Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσοι το πηρατε απο vickmall με ρομ Ιταλου ειχε κινεζικο recovery? Αν ναι πως το κανω στα αγγλικα?

 

Εμενα ειχε του Ιταλου αλλα το Recovery ηταν στα αγγλικα..

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να προτεινετε ποια απο τις ρομ του ιταλου ειναι η πιο απροβληματιστη?εγω ειμαι στη 6ς..και κατι τελευταιο αν φλασαρω ρομ χρειαζεται να φλασαρω ξανα τα gapps?
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν το κινητό είναι rooted δεν παίρνει OTA αλλά περνάμε χειροκίνητα τις νέες custom roms.Στο x800 αν έχεις βάλει τη rom του cuocco κάνει κανονικά OTA update όταν βγει καινούργια.

Μπορεί κάποιος που φοράει τη rom του ιταλού να μου πει πως λέγεται ή εφαρμογή που έχει για τις διαφημίσεις?

Βασικά μου έρχεται ένα Huawei Mate S και γι’ αυτό ρωτάω, αν του κάνω root όταν θα βγει η 6 αν θα μου την κάνει μετα Update ή θα πρέπει να την βρω και να του την περάσω από πάνω manual.

Εγώ έχω του Ιταλού την 8 S αλλά δεν ξέρω για τι μιλάς για να σε βοηθήσω. Στείλε PM αν θες να με πάρεις τηλ. Και να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Η 8S του Ιταλου νομιζω ειναι η πιο σταθερη. Εγω εβαλα την 9S του Rusch αλλα απ οτι βλεπω η μπαταρια δεν κραταει πολυ.. Οχι δεν χρειαζεσαι Gapps νομιζω μονο για την Κινεζικη Rom θες Gapps
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν το κινητό είναι rooted δεν παίρνει OTA αλλά περνάμε χειροκίνητα τις νέες custom roms.Στο x800 αν έχεις βάλει τη rom του cuocco κάνει κανονικά OTA update όταν βγει καινούργια.

 

Μπορεί κάποιος που φοράει τη rom του ιταλού να μου πει πως λέγεται ή εφαρμογή που έχει για τις διαφημίσεις?

 

Για τις διαφημίσεις έχει το AdAway, το έχω βάλει στην 9s του Rusch...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ειμαι με του Ιταλου την 6ς και σκεφτομαι να παω στη flyme κυριως λογω μπαταριας και gps..αξιζει η μεταβαση? καποια οδηγια, λινκ βοηθεια απο τους εμπειροτερους? ποια wipes να κανω και με ποια σειρα? λινκ με ρομ gapps?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ειμαι με του Ιταλου την 6ς και σκεφτομαι να παω στη flyme κυριως λογω μπαταριας και gps..αξιζει η μεταβαση? καποια οδηγια, λινκ βοηθεια απο τους εμπειροτερους? ποια wipes να κανω και με ποια σειρα? λινκ με ρομ gapps?

κανεις ολα τα wipes EKTOΣ ΙΝTERNAL STORAGE.περνας τη ρομ.ΑΝ σου βγαλει σφαλμα ,ξαναπερασε τη.META πας εδω http://opengapps.org/

διαλεγεις ARM64 , lolipop,5.0,Kοποιο πακετο θελεις.ταχω ξαναγραψει..δοκιμασε την κ αν σου αρεσει κρατα τη.εγω εχω δοκιμασει ΟΛΕΣ τις rom κ ξαναγυρισα στη flyme.μεγαλη διαφορα σε.wifi,gps k μπαταριαρα.(καλιμπραεισε την πυξιδα για πιο γρηγορο λοκαρισμα

επισης κατεβασε απο το playstore to battery calibration apk μολις τηνβαλεις..

http://postimg.org/image/r81l8l5o1/

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

κανεις ολα τα wipes EKTOΣ ΙΝTERNAL STORAGE.περνας τη ρομ.ΑΝ σου βγαλει σφαλμα ,ξαναπερασε τη.META πας εδω http://opengapps.org/

διαλεγεις ARM64 , lolipop,5.0,Kοποιο πακετο θελεις.ταχω ξαναγραψει..δοκιμασε την κ αν σου αρεσει κρατα τη.εγω εχω δοκιμασει ΟΛΕΣ τις rom κ ξαναγυρισα στη flyme.μεγαλη διαφορα σε.wifi,gps k μπαταριαρα.(καλιμπραεισε την πυξιδα για πιο γρηγορο λοκαρισμα

επισης κατεβασε απο το playstore to battery calibration apk μολις τηνβαλεις..

