Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις p.m....

Δεν το γράφεις να το δούμε όλοι όσοι μας ενδιαφέρει το εν λόγω κινητό? Τόσα και τόσα μαγαζιά από κίνα αναφέρονται συνεχεια, δεν έγινε και τίποτα αν το πεις εδώ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω κολλησει αναμεσα σε g4 και p8.......

 

Το LG θα το βαρεθείς, το άλλο είναι εντυπωσιακό και έχει πιο πολύ χαρακτήρα. Φωτογραφική λίγο καλύτερη το LG .

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το LG θα το βαρεθείς, το άλλο είναι εντυπωσιακό και έχει πιο πολύ χαρακτήρα. Φωτογραφική λίγο καλύτερη το LG .

 

Συμφωνω και εγω το p8 ειναι πιο ομορφο...

Υπαρχει και το Samsung Galaxy A5 2016 16GB το καινουριο.. Ξερει κανεις γι' αυτο, λεει τιποτα σε σχεση με το p8...???:!:

Link to comment
Share on other sites

G4 για οθόνη και κάμερα. Πολύ καλύτερο.

P8 για ποιότητα κατασκευής. Πολύ όμορφο.

Από λογισμικό και τα 2 μου αρέσουν. Το καθένα έχει τα δικά του ωραία. Απλά θεωρώ το G4 ίσως έχει και λίγο παραπάνω υποστήριξη σε αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Απο το kaizershop το εχω παρει κ ειναι unbranded. Γενικά οτι κινητο εχω παρει απο εκει ειναι unbranded κ το lg g4 απο εκει το είχα πάρει
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

φίλοι μου δεν ξέρω τελικά ποιο κατάστημα έχει καθαρά κινητά!

με όσα καταστήματα μίλησα, τα μισά μου έλεγαν δεν ξέρουν και τα άλλα μου έλεγαν ότι όντως είναι με πάροχο!

 

ένα μαγαζί μου είχε πει ότι δεν είναι branded, με βάση αυτά που τους έχει πει ο προμηθευτής τους!

έχει αναφερθεί το κατάστημα πριν από το δικό μου σχόλιο :P αλλά δεν μπορώ να σας πω αν όντως τελικά τα κινητά τους δεν έχουν πάροχο!

όταν τους ζήτησαν να το επιβεβαιώσουν, μου είπαν ότι δεν μπορούν να ανοίξουν μια συσκευασία κ.τ.λ.

αφού το επιβεβαιώνει ο φίλος από πάνω, δεν έχω να πω κάτι άλλο ;)

αυτό που θα σας συνιστούσα είναι, να μιλήσετε με το κατάστημα που θα διαλέξετε με email ή τηλεφωνικά και να θέσετε το ζήτημα για το αν είναι branded ή όχι!

αν τελικά είναι branded, να ρωτήσετε αν αναλαμβάνουν την διόρθωσή του!

 

όπως και να έχει... ο οδηγός clean debranding από το xda για να κάνετε το κινητό unbranded είναι πολύ εύκολος, θέλει λίγη προσοχή και όλα θα πάνε καλά!

το δικό μου θέμα με ΤΙΜ ήταν μάλλον σύνθετο και δεν γινόταν 100% η διόρθωση μ' αυτή την μέθοδο, γιαυτό και τελικά ανέλαβε το κατάστημα να μου το επαναφέρει!

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα TIM είναι, αλλά έγινε κανονικά όλη η διαδικασία, παρά το γεγονός ότι έμεινε το σήμα της TIM στην εκκίνηση του bootloader. Τώρα είμαι με Marshmallow
Link to comment
Share on other sites

Απο το kaizershop το εχω παρει κ ειναι unbranded. Γενικά οτι κινητο εχω παρει απο εκει ειναι unbranded κ το lg g4 απο εκει το είχα πάρει

 

απο εκεί εχω πάρει και εγώ για 3 άτομα 2 ηταν branded (voda ευτιχος) και ενα unbranded... δυστυχώς κάτι σίγουρο εισαγωγής δεν έχει.....

 

και το branded δεν μας χαλάει αρκεί να μην είναι της tim (σε καποια για να το κάνεις clean os πρέπει να σκίσεις τον πα...ο)

 

Κι εμένα TIM είναι, αλλά έγινε κανονικά όλη η διαδικασία, παρά το γεγονός ότι έμεινε το σήμα της TIM στην εκκίνηση του bootloader. Τώρα είμαι με Marshmallow

 

ηταν :lol::lol::lol: γιατί αν έκανες clean debrand δεν μένει απολύτως τπτ πουθενά που να συνδέει την συσκευη με τον παροχο

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το AskAdam μετά από τηλεφωνική επικοινωνία όπου με διαβεβαίωσαν ότι είναι unbranded και όντως ήταν.

Επίσης είχα επικοινωνήσει μέσω email με το my24shop όπου επίσης μου είπαν ότι είναι unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το AskAdam μετά από τηλεφωνική επικοινωνία όπου με διαβεβαίωσαν ότι είναι unbranded και όντως ήταν.

