Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[...]Δεν βλέπω κανένα "για μένα" ,οπότε τις υποδείξεις,διορθώσεις και τις συμβουλές καλό είναι να ξέρουμε πού τις δίνουμε με σκοπό να βγεί κάτι θετικό και όχι τις ειρωνείες .Μήπως άλλος έχει τη μύγα τελικά?[...]

 

Φυσικά και δεν βλέπεις για μένα, γιατί δεν είναι δική μου άποψη. Είναι γενική άποψη. Όσο καλά και να είναι, όσο top brand κι αν θεωρούνται, δεν φτάνουν ούτε σε ιστορία, ούτε σε κύρος, ούτε σε μέγεθος, ούτε σε αναγνωρισιμότητα, ούτε σε μερίδιο αγοράς, ούτε σε έσοδα/οικονομικό μέγεθος αφού θες, τους προαναφερθέντες και άλλους οίκους.

 

Υ.Γ.

Δεν είμαστε παιδιά δημοτικού να αρχίζεις «άλλος έχει τη μύγα» κλπ... Δεν είπα σε κάποιο σημείο ότι με ειρωνεύτηκες, ούτε παραπονέθηκα. Ειρωνεύσου όσο θες, εγώ δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

True religion ,7 For All Mankind ,AG κλπ εδραιώνονται ,αν και δεν είναι της προτίμησης μου ,τουλάχιστον να μη βλέπουμε συνέχεια diesel diesel diesel ,λες και δεν υπάρχουν άλλες μάρκες.

Υ-3 και Rich καλά ,αλλά με τα ίδια λεφτά και λίγο παραπάνω, αγοράζω D2,που μου αρέσουν πιο πολύ ,οπότε γέρνω προς τα εκεί.Στην Αθήνα υπάρχουν μόνο 6 καταστήματα που πουλάνε D2 και παρόλ'αυτά τα βλέπεις σχετικά πιο συχνά από παλιά.

 

E, οχι και εδραιωνονται τα True Religion.... Δεν ξερω και πολλους να φορανε True Religion.. Oσον αφορα τα For All Mankind, τεινουν να εδραιωθουν παρολο που λιγοι ξερουν τι φορανε.... Λατρεμενα jeans παντως.....:happy:

Αυτα που θα αρχισουν να φοριουνται σιγα σιγα ειναι τα Citizens Of Humanity:love: και τα Rich & Skinny.... Προσωπικα, πιστευω βρισκονται σε αλλο επιπεδο... Oχι των Billionaire (B.B.C.) βεβαια...!!:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Dbpanos συμφωνώ ,τείνουν να εδραιωθούν ,απλά περισσότερα μαγαζιά τα πουλάνε,οπότε λογικά...Γενικά πολλές μάρκες επίσης αμερικάνικες και ευρωπαϊκές καλές σκάνε μύτη στο εμπορικό κοινό ,θετικό αυτό.

Fourstar όντως τα Scotch and Soda πρέπει να είναι πολύ καλά για την τιμή τους. Είδα τα ανοιξιάτικα και θα αγοράσω κάτι που βρήκα online.Περιμένω και καπέλο faith από Αμερική ,δεν το βρήκα ούτε Αθήνα ούτε Γλυφάδα δυστυχώς, αλλά δεν πειράζει ,μου 'ρθε φθηνότερα. Για A&F ξέρεις τπτ?

Link to comment
Share on other sites

veco εσυ τι ρουχα αγοραζεις ?

 

Πολλά και διάφορα, κυρίως Zegna.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πολλά και διάφορα, κυρίως Zegna.

 

μαλιστα

 

 

 

james ta scotch εχουν πολυ καλη ποιοτητα, καλη εφαρμογη και οι τιμες τους ειναι πραγματικα πολυ καλες (εχουν t-shirt απο 25)

τελευταια εχουν προχωρησει ΠΑΡΑ πολυ.(παλια ηταν πολυ μετρια κατασταση)

 

ειναι ρουχα παρομοια με τα A&F.αν θελεις ξερω μαγαζια που πουλανε scotch.

