Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γείτονα τι βλέπω? Δεν πήρες το mi4? Πας κι εσύ για το οκαπύρηνο τέρας! Μια χαρά είναι η 12s.Την έχω από εχθές! ������������ κατέβα να τα πούμε και να την δεις από κοντά. ������

 

Οχι ξεμεινα απο λεφτα. Το mi max ηθελα να παρω λογω οτι εχω χερι κουπι και τα 5.5 μου πεφτουν μικρα αλλα τι να κανω δεν εχει κοντα τραπεζα να σκαψω. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πηρα! Αριστη κατασταση με χαλασε που δεν εχει ακουστικα μεσα.

 

Θηκη λαστιχο που θα βρουμε για αυτο; γιατι η γυαλινη και μια μαυρη πλαστικη που μου εδωσε δεν προστατευουν τιποτα.

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα! Αριστη κατασταση με χαλασε που δεν εχει ακουστικα μεσα.

 

Θηκη λαστιχο που θα βρουμε για αυτο; γιατι η γυαλινη και μια μαυρη πλαστικη που μου εδωσε δεν προστατευουν τιποτα.

 

ακουστικα δεν εχει μεσα η συσκευασια.για θηκες δες στο ebay k aliexpress

Link to comment
Share on other sites

Το μενου ειναι για κλαματα. Εγω θελω να παταω ενα πληκτρο και να με βαζει στο μενου οχι να μου το εχει χυμα στην οθονη την οθονη την θελω καθαρη χωρις εικονιδια κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα τηλεφωνα μου στην καρτα sim και δεν μου τα βγαζει ουτε εχει καπου να κανω εισαγωγη γιατι;
Link to comment
Share on other sites

να σας ευχαριστήσω με τη σειρα μου και ιδιαίτερα τους φιλους kyrliot k tora33..τα καταφερα και ειναι σαφης η διαφορα.. επρεπε να αλλαξω υπολογιστή και ακολουθησα τον οδηγό της σελ 223.
Link to comment
Share on other sites

Το μενου ειναι για κλαματα. Εγω θελω να παταω ενα πληκτρο και να με βαζει στο μενου οχι να μου το εχει χυμα στην οθονη την οθονη την θελω καθαρη χωρις εικονιδια κλπ.

 

Nova lancher αν δεν το έχεις αγοράσει ήδη κάντο τώρα, 0,50 λεπτά κάνει από 3,99 που έχει.

 

Είναι ότι καλύτερο σε browser. Προσωπικά ήμουν της ίδιας λογικής τα τελευταία 3-4 χρόνια αλλά τελικά βολεύει πολύ περισσότερο να μην υπάρχει μενού και να τα χωρίζεις σε φακέλους. Σκέψου εγώ όχι μόνο ήθελα μενού αλλά το χώριζα και σε καρτέλες ανα κατηγορίες για να είναι "Εύχρηστο".

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω τα τηλεφωνα μου στην καρτα sim και δεν μου τα βγαζει ουτε εχει καπου να κανω εισαγωγη γιατι;

 

Εχει επιλογή να επιλέξεις από που θες να εμφανίζονται τα τηλέφωνα. Καλό είναι πάντα να τα έχουμε στο gmail μας γιατί διαφορετικά πολλές εφαρμογές έχουν πρόβλημα στο να διαβάσουν τις επαφές μας.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Nova lancher αν δεν το έχεις αγοράσει ήδη κάντο τώρα, 0,50 λεπτά κάνει από 3,99 που έχει.

 

Είναι ότι καλύτερο σε browser. Προσωπικά ήμουν της ίδιας λογικής τα τελευταία 3-4 χρόνια αλλά τελικά βολεύει πολύ περισσότερο να μην υπάρχει μενού και να τα χωρίζεις σε φακέλους. Σκέψου εγώ όχι μόνο ήθελα μενού αλλά το χώριζα και σε καρτέλες ανα κατηγορίες για να είναι "Εύχρηστο".

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχει επιλογή να επιλέξεις από που θες να εμφανίζονται τα τηλέφωνα. Καλό είναι πάντα να τα έχουμε στο gmail μας γιατί διαφορετικά πολλές εφαρμογές έχουν πρόβλημα στο να διαβάσουν τις επαφές μας.

