτο το τοπικ(!!!!!!!!!!) και ισως παιξει κραξιμο! Δεν μιλαω μονο για ιντερνετ αλλα και στην Αθηνα σε καταστηματα!

 

υ.γ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΚΟΜΑ, ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΚΡΙΝΩ ΘΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ! Αυτα για τις κακες γλωσσες... χοχο

Link to comment
Share on other sites

Μα φίλε μου μόλις απάντησες στην ερώτηση σου.

Είμαστε μόνο άντρες γιατί εμείς πληρώνουμε για τις γυναίκες.Τα γνωστά θύματα δλδ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, ξερετε που μπορω να βρω μαγιο τυπου brazilian (οχι το τελειως κωλ@ρ@κι εξω, αυτα με το λιγακι...) για να το παρω για την δικια μου?

Τωρα ολο αντρες ειμαστε σε αυτο το τοπικ(!!!!!!!!!!) και ισως παιξει κραξιμο! Δεν μιλαω μονο για ιντερνετ αλλα και στην Αθηνα σε καταστηματα!

 

υ.γ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΚΟΜΑ, ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΚΡΙΝΩ ΘΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ! Αυτα για τις κακες γλωσσες... χοχο

 

εννοεις απο αυτα που δεν ειναι εντελως εξω,αλλα λιγο παρτα ε??

θα βρεις στα med και στα calzedonia.

 

οσο για το υστερογραφο σου,ξεκολλα λιγο.κατι τετοια μου ελεγε και μενα ενας πρωην-ο οποιος μου ειχε απαγορευσει μαλιστα να παρω μπραζιλιαν μαγιω,λεγοντας πως "αυτα που βλεπω και χαιρομαι εγω δε θα τα βλεπει ολη η παραλια"-

θα το παρεις το μαγιουδακι και θα της το δωσεις να το φοραει οποτε αυτη θελει.οσο λες οχι,τοσο θα πεισμωνει και θα τα παιρνει που δε της εχεις εμπιστοσυνη για ενα χαζομαγιω...

αλλωστε ειναι καλυτερα να το φοραει οποτε θελει η ιδια και να το βλεπεις κι εσυ πανω της,παρα να παει να αγορασει μονη της,να μη στο πει- για να μην τα παρεις- και να το φορα οταν πηγαινει στην θαλασσα με φιλες..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, ξερετε που μπορω να βρω μαγιο τυπου brazilian (οχι το τελειως κωλ@ρ@κι εξω, αυτα με το λιγακι...) για να το παρω για την δικια μου?

Τωρα ολο αντρες ειμαστε σε αυτο το τοπικ(!!!!!!!!!!) και ισως παιξει κραξιμο! Δεν μιλαω μονο για ιντερνετ αλλα και στην Αθηνα σε καταστηματα!

 

υ.γ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΚΟΜΑ, ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΚΡΙΝΩ ΘΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ! Αυτα για τις κακες γλωσσες... χοχο

 

δεν παιρνεις κανενα αλλο δωρακι να μην τρεχεις και να μην ανχωνεσε μετα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...αυτο σας φαινεται αξιοπιστο;;;;

http://www.paulsmithoutlet-uk.com/index.php

 

εμενα γιατι κατι μου βρωμαει...;;;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από dress for less μέσα σε 6 μέρες (ημερολογιακές όχι εργάσιμες !)

 

Όλα καλά, απλά κάτι δεν μου κάνει και θέλω να το επιστρέψω. Τα έξοδα μεταφοράς τα επιβαρύνομαι εγώ, απ'ότι γράφει..

 

Ξέρει κανείς ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος (από πλευράς κόστους, χρόνου και ασφάλειας) για να γίνει η αποστολή ?

