Jump to content

[Microsoft Lumia] Φήμες και μελλοντικά μοντέλα


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαφωνώ. Μια χαρά συσκευές και μπόλικες έβγαλε μέχρι τώρα. Απλά τελευταία φρέναρε ώστε να παρουσιάσει τις νέες συσκευές ταυτόχρονα με τα windows 10.

Και καλά κάνει βέβαια. Όσο κι αν δεν μας αρέσει ως καταναλωτές. Θέλει να το παρουσιάσει ως νέο ξεκίνημα και τι το καλύτερο να πέσουν στην αγορά ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ νέες συσκευές με νέο λειτουργικό

Ας έβγαζε τα 10 πριν 1 χρόνο, λίγο με νοιάζει σαν αγοραστή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 322
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας έβγαζε τα 10 πριν 1 χρόνο, λίγο με νοιάζει σαν αγοραστή.

 

Δεν μιλάω προσωπικά για σένα βρε moralas. Γενικά μιλάω....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως περιμένω ....

Είμαι έτοιμος ήδη να "φύγω" απ' το τραινο το iPhone 6 ...

2-3 μήνες πολλοί ήταν . . .

Άντε ρε Microsoft . . . Τρέλανε μας . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έχει 2 sim και το Citiman

 

Εάν αυτό είναι το 5,2" πούλησα το 930 χτες και το πήρα. Και με δύο sim που θα με βολέψει αφάνταστα..! :D

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

Το Lumia 940 xl το γλυκοκοιτάζω πολύ, ιδίως τώρα που η εικόνα πιο πάνω το δείχνει και dual sim (μακάρι να είναι DSFA και όχι DSDS) και με 3300mAh μπαταρία. Όσοι από εσάς αγοράζατε και πιο πριν Lumia συσκευές, από την εμπειρία σας, κάθε πότε βγάζει τα καινούρια μοντέλα η NOKIA/Microsoft; Είδα στο GSMArena που λέει για ημερομηνία 3ο τρίμηνο. Εδώ στην Ελλάδα πότε να το περιμένουμε περίπου;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ακούγεται Οκτώβρη θα παρουσιαστεί λογικά πριν τα Χριστούγεννα θα είναι σε όλες τις αγορές... Αυτός είναι άλλωστε ο στόχος της MS...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

http://wmpoweruser.com/this-could-be-the-upcoming-microsoft-flagship/

 

Ιδού. Ερωτέυτηκα.... :love: :love: :rolleyes: :rolleyes:

 

Θα μου λείψει λίγο το αλουμίνιο γύρω γύρω βέβαια..!

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

http://wmpoweruser.com/this-could-be-the-upcoming-microsoft-flagship/

 

Ιδού. Ερωτέυτηκα.... :love: :love: :rolleyes: :rolleyes:

 

Θα μου λείψει λίγο το αλουμίνιο γύρω γύρω βέβαια..!

 

Ωραία φαίνονται αλλά προσωπικά θα τα προτιμούσα με capacitive πλήκτρα παρά με on-screen!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνονται αλλά προσωπικά θα τα προτιμούσα με capacitive πλήκτρα παρά με on-screen!

 

Και εγώ το ίδιο Θωμά..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση μανία με τα capacitive??? Ειδικά από την στιγμή που δεν είναι κανονικά κουμπιά στυλ Samsung/iPhone (ώστε να λειτουργούν και με κλειδωμένη συσκευή και να τα "βρίσκεις" με το χέρι χωρίς να κοιτάς το κινητό) ποια η χρήση τους έναντι των on-screen?? Εγώ που τα έχω χρησιμοποιήσει και τα δύο στην πλατφόρμα των windows (1020 και 640) προτιμώ με 1000 τα on screen και θα σας πω το λόγο. Μειώνει κατά πολύ τα bezels ενώ αν θες με ένα απλό και πολύ εύχρηστο swipe εξαφανίζονται και εμφανίζονται....

 

Από την άλλη δεν μπορώ να βρω κάποιο πλεονέκτημα των capacitive...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση μανία με τα capacitive??? Ειδικά από την στιγμή που δεν είναι κανονικά κουμπιά στυλ Samsung/iPhone (ώστε να λειτουργούν και με κλειδωμένη συσκευή και να τα "βρίσκεις" με το χέρι χωρίς να κοιτάς το κινητό) ποια η χρήση τους έναντι των on-screen?? Εγώ που τα έχω χρησιμοποιήσει και τα δύο στην πλατφόρμα των windows (1020 και 640) προτιμώ με 1000 τα on screen και θα σας πω το λόγο. Μειώνει κατά πολύ τα bezels ενώ αν θες με ένα απλό και πολύ εύχρηστο swipe εξαφανίζονται και εμφανίζονται....

