Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω man, μπορω να την πεταξω μεσα μεσω pc ή μονο μεσω otg;

 

Edit: επισης κατι ακομα, επειδη με ενδιαφερει η 15s του Rush, μπορω να την flash-άρω οπως ειμαι; Εχω twrp v2.8.7.0(cuoco). Μηπως θελω update στην twrp;

Edited by GEONISED
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω man, μπορω να την πεταξω μεσα μεσω pc ή μονο μεσω otg;

 

Edit: επισης κατι ακομα, επειδη με ενδιαφερει η 15s του Rush, μπορω να την flash-άρω οπως ειμαι; Εχω twrp v2.8.7.0(cuoco). Μηπως θελω update στην twrp;

να είσαι καλά , έχεις την cn version

σε recovery αν συνδέσεις το κινητό με το κομπιούτερ σου και βλέπεις την εσωτερική του κινητού , πέταξε μέσα την rom και φλάσαρέ την

Ναι, μπορείς και με το v2.8.7

edit

αν θέλεις αργότερα το νέο recovery https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145291

το αποσυμπιέζεις σε έναν φάκελο στον υπολογιστή σου

απ'ενεργοποιείς το κινητό σου, πατάς ταυτόχρονα το on/off και το volume- , το συνδέεις με το κομπιούτερ σου

τρέχεις το Le1PRO-TWRP-INSTALLER και ακολουθείς οδηγίες (κοιτώντας και το κινητό σου)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε πάλι την rom , ίσως δεν κατέβηκε σωστά

και κάνε το 2 και με τους δύο τρόπους , και ονόμασε τα αρχεία των roms διαφορετικά

π.χ. update και update_kali_mou_epitixia (πλάκα ,το δεύτερο π.χ. update1)

βάλτα στο κινητό (όχι σε φάκελο , ξέρεις) , ελπίζω κάποιο να γίνει instal

 

Αυτό είχε γίνει. Στην τρίτη προσπάθεια πέτυχε...

Ευχαριστώ πολύ!

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχε γίνει. Στην τρίτη προσπάθεια πέτυχε...

Ευχαριστώ πολύ!

να είσαι καλά

 

CN version

σήμερα πήραν την 16s τα Le2

το δικό μας , όχι ακόμη (το ακόμη , ελπίζω να μην γίνει ποτέ ,)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά

 

CN version

σήμερα πήραν την 16s τα Le2

το δικό μας , όχι ακόμη (το ακόμη , ελπίζω να μην γίνει ποτέ ,)

Καλημέρα Γιώργο η 16 S θα είναι 6 marshmallow , και θα είναι καθαρά για X800 ή μετατροπή από άλλο ;;;;

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε πάλι την rom , ίσως δεν κατέβηκε σωστά

και κάνε το 2 και με τους δύο τρόπους , και ονόμασε τα αρχεία των roms διαφορετικά

π.χ. update και update_kali_mou_epitixia (πλάκα ,το δεύτερο π.χ. update1)

βάλτα στο κινητό (όχι σε φάκελο , ξέρεις) , ελπίζω κάποιο να γίνει instal

Γιώργο καλημέρα. Έχω κατεβάσει την official rom καμιά δεκαριά φορές! Εννοείτε ότι έχω κάνει όλες τις απαιτούμενες αλλαγές στο updater.script δοκίμασα να την βάλω και πάνω από του Ιταλού και από CM κάνοντας τα απαραίτητα Wipe, αλλά πάντα κάνοντας Install, κάνει μόλις λίγα δευτερόλεπτα σαν εγκατάσταση-που δεν θα έπρεπε- και μου βγάζει τα παρακάτω στο TWRP:

INSTAL zip file '/sdcard/update.zip

Cheking for MD5 file

Skipping MD5 file...

Patching firmware images

script succeeded result was (t)...

Updating partition details...