για A&F δυστυχως δεν ξερω μαγαζια

Link to comment
Share on other sites

Ναι για πες ,να συγκρίνω και τιμές με τα online ,αλλά όχι Β.Π. αν γίνεται ,κέντρο ή νότια έστω.Τσέκαρε revolveclothing.com έχει
Link to comment
Share on other sites

eimai freskos kai 8a h8ela mia terastia voh8eia!!!!!psaxnw kairo twra ena adidas jacket pou einai aspro me xryses riges sta manikia,xryso trifyllaki sto sth8os kai trifylli megalo xryso sthn plath...opoios kserei pou mporw na to vrw me swzei!!!!!
Link to comment
Share on other sites

james για κεντρο δοκιμασε στο shop στην ερμου (χαμηλα πριν το hall)

δεν ειμαι 100 ομως.

στανταρ εχει στο χαλανδρι λεωφ. πεντελης 1 κ αγιου γεωργιου(πλατεια)

 

 

 

 

 

damien δοκιμασε σε κανενα μαγαζι adidas.ειχα περασει απο ενα στη λεωφ. κηφησιας περυσι, ειχε μεσα πολλα τζακετακια σε διαφορα χρωματα. δεν θυμαμαι αριθμο,στην ανοδο μετα το φαρο του ψυχικου δεξια(κοντα στα nike -harley αν θυμαμαι σωστα)

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Με ενδιαφέρον διαβάζω τις θέσεις όλων σας.

 

Εγώ όταν κάνω online αγορές -μιας και αναφέρθηκε προηγουμένως-

προτιμώ, το yoox.com.

 

Έχει πολύ μεγάλη ποικιλία και αρκετά καλές τιμές.

+1 στο ότι πολύ συχνά έχει δωρεάν αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Hi ratatouli, το ξέρω το yoox,άπειρες μάρκες, ,αλλά δεν έχω τολμήσει ακόμη , επίσης έχει ρούχα παλαιότερων collections. Για πες μου λίγο για yoox.

1) Με UPS courier στα στέλνουν ή με ταχυδρομείο? Πόσο κοστίζουν στο περίπου τα έξοδα αποστολής.

2) Που έχουν την έδρα τους ?Αμερική ή Ευρώπη?Ιταλία είναι τα κεντρικά ,από εκεί στα στέλνουν?

3) Πληρώνεις αφού στο φέρουν το προϊόν ,με αντικαταβολή εκτός κάρτας?Έχουν και paypal και καλό security βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου james!

 

Εγώ όσες παραγγελίες έχω κάνει, μου το στέλνουν με ups.

Στην Ελλάδα, συνεργάζεται με τη speedex.

 

Έρχεται συνεπώς η speedex σπίτι σου.

 

Τα έξοδα αποστολής, όταν μιλάμε για τη standard delivery είναι 9 ευρώ.

Πολύ συχνά όμως, είναι 0ευρώ!

Δυο από τις 5 φορές που έχω παραγγειλει έχει δωρεάν αποστολή.

 

Νομίζω ότι έρχονται από Ιταλία, χωρίς να το λέω με σιγουριά.

Αυτό γιατί στην ''πρόοδο'' της αποστολής βλέπω Bologna, την πόλη.

 

Μου έχει πει μια γνωστή μου ότι είχε κάνει και παραγγελία με αντικαταβολή. Εγώ όσες παραγγελίες κάνω, τις κάνω με paypal, οπότε, είμαι αρκετά ασφαλής.

 

Δες εδώ πολλές πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Thanks, το ξερα το site από παλιά ,αλλά δεν είχα τολμήσει ,φοβόμουν μήπως ήταν από Αμερική ...ups από Αμερική σημαίνει +150Ε παραπάνω, πάντως θα αγοράζω πλέον και από εκεί .Έχει τρομερές προσφορές και επιτέλους όπως μου δείχνεις ,φτιάξανε το

section customer care,δεν ξέρω αν θυμάσαι τι άθλιο ήταν παλιά.

