Jump to content

Αγορά μηχανής 125cc: Προτάσεις


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παίδες τώρα ψάχνω για Suzuki FX 125cc αλλά η μ*****α είναι ότι είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατο να το βρείς σε καλή κατάσταση και σε μαμά κατάσταση(ή έστω ελάχιστα πειραγμένο). Το έχω ερωτευτεί το συγκεκριμένο μοντέλο και θέλω συγκεκριμένα αυτο. Ελπίζω να βρω κανένα καλό(και ο Θεός βοηθός :D ).

Καμιά ιδέα για το πού να ψάξω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ παίδες τώρα ψάχνω για Suzuki FX 125cc αλλά η μ*****α είναι ότι είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατο να το βρείς σε καλή κατάσταση και σε μαμά κατάσταση(ή έστω ελάχιστα πειραγμένο). Το έχω ερωτευτεί το συγκεκριμένο μοντέλο και θέλω συγκεκριμένα αυτο. Ελπίζω να βρω κανένα καλό(και ο Θεός βοηθός :D ).

Καμιά ιδέα για το πού να ψάξω?

 

Des sto forum tou Buy And Sell kai meta apo parees.Ap oti vlepo eisai volo thessaloniki pleura.Pigaine kanena Carrefour pou mazeuontai oloi ekei kai rota kapoios tha kserei na sou pei.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσα χρόνια, το townmate βρίσκεται σε άσχημη κατάσταση, οπότε σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά ενός μεταχειρισμένου παπιού στα 125cc.Δίπλωμα έχω για 50αρι, αλλά σκοπεύω να βγάλω για πιο μεγάλο σύντομα..

Θα ήθελα τη γνώμη σας, για 2-3 μοντέλα που μπορώ να βρω μέχρι τα 800€, με βάση τα παρακάτω από το πιο σημαντικό στο πιο ασήμαντο:

1.Αξιοπιστία/αντοχή μοτέρ και μηχανικών μερών

2.Φτηνά ανταλλακτικά3.Επιδόσεις

 

Όπως βλέπετε, δε με ενδιαφέρει κάποιο γκαζάτο παπί γιατί το θέλω για καθημερινή χρήση για να πηγαίνω στη δουλειά μου και μόνο.Ούτε φτιαξίματα με ενδιαφέρουν.Θέλω 1 σκυλί, που δε θα καταλαβαίνει τίποτα και που θα έχει όσο γίνεται πιο φτηνά αναλώσιμα, όπως τακάκια, φαναράκια κλπ..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ρε παιδιά η μόνη απάντηση που έχετε να δώσετε?

Τόσος κόσμος ασχολείται με παπάκια και δεν έχετε να προσθέσετε κάτι?

Εκτός αν τα λεφτά που έχω προτείνει είναι λίγα και δεν αρκούνε..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ta mona kainouria 125cc pou mporeis na vreis einai kati kinezika typou skyjet,zealsun ktl sta lefta pou zitas ta opia an ta pigenes xalara,kaneis ena kalo strosimo kai to prosexeis genika antexoun...apo ekei pera mporeis na pareis metaxeirismena ta opia omos pote den ksereis ti exoun opote logika 8a vreis honda astrea arketa,glx alla kai kana daytona elafros metaxeirismeno...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Pantos an psakseis gia astrea i glx frontise na to xe kapoios idioktitis sovaros kai oxi kapoios pitsirikas.Kai makria apo mixanakia pou xrisimopoiithikan gia deliveries kai courier.Liomena mexri kokkalo i mallon mexri skeleto...
Link to comment
Share on other sites

Pantos an psakseis gia astrea i glx frontise na to xe kapoios idioktitis sovaros kai oxi kapoios pitsirikas.Kai makria apo mixanakia pou xrisimopoiithikan gia deliveries kai courier.Liomena mexri kokkalo i mallon mexri skeleto...

 

kala ta delivery pane panta terma....pantos me liga parapano lefta perneis ena crypton i ena innova apo sovaro atomo panta kai eisai komple..:)

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

ta mona kainouria 125cc pou mporeis na vreis einai kati kinezika typou skyjet,zealsun ktl sta lefta pou zitas ta opia an ta pigenes xalara,kaneis ena kalo strosimo kai to prosexeis genika antexoun...apo ekei pera mporeis na pareis metaxeirismena ta opia omos pote den ksereis ti exoun opote logika 8a vreis honda astrea arketa,glx alla kai kana daytona elafros metaxeirismeno...

 

Τα ASTREA-GLX ρε παιδιά δεν είναι πανάρχαια??

Μην πάρω και μοντέλο 10ετίας.

Καλά πάντως έχουν ξεφύγει οι τιμές.Όχι ότι θα παίρνα καινούριο τώρα, αλλά είδο το modena 125 στα 2900+€!!!:confused::confused:

 

Καλά την παλεύουν??3000 για 1 παπί?

Παίρνω ένα μικρό μεταχειρισμένο αμάξι με τόσα λεφτά.

Ρε που πάμε...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα ASTREA-GLX ρε παιδιά δεν είναι πανάρχαια??

