Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Burberry, μαύρο ή μπεζ, οπωσδήποτε σταυρωτό. Ότι πρέπει για την Κύπρο που δεν κάνει πολύ κρύο, ότι πρέπει και για τον βροχερό καιρό της Γηραιάς Αλβιώνας.

 

Κοντή κατά προτίμηση, και αν υπάρχει το απαιτούμενο διαθέσιμο ποσό (νομίζω κοντεύει στα 2000 ευρώ), μπορείς να την ράψεις στα μέτρα σου στην μπουτίκ στο Λονδίνο...

 

Υ.Γ.

Δεν αποκλείονται βέβαια και άλλες μάρκες, αλλά και άλλο στυλ... Λ.χ., λόγω σωματότυπου, εγώ έχω μία Boss, μαύρη, αλλά ουχί σταυρωτή...

 

Burberry με τιποτε! Το φορανε οι καθηγητες μου ρε!

 

Ειδα ενα υπεροχο γκρι Alexander McQueen, double breasted και ομολογω οτι μου αρεσε αρκετα. Αλλα το προβλημα ειναι οτι στρωνει πιο καλα σε ψηλους και λεπτους. Εγω ειμαι ψηλος μεν αλλα οχι στεκκα.

Αυτο βασικα αλλα σε γκρι, μου αρεσε παραπανω...

 

http://diabro.net/product_info.php/cPath/193_1547/products_id/9813

 

Ετσι το ξανασκεφτηκα και δεν το πηρα.

 

Επισης ειδα ενα Prada μαυρο, αλλα σκεφτομαι οτι ειναι πολυ κλασικα κομματια αυτα για μενα....

 

2000 Ευρω δεν δινω, μεχρι 1500 σκοπευω να δωσω. Νομιζω μπορω να παρω ενα καλο Boss με αυτα τα λεφτα. Προτιμω όμως πιο μοντερνα brands...

 

Δεν μπορω να αποφασισω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Burberry με τιποτε! Το φορανε οι καθηγητες μου ρε!

 

So? Καμπαρτίνα = Burberry my friend... Ο Θωμάς την κατασκεύασε, αυτός έχει το copyright... :p

 

Ειδα ενα υπεροχο γκρι Alexander McQueen, double breasted και ομολογω οτι μου αρεσε αρκετα. Αλλα το προβλημα ειναι οτι στρωνει πιο καλα σε ψηλους και λεπτους. Εγω ειμαι ψηλος μεν αλλα οχι στεκκα.

Αυτο βασικα αλλα σε γκρι, μου αρεσε παραπανω...

 

http://diabro.net/product_info.php/cPath/193_1547/products_id/9813

 

Ετσι το ξανασκεφτηκα και δεν το πηρα.

 

Πάνω σου πως ήταν; Δεν μπορεί να ήταν τόσο άσχημη... Πάντως είναι πολύ ωραία...

 

Επισης ειδα ενα Prada μαυρο, αλλα σκεφτομαι οτι ειναι πολυ κλασικα κομματια αυτα για μενα....

 

2000 Ευρω δεν δινω, μεχρι 1500 σκοπευω να δωσω. Νομιζω μπορω να παρω ενα καλο Boss με αυτα τα λεφτα. Προτιμω όμως πιο μοντερνα brands...

 

Δεν μπορω να αποφασισω

 

Κοίταξε, η καμπαρτίνα είναι κλασσικό κόμματι to begin with. Οπότε μην περιμένεις και πολλές διαφοροποιήσεις. Αυτό που θα σου κάνει κλικ και θα είναι καλό πάνω σου (και άνετο), είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Τώρα στο χρηματικό διαθέσιμο, από Boss είσαι καλυμμένος, τη δική μου την είχα πάρει 800 ευρώ, οπότε είναι σχεδόν τα μισά από αυτά που διαθέτεις.