 

Το εχω το Nova δεν σκεφτηκα να το βαλω. Πηγα εκει που λεει να επιλεξω επαφες αλλα δεν μου βγαζει καμια καρτα γιατι εχω δυο αλλα μονο στην μια εχω, ουτε καν να κανω εισαγωγη απο αρχειο vcf δεν ειχε και ο τροπος που βρηκα να τα περασω ειναι να παω στην μνημη που ειχα περασει το αρχειο να πατησω πανω του και ετσι μου τα περασε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω καθαρη την οθονη για να μπορω να εχω μια φωτογραφια πχ τα παιδια μου.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 14s Marshmallow του cuoco με clear install ... Διαφορά καμιά... Το Double tap To open δεν υπάρχει καν.. Με πέταγε και από τις ρυθμίσεις και χρειάστηκε επανεκκίνηση.. Gps δεν δουλεψα ακόμα.. Αν δουλέψει εύκολα θα σκεφτώ να την κρατήσω.. Ειδάλλως πάμε σε οφισιαλ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ράδιο το x800
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες στο βήμα 4? Αυτό εννοείς? 4) Installl TWRP Recovery via FastBoot http://androiding.how/how-to-install-twrp-recovery-via-fastboot/

Τι έκδοση έχεις? US ή CN? και τι θες ακριβώς να κάνεις? Να το κάνεις root? ή να του περάσεις απλά το TWRP?

 

τελικα καταφερε και το εκανε ξεκολησε φιλος. τον τροπο δεν τον πολυκαταλαβα. η ROM που περασε ειναι η 5.5.011s (stable), 11s ειχα και πριν αυτη που εχουν τα τηλ του tinydeal US model και ηταν καλυτερη σε σημα και σε gps, δεν ξερω γιατι τοσο διαφορα.

 

το ζητουμενο μου ειναι να το κανω root , να περασω το twrp και πλεον να του περασω και rom μιας και αυτη δεν μου αρεσει στα σημεια που ανεφερα.

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Μου εκανες την καρδια χωραφι για πατατες:(

Γείτονα γιατί τόση απογοήτευση? Πάρτο απόφαση. Αν δεν έρθει η marshmallow γιατρειά δεν θα δούμε! :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γείτονα γιατί τόση απογοήτευση? Πάρτο απόφαση. Αν δεν έρθει η marshmallow γιατρειά δεν θα δούμε! :p

 

Γιατι αμα παρει την 6 θα παρει και ραδιο ???

Μου εχει προβλημα και το καλωδιο type c γιατι σταματαει να φορτιζει και μου εδωσε ενα κανoνικο usb με ανταπτορακι σε type c της letv και με αυτο δενε χει προβλημα φορτιζει κανονικα οποτε κατι δεν παει καλα με το καλωδιο type c

 

Καλωδιο που θα βρω οεο???

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

να σας ευχαριστήσω με τη σειρα μου και ιδιαίτερα τους φιλους kyrliot k tora33..τα καταφερα και ειναι σαφης η διαφορα.. επρεπε να αλλαξω υπολογιστή και ακολουθησα τον οδηγό της σελ 223.

 

Ωραίος, μπράβο :)

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Καλωδιο που θα βρω οεο???

 

Παντου πουλανε

 

Αυτα τα 2 (1 μετρο μηκος ) ειναι ποιοτικα γιατι θελουν προσοχη τα type c.

 

http://www.banggood.com/BlitzWolf-2_4A-USB-Type-C-Reversible-Braided-Data-Cable-3_33ft1m-USB-2_0-A-Male-to-USB-3_1-Type-C-Male-p-1015832.html

 

http://www.banggood.com/BlitzWolf-3A-USB-Type-C-Reversible-3_33ft-1m-Data-Cable-p-1013479.html

 

Αλλιως ανταπτορακια type c σε micro usb οπως αυτο που εχει το κουτι και ενα καλο σετ καλωδια http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Gold-Plated-USB-2-0-Male-to-Micro-USB-Cable-5-Pack-0-3M-1M-1-8M-359032.html

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα τηλεφωνα μου στην καρτα sim και δεν μου τα βγαζει ουτε εχει καπου να κανω εισαγωγη γιατι;

contacs (επαφές)=>πατάς παρατεταμένα το αριστερό κάτω κουμπί αφής =>για import/export contacs , show contacs on sim1 κ.λ.π.

