Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://ibb.co/cW4Vcx

 

Ποια από αυτές στο xda έχει καλύτερη απόδοση μπαταρίας και κάμερας;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και τον χρόνο σας.

 

Μπες μια XDA και τσέκαρε απαντήσεις και ποστ ή ρώτησε.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε καθαρή εγκατάσταση και βάλε την 26 του torra33 ή πήγαινε για Νougat...

https://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/development

 

Πού μπορώ να βρω την 26 του torra33; Κάποιο link;

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω Letv le one pro X800 US και εγκατεστημένη την 5.5.011s (stable) του CRISBAL. Το κινητό δουλεύει αρκετά

καλά αν εξαιρέσεις το wi-fi το οποίο έχει άθλια εμβέλεια όπως και το GPS. Έκανα επανεκκίνηση σε twrp και έκανα εγκατάσταση

το πακέτο με την Ελληνική γλώσσα. Η εγκατάσταση μου έγγραψε ότι έγινε επιτυχής πλην όμως όταν πηγαίνω στην επιλογή γλώσσας δεν έχει τα Ελληνικά. Γιατί ??? Κάτι έκανα λάθος μάλλον.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω Letv le one pro X800 US και εγκατεστημένη την 5.5.011s (stable) του CRISBAL. Το κινητό δουλεύει αρκετά

καλά αν εξαιρέσεις το wi-fi το οποίο έχει άθλια εμβέλεια όπως και το GPS. Έκανα επανεκκίνηση σε twrp και έκανα εγκατάσταση

το πακέτο με την Ελληνική γλώσσα. Η εγκατάσταση μου έγγραψε ότι έγινε επιτυχής πλην όμως όταν πηγαίνω στην επιλογή γλώσσας δεν έχει τα Ελληνικά. Γιατί ??? Κάτι έκανα λάθος μάλλον.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Καλήμέρα..θα βάλεις την μαμίσια 11s και μετά από πάνω το πακέτο γλώσσας..η δική μου το έχει ονboard αρκεί να κατεβάσεις το morelocal από το playstore και να το επιλέξεις στις γλώσσες..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ευχαριστω για την βοηθεια.Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει αλλη rom (που να μπορει να παρει Ελληνικα) που να ειναι καλυτερη απο την 11 s και να βελτιωνει το wifi.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ευχαριστω για την βοηθεια.Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει αλλη rom (που να μπορει να παρει Ελληνικα) που να ειναι καλυτερη απο την 11 s και να βελτιωνει το wifi.

Για Χ800US μόνο μαμίσια 11s και ελληνικα..για CN όσες θες....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή βαριέμαι να βάζω αγγελίες ενημερώνω εδώ για όποιον ενδιαφέρεται για την US έκδοση με τα ελληνικά του CrisBal, το δίνω σε άριστη κατάσταση.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή βαριέμαι να βάζω αγγελίες ενημερώνω εδώ για όποιον ενδιαφέρεται για την US έκδοση με τα ελληνικά του CrisBal, το δίνω σε άριστη κατάσταση.

 

Φίλε ενδιαφέρομαι για το κινητό.Εχω το ίδιο με σπασμένη οθόνη!Αν θέλεις στείλε μου pm για τιμή και τα σχετικά.... Ευχαριστώ!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Παιδες καλησπερα, εχω το US model με περασμενη την CRISBAL rom, το μονο προβλημα που εχω ειναι με το gps που δεν lockarei καθολου δεν πιανει κανενα δορυφορο. Μηπως γνωριζει καποιος, καποιο fix στο συγκεκριμενο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, εχω το US model με περασμενη την CRISBAL rom, το μονο προβλημα που εχω ειναι με το gps που δεν lockarei καθολου δεν πιανει κανενα δορυφορο. Μηπως γνωριζει καποιος, καποιο fix στο συγκεκριμενο προβλημα?

 

Λογικά είναι λόγω σκουπιδιών και καταλοίπων...Κάνε τα 2 cache wipes αν δεν παίξει βάλε ένα GPS fix που έχω κάνει αν δεν παίξει πας για καθαρή εγκατάσταση μάλλον..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια χαρά σε όλους!Θα ήθελα μια βοήθεια...Έχω το x800+ cn και επειδή πήρα άλλο κινήτο θέλω να το δώσω στην αδερφή μου. Εκανα factory reset μέσω twrp αλλά εκτός των εφαρμογών όλα τα αλλα(φωτό,βίντεο,αρχεία) εξακολουθούν και βρίσκονται στο κινητό.Τι πρέπει να κάνω ώστε να κρατήσω την rom που είχε μέσα αλλά όχι και τα αρχεια μου;Ευχαριστώ!

Υ.Γ: Η rom είναι η 5.5.039E με twrp 3.0.2 CRISBAL_GR v1 αν παίζει ρόλο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!Θα ήθελα μια βοήθεια...Έχω το x800+ cn και επειδή πήρα άλλο κινήτο θέλω να το δώσω στην αδερφή μου. Εκανα factory reset μέσω twrp αλλά εκτός των εφαρμογών όλα τα αλλα(φωτό,βίντεο,αρχεία) εξακολουθούν και βρίσκονται στο κινητό.Τι πρέπει να κάνω ώστε να κρατήσω την rom που είχε μέσα αλλά όχι και τα αρχεια μου;Ευχαριστώ!