...done

και μένει κολημένο στο logo EUI για πολύ ώρα και ξανακάνω recovery στην προηγούμενη bsckup rom.:wacko:

Το έχεις δει πουθενά?Καμία λύση?Έχω αλλάξει όνομα στη rom...τα ίδια! Έχω πειράξει το script βάζοντας το δικό σου, τίποτα, έχω σβήσει χειροκίνητα την πρώτη σειρά-τίποτα-, έχω αφήσει τα "μαμά" στην πρώτη σειρά και αλλάζοντας τα "X1_na" σε "Χ1"σκέτο, τα ίδια. Εννοείτε ότι αν αφήσω το updater script της official βγάζει το γνωστό "error 7". Καμία σκέψη? :confused: Τώρα θα δοκιμάσω να την ξεπακετάρω και να την πακετάρω με kitchen κάνοντας και κάποιες αλλαγές για να δώ μήπως δουλέψει έτσι! Ευχαριστώ.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 βδομάδες που πέρασα την official US και αφού προσαρμόστηκα στη συσκευή (το αντίστροφο δεν γίνεται :p ) μπορώ να πω ότι η λειτουργία είναι απροβλημάτιστη, με καλύπτει σαν τηλέφωνο. Το μόνο που θα ήθελα είναι ίσως λίγο πιο δυνατή λήψη για τις εκτός πόλης περιοχές, αλλά αυτό δεν πιστεύω ότι διορθώνεται μέσω λογισμικού.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιώργο η 16 S θα είναι 6 marshmallow , και θα είναι καθαρά για X800 ή μετατροπή από άλλο ;;;;

CN

Τάκη όπως η 15s ΜΜ (5.8.015S) , οι προηγούμενες ήταν lollipop (5.5.013S)

για να εγκαταστήσουμε την 15s , πρέπει πρώτα να εγκαταστήσουμε την 13s , βοηθάει

 

αν θα βγει , αν θα είναι μετατροπή από μια έτοιμη που έχουν δεν το ξέρω

η μαμά rom είναι περήφανη για την δεύτερη γενιά (le2) και για τις καλές rom που δίνουν

απάντηση από Κινέζους:

μην χαίρεστε εσείς που έχετε την δεύτερη γενιά , γιατί θα σας παρατήσουν όπως παράτησαν την πρώτη γενιά μόλις βγει η τρίτη γενιά letv

(δεν είναι αισιόδοξοι ότι θα δώσουν rom στα letv1)

 

US

@CrisBal , καλημέρα , στο reboot κάνει νομίζω αρκετή ώρα (στην cn official 15s κάνει πάρα πολύ χρόνο , λιγότερο από 15 λεπτά)

πολλοί την έβαλαν κάνοντας λίγη υπομονή

το αρχείο της rom το update είναι 1,19 GB (1.288.339.140 byte), κάνε έλεγχο το αρχείο της rom που κατέβασες για σφάλματα με το 7-zip

Εδώ και 2 βδομάδες που πέρασα την official US και αφού προσαρμόστηκα στη συσκευή (το αντίστροφο δεν γίνεται :p ) μπορώ να πω ότι η λειτουργία είναι απροβλημάτιστη, με καλύπτει σαν τηλέφωνο. Το μόνο που θα ήθελα είναι ίσως λίγο πιο δυνατή λήψη για τις εκτός πόλης περιοχές, αλλά αυτό δεν πιστεύω ότι διορθώνεται μέσω λογισμικού.

US

για καλύτερο σήμα , wifi, μπαταρία....... πρέπει να καθίσει και να σχεδιάσει από την αρχή η μαμά rom (μέχρι σήμερα μόνο αυτή μπορεί) πάλι την rom

να φτιάξει και τον κέρνελ , (μπορεί εύκολα , αλλά δεν θέλει να αυξήσει το sar ούτε να παίρνει φωτιά η μπαταρία)

ελπίζουμε σε μια καλή official rom , μετά θα δούμε και καλές custom rom

 

στο CN δεν είχαμε καλό gps (με κόλπα το κάναμε αρκετά καλό) , πιστεύαμε μετά από ένα χρόνο ότι μάλλον είναι θέμα κεραίας ,