Μου φαίνεται απίστευτο να στο φέρνει η UPS σπίτι σου τζάμπα .Στην speedex δηλαδή δεν πληρώνεις τπτ επιπλέον?Πχ παίρνεις κάτι που κοστίζει με Standard delivery 100 ευρω και δίνεις μόνο 9 επιπλέον.?Ευρώπη βέβαια ...είχα συνηθίσει τόσο καιρό από Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς +9euro, η δεν πληρώνεις τίποτα!

 

Το ξανα λέω! ΤΙΠΟΤΑ! (* κάποιες φορές, όχι πάντα, αυτοί κρίνουν το πότε)

 

Τέλειο ε;

Link to comment
Share on other sites

Όντως καραλέει + για την πληθώρα επιλογών σε μάρκες και είδη,ανεξάρτητα αν είναι στην καλύτερη σε end of season.Έχει και free delivery και 31/3 έχει 15% έκπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ερωτευτεί αυτό το μαγιο-βερμούδα http://www.yoox.com/item/YOOX/PAUL+FRANK/tskay/361A2971/rr/1/cod10/470099711T/areaid/35/sts/searchResult

 

ξέρετε που μπορώ να το βρω στην ΑΘήνα;

Είναι Paul Frank.

 

Ευχαριστώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Έχω ερωτευτεί αυτό το μαγιο-βερμούδα http://www.yoox.com/item/YOOX/PAUL+FRANK/tskay/361A2971/rr/1/cod10/470099711T/areaid/35/sts/searchResult

 

ξέρετε που μπορώ να το βρω στην ΑΘήνα;

Είναι Paul Frank.

 

Ευχαριστώ

 

Στο Mall εχει καταστημα πιστευω οτι μπορει να βρεις αυτο που ψαχνεις.

Link to comment
Share on other sites

 

 

damien δοκιμασε σε κανενα μαγαζι adidas.ειχα περασει απο ενα στη λεωφ. κηφησιας περυσι, ειχε μεσα πολλα τζακετακια σε διαφορα χρωματα. δεν θυμαμαι αριθμο,στην ανοδο μετα το φαρο του ψυχικου δεξια(κοντα στα nike -harley αν θυμαμαι σωστα)

 

 

:)

 

 

exw paei..adidas glyfada,kalli8ea,psyxiko,marousi,n.smyrnh..tpt..isws na to exei se kana magazi me tetoio styl rouxwn...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το 1)να φας κόλλημα μ'ενα ρούχο και 2)να μην μπορεις να το βρεις ή να το βρεις και να μην έχει νούμερο .To πρώτο μου συμβαίνει συχνά ,γιατί όταν βγαίνω στα μαγαζιά ,επειδή βαριέμαι να ψάχνω ,ξέρω από πριν τι θέλω (σε είδος,μάρκα,σχέδιο),το δεύτερο όχι ,βλέπε faith :).

Στην περίπτωση σου damien εγώ κάνω τα εξής βήματα ,εφόσον είναι της τωρινής collection: παίρνω τηλ.τα μαγαζιά (αν δεν ξέρω τηλ, google και τα βρίσκω μέσα σε 5-10 λεπτά),για να μη χάνω χρόνο και βενζίνη (ή email αν πρόκειται για online store). Το καλύτερο είναι να βρεις και το τηλέφωνο του retailer ,οπότε σου δίνει όλα τα τηλέφωνα των καταστημάτων και δεν ψάχνεις μόνος σου.Αν του το περιγράψεις μπορεί να ψάξει και σε άλλες περιοχές και επαρχία ,ειδικά αν γνωρίζει και τον κωδικό (ψάξε και στο ιντερνετ μήπως βρεις το ρούχο και μάθεις τον κωδικό) ,και να στο φέρουν Αθήνα. Μερικές φορές οι retailers , μπορεί να σου πουλήσουν αν το συζητήσεις μαζί τους και δεν υπάρχει στο εμπόριο (τώρα για adidas λίγο δύσκολο μου φαίνεται ,αλλά δεν ξέρεις ποτέ).Ζήτα και καταστήματα που δεν πουλάνε μόνο adidas.