Επίσης είχα επικοινωνήσει μέσω email με το my24shop όπου επίσης μου είπαν ότι είναι unbranded.

 

Υπαρχει καποιο μαγαζι που εχει μονο unbranded? Αν ναι ας το αναφερει καποιος!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικα ειναι ενδιαφερον το g4 και πιστευω πολυ καλο, αλλα ειναι σχετικα λιγο πιο ακριβο απο το p8.

Εχω διαβασει οτι ο Snapdragon 808 που φοραει δεν καιει το κινητο οπως κατι αλλα. Δεν εχω προσωπικη εμπειρια βεβαια απ' οτι διαβαζω παντα.

Αλλα πρεπει να βγαζει πολυ καλες φωτο. ετσι διαβαζω γενικα...

Ειναι ομως τα ατιμα και τα δυο, για πολυ ανχος..!! Εννοω βεβαια το να αποφασισει καποιος τι να παρει... Σε καταλαβαινω, απλα σκεφτομαι αν γραψουμε, τα θετικα του g4 και του P8 και τα αρνητικα τους ισως αποφασισουμε ολοι που ετοιμαζομαστε για αγορα νεου κινητου... Τι να πω, τρέλα με πιανει..

 

 

Ειναι 6πυρηνο το g4 και επισης ακουω καλα λογια γιατον snapdragon. . . Απο την αλλη ακουω εξαιρετικα λογια για το p8, σκυλι κινητο δυνατο για σκληρη χρηση. . . Η διαφορα ειναι τα 20-30 ευρω οποτε θελω να εχω καθαρη αποψη και για τα δυο και να κανω την επιλογη. . .

............................................................................................................

Link to comment
Share on other sites

Εχω κολλησει αναμεσα σε g4 και p8.......

 

Είχα το G4 και έχω το Ρ8. Ο λόγος που το έδωσα ήταν το μέγεθος και η αίσθηση των υλικών. Το δέρμα είναι ΟΚ, αλλά δεν έχει την αίσθηση ποιότητας του Ρ8. Το μέγεθος δεν έχει τεράστια διαφορά, αλλά το νιώθεις στο χέρι και στην τσέπη. Αυτοί οι δύο λόγοι με έκαναν και το άλλαξα. Πιάσε και τα δύο στο χέρι και χρησιμοποίησε τα για λίγο. Αν σου αρέσει η μεγαλύτερη οθόνη και δεν σε ενοχλεί το μέγεθος, πάρε G4. Έχει και λίγο καλύτερη κάμερα. Πιστεύω όμως ότι το Ρ8 έχει το καλύτερο 'πακέτο'.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το G4 και έχω το Ρ8. Ο λόγος που το έδωσα ήταν το μέγεθος και η αίσθηση των υλικών. Το δέρμα είναι ΟΚ, αλλά δεν έχει την αίσθηση ποιότητας του Ρ8. Το μέγεθος δεν έχει τεράστια διαφορά, αλλά το νιώθεις στο χέρι και στην τσέπη. Αυτοί οι δύο λόγοι με έκαναν και το άλλαξα. Πιάσε και τα δύο στο χέρι και χρησιμοποίησε τα για λίγο. Αν σου αρέσει η μεγαλύτερη οθόνη και δεν σε ενοχλεί το μέγεθος, πάρε G4. Έχει και λίγο καλύτερη κάμερα. Πιστεύω όμως ότι το Ρ8 έχει το καλύτερο 'πακέτο'.

 

Μιας και πέρασαν από τα χέρια σου και τα 2, είναι σημαντική η διαφορά στην ποιότητα των φωτογραφιών μεταξύ των 2 κινητών ή κάποιος μένει ικανοποιημένος και από το Ρ8? Γιατί και εγώ συγκλίνω στο Ρ8 και ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι ακόμα μεταξύ των 2 είναι η κάμερα. Κατα τα άλλα επειδή έχω εδώ και λίγο καιρό το g3, το έχω ήδη βαρεθεί από άποψη εμφάνισης και λογισμικού και φοβάμαι μήπως το ίδιο συμβεί και με το g4.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πέρασαν από τα χέρια σου και τα 2, είναι σημαντική η διαφορά στην ποιότητα των φωτογραφιών μεταξύ των 2 κινητών ή κάποιος μένει ικανοποιημένος και από το Ρ8? Γιατί και εγώ συγκλίνω στο Ρ8 και ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι ακόμα μεταξύ των 2 είναι η κάμερα. Κατα τα άλλα επειδή έχω εδώ και λίγο καιρό το g3, το έχω ήδη βαρεθεί από άποψη εμφάνισης και λογισμικού και φοβάμαι μήπως το ίδιο συμβεί και με το g4.

 

Μήπως λέμε ότι θα το βαρεθούμε για να στηρίξουμε το p8 μιας και είμαστε στην επίσημη σελίδα του...Και γω υπερ του p8 είμαι γιατί έχω ακούσει΄ότι τα g έχουν θεματα αλλα ακούω πολλά καλά λο΄για για το lg g4 και δεν ειναι μόνο για την καμερα!