 

θα το δοκιμασω..αντε να δουμε καμμια ασπρη μερα.

p.s οταν λες σφαλμα εννοεις στο update sto twrp? τι πρεπει να κανω να ξαναφλασσαρω?μακαρι γιατι ειναι πολυ καλη συσκευη και ειναι κριμα απο μια ρομ..ποσες ωρες s.o.t εχεις κατα μεσο ορο? χρησιμοποιεις 2 σιμ? λειτουργουν κανονικα?

αυτη να κατεβασω: FlymeOS 4.5.4.3R BETA 4th Edition Rogue Pigs.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://s16.postimg.org/l73wbij1x/gpssssssssssssss.jpg

αυτο που βλεπεις σε ακριβεια 3 μετρων παραμενει κ οταν οδηγεις με 100χλμ/ωρα.

ναι να ξαναφλασσαρεις με twrp.οθονη εχω βγαλει κ 6 ωρες.τωρα αν αφησεις ολη νυχτα το τηλ με 100% μπαταρια το πρωι ξυπνας κ εχει 100!!.μια sim eχω αλλα φιλος που τη φοραει κ εχει 2 sim δουλευουν κανονικα.ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙς ΤΙς ΡΥΘΜΙΣΕΙς ΣΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ( SAVE BATTERY mode)TOTE XANEI TO 4G.(δεν εχεις κανενα λογο να το κανεις).;)

ναι αυτη την εκδοση να κατεβασεις!

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

http://s16.postimg.org/l73wbij1x/gpssssssssssssss.jpg

αυτο που βλεπεις σε ακριβεια 3 μετρων παραμενει κ οταν οδηγεις με 100χλμ/ωρα.

ναι να ξαναφλασσαρεις με twrp.οθονη εχω βγαλει κ 6 ωρες.τωρα αν αφησεις ολη νυχτα το τηλ με 100% μπαταρια το πρωι ξυπνας κ εχει 100!!.μια sim eχω αλλα φιλος που τη φοραει κ εχει 2 sim δουλευουν κανονικα.ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙς ΤΙς ΡΥΘΜΙΣΕΙς ΣΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ( SAVE BATTERY mode)TOTE XANEI TO 4G.(δεν εχεις κανενα λογο να το κανεις).;)

ναι αυτη την εκδοση να κατεβασεις!

 

εκανα τα wipe και το flasharisma και μου βγαζει unfortunately settings has stopped στο σημειο που λεει nsert your simcard..τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

πατα οκ.κανε κ ενα wipe cache k dalvik..εχεις pm

 

Είσαι απίθανος βοηθάς τους πάντες, όταν μου έλθει το Huawei Mate S και χρειαστώ βοήθεια θα σου την ζητήσω πιστεύω να βοηθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απίθανος βοηθάς τους πάντες, όταν μου έλθει το Huawei Mate S και χρειαστώ βοήθεια θα σου την ζητήσω πιστεύω να βοηθήσεις.

τα παραλες....αν μπορω να βοηθησω γιατι να μην το κανω??

οτι μπορω με το huawei γιατι οχι

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προς τα παιδια που μου εστειλαν pm..δεν με αφηνει το συστημα να στειλω πανω απο 10 μνματα ανα120 λεπτα...τι ειναι αυτο???:(

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

τα παραλες....αν μπορω να βοηθησω γιατι να μην το κανω??