Μην πάρω και μοντέλο 10ετίας.

Καλά πάντως έχουν ξεφύγει οι τιμές.Όχι ότι θα παίρνα καινούριο τώρα, αλλά είδο το modena 125 στα 2900+€!!!:confused::confused:

 

Καλά την παλεύουν??3000 για 1 παπί?

Παίρνω ένα μικρό μεταχειρισμένο αμάξι με τόσα λεφτά.

Ρε που πάμε...

 

ontos ta glx einai ligo palia ta astrea oxi kai toso....oxi gia to modenas pou les to opio kanei 2300 alla koita me ta ftiaksimata pou kanoume emeis oi pitsirikades ase posa lefta dinoume...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Ta dineis file giati to thes oxi epeidi se anagazoun...Gia auto einai oraia eksoda.

 

xm..fysika kai meta s'aresei afto pou kaneis na vgei kalo...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Piga thn kuriakh pou mas perase sthn ekthesh moto!! ok eida trela mhxanhmata alla eimai 18 akoma kai ematha pos mono mexri 125cc einai to diploma!! Edo tha borousa na po pos apo OLA ta 125 pou eida to YZF-R125 ths Yamaha mou fanike to kalitero kai to poio omorfo!! Kai me 3.800 Euro prosbasimo!! Eseis ti lete? Exete na prothnete kati kalhtero?? Poia h gnomh sas gia to YZF-R125????:D:D
Link to comment
Share on other sites

Eida genika eikones-video apo auto to moto!

1 to diplwma sou leei mexri 33hp oxi mexri 125cc!

2 thes 125 2t i 4t ?

3 sta 125 einai kai to husqvarna 125(motard i enduro 23hp 2t) kai to aprilia rs 125(34hp,178km/h teliki,2t street)

4 oso gia to yzf-r125 poli omorfo alla dn nomizw na exei kai TA gazia! prepei an einai i apantisi gia to cbr 125! ama thes 4t street einai poli kali lisi! etsi mou fainetai! an exei na mou peis kai kapoia xaraktiristika apo to moter tou kalws!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω όλους τους EASY και μη Riders της Όμορφης Ελλαδάρας μας!!!

 

Ήθελα τη βοήθεια σας σε κάτι που με απασχολεί αρκετά τον τελευταίο καιρό.

 

Έχω ένα KYMCO Agility 50cc και θέλω να το δώσω γιατί δεν τραβάει μία στις ανηφόρες.

Θα μου πείτε, δεν είδες τι αγόραζες; Είδα, αλλά ήθελα κάτι οικονομικό (1315 ευρώ), καινούργιο, 50άρι λόγω διπλώματος και όχι παπί.

 

Τώρα θέλω κάτι σε 125cc αλλά όχι πάπια!

 

Είδα το HONDA SH 125cc εισαγωγή απο έξω μάλλον γιατί δεν έχει πινακίδες. Το βρήκα μεταχειρισμένο 2000 ευρώ (καινούργιο 3200), μοντέλο 2007, 7000χλμ. από έμπορο. Βέβαια υπάρχει κι ένα Nipponia ENVY 150cc που είναι μάρκα μ'έκαψες αλλά καινούργιο κάνει 2000 ευρώ, εξωτερικά είναι ίδιο με το HONDA, αλλά το 150cc βγάζει περίπου 11ΗP ενώ το HONDA το 125cc 13,5. Τα χρήματα που θέλω να δώσω είναι maximum 2000 ευρώ (προτιμήσεις: καινούργια ή μεταχειρισμένα).

 

Αν έχετε καμιά πρόταση για αυτά τα δύο (ή και για άλλα - δεν κολλάω εκεί) είναι καλοδεχούμενη.

 

Για το HONDA SH τι λέτε, είναι καλή περίπτωση ή λόγω των χλμ. θα αρχίσουν τα προβλήματα; Το κοντέρ υπάρχει περίπτωση ο έμπορος να το έχει γυρίσει πίσω; (το μαγαζί το ξέρω πολλά χρόνια, αν λέει κάτι αυτό, είναι στην οδό κυρίμη στη μενεμένη Θεσ/νίκης - έχει και κότα το όνομα του μέσα, για να μην κάνουμε διαφήμιση).

 

Από ανταλακτικά, Service είναι ακριβά τα HONDA;

Τα κλεφτρόνια τα προτιμάνε αυτά ή να μη φοβάμαι αν καταλήξω στο HONDA;

Επίσης ο έμπορας μου είπε ότι για πινακίδες θέλει 100 ευρώ. Στέκεται αυτό; Γιατί σε μαγαζί για 50cc που ρώτησα μου είπαν 60 ευρώ. Ανάλογα με τα κυβικά πάει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω όλους τους EASY και μη Riders της Όμορφης Ελλαδάρας μας!!!

 

Ήθελα τη βοήθεια σας σε κάτι που με απασχολεί αρκετά τον τελευταίο καιρό.

 

Έχω ένα KYMCO Agility 50cc και θέλω να το δώσω γιατί δεν τραβάει μία στις ανηφόρες.

