Jump to content

[Microsoft Lumia] Φήμες και μελλοντικά μοντέλα


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι περίεργος να δώ τι τεχνολογίες κάμερας θα προσθέσει στα μελλοντικά της μοντέλα η MS, είτε στα Lumia είτε στο πολυαναμενόμενο Surface phone, τώρα που έφυγε ο επικεφαλής του τμήματος. :ninja:
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 322
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά και που ήταν το pureview το κατέστρεψαν...οσοι είχαν 930 ή1020 και πήγαν 10αρια απλα τραγικά...δεν τους ενδιαφέρει η κάμερα προφανως
KTLK
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ας μας πει καποιος σιγουρα θα ανακοινωθει φετος το φθινοπωρο το surface phone η με τη νεα χρονια?

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω τι ακριβώς θα σημαινει surface phone.. Δηλαδή τι παραπάνω θα προσφέρει;
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω τι ακριβώς θα σημαινει surface phone.. Δηλαδή τι παραπάνω θα προσφέρει;

Σίγουρα κάτι παραπάνω από Lumia! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω τι ακριβώς θα σημαινει surface phone.. Δηλαδή τι παραπάνω θα προσφέρει;

 

Ότι σημαινει και το surface laptop. Παω μπροστα και οι υπολοιποι προσπαθουν να με φτασουν.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου εξηγείτε τι ακριβώς περιμένετε. Εμπειρία λαπτοπ στις 5 ιντσες; Κάτι καλύτερο από το X3; Το πολυ πολυ να παρουσιάζει ένα καλύτερο x3 και να το πει surface phone ,για να σας φύγει η κάψα.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά περιμένω κι άλλες συσκευές με 16gb, τουλάχιστον, χώρο.

δηλαδη τι εφαρμογεσ θελεισ που δεν πανε στην εξωτερικη μνημη και τα 8 δεν φτανουν? εμενα μονο το βαιμπερ το βαζει υποχρεωτικα στην βασικη 8αρα μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν θέλω να χρησιμοποιώ κάρτα μνήμης, γιατί το να καταλαμβάνει το os, μαζί με 3-4 βασικές εφαρμογές, το 70% του χώρου, με ανησυχεί.

 

Κατά καιρούς έχω χάσει από κάρτες δεδομένα και κυρίως φωτογραφίες και βίντεο. Άλλωστε, η κάρτα μνήμης δεν είναι πανάκεια, γιατί με αυτή τη λογική όλοι θα είχαν 4αρα ρομ (άντε 8αρα) και ύστερα όλα θα τα έκανε η sd.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τέλος τα lumia από την Microsoft

 

"Η Microsoft έβγαλε τα Lumia από... τη βιτρίνα

 

Σε μια κίνηση που θα ενοχλήσει αρκετούς προχώρησε η Microsoft, αφού αφαίρεσε την κατηγορία “Lumia” από το επίσημο online κατάστημά της για τις ΗΠΑ. Δεν είναι ξεκάθαρο το πότε ακριβώς έγινε αυτή η αλλαγή, είναι ωστόσο πρόσφατη.

 

Οι πληροφορίες σχετικά με τις ομώνυμες συσκευές βέβαια υπάρχουν ακόμα στον ιστότοπο, έχουν όμως κρυφτεί σε άλλο υπομενού, που δεν βρίσκεται στη... βιτρίνα του website.

........ Πάντως, σε λίγους μήνες αναμένεται να ανακοινωθεί η κυκλοφορία των πρώτων Surface Phones, που βέβαια, κρίνοντας από τα αναμενόμενα χαρακτηριστικά και τις τιμές τους, δεν θα απευθύνονται στον απλό χρήστη, αλλά μάλλον θα αποτελούν προτάσεις για επαγγελματίες και power users. "

 

και περισσότερα εδώ: http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=534310&catID=22

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζεις το άρθρο και μετά μπαίνεις στο Microsoft store US και βλέπεις όλα τα Lumia είναι εκεί... Δηλαδή σε τι επίπεδο clickbait έχουμε φτάσει... Άσε που πάω στοίχημα το 99% που θα το διαβάσουν δεν θα μπουν καν στο MS Store να δουν αν υπάρχει... Το ιντερνετ θέλει φιλτράρισμα παιδιά...