Δεν έχει ράδιο το x800

με καμιά rom δυστυχώς, για όσους το χρησιμοποιούν, δεν θα έχει

Το μενου ειναι για κλαματα. Εγω θελω να παταω ενα πληκτρο και να με βαζει στο μενου οχι να μου το εχει χυμα στην οθονη την οθονη την θελω καθαρη χωρις εικονιδια κλπ.

στις παλιές rom του Ιταλού για το CN , ήταν όπως το θέλεις , στην θέση του G (δεξιά από το τηλέφωνο) είχε εφαρμογή που αν την έτρεχες έβλεπες όλες τις εφαρμογές , όπως το έχει μάλλον μέχρι και σήμερα και η samsung , όχι όμως η xiaomi και άλλες καλές εταιρίες που έχουν τις εφαρμογές χύμα στις επιφάνειες εργασίας

πέρα από lancher που μπορείς να αλλάξεις , (ίσως είναι το καλύτερο)

υπάρχουν και εφαρμογές στο play store που δείχνουν όλες οι εφαρμογές σου και αδειάζεις τις επιφάνειες εργασίας

εγώ βάζω την εφαρμογή την μια πάνω στην άλλη , δημιουργείται φάκελος και έχω μέσα ότι δεν χρειάζομαι

Έβαλα την 14s Marshmallow του cuoco με clear install ... Διαφορά καμιά... Το Double tap To open δεν υπάρχει καν.. Με πέταγε και από τις ρυθμίσεις και χρειάστηκε επανεκκίνηση.. Gps δεν δουλεψα ακόμα.. Αν δουλέψει εύκολα θα σκεφτώ να την κρατήσω.. Ειδάλλως πάμε σε οφισιαλ...

CN το τηλέφωνό σου ,

Ο Ιταλός όταν δουλεύει σε κάποια official , είναι το ίδιο καλή όπως η official (είναι αντιγραφή και βάζει μερικά δικά του) , δηλαδή μέχρι την 13s ,

οι επόμενες MM είναι από άλλα τηλέφωνα που δεν έχουν το Double tap ... , αλλά δαχτυλικό αποτύπωμα

η μόνη που πέτυχε κάπως , ξέρεις, ήταν αυτή , βασισμένη στο Χ900 http://www.letv.re/topic/713-vnmod-v10-international-x900-india-012s-ported-for-x800/

όποια ρομ είναι βασισμένη σε άλλο κινητό η σε marshmallow (από το Χ900 "κλέβουν" που είναι ίδιο σχεδόν τηλέφωνο με το δικό μας) , έχουν προβλήματα

έβαλα ότι rom κυκλοφόρησε και τώρα είμαι με την official (του Ιταλού δεν έχει Κινεζιές και είναι πιο ευχάριστη)

αναμονή για την marshmallow , πρόβλεψη , θα την έχουμε στις 14 του Μηνός , αν ισχύει ότι κάθε 2 μήνες θα έχουμε official rom (αν και είναι απρόβλεπτοι και μπερδεμένοι )

κάποτε θυμάσαι , είχαμε κάθε βδομάδα δοκιμαστική έκδοση και official κάθε Μήνα ,

μετά είπαν δοκιμαστική έκδοση και official θα ενσωματωθούν και θα την έχουμε σε 2 Μήνες , και τώρα ....δεν λένε τίποτα ....

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παντου πουλανε

 

Αυτα τα 2 (1 μετρο μηκος ) ειναι ποιοτικα γιατι θελουν προσοχη τα type c.

 

http://www.banggood.com/BlitzWolf-2_4A-USB-Type-C-Reversible-Braided-Data-Cable-3_33ft1m-USB-2_0-A-Male-to-USB-3_1-Type-C-Male-p-1015832.html

 

http://www.banggood.com/BlitzWolf-3A-USB-Type-C-Reversible-3_33ft-1m-Data-Cable-p-1013479.html

 

Αλλιως ανταπτορακια type c σε micro usb οπως αυτο που εχει το κουτι και ενα καλο σετ καλωδια http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Gold-Plated-USB-2-0-Male-to-Micro-USB-Cable-5-Pack-0-3M-1M-1-8M-359032.html

 

Ανταπτορακι type c σε micro usb της letv μου εδωσε ενα μαζι με ενα καλωδιο απο κανονικο usb σε micro usb οταν του ειπα για το προβλημα με την φορτιση

Το ανταπτορακι το εχει μεσα το κουτι δεν το ειχε παρει αυτος εξτρα;

Ακουστικα δεν μου εδωσε, δεν εχει μεσα το κουτι η τα κρατησε;

 

Καπου ειχα διαβασει για προβληματα με τα καλωδια type c δεν θυμαμαι που.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

contacs (επαφές)=>πατάς παρατεταμένα το αριστερό κάτω κουμπί αφής =>για import/export contacs , show contacs on sim1 κ.λ.π.