Link to comment
Share on other sites

Είχες LG , πάλι LG ; ας δοκιμάσουμε και κάτι άλλο τα βαρέθηκα πια . Την τιμήσαμε καλα την LG παντως .
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μην σκεφτεστε παιδια την μεταβαση...ανετα... ειχα g2,υπερευχαιρτημενος, g3,ετσι κ ετσι και πλεον P8!

υπερευχαριστημενος...

 

και πλεον σε 6.0 απο σημερα το πρωι. να ξερετε οτι ημουν στην Β350 και εγινε η αναβαθμιση χωρις να κατεβω σε 200 ή κατι αλλο... κατι που δεν γινεται σαφες σε ξενα sites. εγω το δοκιμασα κ εγινε.. τωρα εντυπωσεις ειναι νωρις ακομα..

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

μην σκεφτεστε παιδια την μεταβαση...ανετα... ειχα g2,υπερευχαιρτημενος, g3,ετσι κ ετσι και πλεον P8!

υπερευχαριστημενος...

 

και πλεον σε 6.0 απο σημερα το πρωι. να ξερετε οτι ημουν στην Β350 και εγινε η αναβαθμιση χωρις να κατεβω σε 200 ή κατι αλλο... κατι που δεν γινεται σαφες σε ξενα sites. εγω το δοκιμασα κ εγινε.. τωρα εντυπωσεις ειναι νωρις ακομα..

 

ota ή από τη καρτα εκανεϛ την αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

ota δεν μου εβγαινε. απο καρτα.
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ΟΤΑ. Δεν έχει ξεκινήσει ακόμη. Απ' οτι φαίνεται είναι ζήτημα ημερών αλλά προς στιγμήν αναμονή.

Το g4 έχει σαφώς καλύτερη φωτογραφική, δεν νομίζω οτι υπάρχει κάποια αλλη άποψη.

Το Ρ8 έχει μια εξαιρετική κάμερα, ειναι κοντά στο g4 αλλά σαφώς κατώτερη.

Μέχρι εκεί όμως. Μην συγκρίνουμε διαφορετικά πράγματα. Απο θέμα ποιότητας είναι η μέρα με την νύχτα! Απο αξιοπιστία καλύτερα ουτε καν να το κουβεντιαζουμε! Έχουμε φτασει τα 1500 μυνήματα και πριν λιγες μέρες βρέθηκε ένας φίλος με πρόβλημα στον proximity sensor.

Για πηγαίνετε μια βόλτα απο τα νήματα των τριών lg (g2, g3, g4) να δείτε τι γίνεται! Κιτρινισμενες οθόνες, ραγισμενα πλαίσια, υπερθέρμανση, καμένες μητρικές, ένας χαμός!

 

Αφου είχα σχεδόν αποφασίσει για επόμενο κινητό το ν10 αλλά με όλα αυτά που βλέπω να γίνονται με g2, g3, g4 δεν με βλέπω. Μάλλον για mate 8 θα πάω!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στην νεα (Marshmallow) έκδοση βγαζει εξαιρετικές νυχτερινές.

Αν μπορεις στείλε μερικα screenshot με τις αλλαγες που εχουν κανει στο emui 4

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πέρασαν από τα χέρια σου και τα 2, είναι σημαντική η διαφορά στην ποιότητα των φωτογραφιών μεταξύ των 2 κινητών ή κάποιος μένει ικανοποιημένος και από το Ρ8? Γιατί και εγώ συγκλίνω στο Ρ8 και ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι ακόμα μεταξύ των 2 είναι η κάμερα. Κατα τα άλλα επειδή έχω εδώ και λίγο καιρό το g3, το έχω ήδη βαρεθεί από άποψη εμφάνισης και λογισμικού και φοβάμαι μήπως το ίδιο συμβεί και με το g4.

 

Το G4 είναι σε όλα καλύτερο από το G3 που είχες, και είχα και εγώ. Δεν είχα μείνει ευχαριστημένος από το G3. Σχετικά με το Ρ8 θα σου πω ότι έχει εξαιρετική κάμερα. Δύο είναι τα σημεία που είναι καλύτερο το g4 στην κάμερα. Οι φωτογραφίες του έχουν μεγαλύτερη οξύτητα (είχα βγάλει φωτογραφία έναν φίλο σε εσωτερικό χώρο χωρίς φλας, και στο κεντητό λογότυπο της μπλούζας ξεχώριζες τις κλωστές!), και έχει manual ρυθμίσεις. Ωστόσο το Ρ8 με την αναβάθμιση στην 6 βελτιώνει αρκετά σημεία και στην κάμερα, όπως για παράδειγμα, προσθέτει manual ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονο για τους ισπανους η αναβαθμιση αυτη?

 

Τι να σου πω, δεν ξερω..Εγω ημουν με beta 6,εβαλα αναζητηση ενημερωσης μεσω wifi και μου την εβγαλε και την περασα και τωρα πλεον δεν βγαζει το μυνημα οτι εχω beta στα notifications.Mαλιστα στην εκδοση τωρα γραφει GRA-L09C432B317,EMUI 4.0

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...