 

Ταπεινή μου γνώμη είναι να ψάξεις στο internet ,όποτε δε βρίσκω κάτι το αγοράζω online ψάχνοντας σε καταστήματα που γνωρίζω ή κάνω αναζήτηση του σε σελίδα του στυλ http://www.mahalo.com/Adidas ,εφόσον το site καλύπτει κάποιες προδιαγραφές σε security ,shipping και payment. Αν αγοράζει κάποιος φίλος σου online πες του να στο πάρει ,πάνω- κάτω θα ξέρεις το νούμερο σου σε adidas.

 

 

 

PS Μήπως εννοείς αυτό;

 

http://www1.macys.com/catalog/product/index.ognc?ID=298767&PseudoCat=se-xx-xx-xx.esn_results

 

Mάλλον όχι ,είπες τριφύλλι. Ψάχνω online τώρα :) .Που θα πάει...

 

Αυτό ψάχνεις σε άλλο χρώμα ?

http://www.eastbay.com/catalog/productdetail.cfm?model_nbr=89674&sku=645773&SID=9789&inceptor=1&cm_mmc=SEM-_-Feeds-_-NextTagFeed-_-null

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα αυτό: http://www.yoox.com/item/YOOX/DIESEL/tskay/361A2971/rr/1/cod10/420422391L/areaid/35/sts/searchResult

 

Τι λέτε;

James55?

 

Έβαλα cash on delivery και ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μου κάνει,

πάντως ένα ακόμα diesel που έχω Zathan W30 L34 είναι οπότε μάλλον δεν

θα υπάρξει πρόβλημα.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Είδες τιμές που βρίσκεις στο yoox ,μην το πεις πουθενά...:). Που να δεις τιμές από Αμερική σε είδη σε αμερικάνικα sites... Μια χαρά θα σου είναι το jean ,αν είναι το νούμερο σου, ειδικά σε diesel ,δεν αμφιβάλλω η Zathan γραμμή είναι χαρακτηριστική.Αν είναι μεγάλο (είτε μήκος είτε μέση) ,μοδίστρα και ok ...αλλιώς πίσω με μια συνολική επιβάρυνση 10-15 ευρω ,το απεύχομαι
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, ελπίζω να είναι όλα οκ, μακάρι να βρω την βερμούδα πουθενά στο

mall ή attica που έχει Paul Frank να δω αν θα μου πηγαίνει για να την πάρω από το

yoox αν έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή.

 

Το jean το είχα δει καμιά 150-160άρα ευρώ στο attica οπότε απίστευτη προσφορά.

 

Άντε να δούμε :D

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

file james 55,to prwto pou mou edeikses einai a8lhtiko teleiws..einai opws eipes san to 2o pou mou deikses,se allo xrwma..kai exw parei ta magazia adidas edw a8hna thl alla tpt..mono se magazi pou 8a exei diafora..alla pou na prwtopsakseis...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα κατι κοιταζα στα ρουχα μου και δειτει τι τσεκαρα...Λοιπον εχω 2 μπλουζες Burberry made in HONGKONG,2 πουκαμισα Burberry made in LITHUANIA,2 μπλουζες Burberry made in TURKEY,2 μπλουζες Burberry made in BRITAIN,1 μπλουζα Burberry made in ENGLAND.Καπως περιεργο μου φαινεται ολο αυτο εμενα...Πχ σημερα που πηγα και πηρα της 2(Μπλε και πρασινη) made in TURKEY μου τις εδωσε 190 ευρω απο 250-260.Ακομα μου αρεσαν αυτες με τα μεταλλικα κουμπια...
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...