 

με καμιά rom δυστυχώς, για όσους το χρησιμοποιούν, δεν θα έχει

 

στις παλιές rom του Ιταλού για το CN , ήταν όπως το θέλεις , στην θέση του G (δεξιά από το τηλέφωνο) είχε εφαρμογή που αν την έτρεχες έβλεπες όλες τις εφαρμογές , όπως το έχει μάλλον μέχρι και σήμερα και η samsung , όχι όμως η xiaomi και άλλες καλές εταιρίες που έχουν τις εφαρμογές χύμα στις επιφάνειες εργασίας

πέρα από lancher που μπορείς να αλλάξεις , (ίσως είναι το καλύτερο)

υπάρχουν και εφαρμογές στο play store που δείχνουν όλες οι εφαρμογές σου και αδειάζεις τις επιφάνειες εργασίας

εγώ βάζω την εφαρμογή την μια πάνω στην άλλη , δημιουργείται φάκελος και έχω μέσα ότι δεν χρειάζομαι

 

CN το τηλέφωνό σου ,

Ο Ιταλός όταν δουλεύει σε κάποια official , είναι το ίδιο καλή όπως η official (είναι αντιγραφή και βάζει μερικά δικά του) , δηλαδή μέχρι την 13s ,

οι επόμενες MM είναι από άλλα τηλέφωνα που δεν έχουν το Double tap ... , αλλά δαχτυλικό αποτύπωμα

η μόνη που πέτυχε κάπως , ξέρεις, ήταν αυτή , βασισμένη στο Χ900 http://www.letv.re/topic/713-vnmod-v10-international-x900-india-012s-ported-for-x800/

όποια ρομ είναι βασισμένη σε άλλο κινητό η σε marshmallow (από το Χ900 "κλέβουν" που είναι ίδιο σχεδόν τηλέφωνο με το δικό μας) , έχουν προβλήματα

έβαλα ότι rom κυκλοφόρησε και τώρα είμαι με την official (του Ιταλού δεν έχει Κινεζιές και είναι πιο ευχάριστη)

αναμονή για την marshmallow , πρόβλεψη , θα την έχουμε στις 14 του Μηνός , αν ισχύει ότι κάθε 2 μήνες θα έχουμε official rom (αν και είναι απρόβλεπτοι και μπερδεμένοι )

κάποτε θυμάσαι , είχαμε κάθε βδομάδα δοκιμαστική έκδοση και official κάθε Μήνα ,

μετά είπαν δοκιμαστική έκδοση και official θα ενσωματωθούν και θα την έχουμε σε 2 Μήνες , και τώρα ....δεν λένε τίποτα ....

 

Εισαι ωραιος με τις επαφες!

Εβαλα το Nova το μονο προβλημα που ειχα ειναι οταν πατουσα επαφες στο εικονιδιο στην οθονη μου εβγαζε μια μαυριλα αλλα με το εικονιδιο επαφες μεσα στο μενου δεν ειχα και εκανα διαγραφη αυτο απο την αρχικη οθονη που μαλλον ηταν του Nova και εβαλα μπροστα το αλλο απο μεσα απο το μενου.

Link to comment
Share on other sites

Ανταπτορακι type c σε micro usb της letv μου εδωσε ενα μαζι με ενα καλωδιο απο κανονικο usb σε micro usb οταν του ειπα για το προβλημα με την φορτιση

Το ανταπτορακι το εχει μεσα το κουτι δεν το ειχε παρει αυτος εξτρα;

Ακουστικα δεν μου εδωσε, δεν εχει μεσα το κουτι η τα κρατησε;

 

Καπου ειχα διαβασει για προβληματα με τα καλωδια type c δεν θυμαμαι που.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εισαι ωραιος με τις επαφες!

