Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά όπως το φοβόμουν το κινητό έγινε μπρίκι, ενώ όλα φαίνονταν οκ και η ρομ εγκαταστάθηκε κανονικά μετά το τηλεφωνο δεν ξανάνοιξε, και ούτε κλείνει. Δεν μπαίνει σε twrp, έχει κολλήσει σε fastboot με τον πιγκουίνο. Το κακό είναι ότι στο νήμα μάλον δεν έχει μείνει κανένας ενεργός, οπότε θα παλέψω ότι βρω στο internet και αν αποτύχω θα πάει για ανακύκλωση. Αν υπάρχει κανείς που μπορεί να βοηθήσει με οποιοδήποτε τρόπο θα του ήμουν ευγνώμον
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά όπως το φοβόμουν το κινητό έγινε μπρίκι, ενώ όλα φαίνονταν οκ και η ρομ εγκαταστάθηκε κανονικά μετά το τηλεφωνο δεν ξανάνοιξε, και ούτε κλείνει. Δεν μπαίνει σε twrp, έχει κολλήσει σε fastboot με τον πιγκουίνο. Το κακό είναι ότι στο νήμα μάλον δεν έχει μείνει κανένας ενεργός, οπότε θα παλέψω ότι βρω στο internet και αν αποτύχω θα πάει για ανακύκλωση. Αν υπάρχει κανείς που μπορεί να βοηθήσει με οποιοδήποτε τρόπο θα του ήμουν ευγνώμον

 

Για δες εδω http://www.leeco.re/forum/5-leeco-devices/

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως το φοβόμουν το κινητό έγινε μπρίκι, ενώ όλα φαίνονταν οκ και η ρομ εγκαταστάθηκε κανονικά μετά το τηλεφωνο δεν ξανάνοιξε, και ούτε κλείνει. Δεν μπαίνει σε twrp, έχει κολλήσει σε fastboot με τον πιγκουίνο. Το κακό είναι ότι στο νήμα μάλον δεν έχει μείνει κανένας ενεργός, οπότε θα παλέψω ότι βρω στο internet και αν αποτύχω θα πάει για ανακύκλωση. Αν υπάρχει κανείς που μπορεί να βοηθήσει με οποιοδήποτε τρόπο θα του ήμουν ευγνώμον

ίσως το κινητό δεν ήταν φορτισμένο καλά, φόρτισε το για 2 ώρες, αν μπεις σε recovery βάζεις μια rom, αν όχι

βάλε fastboot rom , στο τέλος το κόκκινο download

http://www.leeco.re/topic/1340-urgent-x800-no-turn-on-after-fastboot-process-rom/?do=findComment&comment=16385

θα χαθούν τα πάντα, θα εγκαταστήσεις twrp recovery και μια custom rom, η την official

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φίλε μου, το κινητο ηταν γεματο, μάλιστα χρειάστηκε ωρες για να τελειωσει η μπαταρια και να κλείσει μονο του αφου δυστηχώς μονο fastboot μπαίνει, ούτε καν κλείνει, θα δοκιμάσω και ελπιζω αυτη τη φορά

τελικά έδειξε σημάδι ζωής αναβοσβήνει το λαμπάκι

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ίσως το κινητό δεν ήταν φορτισμένο καλά, φόρτισε το για 2 ώρες, αν μπεις σε recovery βάζεις μια rom, αν όχι

βάλε fastboot rom , στο τέλος το κόκκινο download

http://www.leeco.re/topic/1340-urgent-x800-no-turn-on-after-fastboot-process-rom/?do=findComment&comment=16385

θα χαθούν τα πάντα, θα εγκαταστήσεις twrp recovery και μια custom rom, η την official

 

Τζίφος δεν μπαίνει ούτε σε fastboot πλέον, το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει μπαταρία και όταν το βάζω στη μπρίζα ενώ μέχρι χθες άναβε μόνο του σε fastboot πλέον δεν ανάβει καν το λαμπάκι, δεν δείχνει να φορτίζει, είναι νεκρό. Καμία ποιο xtreme ιδέα-λύση μήπως έχεις πριν το στείλω ανακύκλωση;