με την official ΜΜ 15s το gps έγινε τέλειο όπως είναι στην US

το κινητό είναι ένα από τα καλύτερα στην κατηγορία του , με πολλές δυνατότητες που θα τις χαιρόμασταν , αν είχαμε υποστήριξη , μια καλοσχεδιασμένη rom

(τα Le2 τα προσέχουν πάρα πολύ)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Ποια Rom να επιλεξω? ειχα περασει την Cuoco 92 14s και τωρα εχω την cm12.1 αλλα εχω το ιδιο προβλημα . Δεν βγαζει 4G αλλα H+ . πως μπορω να το ρυθμισω αυτο.Τι μου προτεινετε? εχω την us εκδοση Edited by jali
Link to comment
Share on other sites

US

@CrisBal , καλημέρα , στο reboot κάνει νομίζω αρκετή ώρα (στην cn official 15s κάνει πάρα πολύ χρόνο , λιγότερο από 15 λεπτά)

πολλοί την έβαλαν κάνοντας λίγη υπομονή

το αρχείο της rom το update είναι 1,19 GB (1.288.339.140 byte), κάνε έλεγχο το αρχείο της rom που κατέβασες για σφάλματα με το 7-zip

Καλημέρα Γιώργο.Ευχαριστώ για την απάντηση!

Το έχω ελέγξει με 7zip & winrar λέει ότι είναι οκ! Η εγκατάσταση όμως δεν θα έπρεπε να παίρνει λίγα λεπτά? Εμένα σε 10 δεύτερα από το INSTALL βγάζει το μήνυμα που σου είπα. Recovery πίσω σε backup roms κάνει κανονικά! Να δοκιμάσω με OTG λες, με καθαρισμό και της internal? Όλες τις άλλες τις παίρνει κανονικά, CM, Cuoco etc μόνο αυτήν αρνείται κατηγοριματικά!!:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερωτηση. Ποια Rom να επιλεξω? ειχα περασει την Cuoco 92 14s και τωρα εχω την cm12.1 αλλα εχω το ιδιο προβλημα . Δεν βγαζει 4G αλλα H+ . πως μπορω να το ρυθμισω αυτο.Τι μου προτεινετε? εχω την us εκδοση

Πήγαινε ρυθμίσεις>sim1>εκεί που λέει παγκόσμιο δικτυο CDMA κλπ βάλε LTE/GSM/WCDMA.

Θα απενεργοποιηθεί η sim1 και μόλις ενεργοποιηθεί μόνη της θα έχεις 4G εφόσον υπάρχει στην περιοχή που είσαι φυσικά!:)

Προτείνω να βάλεις την official US γιατί είναι η πιο σταθερή, από όσο ξέρω!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιώργο.Ευχαριστώ για την απάντηση!

Το έχω ελέγξει με 7zip & winrar λέει ότι είναι οκ! Η εγκατάσταση όμως δεν θα έπρεπε να παίρνει λίγα λεπτά? Εμένα σε 10 δεύτερα από το INSTALL βγάζει το μήνυμα που σου είπα. Recovery πίσω σε backup roms κάνει κανονικά! Να δοκιμάσω με OTG λες, με καθαρισμό και της internal? Όλες τις άλλες τις παίρνει κανονικά, CM, Cuoco etc μόνο αυτήν αρνείτε κατηγοριματικά!!:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε ρυθμίσεις>sim1>εκεί που λέει παγκόσμιο δικτυο CDMA κλπ βάλε LTE/GSM/WCDMA.

Θα απενεργοποιηθεί η sim1 και μόλις ενεργοποιηθεί μόνη της θα έχεις 4G εφόσον υπάρχει στην περιοχή που είσαι φυσικά!:)

 

Ευχαριστω πολυ! Ποια rom προτεινεις? ποια ειναι καλυτερη για το letv le 1 pro us ?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα του Rusch 15s, στην αρχη μου εβγαλε bug και crash-αρε η αρχικη οθονη, την ξαναπερασα και εφτιαξε. Βαζω GPS...χαλια παλι, στο GPS TEST πορτοκαλί οι μπαρες, accuracy χαλια απο 30ft εως 100ft και ασταθες, τι διαολο κραταει ρυθμισεις απο το storage τπτ γιατι ετσι ακριβως ητανε και πριν.:O:O
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Ποια rom προτεινεις? ποια ειναι καλυτερη για το letv le 1 pro us ?