Εβαλα το Nova το μονο προβλημα που ειχα ειναι οταν πατουσα επαφες στο εικονιδιο στην οθονη μου εβγαζε μια μαυριλα αλλα με το εικονιδιο επαφες μεσα στο μενου δεν ειχα και εκανα διαγραφη αυτο απο την αρχικη οθονη που μαλλον ηταν του Nova και εβαλα μπροστα το αλλο απο μεσα απο το μενου.

Το ανταπτοράκι το έχει μέσα η μαμά συσκευασία. Ακουστικά δεν έχει μέσα. Ο NOVA launcher μου κάνει Ακριβώς τα ίδια! Έβαλα True Phone απλά δεν μου έχει επιλογή να τον κάνω default. Ο μόνος launcher που είχε όπως τα λες ήταν ο Georgeus από τα θέματα που είχε η stock rom του tinydeal. Δοκίμασε και άλλους από το store και θα βρεις. Όπως ο Lollipop για το s6 που έχει.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το ανταπτοράκι το έχει μέσα η μαμά συσκευασία. Ακουστικά δεν έχει μέσα. Ο NOVA launcher μου κάνει Ακριβώς τα ίδια! Έβαλα True Phone απλά δεν μου έχει επιλογή να τον κάνω default. Ο μόνος launcher που είχε όπως τα λες ήταν ο Georgeus από τα θέματα που είχε η stock rom του tinydeal. Δοκίμασε και άλλους από το store και θα βρεις. Όπως ο Lollipop για το s6 που έχει.

 

Αν εχεις προβλημα με το Nova κανε αυτο που εκανα εγω διεγραψε το εικονιδιο επαφες που εχει μπροστα και βαλε το αλλο που εχει μεσα στο μενου.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το gps του ειναι super του εβαλα iGO nextgen Navigon και Sygic και δεν παιρνει χαμπαρι τιποτα κλειδωσε στο ισογειο με τρεις πλακες απο πανω.
Link to comment
Share on other sites

 

CN το τηλέφωνό σου ,

Ο Ιταλός όταν δουλεύει σε κάποια official , είναι το ίδιο καλή όπως η official (είναι αντιγραφή και βάζει μερικά δικά του) , δηλαδή μέχρι την 13s ,

οι επόμενες MM είναι από άλλα τηλέφωνα που δεν έχουν το Double tap ... , αλλά δαχτυλικό αποτύπωμα

η μόνη που πέτυχε κάπως , ξέρεις, ήταν αυτή , βασισμένη στο Χ900 http://www.letv.re/topic/713-vnmod-v10-international-x900-india-012s-ported-for-x800/

όποια ρομ είναι βασισμένη σε άλλο κινητό η σε marshmallow (από το Χ900 "κλέβουν" που είναι ίδιο σχεδόν τηλέφωνο με το δικό μας) , έχουν προβλήματα

έβαλα ότι rom κυκλοφόρησε και τώρα είμαι με την official (του Ιταλού δεν έχει Κινεζιές και είναι πιο ευχάριστη)

αναμονή για την marshmallow , πρόβλεψη , θα την έχουμε στις 14 του Μηνός , αν ισχύει ότι κάθε 2 μήνες θα έχουμε official rom (αν και είναι απρόβλεπτοι και μπερδεμένοι )

κάποτε θυμάσαι , είχαμε κάθε βδομάδα δοκιμαστική έκδοση και official κάθε Μήνα ,

μετά είπαν δοκιμαστική έκδοση και official θα ενσωματωθούν και θα την έχουμε σε 2 Μήνες , και τώρα ....δεν λένε τίποτα ....

 

Θα δοκιμάσω και αυτή που ανεφερες από το χ900 και μετά θα γυρίσω στην 10s cuoco από back up...

Πιστεύω πως το έχουν ψιλοαφησει το κινητό και είναι κρίμα με το hardware που έχει...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας την 12s του cuoco στο US model είδα κάτι περίεργο και θα ήθελα να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. H max frequency του 810 δεν είναι 2000 MHz αλλά 1555 MHz. Η ROM είναι πολύ καλή κατά τα άλλα. Το έχει παρατηρήσει κανείς?

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας την 12s του cuoco στο US model είδα κάτι περίεργο και θα ήθελα να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. H max frequency του 810 δεν είναι 2000 MHz αλλά 1555 MHz. Η ROM είναι πολύ καλή κατά τα άλλα. Το έχει παρατηρήσει κανείς?

 

Και στο χ900 το ιδιο λεει με 13ς

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...