 

Εν ολίγοις, στα χρήματα που διαθέτεις έχεις τεράστια πληθώρα επιλογών. Έχε υπ' όψιν σου τα βασικά (μαύρη, σταυρωτή, κοντή) και από κει και πέρα ψάξε να βρεις αυτό το διαφορετικό κομμάτι που θα σου χτυπήσει στο μάτι! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα D&G παντελονια τζιν ποσο πανε εκει στις μεγαλες πολεις,εδω στα γιανενα με τις εκπτωσεις τα ριξαν λεει στην μιση τιμη 110 ευρω υποτιθεται πειτε μου ενα περιπου να δω τι να κανω

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα D&G παντελονια τζιν ποσο πανε εκει στις μεγαλες πολεις,εδω στα γιανενα με τις εκπτωσεις τα ριξαν λεει στην μιση τιμη 110 ευρω υποτιθεται πειτε μου ενα περιπου να δω τι να κανω

 

Τόσο περίπου έχουν. Αν και μερικά φέτος τα είδα στα 150-160 ευρώ, τα περισσότερα κυμαίνονται γύρω στα 200 ευρώ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

So? Καμπαρτίνα = Burberry my friend... Ο Θωμάς την κατασκεύασε, αυτός έχει το copyright... :p

 

 

 

Πάνω σου πως ήταν; Δεν μπορεί να ήταν τόσο άσχημη... Πάντως είναι πολύ ωραία...

 

 

 

Κοίταξε, η καμπαρτίνα είναι κλασσικό κόμματι to begin with. Οπότε μην περιμένεις και πολλές διαφοροποιήσεις. Αυτό που θα σου κάνει κλικ και θα είναι καλό πάνω σου (και άνετο), είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Τώρα στο χρηματικό διαθέσιμο, από Boss είσαι καλυμμένος, τη δική μου την είχα πάρει 800 ευρώ, οπότε είναι σχεδόν τα μισά από αυτά που διαθέτεις.

 

Εν ολίγοις, στα χρήματα που διαθέτεις έχεις τεράστια πληθώρα επιλογών. Έχε υπ' όψιν σου τα βασικά (μαύρη, σταυρωτή, κοντή) και από κει και πέρα ψάξε να βρεις αυτό το διαφορετικό κομμάτι που θα σου χτυπήσει στο μάτι! :)

 

 

Το βρηκα.

 

http://www.randumbness.com/?p=575

 

Αυτο εδω εχει 575 στερλινες, αρκετα πιο κατω απ'οτι νομιζα οτι θα ηταν. Θα παω αυριο-μεθαυριο για δευτερο evaluation αν εχει μεινει...

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα.

 

http://www.randumbness.com/?p=575

 

Αυτο εδω εχει 575 στερλινες, αρκετα πιο κατω απ'οτι νομιζα οτι θα ηταν. Θα παω αυριο-μεθαυριο για δευτερο evaluation αν εχει μεινει...

 

Πάρα πολύ όμορφη, εξαιρετική μα εξαιρετική τιμή... Αναμένουμε good news! :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εισαι κακη επιρροη :P

 

Πράγματι, κακή επιρροή και για μένα... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ μία δεύτερη Burberry καπαρντίνα, ένα δεύτερο κασκόλ της ίδιας μάρκας και κάτι prada παπούτσια μαύρα με κορδόνι που είναι σαν λουστρίνια (ούτε και εγώ δεν ξέρω γιατί τα πήρα αυτά :lol:). πάντως και το κασκόλ (130 ευρώ) και τα παπούτσια (210 ευρώ) τα βρήκα σε καλές τιμές τώρα στις εκπτώσεις.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Αλλοτροιωμενα νιατα! :P

 

@VeCo τη Γηραια Αλβιωνα μην τη ξανα αναφερεις πλιζ, μια φορα ξεφτιλας ηταν αρκετη :P

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με επηρεασες και πηρα μια Thomas Burberry.

