Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα παντως πηγα να την βαλω και μου εβγαλε error, incompatinility και με ειπε για reboot. ελπιζω να μην εγινε καμμια λαλακια

 

wtf εκανε reboot και τωρα λεει 6,0 εκδοση!

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν μπορει κανενας με android 6 να πει τις εντυπωσες και αν πηγαινει καλυτερα σε σχεση με πριν
Link to comment
Share on other sites

ε γμτ δεν εκατσε καλα το forever , πανω δεξια και κατω στο κεντρο δεν καθεται. σαν σκατα ειναι..

 

volte tel εχει δοκιμασει κανεις?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=59579&d=1429131629

 

αυτο ποιο θεμα ειναι ρε παιδια?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Για εμας τους κοινους θνητούς ποτέ θα βγει;

ΟΤΑ δινουν μονο σε αυτους που εχουν την beta 6.0 και μετα σε εμας που φοραμε την β200?

Link to comment
Share on other sites

Ea6gka, Singularity λεγεται...Δεν το εχει προεγκατεστημενο η συσκευη σου? Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ δινουν μονο σε αυτους που εχουν την beta 6.0 και μετα σε εμας που φοραμε την β200?

Την b200 νομίζω ότι έχω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Ea6gka, Singularity λεγεται...Δεν το εχει προεγκατεστημενο η συσκευη σου?

 

Ναι αλλά Δεν έχει αυτά τα εικονίδια

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

MM δεν εχεις?

 

Ναι.....Επισημη.Τωρα το προσεξα!Αλλάξανε τα εικονιδια με την ΜΜ στο συγκεκριμενο θεμα και γινανε χρυσα οπως την φωτο που ανεβασες!!Ισως οφειλεται στο EMUI 4.0

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μπορει να μου πει καποιος που εκανε την αναβθμιση σε 6, πως μπορουμε στα contacts να μην φαινονται οι επαφες χωρις τηλεφωνα...??? ευκολο θα μου πειτε αλλα στην 6 εχει εξαφανιστει αυτο ενω στην 5 υπηρχε...ευκολα... ειναι καπου που δεν το εχω βρει???
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

ε γμτ δεν εκατσε καλα το forever , πανω δεξια και κατω στο κεντρο δεν καθεται. σαν σκατα ειναι..

 

volte tel εχει δοκιμασει κανεις?

Ναι, με το ίδιο αποτέλεσμα. Φούσκες πάνω και κάτω. Δεν κολλάει με τίποτα. Στην αρχή είπα θα φύγουν σε καμιά μέρα αλλά είναι μόνιμες τελικά. Είπαν ότι οι forever είναι καλύτερες και είχα σκοπό να πάρω αλλά τελικά φαίνεται είναι και θέμα τύχης πως θα κάτσει. Έχω βάλει της volte tel σε p8 lite και έκατσε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με nillkin θα είστε οκ.

http://www.ebay.com/itm/HOT-Nillkin-9H-PRO-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protector-For-HUAWEI-Ascend-P8-/161767114302?hash=item25aa12463e:g:2ccAAOSwHnFVqh14

Απο ΜΜ ακόμη τίποτα, νάδα!

Για να δούμε. Άνοιξη την περίμενα και απ' ότι βλέπω μάλλον τότε θα την πάρουμε "οι πολλοι"!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με nillkin θα είστε οκ.

Απο ΜΜ ακομη , τιποτα, ναδα!

Για να δούμε. Άνοιξη την περίμενα και μάλλον τότε θα την πάρουμε "οι πολλοι"!

Από 25€ στο skroutz. Πολλά τα €€€...

Δεν ξέρω για Κίνα μεριά αλλά να περιμένω και κάνα μήνα να έρθει...

 

Edit: 28,90€ βασικά.. ακόμα πιο πολλά τα €€€...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με nillkin θα είστε οκ.

http://www.ebay.com/itm/HOT-Nillkin-9H-PRO-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protector-For-HUAWEI-Ascend-P8-/161767114302?hash=item25aa12463e:g:2ccAAOSwHnFVqh14

Απο ΜΜ ακόμη τίποτα, νάδα!

Για να δούμε. Άνοιξη την περίμενα και απ' ότι βλέπω μάλλον τότε θα την πάρουμε "οι πολλοι"!

 

θα ειμαστε οκ με νιλκιν ή ειναι και αυτες θεμα τηυχης? θελω να πω, εχεις δοκιμασει σε αρκετες συσκευες και ολα κατσανε καλα?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα forever (τουλάχιστον όσες πήρα από eshop) είχαν κάτσει άψογα, και σε μένα (2)και σε φίλους (6) στο σύνολο.. Τώρα αν κάτι άλλαξαν δεν ξέρω...

Btw σε μένα ακόμη και nilikin δεν έκατσε καλά πάνω είχε φουσκαλες... Τώρα που έχω πάλι χαλάσει λίγο το glass θα πάρω 2 forever αν δεν κάτσουν ζελατίνα και άγιος ο Θεός

Όσο για kk αν κάποιο περιμένει ota μπορεί να αργισει ακόμη και 8 μήνες (όπος έγινε με το mate 7 κλπ), αν κάποιος καίγεται να περάσει επίσημα μέσο sdcard και τέλος.... Εγώ πάντως θα περιμένω χωρίς root για να βάλω adblock ποτέ ξανά Android, καθώς διαφημίσεις πλέον πετάγονται από παντού από κάθε app και mail και ένας θεός ξέρει από που αλλού

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

ειμαι στην ερευνα για αγορα του P8 και αλλαγη του g2.

