Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια και εγω θα ηθελα την βοηθεια σας για μαγαζι...ψαχνω πουκαμισα για τον πατερα μου(60χρονων περιπου) αλλα yoox,zoovillage,asos εχουν πολυ νεανικα σχεδια...Ξερετε καποιο αλλο εμπιστο μαγαζι για καλα πουκαμισα και σε καλες τιμες? (μαρκες οπως lacoste,gant,tommy,dur etc. οχι αναγκαστικα αυτες αλλα στην αναλογη ποιοτητα )

 

Για τσεκαρε και το http://www.dress-for-less.com ,ειναι outlet με καλες τιμες,οχι μεγαλη ποικιλια δυστυχως,αλλα ανανεωνει συχνα τα προιοντα του,οποτε καλο ειναι να τσεκαρεις συχνα...

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόσο πήγαν; Νομίζω ότι με τα ίδια λεφτά παίρνεις δερμάτινα raf simons & marc jacobs από yoox.

 

Απαπααααα!

Τι'ν τουτο ρε παιδια???

Ενταξει ο καθενας με τα γουστα του αλλα δεν τα μπορω καθολου αυτα τα φωναχτα "ΜΠΕ-ΜΠΕ-ΜΠΕΡΜΠΕΡΥ" ή "ΝΤΟΛΤΣΕΕΕΕΕΕΕ ΚΑΙ ΚΑΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΑ" (τρομαχτικων διαστασεων σε πουκαμισα/μπλουζακια").

Γνωμες παντα ετσι!

ΕΠισης κατι αλλο που παρατηρησα προχτες σε ενα μαγαζι με εναν τυπο με μαϊμου ρουχα! Χιλιες φορες να παρεις ΖΑΡΑ και να το χαρεις παρα να δωσεις τα ιδια για απομιμησεις τραγικες κιολας. Κανε οικονομια και παρτο το αυθεντικο αν το γουσταρεις τοσο πολυ. Ειναι πολυ ασχημο πραγμα η απομιμηση και πιστεψτε με φαινεται και παραφαινεται!

Στην τελικη η καλη καρνταρομπα δεν χτιζεται σε μια μερα (εκτος κι αν ρεει το χρημα), καθε σαιζον αγοραζεις κατι καλο και σιγα σιγα την χτιζεις!

(παλι οφ τοπικ??? :X)

Link to comment
Share on other sites

Απαπααααα!

Τι'ν τουτο ρε παιδια???

Ενταξει ο καθενας με τα γουστα του αλλα δεν τα μπορω καθολου αυτα τα φωναχτα "ΜΠΕ-ΜΠΕ-ΜΠΕΡΜΠΕΡΥ" ή "ΝΤΟΛΤΣΕΕΕΕΕΕΕ ΚΑΙ ΚΑΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΑ" (τρομαχτικων διαστασεων σε πουκαμισα/μπλουζακια").

Γνωμες παντα ετσι!

ΕΠισης κατι αλλο που παρατηρησα προχτες σε ενα μαγαζι με εναν τυπο με μαϊμου ρουχα! Χιλιες φορες να παρεις ΖΑΡΑ και να το χαρεις παρα να δωσεις τα ιδια για απομιμησεις τραγικες κιολας. Κανε οικονομια και παρτο το αυθεντικο αν το γουσταρεις τοσο πολυ. Ειναι πολυ ασχημο πραγμα η απομιμηση και πιστεψτε με φαινεται και παραφαινεται!

Στην τελικη η καλη καρνταρομπα δεν χτιζεται σε μια μερα (εκτος κι αν ρεει το χρημα), καθε σαιζον αγοραζεις κατι καλο και σιγα σιγα την χτιζεις!

(παλι οφ τοπικ??? :X)

 

Συμφωνώ απόλυτα με όλα, ειδικά για τα μη αυθεντικά.