Edited by kgianno_82
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φίλε μου, το κινητο ηταν γεματο, μάλιστα χρειάστηκε ωρες για να τελειωσει η μπαταρια και να κλείσει μονο του αφου δυστηχώς μονο fastboot μπαίνει, ούτε καν κλείνει, θα δοκιμάσω και ελπιζω αυτη τη φορά

τελικά έδειξε σημάδι ζωής αναβοσβήνει το λαμπάκι

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τζίφος δεν μπαίνει ούτε σε fastboot πλέον, το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει μπαταρία και όταν το βάζω στη μπρίζα ενώ μέχρι χθες άναβε μόνο του σε fastboot πλέον δεν ανάβει καν το λαμπάκι, δεν δείχνει να φορτίζει, είναι νεκρό. Καμία ποιο xtreme ιδέα-λύση μήπως έχεις πριν το στείλω ανακύκλωση;

 

Βάλε άλλο καλώδιο και φόρτιστη άστο αρκετές ώρες και μετά κάνεQfil.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, είναι πολύ σημαντικό να σώσω το τηλ γιατί δεν παίζει μία και έχω ξεμείνει με ένα lenovo p1.

Πάντως είμαστε σε καλό δρόμο, χθες κατάφερα με το qfil να φτάσω στο βήμα 4, οπότε μπήκε αυτή η τελειωμένη κινεζορομ. Τώρα προσπαθώ απεγνωσμένα να το φορτίσω και έχω φτάσει στο 30% τη μπαταρία, αν τη φτάσω στο 50 θα προχωρήσω με τα υπόλοιπα, αν και φοβάμαι ότι θα το χαλάσω πάλι προσπαθώντας να βάλω recovery.

Και μία ερώτηση, είναι φυσιολογικό που στο στάδιο που είμαι τώρα δεν μπαίνει ούτε fastboot ούτε σε κάποιο recovery?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την παρεα. Ειμαι με την ,23s του tora.Θα θελα να περασω καινουρι rom αλλα απο http://www.leeco.re/topic/2287-tora33x800full-multi-5926s-gps-or-20s-or-23s-extra-settings-advanced-settings/?page=1

υπαρχουν παρα πολλες.Ποια ειναι η καλυτερη για οποιον τις δοκιμασε για να περασω? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

την τελευταία 10) Full Multi_X800_26s_MagiskRoot

 

Αυτή η rom ειναι για cn ή us ?προβληματα έχουν αναφερθεί ?θα χρειαστεί καθαρή εγκατάσταση η μπορώ να την φλασαρω με twrp πάνω στην υπάρχουσα μου rom?Thanks :D

P.s. επειδη εχω λιγο μπερδευτει με τόσες εκδώσεις και τοσα ποστ , μήπως ειναι εύκολο να μας πει κάποιος τα βήματα για να περάσουμε την rom βήμα βήμα ,με gapps , root ?και αν υπάρχει και χωρίς letv account ακόμα καλύτερα .

Edited by immortal
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η rom ειναι για cn ή us ?προβληματα έχουν αναφερθεί ?θα χρειαστεί καθαρή εγκατάσταση η μπορώ να την φλασαρω με twrp πάνω στην υπάρχουσα μου rom?Thanks :D

P.s. επειδη εχω λιγο μπερδευτει με τόσες εκδώσεις και τοσα ποστ , μήπως ειναι εύκολο να μας πει κάποιος τα βήματα για να περάσουμε την rom βήμα βήμα ,με gapps , root ?και αν υπάρχει και χωρίς letv account ακόμα καλύτερα .

 

Μόνο για CN είναι πάντα. Η US έχει σταματήσει στην επίσημη 11s και port 14s Cuoco.

Βήματα απλά μπαίνεις TWRP κάνεις wipe αν είσαι πάνω από 13s και βάζεις. Root είναι on board.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για CN είναι πάντα. Η US έχει σταματήσει στην επίσημη 11s και port 14s Cuoco.

Βήματα απλά μπαίνεις TWRP κάνεις wipe αν είσαι πάνω από 13s και βάζεις. Root είναι on board.