Μια ερωτηση εχω βασικη, η συσκευη χρειαζεται root και παρατρεχαμενες εφαρμογες τυπου greenify,rootappdelete, η τα παει καλα και χωρις τετοιες παρεμβασεις;

 

Γενικα το ροοτ του είναι ευκολη διαδικασία τυπου lgg2 η θα έχει μπερδεματα;

 

Αν έχετε να αναφερετε τυχον προβληματα η λεπτομερειες που πρεπει να κοιτάξω ευπροσδεκτες!

Edited by mightyr
Link to comment
Share on other sites

θα ειμαστε οκ με νιλκιν ή ειναι και αυτες θεμα τηυχης? θελω να πω, εχεις δοκιμασει σε αρκετες συσκευες και ολα κατσανε καλα?

Μεχρι στιγμής κανενα πρόβλημα. Οσα χρησιμοποιησα , ολα αψογα. Στειλε και ενα πμ στον @mpacardi να σου πει τι τράβηξε και πόσα έδωσε σε glasses διάφορα, συμπεριλαμβανομενου και αυτου απο το eshop. Ρώτα τον και για το nilkin που του έστειλα.

Εν ολίγοις, ή τα δίνεις από εδω και αποκεί και αν σου κάτσει κάποιο ή τα δίνεις μια και έξω στο nilkin. Οπως θες.

 

PS: Απο Ελλάδα ειναι σκέτη κοροϊδία, το ξερω. Απο eBay το παίρνεις με 7 ευρώ! Παίρνεις ενα και τέρμα!

 

Καλημερα,

ειμαι στην ερευνα για αγορα του P8 και αλλαγη του g2.

Μια ερωτηση εχω βασικη, η συσκευη χρειαζεται root και παρατρεχαμενες εφαρμογες τυπου greenify,rootappdelete, η τα παει καλα και χωρις τετοιες παρεμβασεις;

 

Γενικα το ροοτ του είναι ευκολη διαδικασία τυπου lgg2 η θα έχει μπερδεματα;

 

Αν έχετε να αναφερετε τυχον προβληματα η λεπτομερειες που πρεπει να κοιτάξω ευπροσδεκτες!

 

Το ρουτ δεν είναι απαραίτητο στο Ρ8 αφού η λίγη σαβούρα που υπάρχει γίνεται unistall.

Τώρα βεβαια αν εσύ το θες, σαφώς και γίνεται αλλά να έχεις υπόψιν σου ότι είναι ζήτημα λίγων ημερών να γίνει rollout της ΜΜ. Εκεί με root νομίζω δεν περνάει την αναβάθμιση. Και φυσικά μετά στην ΜΜ δεν ξέρω τι θα χρειάζεται για να ρουτάρεις.

Πάντως τα πράγματα δεν είναι τόσο χάλια όπως σε Samsung και LG. Είναι σαφώς λιγότερη η σαβούρα και και το UI είναι πολύ πιο ελαφρύτερο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω μια ζελατινα και θα περιμενω το nilkin, δεν γινεται και αλλιως. Λαλακια αν το ηξερα δεν θα εβγαζα την μανισια.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

θα βαλω μια ζελατινα και θα περιμενω το nilkin, δεν γινεται και αλλιως. Λαλακια αν το ηξερα δεν θα εβγαζα την μανισια.

 

Χωρίς παρεξήγηση, αν διάβαζες τα ποστ λίγο πιο πίσω θα το έβρισκες και αυτό που λες τώρα. Το έχω/εχουμε προτείνει αρκετές φορές.

Γενικότερα καλό θα είναι για όλους τους φίλους να ρίχνουν μια ματιά στο νήμα, θα βρουν απαντήσεις που θα τους γλυτώσουν και από έξοδα και από κόπο για διάφορα πράγματα.

 

Για παράδειγμα, ένα που θέλω να ενημερώσω είναι να αποφύγετε τις θήκες τύπου μεταλλικού bumper!!!! Μακριά και αλάργα! Δημιουργούν σοβαρότατο πρόβλημα στην λήψη και σταθερότητα του GPS! Όπως πχ αυτό:

http://www.ebay.com/itm/141821941544?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Πολύ όμορφο και premium αλλά αναγκάστηκα να το βγάλω γιατί το GPS έκανε τρελά πράγματα!

Αν θέλετε ντε και καλά κάτι ανάλογο προσανατολιστείτε στα πλαστικά/συνθετικά bumper!

 

PS: Αν κάποιος το θέλει του το χαρίζω! Αλλά να γνωρίζει ότι θα του "μπιπ" το GPS. Αν δεν τον ενδιαφέρει και είναι από Αθήνα ευχαρίστως να συναντηθούμε κάπου να του το δώσω χέρι-χέρι!

Όποιος το θέλει, πμ me!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ε ναι το ειδα μετα ενταξει δε πειραζει...

 

ερωτηση γιατι δεν εχει sub-forum στους XDA ? ή εγω δεν το βλεπω

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...