Είπα πιο πάνω, ότι από την στιγμή που υπάρχει official αυτή είναι η πιο σταθερή.

Αρκεί να μπει βέβαια,γιατί σε εμένα αρνείται!!:lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είπα πιο πάνω, ότι από την στιγμή που υπάρχει official αυτή είναι η πιο σταθερή.

Αρκεί να μπει βέβαια,γιατί σε εμένα αρνείται!!:lol::lol:

 

από που θα την κατέβασω?

Link to comment
Share on other sites

CN

Τάκη όπως η 15s ΜΜ (5.8.015S) , οι προηγούμενες ήταν lollipop (5.5.013S)

για να εγκαταστήσουμε την 15s , πρέπει πρώτα να εγκαταστήσουμε την 13s , βοηθάει

 

αν θα βγει , αν θα είναι μετατροπή από μια έτοιμη που έχουν δεν το ξέρω

η μαμά rom είναι περήφανη για την δεύτερη γενιά (le2) και για τις καλές rom που δίνουν

απάντηση από Κινέζους:

μην χαίρεστε εσείς που έχετε την δεύτερη γενιά , γιατί θα σας παρατήσουν όπως παράτησαν την πρώτη γενιά μόλις βγει η τρίτη γενιά letv

(δεν είναι αισιόδοξοι ότι θα δώσουν rom στα letv1)

 

(τα Le2 τα προσέχουν πάρα πολύ)

 

Ευχαριστώ Γιώργο για την απάντηση, την 13S του Ιταλού έχω τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τώρα τι παραπάνω θα δώσει η 15S ένας θεός ξέρει, πάντως όταν βγει θα την δοκιμάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

από που θα την κατέβασω?

Από εδώ: https://sites.google.com/site/l1prousx800/

Και θα πρέπει να κάνεις αυτά: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6829176#post6829176

edit: και αυτό να το αλλάξεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6829250#post6829250

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα του Rusch 15s, στην αρχη μου εβγαλε bug και crash-αρε η αρχικη οθονη, την ξαναπερασα και εφτιαξε. Βαζω GPS...χαλια παλι, στο GPS TEST πορτοκαλί οι μπαρες, accuracy χαλια απο 30ft εως 100ft και ασταθες, τι διαολο κραταει ρυθμισεις απο το storage τπτ γιατι ετσι ακριβως ητανε και πριν.:O:O

έκανες factory reset πριν την βάλεις γιατί είναι τελείως διαφορετική rom

του Rusch και η 15s βασίζετε στην official 15s ,

η μαμά rom λέει πρώτα εγκατάσταση την 13s με factory reset http://g3.letv.cn/194/30/72/scloud-ota/0/upload/tmp/5db4b3d68fed487b9f93079843a51b277506.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

και μετά την 15s official , http://g3.letv.cn/197/48/49/letv-hdtv/0/upload/tmp/20160706191054061/X1_X800-CN-FN-BEXCNFN5801507014S-5.8.015S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

έτσι την έβαλα και το gps είναι τέλειο

μετά βγήκε του Rusch , και την έβαλα ενώ είχα την 15s official , με factory reset

καλό είναι να βάλουμε την 13s official και μετά του Rusch 15s (δεν δοκίμασα απο π.χ. του Ιταλού να βάλω κατευθείαν του Rusch 15s)

 

Ευχαριστώ Γιώργο για την απάντηση, την 13S του Ιταλού έχω τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τώρα τι παραπάνω θα δώσει η 15S ένας θεός ξέρει, πάντως όταν βγει θα την δοκιμάσουμε.