 

:cry: Δυστυχώς εχω us τηλέφωνο και απ οτι κατάλαβα κανείς δεν ασχολείται με αυτό πια .Κρίμα το αγαπάω το letv μου και απ οτι φαίνεται θα μείνω στη παλιά μου ρομ .Ευχαριστω για την βοήθεια πάντως .

Link to comment
Share on other sites

την τελευταία 10) Full Multi_X800_26s_MagiskRoot

 

Φιλε tora ευχαριστουμε για την rom.φαινεται η πιο ολοκληρωμενη που εβαλα μεχρι τωρα. Μια ερωτηση μονο γινεται να αλλαξω την επιλογη δικτυου να ειναι μονο 2G οπως ειχαμε σε πιο παλιες rom?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, εγώ μετά το brick που έπαθα μετά από προσπάθεια να περάσω καινούργια ρομ, δεν μπορώ να το φτιάξω, έχω μείνει με την πρώτη ρομ που βάζει το qfill. Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί ψαγμένο που να ασχολείται με τόσο άγνωστα για την Ελληνική αγορά κινητά. Αν μπορώ να το σώσω με μέχρι 50ευρώ τα δίνω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εγώ μετά το brick που έπαθα μετά από προσπάθεια να περάσω καινούργια ρομ, δεν μπορώ να το φτιάξω, έχω μείνει με την πρώτη ρομ που βάζει το qfill. Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί ψαγμένο που να ασχολείται με τόσο άγνωστα για την Ελληνική αγορά κινητά. Αν μπορώ να το σώσω με μέχρι 50ευρώ τα δίνω

έλα Περιστέρι ένα απόγευμα να μου το αφήσεις και το παίρνεις την άλλη μέρα έτοιμο. Λεφτα δεν παίρνω σε κανέναν...έχω φτιαξει 10+ ώς τώρα....:lol::lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καληπσερα φιλοι, σημερα στα καλα καθουμενα σταματησε να λειτουργει το power button.. Δεν επεσε νερο η χτυπησα το κινητο απλα σταματησε να δουλευει.. Μπορω να δοκιμασω κατι η ειναι για πεταμα?
Link to comment
Share on other sites

καληπσερα φιλοι, σημερα στα καλα καθουμενα σταματησε να λειτουργει το power button.. Δεν επεσε νερο η χτυπησα το κινητο απλα σταματησε να δουλευει.. Μπορω να δοκιμασω κατι η ειναι για πεταμα?

 

Βγες έξω recovery και κάνε factory reset.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο αρχισε να δουλευει παλι μονο του.. φοβαμαι να το κλεισω τωρα χαχα

 

Για αυτό σου είπα software είναι και όχι hardware.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σου είπα software είναι και όχι hardware.;)

 

αφου εχεις πτυχιο Χ800 λογικο χαχα

 

μιας κ τα λεμε, εχω μεινει με μια MIUI την πρωτη νομιζω π βγαλε ο tora για CN. Επειδη χρηζει αναβαθμισης, εχεις να μου προτεινεις καποια ρομ? Την πιο καλη κατα τη γνωμη σου παντα

Link to comment
Share on other sites

αφου εχεις πτυχιο Χ800 λογικο χαχα

 

μιας κ τα λεμε, εχω μεινει με μια MIUI την πρωτη νομιζω π βγαλε ο tora για CN. Επειδη χρηζει αναβαθμισης, εχεις να μου προτεινεις καποια ρομ? Την πιο καλη κατα τη γνωμη σου παντα

 

Μπες βρε μία στο leeco.re που τις έχει ο Γιώργος διάβασε ποια είναι η καλύτερη και αποφάσισε μόνος σου..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτησω κι εγω κατι.

 

Το x800 μου έχει θεμα με το gps. Εκτιμώ ότι είναι θέμα λήψης (πιθανοτατα κεραια)

Ενω το x722 συντονιζει αμέσως με τερμα σημα, το x800 αργει χαρακτηριστικα να συνδεθει και το σημα ειναι πάντα μετριότατο.

Οπότε κατέληξα στο ότι είναι θέμα hardware (από τις πολλές πτώσεις ισως).