Υ.Γ: Η rom είναι η 5.5.039E με twrp 3.0.2 CRISBAL_GR v1 αν παίζει ρόλο...

full wipe και ξανα τη rom ειναι το πιο σωστο.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας ευχαριστώ για την απόκριση!Επειδή δεν είμαι και πολύ γνωστης,τι εννοείς full wipe;Αν τα διαγράψω όλα,δεν χάνονται και η ρομ που έχω μέσα και το twrp;πως θα τα περάσω αν δεν έχει τίποτα μέσα το τηλέφωνο;Ευχαριστώ και πάλι!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας ευχαριστώ για την απόκριση!Επειδή δεν είμαι και πολύ γνωστης,τι εννοείς full wipe;Αν τα διαγράψω όλα,δεν χάνονται και η ρομ που έχω μέσα και το twrp;πως θα τα περάσω αν δεν έχει τίποτα μέσα το τηλέφωνο;Ευχαριστώ και πάλι!!!!

 

εχεις πμ......................

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εδώ και λίγες μέρες δεν ενεργοποιείτε το wifi.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;Ενώ στο taskmanager φαίνεται ανοικτό μέσα από τις ρυθμίσεις είναι κλειστό και όταν προσπαθώ να το ενεργοποιήσω συνεχίζει να βγάζει μήνυμα ..ενεργοποιήστε το wifi!

Ξαναπέρασα τη Rom αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εδώ και λίγες μέρες δεν ενεργοποιείτε το wifi.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;Ενώ στο taskmanager φαίνεται ανοικτό μέσα από τις ρυθμίσεις είναι κλειστό και όταν προσπαθώ να το ενεργοποιήσω συνεχίζει να βγάζει μήνυμα ..ενεργοποιήστε το wifi!

Ξαναπέρασα τη Rom αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.

 

Παρεμπιπτόντως μήπως υπάρχει και καμία οθόνη γιατί από σήμερα δεν δουλεύουν και τα πλήκτρα;

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως μήπως υπάρχει και καμία οθόνη γιατί από σήμερα δεν δουλεύουν και τα πλήκτρα;

 

WiFi και πλήκτρα? Άρα ίσως κάτι άλλο συμβαίνει...Κάνε μια καθαρή με internal και τσεκαρε.... αλλιώς πας για ένα qfil...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

WiFi και πλήκτρα? Άρα ίσως κάτι άλλο συμβαίνει...Κάνε μια καθαρή με internal και τσεκαρε.... αλλιώς πας για ένα qfil...

 

Λέγοντας καθαρή εννοούμε Data,cache και Davlic ή full wipe μαζί με system;

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας καθαρή εννοούμε Data,cache και Davlic ή full wipe μαζί με system;

 

Τα πάντα όλα...να έχεις USB να την περάσεις ή να βλέπει το PC το κινητό πριν κάνεις οτιδήποτε

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα όλα...να έχεις USB να την περάσεις ή να βλέπει το PC το κινητό πριν κάνεις οτιδήποτε

 

Αν μπορείς να με βοηθήσεις με τα βήματα θα το εκτιμούσα.Αν και όταν ανοίγω σε recovery και πάλι δεν δουλεύουν τα πλήκτρα της οθόνης οπότε μάλλον έχω πρόβλημα με την οθόνη.

https://photos.app.goo.gl/QTnYqMgwrsx8n46U9

Edited by akispash
It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να με βοηθήσεις με τα βήματα θα το εκτιμούσα.Αν και όταν ανοίγω σε recovery και πάλι δεν δουλεύουν τα πλήκτρα της οθόνης οπότε μάλλον έχω πρόβλημα με την οθόνη.

https://photos.app.goo.gl/QTnYqMgwrsx8n46U9

 

Αν δεν παίζουν κι εκεί ίσως. Κάνε ένα qfil που ουσιαστικά κάνει το τηλέφωνο εργοστασιακό με επανεγγραφή όλως των partitions και βλέπεις.

Κατέβασε αυτό να δεις τι πρέπει να κάνεις

https://mega.nz/#!xUUDFIrZ!saCdADC8x-xtY0tAYDTYJXQekAEihWaZFW9a61gfipY

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παίζουν κι εκεί ίσως. Κάνε ένα qfil που ουσιαστικά κάνει το τηλέφωνο εργοστασιακό με επανεγγραφή όλως των partitions και βλέπεις.

Κατέβασε αυτό να δεις τι πρέπει να κάνεις

https://mega.nz/#!xUUDFIrZ!saCdADC8x-xtY0tAYDTYJXQekAEihWaZFW9a61gfipY

 

Τον έχω τον οδηγό και την πρώτη φορά που μπρικάρισε πριν 3 χρόνια, με το που το πήρα δηλαδή έτσι κατάφερα και το επανέφερα.Απλά σκέφτομαι ότι αν όντος έχει πρόβλημα η οθόνη (και αυτό το λέω γιατί δεν ανάβει και ο φωτισμός τους) δεν θα γίνει κάτι με το qfil και φοβάμαι αν χρειαστεί να πατήσω κάποιο από τα πλήκτρα μήπως δεν μπορώ.

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...