 

Επίσης, αν θυμάμαι καλά, κάποιο περιοδικό (το οποίο νομίζω πως ήταν το Esquire), είχε κάθε μήνα για κάποιο χρονικό διάστημα, πως να «στήσεις» μία πλήρη γκαρνταρόμπα με 3000 ευρώ, πόσα να διαθέσεις για παπούτσια, υποκάμισα, κοστούμια κλπ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το factory outlet στην Πειραιώς πρέπει να έχει και ed hardy.Πριν 2 χρόνια είχε ed hardy στο περίπτερο του Βάρδα με 15 ευρώ. Γενικά όμως έχει φτηνιάρικες μάρκες.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποτε αρχιζουν οι εκπτωσεις???

Περιμενω 2 t-shirts , τα εστειλαν με UPS, πρεπει να υπογραψεις για να τα παραλαβεις

Η' τα αφηνουν στην πορτα σου οπως κανει το http://www.asos.com ???

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποτε αρχιζουν οι εκπτωσεις???

Περιμενω 2 t-shirts , τα εστειλαν με UPS, πρεπει να υπογραψεις για να τα παραλαβεις

Η' τα αφηνουν στην πορτα σου οπως κανει το http://www.asos.com ???

 

Υπογράφεις στον υπάλληλο της UPS εσύ ή οποιοδήποτε άλλο μέλος της οικογένειάς σου.

 

Εκπτώσεις έχουν ξεκινήσει από τώρα τα περισσότερα. Τα εμπορικά 15 Ιούλη ,αλλά κλείνεις αν θες τα ρούχα και στα κρατάνε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Ηθελα να ρωτησω αν εχει κανει κανεις δικο του staraki απο το http://www.converse.com

. Λογικα για Ελλαδα θα εχει τελωνειο ε?

 

Στην θεσσαλονικη που θα μπορουσα να βρω μαγαζι με μεγαλη ποικιλια απο σταρακια?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις εμπειρια απο dress-for-less να μου πει?γιατι αυριο μαλλον θα κανω παραγγελεια 250ευρω+ μην μπω σε ταλαιπωρια...Ειναι αξιοποιστοι και γρηγοροι?και σε τυχον αλλαγες θελω να μαθω αν ηταν ολα οκ απο καποιον
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Ηθελα να ρωτησω αν εχει κανει κανεις δικο του staraki απο το http://www.converse.com

. Λογικα για Ελλαδα θα εχει τελωνειο ε?

 

Στην θεσσαλονικη που θα μπορουσα να βρω μαγαζι με μεγαλη ποικιλια απο σταρακια?

 

ευχαριστω

 

μηπως υπαρχει καποιο eshop αξιοπιστο κ ευρωπαικο (δλδ χωρια τελωνεια κτλ) με μεγαλη ποικιλια σε σταρακια converse? :O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα τελείωσα σχεδόν τα ψώνια μου.Φέτος πήγε κάπου στο 20% internet 80% Αθήνα.Δεν ξέρω τι έγινε αλλά βρήκα καλές τιμές φέτος στο κέντρο και βέβαια όλα με 50% κάτω.

Οπότε η ταπεινή μου γνώμη είναι οτι καλό θα είναι να μη περιμένουμε τις εκπτώσεις και να αρχίζουμε απο πριν τα ψώνια για να βρούμε και νούμερα και να πάρουμε το κρυμμένο 50% ;)

Link to comment
Share on other sites

'Οντως έκαναν καλές εκπτώσεις (για τους XXsmall και ΧΧLarge πλέον...) ,αλλά ως συνήθως με unfair τρόπο και ενάμιση μήνα έπειτα από τα online. Δλδ ξεκίνησαν αρχές Ιουλίου (ενώ η επίσημη έναρξη είναι 15), οι πελάτες τα πήραν από τέλη Ιούνη και τώρα που έμεινε η σαβούρα κάνουν -50% .Άσε που σε πολλές μάρκες οι αρχικές τιμές είναι ως και 20% ακριβότερες σε σχέση με την Ιταλία ,οπότε μιλάμε για up to 40% ουσιαστικά. Οι εκπτώσεις πρέπει να ξεκινάνε αυστηρά μέσα Ιούνη ,για να μη βλέπουμε τον κάθε βυσματικό Carouzo με διαφήμιση στην tv "off the record...".