Τάκη η 15s , έχει λίγο αναβαθμισμένες ρυθμίσεις και καλό gps , αν θέλεις περίμενε λίγες ημέρες για την 16s official , ίσως να έχει και καλύτερο wifi......

Καλημέρα Γιώργο.Ευχαριστώ για την απάντηση!

Το έχω ελέγξει με 7zip & winrar λέει ότι είναι οκ! Η εγκατάσταση όμως δεν θα έπρεπε να παίρνει λίγα λεπτά? Εμένα σε 10 δεύτερα από το INSTALL βγάζει το μήνυμα που σου είπα. Recovery πίσω σε backup roms κάνει κανονικά! Να δοκιμάσω με OTG λες, με καθαρισμό και της internal? Όλες τις άλλες τις παίρνει κανονικά, CM, Cuoco etc μόνο αυτήν αρνείται κατηγοριματικά!!:lol:

είναι περίεργο, σε recovery =>reboot to recovery έκανες να υποθέσω

στο instal μήπως είναι επιλεγμένο στο otg ? και δεν βλέπει την rom στην εσωτερική ?

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

είναι περίεργο, σε recovery =>reboot to recovery έκανες να υποθέσω

στο instal μήπως είναι επιλεγμένο στο otg ? και δεν βλέπει την rom στην εσωτερική ?

Εννοείτε σε recovery =>reboot to recovery έκανα! Μπαίνω recovery,κάνω advance wipe τα πάντα εκτός internal, κάνει καμιά δεκαριά δευτερα, κάνει install, λέει result was(t), κάνω πάλι factory reset, επανεκκίνηση σύστημα...........

Περιμένω 10λεπτά, ακόμα είναι κολλημένο στο EUI.....κάτσε να το αφήσω παραπάνω να δώ μήπως δουλέψει!!:p

edit: Μετά την τελευταία προσπάθεια, είχα παρατεταμένη δόνηση και blue led on! soft brick!!! Το επανέφερα, έκανα πάλι τα γνωστά και τελικα.....Δούλεψε! Θέλει υπομονή...είχες δίκιο Γιώργο...εγώ περίμενα σαν τις άλλες rom ότι θέλει πολύ ώρα να εγκατασταθεί και 3-5 λεπτά να ανοίξει. Τελικά η εγκατάσταση στο TWRP κρατάει δευτερόλεπτα και όλα γινόνται αφού μπεί στο EUI... Τώρα που ξέρω ότι δουλεύει, πάω να καθαρίσω τα πάντα και περνάω απο OTG.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να κανεις full wipe και την internal και να κανεις εγκατασταση απο otg να φυγουν ολα τα σκουπιδια.

 

Περασα στο χ900 μου την 15ς και μονο καλα λογια εχω να πω. Μεγαλη διαφορα στην μπαταρια.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να κανεις full wipe και την internal και να κανεις εγκατασταση απο otg να φυγουν ολα τα σκουπιδια. .

Ευχαριστώ @varajohn. Αυτό θα κάνω...εννοείτε αλλά ήθελα να δω ότι μπαίνει πρώτα.

Τώρα θα παίξω να της βάλω και Ελληνικά στο framework να δώ αν παίζει καλά...:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

έκανες factory reset πριν την βάλεις γιατί είναι τελείως διαφορετική rom

του Rusch και η 15s βασίζετε στην official 15s ,

η μαμά rom λέει πρώτα εγκατάσταση την 13s με factory reset http://g3.letv.cn/194/30/72/scloud-ota/0/upload/tmp/5db4b3d68fed487b9f93079843a51b277506.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

και μετά την 15s official , http://g3.letv.cn/197/48/49/letv-hdtv/0/upload/tmp/20160706191054061/X1_X800-CN-FN-BEXCNFN5801507014S-5.8.015S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

έτσι την έβαλα και το gps είναι τέλειο

μετά βγήκε του Rusch , και την έβαλα ενώ είχα την 15s official , με factory reset

καλό είναι να βάλουμε την 13s official και μετά του Rusch 15s

 

Εκανα ολα τα wipes εκτος απο storage. Αν βαλω την 13s official θα χασω το twrp;

