Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει καλύτερα πιστεύετε η αγορά του σε σχέση με το χοντρό κομμένο mx4 PRO;; φυσικά και το meizu έχει καλύτερη κάμερα. Και αυτό όμως ακούω ότι έχει καλύτερη κάμερα από το LG G2 σωστά; επίσης είναι απροβλημάτιστο τηλέφωνο; η χαλάει το ένα χαλάει το άλλο;

 

Ποσος χώρος μένει ελεύθερος στα 16GB;

 

Γιατί με τα ίδια λεφτά παίρνω είτε το 16αρι από ευρωπαϊκή ααποθήκη είτε το 32αρι από κινέζικη

 

ανωτερα επιμερους κομματια το Μeizu (top οθονη,top ηχειο,top ηχος ακουστικα, ομορφο λειτουργικο)

ομως πιο ομοιογενες το Le1...και με σαφως ανωτερη ποιοτητα κατασκευης και μπαταρια.

επισης το Le1 ειναι πιο γρηγορο παντου.

Το Mx4 Pro θελει να μεινει σε kitKat για να δειξει τα δοντακια του.

Μετα καπου το εχασαν.

 

Εχεις δικιο vagelis...ξαναγυρναω σε 7s rl

 

δεν ειναι τυχαιο που και ο BB72 λεει να μεινουμε στην 7sRL.

και εγω δεν περασα στην 8s...δεν ηταν και το καλυτερο update αυτο απο πολλες αποψεις.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια..απο χθες το εχω και εγω...πολυ ευχαριστημενος,μπαταρια μετα απο πολυ δουλεια ειναι στο 60%. υπαρχει προβλημα που διεγραψα το αρχειο zip της rom απο μεσα??:O
Link to comment
Share on other sites

φιλε αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου στειλεις που βρηκες το double tap sleep zip γιατι κοιταω εδω και δεν το έχωτο λινκ στο pcφίλε , θα θα το δωαύριο και στο στείλω! Πάντως Έχει από μόνο του τηνεπιλογή holdmenu button to lock στις ρυθμίσεις! ΟπότεΔεν το χρειάζεσαι!
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από τις πρώτες μου μέρες με το κινητό με 7s reloaded. Έχω χρησιμοποιήσει μόνο μια μέρα 7s με τον παλιό kernel και παρατήρησα χειρότερο wifi και ίσως μπαταρία με τον παλιό kernel.

 

1) Τρέχει εξαιρετικά. Δεν είχα πρόσφατα high end κινητό για να συγκρίνω, αλλά έχω την αίσθηση ότι είναι κορυφαίο value for money mid range.

 

2) Πολύ ωραία οθόνη.

 

3) Καλή κάμερα για μένα που δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις όσο έχω στη γενική απόδοσή του.

 

4) Κανένα πρόβλημα στο wifi με 7s rl. Αντιθέτως θα έλεγα.

 

5) Κανένα πρόβλημα με ειδοποιήσεις σε mail χωρίς καμία ρύθμιση, σε εφαρμογές instant messaging ίσως χρειάζεται να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις.

 

6) Αν και έχει πολύ καλό και δυνατό ήχο δεν είμαι ακόμα σίγουρος ότι είναι ικανοποιητική ή ένταση του ήχου στις κλήσεις. Δεν έχω δει κάποιον να το αναφέρει αυτό οπότε ίσως είναι ιδέα μου.

 

7) Αξιοπρεπής μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Πως περναμε την 7s αν εχει την 8s ?

 

Εγώ είχα θέμα... Την πέρασα με απλό wipe dalvik/cache και έβγαζε ερρορ κ ξαναπέρασα την 8.

Είχε κανείς τέτοιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαινουμε αν εχουμε το καινουργιο κερνελ ? Επισης για την 7s rl πρεπει στο about phone να γραφει 5.5.007S_RL ?

 

H 7s_rl έχει EUI version 5.5.007S και kernel 3.10.61+

Link to comment
Share on other sites

Να τα ξεκαθαρίσουν λίγο.....ή 7 s rl με την kernel της είναι ή καλύτερη σε θέμα wi-fi,πυξίδα και διαχείριση μπαταρίας...ή 8s του Ιταλού δεν είναι έτοιμη,δεν ξέρω ή official αν είναι οκ αλλά εγώ ξαναγύρισαν 7s rl
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα στην κοινότητα! Ψήνομαι και εγώ να πάρω την συσκευή μιας και το Beidou LA-Q1 δεν την παλεύει τον τελευταίο καιρό.

Σχετικά με την ROM του BB72, τι διαφορές έχει σε σχέση με την stock rom? Έχει απλά αφαιρέσει τις κινέζικες εφαρμογές ή έχει κάνει κάτι περισσότερο? Λειτουργούν όλα σωστά (IR blaster, mute, LED, OTG, MHL);

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

H 7s_rl έχει EUI version 5.5.007S και kernel 3.10.61+

 

Το ίδιο κερνελ Έχει και η 8ς που έχωβάλει ! ΤοΘέμα είναιότι νομίζω τρώει γρηγορότερα την μπαταρία! Μπορούμε να βάλουμε ξανά την 7ς Τελικά ή παίζει θέμα??

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ξανα προσπαθεια μεσω abd και περασμα της 2.8.7.0

Ειχα ξεχασει οτι ειχα φτιαξει φακελο για το Theme και οταν εκανε Reboot το κινητο ανοιξε στο twrp στα αγγλικα

Οχι ομως στο κεντρικο μενου , αλλα σε μια καρτελλα που λεει κατι για partition , mount κτλ

Βγαινοντας στο αρχικο μενου παω να κανω reboot to system και κολλαει.

Κλεινω το τηλεφωνο και το ανοιγω αλλα οταν παω να ξαναμπω στο recovery δεν εχει κρατησει το twrp

Εν τω μεταξυ δοκιμασα με kingoroot , iroot που αναγνωρισαν το τηλ αλλα απετυχαν και με root genius που εβγαλε not supported

Καπου υπαρχει μια σελιδα οπου δειχνει καποιον να το κανει με το iroot

Επειδη θα προσπαθησω με φλας τουλς και δεν το εχω ξανακανει με κανενα τηλ υπαρχει κανενας οδηγος η κατι παρομοιο ????

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..απο χθες το εχω και εγω...πολυ ευχαριστημενος,μπαταρια μετα απο πολυ δουλεια ειναι στο 60%. υπαρχει προβλημα που διεγραψα το αρχειο zip της rom απο μεσα??:O

 

οχι βεβαια!

 

μπορεις να το ξαναβαλεις ή να βαλεις ενα αλλο zip απο άλλη rom...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα προσπαθησω με φλας τουλς και δεν το εχω ξανακανει με κανενα τηλ υπαρχει κανενας οδηγος η κατι παρομοιο ????

 

Δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

 

Τι λέει το νέο σου απόκτημα, σε σχέση με το F1;

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να το ρουταρω ουτε με το iroot ουτε με kingo root ουτε με ioroot...

 

καμια ιδεα ?

 

Δοκίμασε με flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να φλασαρω μέσω recovery το supersu zip κάπου το είδα για root αλλά έχει κολλήσει και δεν ανοίγει. Μπήκα recovery έκανα νομίζω factory reset ( είναι και στα κινέζικα ****το) αλλά τίποτα. Δεν ανοίγει δεν μπαίνει λειτουργικό εννοώ.

 

Βοήθεια να το ανοίξω παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...