 

Επι τη ευκαιρία που θα αλλάξω οθόνη σκέφτηκα να σκαλίσω λίγο πιο μέσα και να τσεκάρω την κεραια του Gps.

 

1. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα?

2. Ανοιξε ποτέ κανείς το τηλεφωνο να δει την κεραία του GPS?

3. Βρήκε ποτέ κανείς πρόβλημα στην κεραία και πως το διόρθωσε?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι.

 

Το x800 μου έχει θεμα με το gps. Εκτιμώ ότι είναι θέμα λήψης (πιθανοτατα κεραια)

Ενω το x722 συντονιζει αμέσως με τερμα σημα, το x800 αργει χαρακτηριστικα να συνδεθει και το σημα ειναι πάντα μετριότατο.

Οπότε κατέληξα στο ότι είναι θέμα hardware (από τις πολλές πτώσεις ισως).

 

Επι τη ευκαιρία που θα αλλάξω οθόνη σκέφτηκα να σκαλίσω λίγο πιο μέσα και να τσεκάρω την κεραια του Gps.

 

1. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα?

2. Ανοιξε ποτέ κανείς το τηλεφωνο να δει την κεραία του GPS?

3. Βρήκε ποτέ κανείς πρόβλημα στην κεραία και πως το διόρθωσε?

 

Ευχαριστω!

Δεν είναι θέμα κεραίας. Είναι θέμα ρομ. Μετά από κάποια ρομ (δεν θυμάμαι ποια) και ενώ μέχρι τότε όλα ήταν καλά το GPS απλά δεν λοκαρε ποτέ. Ήταν ένας απ τους λόγους που πήγα σε Pro3.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην ομάδα, Θα ήθελα βοήθεια όποιος γνωρίζει....όταν πήγα να αλλάξω για δεύτερη φορά οθόνη στο τηλέφωνο, κόπηκε ένα δοντάκι από την πλακέτα που συνδέεται η καλωδιοταινία από την όθόνη.....

;έχω βρει αυτά ,https://www.aliexpress.com/premium/letv-x800-motherboard.html?SearchText=letv+x800+motherboard&ltype=wholesale&d=y&tc=ppc&blanktest=0&initiative_id=SB_20171211144338&origin=y&catId=0&isViewCP=y,

τα οποία μπορούν να αλλαχτούν ......?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι.

 

Το x800 μου έχει θεμα με το gps. Εκτιμώ ότι είναι θέμα λήψης (πιθανοτατα κεραια)

Ενω το x722 συντονιζει αμέσως με τερμα σημα, το x800 αργει χαρακτηριστικα να συνδεθει και το σημα ειναι πάντα μετριότατο.

Οπότε κατέληξα στο ότι είναι θέμα hardware (από τις πολλές πτώσεις ισως).

 

Επι τη ευκαιρία που θα αλλάξω οθόνη σκέφτηκα να σκαλίσω λίγο πιο μέσα και να τσεκάρω την κεραια του Gps.

 

1. Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα?

2. Ανοιξε ποτέ κανείς το τηλεφωνο να δει την κεραία του GPS?

3. Βρήκε ποτέ κανείς πρόβλημα στην κεραία και πως το διόρθωσε?

 

Ευχαριστω!

 

Φλάσαρε αυτό και δοκίμασε

https://mega.nz/#!cQdHAD5K!ZLKS8RD1HSZQjCbVxfneP0Z04Yy6pqEEEuKZXYR-8sU

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, Θα ήθελα βοήθεια όποιος γνωρίζει....όταν πήγα να αλλάξω για δεύτερη φορά οθόνη στο τηλέφωνο, κόπηκε ένα δοντάκι από την πλακέτα που συνδέεται η καλωδιοταινία από την όθόνη.....

;έχω βρει αυτά ,https://www.aliexpress.com/premium/letv-x800-motherboard.html?SearchText=letv+x800+motherboard&ltype=wholesale&d=y&tc=ppc&blanktest=0&initiative_id=SB_20171211144338&origin=y&catId=0&isViewCP=y,

τα οποία μπορούν να αλλαχτούν ......?

 

Αν έχεις γνώσεις πάρε ολόκληρη πλακέτα καλύτερα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...