H φτηνη γραμμη ειναι αυτη ετσι?

Δεν εψαξα το μαγαζι των Burberry, το βρηκα σε ενα πολυκαταστημα και μου αρεσε παρα πολυ ετσι το πηρα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με επηρεασες και πηρα μια Thomas Burberry.

H φτηνη γραμμη ειναι αυτη ετσι?

Δεν εψαξα το μαγαζι των Burberry, το βρηκα σε ενα πολυκαταστημα και μου αρεσε παρα πολυ ετσι το πηρα...

 

Φθηνότερη, όχι φθηνή. Βασικά είναι πιο νεανική από τις κλασσικές London - Prorsum (ειδικά τη δεύτερη). Έχει μερικά εξαιρετικά κομμάτια.

 

Εν ολίγοις με γειά! :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Thanks και την πηρα σε πολυ καλη τιμη υποθετω... 4595 σουηδικες κορωνες, δλδ καπου στα 400 ευρα?

 

Περίπου 500 ευρώ. Μιά χαρά είναι. :happy: :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Ψάχνω σε e-shops για καθημερινά ρούχα (polo, πουκαμισάκια κλπ) και έχω μια απορία σχετικά με τα μεγέθη:

 

αρκετά e-shops εκτός από το μέγεθος του ρούχου δίνουν και το μήκος. Π.χ πουκάμισο μεγ. 38, 40, 42, 44 και μήκος 75εκ.

Το μήκος γιατί είναι ένας αριθμός? Είναι ίδιο για όλα τα μεγέθη??? Γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο ένα polo (όπως αυτό) να έχει μήκος 66εκ. από το S μέχρι το XL!!!

Σε κάποια -λίγα- sites (όπως αυτό) δίνουν πάλι ένα μήκος αλλά το συνδέουν με συγκεκριμένο μέγεθος, πχ 76εκ το S. Να υποθέσω ότι αυτοί υπονοούν ότι το μήκος αυξάνεται αναλογικά με το μέγεθος του ρούχου αλλά αφήνουν στη φαντασία μας τις αναλογίες??

 

Ξέρει κανείς τι παίζει?... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://www.neweracap.co.uk/index.cfm?fuseaction=eShop.ItemDetail&selTeam=neyyan&selStyle=fca&selStyleSub=ubc

σας παραθέτω το παραπάνω site για να μου πείτε που μπορω να βρω στην αθήνα καπέλα σαν και αυτα...σε αυτο το κόψιμο...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μοναστηράκι σε ένα μαγαζί που είναι απέναντι από τον Στρατηγό που πουλάει ρούχα, αλλά του οποίου το όνομα μου διαφεύγει...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Που μπορώ να βρω τσάντες αντρικές messenger Armani;

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Ψάχνω σε e-shops για καθημερινά ρούχα (polo, πουκαμισάκια κλπ) και έχω μια απορία σχετικά με τα μεγέθη:

 

αρκετά e-shops εκτός από το μέγεθος του ρούχου δίνουν και το μήκος. Π.χ πουκάμισο μεγ. 38, 40, 42, 44 και μήκος 75εκ.

Το μήκος γιατί είναι ένας αριθμός? Είναι ίδιο για όλα τα μεγέθη??? Γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο ένα polo (όπως αυτό) να έχει μήκος 66εκ. από το S μέχρι το XL!!!

Σε κάποια -λίγα- sites (όπως αυτό) δίνουν πάλι ένα μήκος αλλά το συνδέουν με συγκεκριμένο μέγεθος, πχ 76εκ το S. Να υποθέσω ότι αυτοί υπονοούν ότι το μήκος αυξάνεται αναλογικά με το μέγεθος του ρούχου αλλά αφήνουν στη φαντασία μας τις αναλογίες??