 

https://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/cat/All-Windows-Phone/categoryID.69406200?icid=en_US_Store_UH_devices_WinPho

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά όταν το διαβάζεις σε αξιόπιστη ιστοσελίδα με υποτιθέμενη αξιόπιστη πηγή (και μη έχοντας χρόνο) δεν το πολυτσεκάρεις και το πιστεύεις. Συγγνώμη για τυχόν παραπληροφόρηση. :O
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζεις το άρθρο και μετά μπαίνεις στο Microsoft store US και βλέπεις όλα τα Lumia είναι εκεί... Δηλαδή σε τι επίπεδο clickbait έχουμε φτάσει... Άσε που πάω στοίχημα το 99% που θα το διαβάσουν δεν θα μπουν καν στο MS Store να δουν αν υπάρχει... Το ιντερνετ θέλει φιλτράρισμα παιδιά...

 

https://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/cat/All-Windows-Phone/categoryID.69406200?icid=en_US_Store_UH_devices_WinPho

 

Καλά μερικοί το παρακάνανε,δεν αφαιρετικέ η σελίδα με τα smartphones αλλά μπαίνοντας στο store αριστερά έχει μια κολόνα με επιλογές για προϊόντα και αφαίρεσαν από εκεί τα smartphone και μπέικε το education store.

 

Office

Windows

Microsoft Surface

PCs & tablets

Xbox

PC gaming

Microsoft HoloLens

Virtual and mixed reality

Microsoft Band

Education Store

All categorie

Link to comment
Share on other sites

Τα Lumia είναι σίγουρο πως θα καταργηθούν. Η ms πάει στο (πετυχημένο) μοντέλο των tablet. 2-3 συσκευές τουμπανο για κραχτες και τα υπόλοιπα στους άλλους....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα Lumia είναι σίγουρο πως θα καταργηθούν. Η ms πάει στο (πετυχημένο) μοντέλο των tablet. 2-3 συσκευές τουμπανο για κραχτες και τα υπόλοιπα στους άλλους....

 

Ναι από εχθές το διαβάζω σε πολλά site ότι τον Δεκέμβρη τέλος τα κινητά από την Microsoft δηλαδή μιλάνε για ξεσκόνισμα στης αποθήκες πλέον και τέλος και στης πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από εχθές το διαβάζω σε πολλά site ότι τον Δεκέμβρη τέλος τα κινητά από την Microsoft δηλαδή μιλάνε για ξεσκόνισμα στης αποθήκες πλέον και τέλος και στης πωλήσεις.

 

Διαφωνώ. Όχι τέλος στις πωλήσεις αλλά τέλος στη σειρά Lumia

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ. Όχι τέλος στις πωλήσεις αλλά τέλος στη σειρά Lumia

 

διάβασε λίγο εδώ αν είναι αρλούμπα δεν ξέρω αλλά αυτό παιζει παντού σαν είδηση.

Edited by niotheros
Αντικατάσταση συνδέσμου
Link to comment
Share on other sites

διάβασε λίγο εδώ αν είναι αρλούμπα δεν ξέρω αλλά αυτό παιζει παντού σαν είδηση.

 

Ναι βρε, το έχω διαβάσει. Τι λέει; Τέλος τα Lumia, όχι οι πωλήσεις. Έρχονται τα surface phones.......

Edited by niotheros
Αντικατάσταση συνδέσμου από παράθεση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, το έχω διαβάσει. Τι λέει; Τέλος τα Lumia, όχι οι πωλήσεις. Έρχονται τα surface phones.......

 

Βασικά εγώ αυτό βλέπω πως λένε ότι θα σταματήσει. Νομίζω πως η ιστορία με τα Surface είναι κάτι σαν η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! Τι θα φτιάξουν ένα smartphone super hi end καλύτερο και του HP x3 με 1000 € για λίγους και θα είναι όλα καλά όπως το παραμύθι; οχι γιατί το είδαμε με το 950 (ναυαρχίδα) πολύ καλό κινητό και σε μισό χρόνο από 650€ αν θυμάμαι καλά τώρα είναι 250€ και δεν το παίρνει κανείς γιαυτό θα πέσει πολύ ακόμα και δεν ξέρω ποιος θα το πάρει. Το ξέρω από τώρα ότι διαφωνείς αλλά το παιχνίδι το έχασε η MS εδώ και καιρό στις συσκευές κάτω από 7"

 

Σύμφωνα με πληροφορίες που λέγεται ότι έρχονται από υπάλληλο της Microsoft, η εταιρεία σκοπεύει να σταματήσει τις πωλήσεις των Lumia smartphones μέσα στον Δεκέμβριο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Φήμες και μελλοντικά μοντέλα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...