Η αλήθεια είναι ότι πριν 5-10 μέρες μπορούσες να βρεις πολύ καλά ρούχα ,αλλά θα ήθελε 2-3 μέρες ποδαρόδρομο μέχρι να μάθεις πότε ξεκινάει αυτό το -50%.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα περνουσα σημερα απο τον ΓΛου στον Πειραια και ειχα Μπαζαρ σε καλα ρουχα με κοστουμια καλοκαιρινα στα 70ε, παπουτσια στα 30ε κτλ!

Εμενα μου φανηκαν απιστευτα πολυ καλες τιμες χωρις βεβαια να μπω και να ξερω τι νουμερα παιζουν! Στην βιτρινα παντως και μονο γουρλωσα τα ματια... Μια βολτα θα την κανω παντως μιας και εχω ενα γαμο τελη Αυγουστου οποτε κατι καλοκαιρινο κυριλε σε καλη τιμη αξιζει... και για το χτισιμο της καρτναρομπας που λεγαμε παραπανω!

 

υ.γ Εχει κανεις καμια ενσταση για την ποιοτητα Γλου? 2-3 πραγματα που εχω παρει μια χαρα ηταν παντως!

υ.γ2 Εγω τα ψωνια μου τα εκανα παντως απο ενα καλο φιλαρακι που βρισκεται στην Αμερικη, 4 μπλουζακια,ενα φουτερ, κολωνια, σαγιοναρες,μποξερακια... 200ε! Μαρκες δεν λεμε για ευνοητους λογους...χαχα! Με το καλο να ερθουν την αλλη εβδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

υ.γ Εχει κανεις καμια ενσταση για την ποιοτητα Γλου? 2-3 πραγματα που εχω παρει μια χαρα ηταν παντως!

 

Εάν είσαι εσύ ευχαριστημένος, τι σημασία έχει τι λένε (λέμε) οι άλλοι;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι εσύ ευχαριστημένος, τι σημασία έχει τι λένε (λέμε) οι άλλοι;

 

Μπορει να ετυχε και ολοι οι αλλοι να λενε "μακρια, στις 2 φορεσιες καταστραφηκαν". Ξερω οτι δεν ειναι τοπ ποιοτητα αλλα πιστευω ειναι καλυτερα απο ΖΑΡΑ και ρωταω και εσας που γνωριζετε, αν συμφωνειτε...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ετυχε και ολοι οι αλλοι να λενε "μακρια, στις 2 φορεσιες καταστραφηκαν". Ξερω οτι δεν ειναι τοπ ποιοτητα αλλα πιστευω ειναι καλυτερα απο ΖΑΡΑ και ρωταω και εσας που γνωριζετε, αν συμφωνειτε...

 

Δεν ξέρω εάν είναι καλύτερη ποιότητα από τα ZARA, αλλά προσωπικά οι - τόσο - χαμηλές τιμές με κάνουν διστακτικό.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικαιο ο James55, εχουν δωσει τα καλα κομματια στους πελατες τους και εχουν τα υπολοιπα που δεν εφυγαν με 50%:mad:

Οποτε δεν βρισκεις στο νουμερο σου με τιποτα.........