 

Ξέρει κανείς τι παίζει?... :blink:

 

Το μηκος ελαχιστα αλλαζει ,οχι οτι δεν μεταβαλεται,επειδη ειμαι στα ρουχα απο τοτε που γεννηθηκα θα σου πω απο την εμπειρια μου τα εξης:

Η συνηθεστερη μεταβολη που μπορεις να βρεις ειναι περιπου στους 2 ποντους στην καθε πλευρα ,δηλαδη 4 στην περιφερεια στο συνολο,αλλα εξαρταται παρα πολυ το παραπανω απο την μαρκα του ρουχου,οσο πιο στιλατη ειναι η μαρκα τοσο μικροτερη αναπτυξη εχει σε εκατοστα.τωρα οσο αφορα το μηκοςσυνηθως απο το πιο μικρο νουμερο στο αμεσως επομενο ειναι στον 1 και κατι ποντο και οσο ανεβαινει το μεγεθος πολλαπλασιαζεται.στο 2ρο μεγεθος απο το τριτο ειναι 2 , στο 3ο απο το 4ο ειναι 4 και παει λεγοντας.παντως η καθε μαρκα εχει την δικη της λογικη.δεν παιζει ολα τα μεγεθη να εχουν το ιδιο μηκος.ευχομαι να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Hello.Θα θελα να μάθω ,αν γνωρίζετε , που μπορώ να βρω αντρικές βερμούδες

A&F (abercrombie and fitch) στην Αθήνα ,αλλά και σε καταστήματα online (κυρίως Ευρώπη ή και Αμερική στην εσχατη ,εκτός του επίσημου site...) και καπέλα Faith Connexion (Αθήνα και online) .

Link to comment
Share on other sites

Αυθεντικά έχει το Factory ,αλλά είναι από προηγούμενες seasons ,έχω ψωνίσει στο περίπτερο που είχε ο Vardas.Φαντάζομαι και τα άλλα περίπτερα θα είχαν αυθεντικά.

Thanx fourstar,για faith έβγαλα άκρη μετά από πολύ ψάξιμο στο internet ,να φανταστείς το επίσημο site δεν εμφανίζεται στα αποτελέσματα αναζήτησης.Έστειλα email στο επίσημο site και μου απάντησε Έλληνας από τη vigor (επίσημος αντιπρόσωπος των faith στην Ελλάδα)που μου έδωσε δύο μαγαζιά Αθήνα+Γλυφάδα.A&F κέντρο ή νότια που με βολεύει δεν έχω ψάξει να δώ που έχει καταστήματα και δε θέλω να πάρω από το επίσημο site ,γιατί τα στέλνουν με UPS που σημαίνει τελωνείο και πολλά $... δεν πρέπει να υπάρχει και επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος. Κολωνάκι μόνο ένα καπέλο έχει μείνει ,ελπίζω να έχει αποθέματα από faith στη Γλυφάδα,όχι σαν τα Dsquared που τα καλοκαιρινά τα ψάχνουμε με το τουφέκι από Φλεβάρη :).

 

Fourstar σκέφτηκα ένα top ten brands rock and stylish που τείνουν να εδραιωθούν (σχετικά πάντα...για την Ελλάδα μιλώντας,στο εξωτερικό έχουν εδραιωθεί...) για ηλικίες 18-35,δεν ξέρω αν συμφωνείς (σε τυχαία σειρά) :

 

juicy couture

faith

amplified

dsquared

ed hardy-christian audigier

affliction

edun

project e

a&f

alpha industries

 

'Ολο και περισσότερα μαγαζιά προωθούν τις παραπάνω μάρκες λόγω ζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

Paidia th paizei mauto to magazi? enas filos mou exei paei kai exei parei kaparntina apo 200eurw 50!!! ti akrivws paizei? mhpws den einai ta authentika? toso fthina se markes? to savvato tha paw na dw ti akrivws einai

 

Αυθεντικα ειναι ολα , απλα ειναι απο παλαιοτερες σαιζον και γι αυτο βρισκεις αυτες τις τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...