Θα μου πείτε, δεν είδες τι αγόραζες; Είδα, αλλά ήθελα κάτι οικονομικό (1315 ευρώ), καινούργιο, 50άρι λόγω διπλώματος και όχι παπί.

 

Τώρα θέλω κάτι σε 125cc αλλά όχι πάπια!

 

Είδα το HONDA SH 125cc εισαγωγή απο έξω μάλλον γιατί δεν έχει πινακίδες. Το βρήκα μεταχειρισμένο 2000 ευρώ (καινούργιο 3200), μοντέλο 2007, 7000χλμ. από έμπορο. Βέβαια υπάρχει κι ένα Nipponia ENVY 150cc που είναι μάρκα μ'έκαψες αλλά καινούργιο κάνει 2000 ευρώ, εξωτερικά είναι ίδιο με το HONDA, αλλά το 150cc βγάζει περίπου 11ΗP ενώ το HONDA το 125cc 13,5. Τα χρήματα που θέλω να δώσω είναι maximum 2000 ευρώ (προτιμήσεις: καινούργια ή μεταχειρισμένα).

 

Αν έχετε καμιά πρόταση για αυτά τα δύο (ή και για άλλα - δεν κολλάω εκεί) είναι καλοδεχούμενη.

 

Για το HONDA SH τι λέτε, είναι καλή περίπτωση ή λόγω των χλμ. θα αρχίσουν τα προβλήματα; Το κοντέρ υπάρχει περίπτωση ο έμπορος να το έχει γυρίσει πίσω; (το μαγαζί το ξέρω πολλά χρόνια, αν λέει κάτι αυτό, είναι στην οδό κυρίμη στη μενεμένη Θεσ/νίκης - έχει και κότα το όνομα του μέσα, για να μην κάνουμε διαφήμιση).

 

Από ανταλακτικά, Service είναι ακριβά τα HONDA;

Τα κλεφτρόνια τα προτιμάνε αυτά ή να μη φοβάμαι αν καταλήξω στο HONDA;

Επίσης ο έμπορας μου είπε ότι για πινακίδες θέλει 100 ευρώ. Στέκεται αυτό; Γιατί σε μαγαζί για 50cc που ρώτησα μου είπαν 60 ευρώ. Ανάλογα με τα κυβικά πάει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Παρε Honda να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.επισης τα ανταλλακτικα ειναι φθηνα και το σκουτερ μονο αναλωσιμα θελει.(ιμαντας.μπουζι)

τωρα ανταλλακτικα θα βρεις παντου.το αλλο το μηχανακι δεν το ξερω καθολου.

πινακιδες θελεις περιπου τοσα ευρο + το σημα.

επισης δεν εχει σχεση η πινακιδα για 50 κυβικα με της μοτοσυκλετας.ειναι σαφως ποιο ακριβοτερη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρε Honda να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.επισης τα ανταλλακτικα ειναι φθηνα και το σκουτερ μονο αναλωσιμα θελει.(ιμαντας.μπουζι)

τωρα ανταλλακτικα θα βρεις παντου.το αλλο το μηχανακι δεν το ξερω καθολου.

πινακιδες θελεις περιπου τοσα ευρο + το σημα.

επισης δεν εχει σχεση η πινακιδα για 50 κυβικα με της μοτοσυκλετας.ειναι σαφως ποιο ακριβοτερη.

 

Ευχαριστώ RAVER, αλλά τι φλασιά έφαγα χθές. Περνούσα απο τη Γρ. Λαμπράκη στη Θεσσαλονίκη και βλέπω ένα μαγαζί με MΟΤΟ, λέω δεν πάω δω κι εδώ; Είχε KYMCO, SYM και άλλα κινεζοταϊβανοκορεάτικα!

 

Μου άρεσε το SYM ΕVO και το 125(2500 ΕΥΡΩ) και το 200 (2950 ΕΥΡΩ). Μήπως να χτύπαγα κάποιο απο τα δύο; Εχω ακούσει καλά λόγια γενικά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ RAVER, αλλά τι φλασιά έφαγα χθές. Περνούσα απο τη Γρ. Λαμπράκη στη Θεσσαλονίκη και βλέπω ένα μαγαζί με MΟΤΟ, λέω δεν πάω δω κι εδώ; Είχε KYMCO, SYM και άλλα κινεζοταϊβανοκορεάτικα!

 

Μου άρεσε το SYM ΕVO και το 125(2500 ΕΥΡΩ) και το 200 (2950 ΕΥΡΩ). Μήπως να χτύπαγα κάποιο απο τα δύο; Εχω ακούσει καλά λόγια γενικά!

Τα SYM φορανε κινητηρα Honda.επειδη εχω οδηγησει ενα τετοιο..εχω να σου πω οτι η θεση οδηγησης και η συμπεριφορα δεν ειναι η καλυτερη.πολυ μαλακες αναρτησεις.χανουν αισθητα σε αυτον τον τομεα γι'αυτο και η διαφορα τιμης τους.

στα scooter απο εμπειρια βαζω πρωτα τα ιταλικα (gilera,paiggio) μετα τα Yamaha & 3 honda.

τα αλλα ειναι απομιμηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...