Εκτος εαν πας σε Zara-bershka και αλλα παρομοια που εχει πολλα μεγεθη αλλα

φορας κατι και βλεπεις αλλους 10 διπλα σου με το ιδιο λες και εισαστε αδερφακια:lol::lol:

Το http://www.asos.com εβαλε -80% !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ολοκληρωθηκε η πρωτη μου αγορα απο το yoox και μπορω να πω πως εμεινα απολυτα ευχαριστημενος.Η παραδοση μαλιστα, εγινε και 4 μερες νωριτερα απ' οτι προεβλεπε η UPS.Τις επομενες μερες θα τους προτιμησω ξανα.Σχετικα με το bershka(δεν εχω ψωνισει απο Zara και δεν ξερω), εχω να πω οτι τη μια φορα που αγορασα απο εκει τα ρουχα ηταν χαμηλης ποιοτητας.Για τα Γλου μπορω να πω οτι ειναι σαφως καλυτερα, τουλαχιστον ετσι ηταν 2 χρονια πριν.Και κατι ακομα, στα Χανια Burberry εχει μονο ο Τσιγκαλογλου;
Link to comment
Share on other sites

Εχει δικαιο ο James55, εχουν δωσει τα καλα κομματια στους πελατες τους και εχουν τα υπολοιπα που δεν εφυγαν με 50%:mad:

Οποτε δεν βρισκεις στο νουμερο σου με τιποτα.........

Εκτος εαν πας σε Zara-bershka και αλλα παρομοια που εχει πολλα μεγεθη αλλα

φορας κατι και βλεπεις αλλους 10 διπλα σου με το ιδιο λες και εισαστε αδερφακια:lol::lol:

Το http://www.asos.com εβαλε -80% !!!!!

 

Σε πόσες μέρες τα στέλνουν απο το asos.com?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως 1 μαγιό D&G το βρήκα σε 3 διαφορετικά καταστήματα.Αεράκης 160 χωρίς έκπτωση ακόμα,Γαβαλάς 156 με 50% και Hondos 200(!!) με έκπτωση to be announced.Μαντέψτε απο που το πήρα :)

Ναι τώρα σιγα σιγα τελειώνουν τα νούμερα αλλά ατυπα,καλός η κακός, οι εκπτώσεις έχουν αρχίσει 10 μέρες.

 

Γλου μόνο οι φίλοι Ολυμπιακοί, οι άλλοι μακριά ρε :P

Link to comment
Share on other sites

Πάντως 1 μαγιό D&G το βρήκα σε 3 διαφορετικά καταστήματα.Αεράκης 160 χωρίς έκπτωση ακόμα,Γαβαλάς 156 με 50% και Hondos 200(!!) με έκπτωση to be announced.Μαντέψτε απο που το πήρα :)

Ναι τώρα σιγα σιγα τελειώνουν τα νούμερα αλλά ατυπα,καλός η κακός, οι εκπτώσεις έχουν αρχίσει 10 μέρες.

 

Γλου μόνο οι φίλοι Ολυμπιακοί, οι άλλοι μακριά ρε :P

 

Hondos? :grin:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα, στα Χανια Burberry εχει μονο ο Τσιγκαλογλου;

 

ναι δυστυχως απο οτι ξερω και εγω μονο εκει,οπως και D&G εκει παλι

Link to comment
Share on other sites

ναι δυστυχως απο οτι ξερω και εγω μονο εκει,οπως και D&G εκει παλι

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου.Αφου ειναι ετσι μαλλον θα ψαξω να βρω κανενα online καταστημα γιατι δεν εχω και μεγαλη εμπιστοσυνη στο συγκεκριμενο μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου.Αφου ειναι ετσι μαλλον θα ψαξω να βρω κανενα online καταστημα γιατι δεν εχω και μεγαλη εμπιστοσυνη στο συγκεκριμενο μαγαζι.

 

αυτο θα εκανα(και κανω :p) και εγω,κατα καιρους εχουν ακουστει διαφορα για το συγκεκριμενο μαγαζι(χωρις να ξερω εγω προσωπικα αν ειναι αληθεια)

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα εκανα(και κανω :p) και εγω,κατα καιρους εχουν ακουστει διαφορα για το συγκεκριμενο μαγαζι(χωρις να ξερω εγω προσωπικα αν ειναι αληθεια)

 

Και εγω τα ακουω αυτα, οποτε μακρια και αγαπημενοι!Δεν λεει να δωσεις 200+ ευρω για μια μπλουζα και να εχεις εστω και την αμφιβολλια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...