 

 

 

Sent from my Lenovo K910 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ολα τα wipes εκτος απο storage. Αν βαλω την 13s official θα χασω το twrp;

 

 

 

Sent from my Lenovo K910 using Tapatalk

Όχι , εγώ δεν το έχασα ποτέ εδώ και ένα χρόνο , (λίγοι είπαν κάποτε ότι χάθηκε το recovery βάζοντας κάποια official)

Και να χαθεί, σε 1 λεπτό το κάνουμε πάλι εγκατασταση

Sent from my X800+ using Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Όχι , εγώ δεν το έχασα ποτέ εδώ και ένα χρόνο , (λίγοι είπαν κάποτε ότι χάθηκε το recovery βάζοντας κάποια official)

Και να χαθεί, σε 1 λεπτό το κάνουμε πάλι εγκατασταση

Sent from my X800+ using Tapatalk

Γιώργο μιας και το ανέφερες. Αν χαθεί το TWRP μπαίνει κανονικά με τον γνωστό τρόπο με το Pc.. ok. Αν σβήσει η internal δεν μπορούμε μέσω Pc να ξαναβαλουμε ενώ είμαστε στο TWRP χύμα rom και τον φάκελο του TWRP ώστε να επαναφερουμε από εκεί.?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο μιας και το ανέφερες. 1. Αν χαθεί το TWRP μπαίνει κανονικά με τον γνωστό τρόπο με το Pc.. ok.

2. Αν σβήσει η internal δεν μπορούμε μέσω Pc να ξαναβαλουμε ενώ είμαστε στο TWRP χύμα rom και τον φάκελο του TWRP ώστε να επαναφερουμε από εκεί.?

γενικά: αν χαθεί το TWRP recovery , μπορούμε να βάλουμε την rom με το Κινέζικο recovery , (έχει 2 επιλογές για factory reset και να βάλουμε την rom που ονομάζετε update κάνουμε και τα δύο), μετά το reboot , βάζουμε το Ευρωπαϊκό recovery

1. ναι

2. ναι μπορούμε , αν βλέπει ο υπολογιστής μας το κινητό μας , και μπορούμε να τα "πετάξουμε" στην εσωτερική μνήμη (χύμα στο τηλέφωνο)

αν δεν το βλέπει , βάζουμε και τα δύο σε otg

τα ξέρεις , αλλά μας βλέπουν και νέοι χρήστες

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

γενικά: αν χαθεί το TWRP recovery , μπορούμε να βάλουμε την rom με το Κινέζικο recovery , (έχει 2 επιλογές για factory reset και να βάλουμε την rom που ονομάζετε update κάνουμε και τα δύο), μετά το reboot , βάζουμε το Ευρωπαϊκό recovery

1. ναι

2. ναι μπορούμε , αν βλέπει ο υπολογιστής μας το κινητό μας , και μπορούμε να τα "πετάξουμε" στην εσωτερική μνήμη (χύμα στο τηλέφωνο)

αν δεν το βλέπει , βάζουμε και τα δύο σε otg

τα ξέρεις , αλλά μας βλέπουν και νέοι χρήστες

Οκ. Ευχαριστώ. Μιας και λέμε πράγματα χρήσιμα. Σήμερα είχα 3 φορές - λόγω πολλών εγκαταστασεων rom blue led soft brick. Από ότι είδα και στους XDA όσοι το παθαιναν αυτό ξαναεβαζαν το TWRP μέσω recovery. Εγώ δοκίμασα κρατώντας πατημενα τα vol+ on/off την ώρα που είχε το led και δόνηση κολλημένα και ξανά άνοιξε στο recovery! Επίσης είχα και 1 hard brick - νομίζω - μετά από εγκατάσταση που μαυρισαν όλα με δόνηση χωρίς led και δεν αναβε καθόλου! Κράτησα πατημενα τα vol+ on/off πάλι για κάνα 3λεπτο και μπήκε πάλι στο TWRP. Σου έχει συμβεί ποτέ?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...