 

Thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...αυτο σας φαινεται αξιοπιστο;;;;

http://www.paulsmithoutlet-uk.com/index.php

 

εμενα γιατι κατι μου βρωμαει...;;;;;

 

Προσωπικά δεν μπορώ να πω με σιγουριά. Ας περιμένουμε και τον james55 για να σιγουρευτούμε.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γνώμη έχετε για αυτό;

http://www.24eshop.gr/

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...αυτο σας φαινεται αξιοπιστο;;;;

http://www.paulsmithoutlet-uk.com/index.php

 

εμενα γιατι κατι μου βρωμαει...;;;;;

 

Εγω μια χαρα τα βλεπω αλλα αρκετα παλια! Ολο σε εξοδα μας βαζει αυτο το τοπικ... Ξεκολλατε λιγο ρε να παμε διακοπες και μετα ριχνομαστε στην μαχη... .πφφφφφφφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...αυτο σας φαινεται αξιοπιστο;;;;

http://www.paulsmithoutlet-uk.com/index.php

 

εμενα γιατι κατι μου βρωμαει...;;;;;

Καραμούφα φίλε μου.

Δεν βλέπεις τις τιμές στα παπούτσια που είναι όλες ίδιες? (43.99)

100% μούφα, μακριά.

Link to comment
Share on other sites

Καραμούφα φίλε μου.

Δεν βλέπεις τις τιμές στα παπούτσια που είναι όλες ίδιες? (43.99)

100% μούφα, μακριά.

 

Και οχι μονο.Σε καθε κατηγορια(μπλουζες,ζωνες,πουκαμισα κλπ) εχουν ιδια τιμη σε ολα τα προιοντα:lol:.Ουτε μια σοβαρη απατη δεν μπορουν να κανουν:p.

Link to comment
Share on other sites

Και οχι μονο.Σε καθε κατηγορια(μπλουζες,ζωνες,πουκαμισα κλπ) εχουν ιδια τιμη σε ολα τα προιοντα:lol:.Ουτε μια σοβαρη απατη δεν μπορουν να κανουν:p.

 

το παρατηρησα...απλα μου κανει εντυπωση πως το αφηνουν να λειτουργει κανονικα με το ονομα του Paul Smith....:confused:

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Από Paul Smith παπούτσια που κοίταξα δεν πρέπει είναι αυθεντικά ,αν και απορώ πώς γίνεται να έχει τέτοιο url. Κατά 99% fake ,αν και δεν την έχω ψάξει τη συγκεκριμένη μάρκα.

Πάντως αν και οι τιμές στην Ελλάδα σε παπούτσια παίζουν στα 200 ευρώ ,σε έμπιστα αγγλικά sites είχα δει τιμές που κυμαίνονταν ~ £85 σε sneakers Paul Smith.

Link to comment
Share on other sites

Από Paul Smith παπούτσια που κοίταξα δεν πρέπει είναι αυθεντικά ,αν και απορώ πώς γίνεται να έχει τέτοιο url. Κατά 99% fake ,αν και δεν την έχω ψάξει τη συγκεκριμένη μάρκα.

Πάντως αν και οι τιμές στην Ελλάδα σε παπούτσια παίζουν στα 200 ευρώ ,σε έμπιστα αγγλικά sites είχα δει τιμές που κυμαίνονταν ~ £85 σε sneakers Paul Smith.

 

 

ωπα ωπα...μεγαλη κουβεντα ειπες....:)

εχεις βρει sites αγγλικα που εχουν Paul Smith , περα απο το official online store?

σωσε μεεεεεεεε.....γιατι εχω σταμπαρει κατι sneakers και δε μπορω να βρω νουμερο ποτεεεεεεεεεεεεεεεε

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Στείλε σε pm ποια θες ,γιατί όπως έγραψα "είχα δει" και τώρα μπορεί να μην υπάρχουν .Μπήκα σ'ενα τυχαία και είχε ελάχιστα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

10 του μηνός έκανα παραγγελία από το ASOS.com και ακόμα να μου έρθουν.

Μήπως πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ.?

Link to comment
Share on other sites

10 του μηνός έκανα παραγγελία από το ASOS.com και ακόμα να μου έρθουν.

Μήπως πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ.?

 

1.Θα πάρεις τα ΕΛΤΑ της περιοχής σου πρώτα να ρωτήσεις αν έχει έρθει δέμα στο όνομά σου. Μπορεί να άφησαν ειδοποίηση σπίτι σου, η οποία να χάθηκε και το δέμα να είναι στα ΕΛΤΑ.

2.Θα στείλεις email στο asos να τους αναφέρεις το γεγονός, εφόσον δεν έχει έρθει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...