οτι μπορω με το huawei γιατι οχι

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προς τα παιδια που μου εστειλαν pm..δεν με αφηνει το συστημα να στειλω πανω απο 10 μνματα ανα120 λεπτα...τι ειναι αυτο???:(

 

ενα TΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την υπομονη σου και την βοηθεια σου! οτι και να πω ειναι λιγο..ολα οκ τελικα..

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!μη ξεχασεις να καλιμπαρεις την πυξιδα κ να πας στο menu settings ,advaned,πρωτη επιλογη στα κινεζικα κ μετα sound κλπ κλπ.:)
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!μη ξεχασεις να καλιμπαρεις την πυξιδα κ να πας στο menu settings ,advaned,πρωτη επιλογη στα κινεζικα κ μετα sound κλπ κλπ.:)

 

Μπορεις να με καθοδηγησεις λιγο για να βρω το sound? Το advanced σε ποια επιλογη ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε βρε παιδιά. Ενώ είχα ψηθεί να το πάρω, από αυτά που διαβάζω άρχισα να το ξανασκέφτομαι. Γενικά από κίνα έχω κάνει καμιά 7-8 παραγγελίες αλλά για φίλους και για τα αδέρφια μου (εγώ είχα το s3 lte με τα 2gb ram), κι έλεγα όταν θα ρθει η ώρα να το αλλάξω να πάρω κι εγώ από Κίνα. Δεν κάνω καμιά φοβερή χρήση και δεν θέλω να δώσω πάνω από 250 ευρώ (270 δολάρια το χει στο spemall) και μίλησα μαζί τους και τους ζήτησα αν μπορούν να μου περάσουν τη 6s του ιταλού και είπαν ότι θα το κάνουν. Μια ώθηση ζητάω μπας και το πάρω χεχεχε. Υπάρχει κάποιος που το πήρε και το χει μετανοιώσει?
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε βρε παιδιά. Ενώ είχα ψηθεί να το πάρω, από αυτά που διαβάζω άρχισα να το ξανασκέφτομαι. Γενικά από κίνα έχω κάνει καμιά 7-8 παραγγελίες αλλά για φίλους και για τα αδέρφια μου (εγώ είχα το s3 lte με τα 2gb ram), κι έλεγα όταν θα ρθει η ώρα να το αλλάξω να πάρω κι εγώ από Κίνα. Δεν κάνω καμιά φοβερή χρήση και δεν θέλω να δώσω πάνω από 250 ευρώ (270 δολάρια το χει στο spemall) και μίλησα μαζί τους και τους ζήτησα αν μπορούν να μου περάσουν τη 6s του ιταλού και είπαν ότι θα το κάνουν. Μια ώθηση ζητάω μπας και το πάρω χεχεχε. Υπάρχει κάποιος που το πήρε και το χει μετανοιώσει?

Καλημέρα δεν το μετανιωσα καθόλου μπορει σε σύγκριση με το lg g3 cat6 στο wifi να εχει μια διαφορά αλλα σε σήμα δεν εχω δει καλύτερο σε ύπογειο μενω και τωρα εχω σημα ενω πριν οχι.Το gps ακρίβεια 3 μετρα και πολυ γρήγορο κλείδωμα, εχω την γνησια 9s με more locale2 μετα απο αλλαγές σε ρομ προτιμώ την γνησια με zenui launcher.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!μη ξεχασεις να καλιμπαρεις την πυξιδα κ να πας στο menu settings ,advaned,πρωτη επιλογη στα κινεζικα κ μετα sound κλπ κλπ.:)

 

Έχω Cuoco 6s,που βρίσκεται η πυξίδα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω Cuoco 6s,που βρίσκεται η πυξίδα?

 

Για τη flyme rom μιλουσε ο φιλος παραπανω.. Η οποια φαινεται καλυτερη στο λιγο χρονο που την εχω.

Link to comment
Share on other sites

Για τη flyme rom μιλουσε ο φιλος παραπανω.. Η οποια φαινεται καλυτερη στο λιγο χρονο που την εχω.

 

Μόνο στη flyme έχει πυξίδα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...