 

Από την άλλη δεν μπορώ να βρω κάποιο πλεονέκτημα των capacitive...

 

Εγώ προσωπικά για ομορφιά και μόνο. Κοιτάω το 930 το δικό μου και το 640 της νύφης μου, και δεν ξέρω. Κάτι με χαλάει. Παρόλαυτα δεν είναι deal braker. Έχω τρελαθεί με το μπλέ απο το μεγάλο, και το ασημί της κάμερας του μικρού.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τεσπα γνώμες είναι αυτά :P

 

Στο μεταξύ αφού τα renders είναι του Evan Blass (@evleaks) είναι κατά 99% αυτά :D

 

Και είναι πανέμορφα τα άτιμα.... Εγώ θα ήθελα το μεγάλο πάντως αλλά πρώτα να δούμε θερμοκρασίες με τον 810 :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μη κολλάτε με τα capacitive. Καλύτερα τελικά on screen. Γλυτώνεις στο μέγιστο τα κατα λάθος πατήματα.

περιμένω με αγωνία να έρθουν. Δεν έχω καταλήξει ακόμα στο 5,2 ή το 5,7..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει ανοίξει ολόκληρο θέμα για το αν είναι ωραία.....εγώ θα περίμενα κάτι πολύ καλύτερο έχοντας το 930

 

http://forums.windowscentral.com/upcoming-rumored-windows-phones/379580-design-950-950xl-w10m-not-good.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ πως το 930 ήταν πολύ ομορφότερο χωρίς τα καινούρια να είναι άσχημα. Ίσως θα έπρεπε να διατηρήσουν το παλιό σχέδιο με μικρές αλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει ανοίξει ολόκληρο θέμα για το αν είναι ωραία.....εγώ θα περίμενα κάτι πολύ καλύτερο έχοντας το 930

 

http://forums.windowscentral.com/upcoming-rumored-windows-phones/379580-design-950-950xl-w10m-not-good.html

 

Εγώ θεωρώ πως το 930 ήταν πολύ ομορφότερο χωρίς τα καινούρια να είναι άσχημα. Ίσως θα έπρεπε να διατηρήσουν το παλιό σχέδιο με μικρές αλλαγές.

 

Το 930 το θεωρώ το πιο όμορφο που έχει βγάλει η nokia μαζί με το Ν9. Πάντως μη ξεχνάτε ότι το 950 είναι και ένα χιλιοστό πιο λεπτό και γενικά με μικρότερες διαστάσεις..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αλουμίνιο-Μαγνήσιο λέει....μακάρι να είναι αλήθεια....όσο για τα υπόλοιπα αν είναι κάπως έτσι θα κλάψουνε μανούλες :D

 

Microsoft's Surface Phone might be a Lumia for the premium-loving folk

 

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/microsoft-s-surface-phone-might-be-a-lumia-for-the-premium-loving-folk-1302051

Link to comment
Share on other sites

Το 940 τελικα εχουμε τελικη εικονα για το πως θα ειναι το τηλεφωνο και ποτε τελικα θα παρουσιαστει εμπορικα?
Link to comment
Share on other sites

Lumia 950 και Lumia 95XL θα λέγονται τελικά.... Πιθανότερη ημερομηνία παρουσίασης είναι ένα event στις 19 Οκτώβρη...

 

Φωτογραφίες εδώ

Κυκλοφόρησαν τα πρώτα renders για τα Microsoft Lumia 950 και 950 XL

Διέρρευσαν φωτογραφίες που δείχνουν το Microsoft Lumia 950 σε λευκό χρώμα

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αλουμίνιο-Μαγνήσιο λέει....μακάρι να είναι αλήθεια....όσο για τα υπόλοιπα αν είναι κάπως έτσι θα κλάψουνε μανούλες :D

 

Microsoft's Surface Phone might be a Lumia for the premium-loving folk

 

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/microsoft-s-surface-phone-might-be-a-lumia-for-the-premium-loving-folk-1302051

 

Αυτο ειναι απλά το επιδόρπιο πριν το κύριο γεύμα όπου αναμένονται συγκλονιστικές -επαναστατικές εξελίξεις που θα αλλάξουν το χάρτη της mobile βιομηχανίας τα επόμενα χρόνια ;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν βγει το εκπληκτικό σε εμφάνιση 925 είχε παρουσιαστεί το 920 που είχε αφήσει ανάμεικτες εντυπώσεις. Είμαι σίγουρος οτι μετά τα 950 το χειμώμα κατά το καλοκαίρι θα κυκλοφορήσει κάτι premium σε υλικά.

Εγώ πάντως δε θα περιμένω. :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Φήμες και μελλοντικά μοντέλα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...